سرگرمیمشهورترین ها

10 تا از مهم ترین اختراعات جهان

خلاصه نوشته
  • امروزه ما در دنیای تغییرات زندگی می کنیم. همزمان با پیشرفت تکنولوژی ابزاری در دنیا عرضه می شود که زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است. از بزرگترین دلایل تغییرات بشری می توانیم به اختراعات مهم جهان اشاره کنیم که هرکدام بعد از معرفی، به نوعی دنیا را تکان دادند.

لیستی از مهم ترین اختراعات دنیا

هر وسیله ای که  امروزه از آن استفاده می کنید زمانی تنها یک ایده در ذهن فرد دیگری بوده است که بعد ها اختراع شده اند و در دسترس شما قرار گرفته است. قطعا در میان همه این اختراعات، وسایل و ابزاری وجود داشته اند که با پیدایش شان دنیا را تغییر داده و از مهم ترین اتفاقات زندگی بشری محسوب شده اند.

قطعا وقتی به این موضوع فکر می کنید تقریبا هر وسیله ای که از آن استفاده می کنید مهم کاربردی به نظر می رسد اما مواردی وجود دارند که تصور زندگی بدون آن ها عجیب به نظر می رسد و احتمالا اگر توانایی داشتید تا به گذشته سفر کنید، حتما آن ها را اختراع می کردید.

با بست فارسی همراه باشید تا شما را با مهم ترین اختراعات دنیا بیشتر آشنا کنیم

بهترین اختراعات جهان,زیباترین اختراعات جهان,عجیب ترین اختراعات جهان,

10. دسترسی به سراسر جهان با اینترنت!

قطعا یکی از بزرگترین اختراعات بشری اینترنت بوده است و حتی در دنیای پیشرفته امروزی هم فکر کردن به چگونگی کار کردنش عجیب خواهد بود.

هرچند که در گذشته این اختراع بسیار دور از ذهن به نظر می رسید و وجود تکنولوژی که بتوان با آن با سراسر دنیا ارتباط برقرار کرد در حد رویا بوده است، اما با این اختراع تکان دهنده، جهش عظیمی در علم و ارتباطات به وجود آمد که تا ابد برای بشر کارآمد خواهد بود.

مهم ترین اختراع جهان,مهم ترین اختراعات دنیا,بهترین اختراعات جهان,

9. عکاسی با دوربین و ثبت لحظات!

وقتی در حال حاضر از عکاسی و دوربین صحبت می کنیم شاید چندان خاص به نظر نرسد و استفاده از این وسیله کاملا عادی باشد، اما باید بدانید که زمان اختراع دوربین این وسیله یکی از عجیب ترین اختراعات جهان به شمار می رفت.

دوربین به افراد امکان ثبت لحظه ها همراه با کوچک ترین جزئیات ممکن را می داد و این اتفاقی بود که تنها در تخیلات انسان ها وجود داشت اما بعدها پا به عرصه تکنولوژی گذاشت و زندگی بشری را متحول کرد.

زیباترین اختراعات جهان,عجیب ترین اختراعات جهان,مهم ترین اختراع جهان,

8. چرخ ها، ساده اما کاربردی!

وجود نام چرخ در این لیست شاید برای تان عجیب و خنده دار باشد اما باید بدانید که چرخ ها یکی از بهترین اختراعات جهان بودند که به کمک انسان ها آمدند.

در دنیای امروزی شاید چیز مهمی به نظر نرسد و کاملا عادی باشد اما زندگی گذشته را تصور کنید که انسان ها برای جا به جایی ها مجبور بودند از قدرت های بدنی استفاده کنند.

ساخت اهرام مصر را خاطر تان هست؟ حتی فکر کردن به آن هم سخت می باشد، بنابراین چرخ ها یکی از کمک بزرگ برای بشریت بوده اند و علاوه بر آن وجود آن ها توانست الهام بخش بسیاری از اختراعات دیگر مانند انواع ماشین ها باشد.

مهم ترین اختراعات دنیا,بهترین اختراعات جهان,زیباترین اختراعات جهان,

7. تلفن های همراه؛ انقلاب ارتباطات!

امروزه کمتر کسی را پیدا می کنید که گوشی همراه نداشته باشد، از کودکان تا افراد مسن، همه و همه از این ابزار ارتباطی استفاده می کنند.

این مطلب را از دست ندهید
10 چهره مشهور رکوردار گینس در دنیا

در گذشته وجود همچین تکنولوژی و ابزاری تنها در فیلم های علمی تخیلی اتفاق می افتاد اما با اختراع موبایل های هوشمند و پیشرفت های روز افزون آن، این وسیله به مهم ترین ابزار ارتباطی این روزها تبدیل شده است.

به طوری تنها با استفاده از یک موبایل و چند برنامه کاربردی قادر هستید تا با سراسر جهان به ساده ترین شکل ممکن ارتباط برقرار کنید. کاری که گذشتگان حتی فکرش را هم نمی کردند!

عجیب ترین اختراعات جهان,مهم ترین اختراع جهان,مهم ترین اختراعات دنیا,

6. یخچال و فریزر برای دوست داران غذا!

