رپورتاژ

زنان خلبان ایرانی!

خلبانی سخت‌ترین شغل در دنیا است و شاید کمتر زنی این جسارت را داشته باشد که مسئولیت امنیت جان صدها نفر را به عهده بگیرد. از همین رو در ایران تعداد اندک شماری از زنان موفق هستند که در پروسه حمل‌ونقل هوایی توسط شرکت‌های هواپیمایی معتبر مشغول به فعالیت هستند.

شاید بارها راننده زن با ماشین‌های سنگین مثل اتوبوس و کامیون و یا ماشین‌های باری نظیر نیسان را در سطح شهر دیده باشید؛ اما به‌ندرت شاهد دیدن یک خلبان در کابین پرواز بوده باشید. از همین رو در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا به معرفی زنان توانمند ایرانی که در حرفه خلبانی بسیار خوش درخشیده‌اند بپردازیم. پس برای خرید بلیط پرواز با این افراد موفق پیش از مراجعه به وب‌سایت علی بابا ما را همراهی کنید که قصد شگفت‌زده کردن شمارا داریم.

آسمان ایران زیر پای زن ایرانی

بدون شک برای شما هم جالب است که از سرگذشت زنان خلبان ایرانی بدانید. برای این منظور از جوان‌ترین تا پیش‌کسوت‌ترین زن ایرانی که در این حوزه مشغول به فعالیت است را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

فهیمه احمدی دستجردی

اگر بخواهیم بانوی ایرانی که در میان بازتاب گسترده‌ای از تشویق‌ها و حمایت‌های مسافران به‌عنوان جوان‌ترین خلبان پرواز خود را در آسمان ایران تجربه کرد را به شما معرفی کنیم. بدون شک زنی به‌غیراز فهیمه احمدی دستجردی در لیست ما جای نخواهد گرفت.

این بانوی توانمند که آرزوی پرواز را از کودکی در سر می‌پروراند در سن ۳۶ سالگی توانست اولین پرواز خود را تجربه کند. این زن ایرانی امروز توانسته است در مقام تنها مهندس پرواز ایران و تنها بانوی ایرباس ۳۲۰ ایران نقش ماندگار خود را به ثبت برساند. فهیمه احمدی دستجردی یک زن اصفهانی است که همیشه رویای پرواز خود را در نقاشی‌هایش با داشتن دو بال به تصویر کشیده است.

او در طی مصاحبه‌های صورت گرفته بارها گفته است که سختی در مسیر رسیدن به این رؤیا به‌قدری زیاد بوده است که بارها تصمیم به رها کردن این شغل گرفته است اما باز این رویای کودکانه زور خود را به رخ کشیده است و او به راه خود ادامه داده است. باید بگویم این بانوی ایرانی با بیش از ۱۴ سال سابقه پرواز توانست باپشتکار خود نگاه تبعیض جنسیتی را از امیان بردارد و با نگاهی کامل جدید و نو در حرفه خود پیش‌قدم باشد.

خرید بلیط پرواز,زنان خلبان ایران,خرید بلیط پرواز

ملیکا کریمی

یکی دیگر از زنان توانمند سرزمین بانو ملیکا کریمی است که به گفته مهمان‌داران هواپیما هر وقت نام او اعلام می‌شود. مسافران با شور و شوق برای مدتی به تشویق او در کابین‌های هواپیما می‌پردازند. به گفته خانم کریمی در کنار مشقت‌های فراوانی که در این راه به جان خریده است.

او حتی برای استخدام در شرکت‌های هواپیمایی هم کم دردسر نکشیده بود. باوجود داشتن مدارک بسیار معتبر با امتیازهای بالا از سال ۸۹ به دنبال کار با شرکت‌های هواپیمایی بود و در سال ۹۴ بالاخره استخدام او صورت گرفته است. باید بگویم زن در سرزمین ما برای هر کاری باید شانه‌های ستبر مردانه داشته باشد تا بتواند با قامتی ایستاده گام بردارد. خانم کریمی متولد ۱۳۶۳ است و در شهر تهران از دانشگاه خواجه نصیر فارغ‌التحصیل شده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این بانوی ایرانی با یکی از همکاران خود که درواقع هم پروازی اوست ازدواج‌کرده است و این عقد آسمانی از دوره دانشجویی تا زمان فارغ‌التحصیلی ادامه داشته است.

نشاط جهانداری

نشاط جهان داری از اولین تجربه پرواز خود می‌گوید وقتی از تهران به مشهد با ۱۶۰ مسافر راهی شد. بدون شک این پرواز هیچ‌گاه از یاد او نخواهد رفت. در پرواز دوم این نیز این تجربه با ۱۷۱ مسافر در ذهن او به ثبت رسیده است که از مشهد به تهران بوده است.

سرکار خانم نشاط جهانداری می‌گوید در سن ۴۰ سالگی درست در روز ۲۲ مهرماه روز تاریخی که هیچ‌گاه از یاد او و اقوام نزدیکش نخواهد رفت او توانست اجازه اولین پرواز داخلی را به دست بگیرد. اولین پرواز این بانوی ایرانی به همراهی فروز فیروزی صورت گرفته است و شما می‌توانید عکس این دو عزیز را در صفحات مجازی که توسط ایشان منتشرشده است مشاهده کنید. جهاندارى موفق شده است تا بعد از شهرزاد شمس، لقب دومین زن ایرانى کاپیتان یک هواپیماى مسافربرى است را از آن خود کند.

شهرزاد شمس

در آخر اگر بخواهیم از اولین زن ایرانی که توانست بعد از انقلاب با پروازهای مسافربری به آسمان پرواز کند کسی نیست به‌غیراز شهرزاد شمس که همه را متعجب کرده است. او در طی مصاحبه‌های انجام‌شده گفته است. در ابتدا به‌عنوان کمک‌خلبان هواپیمایی Fokker F100 وارد خطوط هوایی کشور شده است.

خرید بلیط پرواز,زنان خلبان ایران,خرید بلیط پرواز

پس از انقلاب در خطوط هوایی ایران مشغول به کارشده است. او در شیراز دوره تحصیلی خود را گذرانده است و به زبان فرانسه و انگلیسی نیز تسلط کاملی دارد. او برای اولین بار به همراه یازده مرد برای یک شرکت استخدامی وارد مصاحبه شده و فرم استخدامی خود را پرکرده است. این بانوی ایرانی چیزی در حدود ۲۰ سال است که در ناوگان هوایی کشور مشغول به فعالیت است.

زن خلبان ایرانی

بدون شک وقتی نام زن ایرانی در پروازهای داخلی و خارجی به گوش می‌خورد قدری هیجان وجودمان را فرار می‌گیرد. حال باید بگویم که زنان توانمند ایرانی باسابقه کار ۱۰ ساله و ۱۴ ساله ۲۰ ساله توانسته‌اند اعتبار والایی را این روزها از آن خود کنند. بدون شک تجربه پرواز با یک غول آهنی آن‌هم برای یک زن با آن ظرافت قدری دور از باور باشد. مخصوصاً اگر این پروازها مسافربری هم باشد.

باید به شما بگویم بانوان ایرانی این امر مهم را که شاید بیشتر شبیه به رؤیا باشد به واقعیت بدل کرده‌اند در سطح بین‌الملل نام پرآوازه خود را از سمت‌وسوی ایران به ثبت رسانده‌اند. امید است مطالب پیش رو توانسته باشد نظر شمارا در راستای معرفی این عزیزان جذب کرده باشد. ازاین‌پس اگر با خرید بلیط پرواز نام کاپیتان زن ایرانی را شنیدید به خود ایرانی بودنتان ببالید و با خیالی آسوده به مسافرت هوایتان بپردازید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا