رپورتاژسلامت

دندانپزشکی دیجیتال

با پیشرفت تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی، دندانپزشکی دیجیتال در تهران کاربرد گسترده‌ ای در درمان ها داشته و جایگزین مناسبی برای درمان سنتی است. به منظور کاهش خطاهای احتمالی در درمان سنتی راه‌ حل‌ های پیشرفته‌ ای به کمک دندانپزشکی دیجیتال ارائه می شود. در این حوزه کامپیوتر و ابزار دیجیتال جایگزین بسیاری از موارد دستی می‌ گردد. استفاده از تجهیزات دیجیتال می‌ تواند نقش بسزایی در درمان بیماران ایفا نماید. به کمک این ابزار می‌ توان دندان ها و مشکلات آن‌ ها را به صورت سه بعدی به بیماران نمایش داد و در نتیجه می‌ توان برای انجام بهترین درمان موافقت بیمار را جلب کرد.

بیشتر: دندانپزشکی دیجیتال در شهرک غرب

بی حسی به وسیله سیستم دیجیتال تزریق، با دقت و سرعت بالاتری صورت می‌ گیرد و کمترین میزان درد و ناراحتی را برای بیمار به دنبال دارد. در این روش تنها دندان مورد نظر بی حس شده و علاوه بر بدون درد بودن، دیگر از بی حس شدن بخشی از صورت خبری نیست.

در ایمپلنت های دیجیتال، می‌ توان در اکثر موارد به کمک کامپیوتر و اسکنرهای داخل دهانی، بدون جراحی و بصورت فلپ لس یا پانچ با کمترین درد و خونریزی ،فیکسچر را درون استخوان گذاشت و در مواقع ضروری می‌توان در همان جلسه روکش موقت هم روی ان نصب کرد.

در روکش ها و پروتزهای دندانی، تقریبا قالب گیری حذف شده و اسکن سه بعدی برای لابراتوارهای مخصوص دیجیتال فرستاده می‌شود ، و با دستگاه‌های سی ان سی مخصوص و با پرینترهای سه بعدی روکش‌های بسیار دقیقی که تقریبا احتیاج به تغییرات ندارند تحویل داده می‌شود.

از جمله خدماتی که در این حوزه ارائه می‌گردد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱- ایمپلنت دیجیتال ۲- پروتز دیجیتال ۳- ترمیم و زیبایی دیجیتال ۴- درمان ریشه دیجیتال ۵- جراحی های زیبایی دیجیتال ۶-ونیرهای کامپوزیتی و لامینیتهای پرسلن دیجیتال همراه با طراحی لبخند زیبا قبل از تراش ۷- بریج های FRC دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال

از دست دادن یک یا چند دندان مشکلی است، که بسیاری از انسان‌ ها با آن مواجه اند. در گذشته برای رفع این مشکل از دندان‌های مصنوعی استفاده می‌گردید. ایمپلنت های دندانی یکی از گزینه‌هایی است که امروزه جایگزین دندان مصنوعی شده و جایگزینی دائمی برای دندان‌های از دست رفته‌اند. هماهنطور که در مبحث دندانپزشکی دیجیتال بدان اشاره شد، پیشرفت تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی ، کامپیوتر و ابزارهای دیجیتال جایگزین بسیاری از خدمات سنتی و دستی شده‌اند. در این راستا ایمپلنت دیجیتال نیز در خدمت دندانپزشکان قرار گرفت تا روند درمان ایمپلنت با سرعت، دقت، کیفیت و زیبایی بیشتر صورت پذیرد.

موارد استفاده از ایمپلنت دیجیتال:

جایگزینی دندان های از دست رفته در صورتی که فضای کافی بین دو دندان، عرض استخوانی و ارتفاع استخوان به مقدار کافی باشد. پایه ایمپلنت همانند ریشه داخل استخوان قرار می‌گیرد و علاوه بر جلوگیری از تحلیل استخوان، از تغییر فرم صورت در اثر از دست دادن دندان جلوگیری می‌کند. همچنین طول عمر ایمپلنت طولانی تر است و در صورت از دست رفتن ایمپلنت، امکان جایگزینی مجدد وجود دارد.

این مطلب را از دست ندهید
کوین ترودو- چرا اینقدر استاد موفقیت و ثروت در ایران زیاد شده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن