رپورتاژ

تکنیک ها و عمق تزریق مزوتراپی مو

یکی از روش های درمانی مفید برای توقف ریزش مو و تحریک رشد موها مزوتراپی مو است. با توجه به مقاله منتشر شده در رابطه با تزریق مزوتراپی: مزوتراپی یک روش درمانی سریع است که برای درمان طاسی زن و مرد هم کاربرد دارد.

در مزوتراپی مواد مختلف شامل عصاره های گیاهی، ویتامین ها، هورمون ها، داروها و … به درون پوست سر تزریق می شود. مزوتراپی برای افرادی مناسب است که دلیل ریزش موی آنها کمبود مواد معدنی و ویتامین‌های مورد نیاز فولیکول‌های مو باشد.

معمولاً مزوتراپی به افرادی که دارای موهای کم‌پشت هستند پیشنهاد می‌شود. ریزش موی سکه‌ای، عقب رفتن خط رویش مو و کم‌پشت شدن فرق سر از دیگر مواردی است که می‌تواند با مزوتراپی درمان شود.

به مزوتراپی مو در کشور های خارجی«Mesohair» هم می گویند که منظور از این کلمه همان مزوتراپی مو است. مزوتراپی در واقع از دو واژه ساخته شده است. مزو به معنی میانی و تراپی به معنای درمان می‌باشد.

عمق تزریق مزوتراپی چقدر است؟

پوست بدن ما از سه لایه، اپی درم (روپوست)، درم(پوست)، هیپودرم(زیر پوست) تشکیل شده است. حال در مزوتراپی تزریقات فقط به لایه درم که پیاز مو در آن قرار دارد؛ تزریق می شود.

اگر قصد دارید داروها و ترکیبات موثر را به پیاز مو برسانید؛ تزریق مستقیم آنها از طریق سرنگ بسیار مفید تر از داروهای موضعی مانند ماینوکسیدیل خواهد بود. زیرا داروهای موضعی نمی توانند کاملا از اپی درم عبور کنند و خود را به پیاز مو برسانند.

تعداد جلسات مزوتراپی مو,کاشت موی سر,تعداد جلسات مزوتراپی مو

تکنیک های مختلف مزوتراپی

مزوتراپی تکنیک های مختلفی دارد که شامل ناپاژ، point per point ، تزریق مداوم، تزریق آهسته و اتوماتیک می شود.

ناپاژ
مرسوم ترین روش تزریق مزوتراپی در اروپا ناپاژ است. وقتی این روش انتخاب می شود که سطح وسیعی از موضع سر را با سرعت بالا می خواهیم پوشش دهیم.  این کار توسط دستگاه انجام می شود و تزریق به صورت اتوماتیک و پشت سر هم انجام می شود. مزیت این روش این است که باعث کاهش درد می شود و از طرفی دیگر سریع الاثر است.

تکنیک Point per Point
عمومی ترین تکنیک تزریق مزوتراپی روش نقطه به نقطه است.  روش نقطه به نقطه به دلیل اینکه دکتر بیشترین کنترل را در تزریق دارد، معروف است.  در این روش برخلاف ناپاژ، با هر بار فشردن ماشه، یک تزریق صورت می گیرد.

تکنیک تزریق مداوم
اگر مزوتراپیست بخواهد در مناطق مختلف موضع درمان، حجم متفاوتی از دارو را تزریق نماید، از تکنیک تزریق مداوم استفاده می کند. پزشک با هر بار فشردن ماشه دستگاه می تواند حجم دلخواه دارو را در عمق مورد نظر تزریق کند.

تکنیک تزریق آهسته و اتوماتیک
در این روش دستگاه مزوتراپی همانند یک پمپ عمل می کند. زیرا در این تکنیک مزوتراپیست، دستگاه را طوری تنظیم می کند که تزریق به طور اتوماتیک و آهسته صورت گیرد. اگر پزشک معالج مایل باشد می تواند از این روش استفاده کند.

تعداد جلسات مزوتراپی

با توجه به مقاله تعداد جلسات مزوتراپی مو: برای رسیدن به نتیجه مطلوب، احتمالا به چندین جلسه مزوتراپی مو احتیاج خواهید داشت. تعداد جلسات توسط پزشک و با توجه به شرایط شما و میزان پاسخ‌دهی پوست شما به درمان تعیین می‌شود. در حالت کلی، معمولا تعداد جلسات مورد نیاز مزوتراپی برای مو بین ۸ تا ۱۵ جلسه متغیر است.

فاصله بین جلسات هم کاملا به تشخیص پزشک است. بیشتر اوقات جلسات ابتدایی مزوتراپی مو هر یک هفته یک بار انجام می‌شود. معمولا بعد از ۴ جلسه، فاصله بین درمان‌ها بیشتر شده و ممکن است جلسات با فاصله دو هفته و پس از مدتی به‌صورت ماهانه انجام شود.

تعداد جلسات مزوتراپی مو,کاشت موی سر,تعداد جلسات مزوتراپی مو

مقایسه کاشت مو و مزوتراپی

کاشت طبیعی مو یک فعالیت زیبایی است که به انتقال فولیکول‌های مو از یک نقطه در سر یا بدن به قسمت‌های جلویی و میانی سر در افراد می‌گویند. قسمتی که فولیکول‌ها از آن برداشت می‌شوند، «بانک مو» و نواحی بدون موی سر که فولیکول‌ها در آن قرار می‌گیرند، قسمت «دریافت کننده» نام دارد.

عمل کاشت مو بسته به تعداد موهای کاشته شده، ممکن است چهار تا هشت ساعت در یک روز و در مواردی دو روز زمان ببرد. اکثر مراجعان در طول جراحی به هوش بوده و فقط بی‌حسی در قسمت پوست سر آن‌ها اعمال می‌شود.

جراحی با برداشتن موهای سالم توسط متخصص پوست آغاز می‌شود. برای طبیعی شدن کاشت مو، متخصص پوست می‌تواند به دو صورت عمل کند؛ جراح در روش اول یک نوار از پوست سر را با موهای سالم برش می‌دهد و در روش دوم عمل برداشت مو را روی هر تار مو به صورت جداگانه انجام می‌دهد.

زمان روش دوم طولانی‌تر است؛ در عوض از ایجاد زخم‌های نواری روی پوست سر جلوگیری می‌کند.

قبل از انجام پیوند، تکنسین‌ها موهای برداشته شده و جراح پوست سر را برای عمل پیوند، آماده می‌کنند. پس از پیوند کامل موها، پوست سر بانداژ شده و دستورالعمل‌های مراقبت در منزل به شما داده می‌شود.

با توجه به مقاله کاشت موی سر: مزوتراپی و کاشت مو هر دو از روش های مفید برای درمان ریزش مو هستند. اما تفاوت هایی با هم دارند.

کاشت مو برای تمام مردان و زنان مناسب است اما مزوتراپی فقط برای کسانی مفید است که به دلیل کاهش مواد مغذی و معدنی دچار ریزش مو شده اند. تعداد جلساتی که باید به پزشک مراجعه کنید تا نتیجه بگیرید در کاشت مو بسیار کمتر از مزوتراپی است‌.

مزوتراپی از کاشت مو روش اقتصادی تری است. نتایج انجام کاشت مو برای مدت طولانی تری باقی می ماند و اکثرا دائمی است. اما مزوتراپی دائمی نیست و بعد از مدتی شما دوباره به انجام آن احتیاج پیدا می کنید.

برای افرادی که آلرژی و حساسیت دارند. مزوتراپی روش مناسبی نیست. زیرا ممکن است بدن فرد به مواد تزریق شده به سر حساسیت نشان دهد.

افرادی که مزوتراپی انجام می دهند باید حتما بعد از تزریق، محل مورد نظر را ماساژ دهند تا مواد تزریق شده در سر پخش شود اما بعد از کاشت مو این کار لازم نیست.

جمع بندی

مزوتراپی یک روش تزریقی و بدون جراحی است. این روش به دلیل تحقیقات و پژوهش های کم، خیلی شناخته شده نیست. اما چند سال است که محبوبیت زیادی بین افراد دنیا پیدا کرده است.

مزوتراپی با وجود تمام مزیت هایش می تواند برای شما خطرناک باشد؛ اگر به کلینیک و پزشک معتبر مراجعه نکنید. پس حتما قبل از مراجعه به کلینیک پوست و مو در مورد آن تحقیق کنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا