رپورتاژ

تجربه یک صادرات موفق با ترموگراف ویراترکر

سالانه درصد قابل توجهی از صادرات محصولات غذایی در مسیر صادرات و قبل از رسیدن به مقصد از بین می‌رود. این یعنی از بین رفتن زمان و سرمایه‌ای که برای محصول صرف شده و همچنین از بین رفتن آبرو و اعتبار یک صادراتچی در بازار بین‌المللی و از دست دادن مشتری.

اگر یک مشتری از محصول شما راضی نباشد مشتریان بالقوه زیادی را می‌تواند از شما دور کند. پس به عنوان یک صادرکننده باید مسیر صادرات و نحوه رساندن بار به مقصد را مدیریت کنید. یکی از راه های مدیریت کیفیت محصول استفاده از دستگاه ترموگراف است. ترموگراف های بسیاری در بازار وجود دارد مانند ویراترکر، تستو، مارمونیکس، ای زد، الیتچ و … . اما انتخاب یک نمونه خوب از میان آنها کار چندان راحتی نیست.

اگر به دنبال یک ترموگراف کارآمد هستید تا انتهای این مقاله با من همراه باشید.

ترموگراف چیست و چه کاربردهایی دارد؟

ترموگراف یا دیتالاگر(data logger)  دستگاه کوچکی است که تغییرات دما و رطوبت را در محیط‌های مختلف به وسیله سنسورهای داخلی اندازه‌گیری می‌کند.

از ترموگراف دما در داروخانه‌ ها، سردخانه‌ ها، گلخانه‌ها، سیستم‌های تهویه مطبوع‌، خودروهای حمل موادغذایی، کانتینرهای یخچال‌دار و کلیه مکان‌هایی که نیاز به ثبت اطلاعات و سوابق دما و رطوبت دارند استفاده می‌شود.

بیشتر ترموگراف‌ هایی که در بازار موجود است مثل تستو، سِم، یونیت، مارمونیکس و … با وجود دقت دمایی بالا محدودیت های زیادی در ذخیره سازی و ارسال اطلاعات دارند. مثلا برای دسترسی و استفاده از اطلاعات آنها پس از پایان سفر و رسیدن به مقصد، باید دستگاه  را به کامپیوتر متصل نمود و از داده‌های آن یک خروجی اکسل تهیه کرد تا امکان تحلیل داده ها وجود داشته باشد.

اما ترموگراف هوشمند ویراترکر را می‌توان نسل جدیدی از ترموگراف‌‌ها دانست. زیرا تمام این محدودیت ها را کنار زده و یک راه حل خوب برای مشکلات بازرگانان ارائه نموده است.

شرکت ویراترکر مجموعه ای متشکل از متخصصان و مهندسان ایرانی است که طی سالها همکاری مستقیم با شرکت های صادراتی بزرگ داخلی و خارجی به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در طراحی و تولید ترموگراف ردیاب و تمام ابزارهای مورد نیاز بازرگانان در صنعت صادرات به شمار می رود. 

ویژگی های منحصر به فرد ترموگراف ویراترکر

 1. دما و رطوبت محیط کانتینر را به دقت اندازه گیری می کند و در صورت تغییر دما از محدوده تعیین شده به کاربر هشدار می دهد و او می تواند راننده را از این اتفاق باخبر کند.
 2. موقعیت کانتینر حمل بار را بر روی نقشه مشخص می کند و مسیر حرکت آن را به کاربر نشان می دهد.
 3. نیازی به سیم کشی و اتصال به برق خودرو ندارد و نصب آسانی دارد.
 4. باتری داخلی آن تا سه ماه بدون نیاز به شارژ کار می کند.
 5. کاربر به تمام اطلاعات دستگاه به صورت آنلاین دسترسی دارد.
 6. سبک و کم حجم است.
 7. حافظه بالایی دارد.
 8. حتی در مناطقی که GPS قطع می شود داده ها را ذخیره کرده و در زمان رسیدن به منطقه تحت پوشش آن اطلاعات را ارسال می کند.
 9. پنل کاربری آن بر روی موبایل، تبلت و کامپیوتر قابل نصب است و استفاده آسانی دارد.
 10. تا زمانی که دستگاه را در اختیار دارید می توانید از پشتیبانی و خدمات پس از فروش آن استفاده کنید.
 11. نسبت به نمونه های خارجی قیمت بسیار مناسبی دارد و برای مسیرهای صادراتی یک طرفه بسیار به صرفه است.
این مطلب را از دست ندهید
هتل های مشهد را با قیمت ارزان رزرو کنید

و در آخر

با وجود تمام این ویژگی ها و مزایا لطفا از آن دسته صادرکننده‌هایی نباشید که معتقدند نیازی به استفاده از این دستگاه ها نیست، مهم فروش محصول است!

زیرا یک صادراتچی موفق همه مراحل کارش را با دقت مدیریت می کند تا بتواند در بازار جهانی و با وجود رقبای سرسخت مشتریان وفاداری برای خود پیدا کند و درآمد خوبی از صادرات بدست آورد.

دکمه بازگشت به بالا