احتمالا شنیدن نام یخچال در بین مهم ترین اختراعات بشری کمی عجیب باشد اما همین که بدانید در صورت نبود این تکنولوژی باید مواد غذایی را زیر برف قایم می کردید یا قید خوردن آن ها را می زدید، اهمیتش برای تان روشن می شود.

این اختراع یکی از کمک های بزرگ برای انسان ها به شمار می آمد و احتمالا باید شکرگذار باشید که برای درک اهمیت این اختراع مجبور نبودید در زمان انسان های اولیه به دنیا بیایید!

بهترین اختراعات جهان,زیباترین اختراعات جهان,عجیب ترین اختراعات جهان,

5. برق، پرچم دار اختراعات!

برق مهم ترین اختراع جهان و یکی از آن اختراعاتی است که امکان ندارد بتوانیم دنیا را بدون وجود آن تصور کنیم، در واقع تمام زندگی بشر به این اختراع وابسته است و اهمیت آن برای تمام انسان ها واضح است.

تمام تکنولوژی و پیشرفت های امروزی بر پایه وجود برق شکل گرفته اند به طوری که نبود آن حتی برای مدت کوتاه هم باعث اختلال می شود و در بهترین حالت فقط  کلافه تان می کند، بنابراین شاید مهم ترین اختراع بشری همین برق باشد.

مهم ترین اختراع جهان,مهم ترین اختراعات دنیا,بهترین اختراعات جهان,

4. هواپیما و سفرهای هوایی!

چه احساسی پیدا می کنید اگر بدانید که برای سفر به نقطه ای که کمی دور از شماست، مجبورید ماه ها پیاده روی کنید و یا با وسایل نقلیه قدیمی سفر کنید؟

قطعا برای تان طاقت فرسا خواهد بود و قیدش را می زنید. همین مشکل، نقطه عطف و جرقه ای برای اختراع یکی از مهم ترین وسایل نقلیه هوایی، یعنی هواپیما شد.

به لطف یکی از زیباترین اختراعات جهان شما می توانید در فاصله چندساعت به آن سر دنیا سفر کنید و درعین حال از امکانات و راحتی هواپیما در طول سفر حسابی لذت ببرید. بنابراین باید قدر این اختراع را بیشتر از همیشه بدانید.

زیباترین اختراعات جهان,عجیب ترین اختراعات جهان,مهم ترین اختراع جهان,

3. ماشین ها و وسایل نقلیه!

پس از پی بردن به اهمیت هواپیما احتمالا ارزش وجود وسایل نقلیه هم برای تان مشخص شده است.

وجود انواع ماشین ها، اتوبوس ها، کامیون ها و حتی ساده ترین وسایل نقلیه هم از بزرگترین اختراعات بشری محسوب می شوند که زندگی انسان ها را کاملا متحول کردند طوری که قطعا زندگی بدون وجود این وسایل برای تان قابل تصور نمی باشد.

مهم ترین اختراعات دنیا,بهترین اختراعات جهان,زیباترین اختراعات جهان,

2. ابزار نوشتن!

همه ما می دانیم هر پیشرفتی که در علم حاصل می شود و یا پیدایش هر ایده جدید، بر پایه گسترش اطلاعات و استفاده از علوم پیشینیان مان صورت می گیرد که به دست ما رسیده است. حال تصور کنید اگر ابزار نوشتن مانند کاغذ و خودکار وجود نداشت چگونه می توانستیم این اطلاعات را به دست بیاوریم؟

این مطلب را از دست ندهید
بررسی پرطرفدارترین دوچرخه ها در ایران

قطعا وجود همین ابزار ساده که امروزه از ابتدایی ترین امکانات به شمار می رود، در زمان پیدایش تحول بزرگی در زمینه انتقال اطلاعات به شمار می رفته اند و مهم ترین اطلاعات و پیشرفت های بشری هم از طریق همین کاغذهای ساده به دست نسل های امروزی رسیده است.

عجیب ترین اختراعات جهان,مهم ترین اختراع جهان,مهم ترین اختراعات دنیا,

1. فضای مجازی و شبکه های اجتماعی!

قطعا وجود این برنامه ها را در این لیست حدس می زدید و دلیل آن هم کاملا واضح است؛ زیرا تقریبا تمام مردم جهان در حال استفاده از این پلتفرم ها هستند و زندگی بدون آن ها برای هیچ کسی قابل تصور نیست.

پس از معرفی شبکه های مجازی مانند اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و.. به تدریج آمار استفاده از آن ها بالا رفت تا جایی که امروزه در صدر لیست فعالیت های روزانه هر شخصی، فعالیت در شبکه های مجازی است.

هرچند که وجود این برنامه ها باعث شده است تا انسان ها از زندگی واقعی فاصله بگیرند، اما نمی توانیم نقش آن ها را در پیشرفت ارتباطات انکار کنیم.

شما با استفاده از همین شبکه ها و چند کلیک ساده می توانید با مردم در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید و این چیزی است که قطعا از بزرگ ترین انقلاب ها در زمینه ارتباطات محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا