رپورتاژ

بهترین روش های کسب درآمد از متاورس برای آینده

شیوع ویروس کرونا نیروی محرکه‌ای برای بسیاری از تکنولوژی‌های کنونی بود. قرنطینه و دور شدن از اجتماع، انسان‌‌ها را به انزوا برد، اما ارتباطات آنلاین را گسترش داد. تاجایی که الان دنیای برای ارتباطات مجازی داریم و آن را با نام متاورس می‌شناسیم.

روش های کسب درآمد از متاورس

زمانی که صحبت از متاورس می‌شود، کسب درآمد از آن، اولین سوالی است که مطرح خواهد شد. در حال حاضر روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از این تکنولوژی تازه وجود دارد، اما در آینده‌ای نه چندان دور، تعداد این روش‌ها بیشتر هم می‌شود و همه متخصصان می‌توانند به نوعی فعالیتشان را به حوزه متاورس و NFT مرتبط  کنند. در ادامه به ۷ روشی که در حال حاضر برای کسب درآمد از متاورس وجود دارد، اشاره می‌کنیم.

خرید زمین در متاورس,دنیای متاورس,کسب درآمد از متاورس

توسعه پروژه

پروژه‌های متاورسی راهی برای کسب درآمد هستند و به تخصص زیادی هم نیاز دارند. معمولا توسعه یک پروژه به تنهایی امکان‌پذیر نیست و به تیمی متشکل از افراد متخصص در حوزه‌های گوناگون نیاز دارد.

در حال حاضر پروژه‌هایی مثل Decenrtaland مشهورترین پروژه‌هایی هستند که در این حوزه توسعه پیدا کرده‌اند. تیم‌های استارتاپی ایرانی هم ایده‌هایی برای راه‌اندازی پروژه‌های متاورسی دارند، اما هنوز هیچکدام از آن‌ها به صورت کامل ارائه نشده و در مراحل میانی توسعه به سر می‌برد.

ترید توکن های متاورسی

معمولا تمام پروژ‌ه‌های متاورسی، توکن‌ بومی دارند. توکن بومی آن‌ها کاربردهای مختلفی مثل حاکمیت یا فراهم کردن امکان خرید و فروش دارایی‌های موجود در پروژه‌ را فراهم می‌کند.

این توکن‌ها معمولا در صرافی‌های ارز دیجیتال متمرکز و غیرمتمرکز لیست شده‌اند و امکان خرید و فروش آن‌ها وجود دارد. بعضی از تریدرها با توجه به میزان رشد پروژه‌ها، رشد قیمت توکن‌های آن‌ها را نیز پیشبینی می‌کنند و با سرمایه‌گذاری روی آن‌ها سود به دست می‌آورند.

بازی کردن

بازی‌های کریپتویی یکی از روش‌های کسب درآمد از متاورس هستند. برخی از بازی‌ها به صورت مستقیم به بازیکنان ارز دیجیتال پاداش می‌دهند.

در بعضی از بازی‌ها، بازیکنان برای کسب درآمد باید به دنبال دارایی‌هایی که به صورت NFT‌ در بازی وجود دارد، بگردند یا حتی آن‌ها را ایجاد کنند. بعد از به دست آوردن NFT می‌توانند آن‌ها را بفروشند و از این طریق درآمد به دست آورند.

تعداد بازی‌های کریپتویی در دو سال اخیر بسیار زیاد شده است و هرکدام از آن‌ها روشی برای کسب درآمد به بازیکنان پیشنهاد می‌دهند. اکسی اینفینیتی هنوز هم یکی از مشهورترین بازی‌های کریپتویی است که کاربران از طریق آن درآمد کسب می‌کنند.

خرید زمین در متاورس,دنیای متاورس,کسب درآمد از متاورس

خرید NFT

NFT یا توکن‌های غیرقابل معاوضه نماد دارایی‌های منحصر به فردی در بازار ارزهای دیجیتال هستند. بعضی از آن‌ها در بازار ارزهای دیجیتال، به عنوان نماد یک دارایی ارزشمند در دنیای واقعی شناخته می‌شوند و برخی دیگر هم بدون اینکه نماد دارایی خاصی باشند، در بازار ارزهای دیجیتال خرید و فروش می‌شوند.

در بلاکچین‌های گوناگون مثل اتریوم یا بایننس اسمارت چین، پروژه‌هایی فعالیت می‌کنند که بستری برای خرید و فروش توکن‌های NFT هستند. بعضی از این توکن‌ها ارزش بسیاری دارند و با خرید و فروش آن‌ها می‌توان سود خوبی به دست آورد.

برگزاری نمایشگاه

یکی از مزیت‌های توکن‌های NFT فراهم کردن امکان فروش آثار هنرمندان در فضای بلاکچین است. هنرمندان برای کسب درآمد از متاورس می‌توانند هرکدام از آثارشان را به توکن NFT تبدیل کنند.

بعد از آن در یک فضای متاورسی نمایشگاه برگزار کنند. کاربران مختلف با مراجعه به نمایشگاه آن‌ها و بازدید از آثارشان، توکن NFT اثری که به آن علاقه دارند را می‌خرند. این روش برای کسانی که آثار ارزشمند دارند یا توکن‌های NFT منحصر به فردی تولید می‌کنند، کاربرد دارد.

خرید زمین در متاورس,دنیای متاورس,کسب درآمد از متاورس

خرید زمین

خرید زمین در متاورس یکی از بروزترین روش‌های کسب درآمد از متاورس است. زمین‌های متاورسی در ابتدا با قیمت بسیار مناسبی خرید و فروش می‌شدند، اما بعد از اینکه مورد توجه کاربران قرار گرفتند، افزایش قیمت شدیدی را تجربه کردند. در حال حاضر ممکن است هزینه یک قطعه زمین در متاورس، از هزینه زمین واقعی هم بیشتر باشد. امکان خرید زمین در پلتفرم‌های متاورسی مختلف مثل دسنترالند وجود دارد.

در دنیای متاورس، معادل نقاط مختلف کره زمین ایجاد شده است؛ به عنوان مثال کاربران می‌توانند زمینی در نیویورک خریداری کنند. قیمت زمین‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است.

زمانی که کاربری یک زمین را می‌خرد، توکن NFT که نماد آن زمین است را به دست می‌‌آورد؛ در واقع می‌توان گفت این توکن‌ها مانند سند زمین خریداری شده هستند. کاربران می‌توانند استفاده‌های مختلفی از زمینشان داشته باشند، در آن فروشگاه ایجاد کنند یا آن را برای مواردی مثل برگزاری نمایشگاه، اجاره بدهند.

فعالیت‌های فریلنسری

گروهی از افراد مهارت‌های کار در متاورس را دارند، اما سرمایه‌ای برای خرید یا ایجاد NFT یا خرید زمین ندارند یا به هر دلیلی دوست ندارند در زمینه‌هایی که پیش از این گفتیم، فعالیت داشته باشند. این افراد می‌توانند پروژه‌های فریلنس بگیرند.

مثلا می‌توانند برای آثار هنرمندان در نمایشگاه‌هایی که برگزار می‌کنند، NFT تولید کنند یا آواتارهای متاورسی برای کاربران بسازند. فریلنسری جزء مشاغلی است که با توسعه متاورس پیشرفته‌تر می‌شود و افراد با تخصص‌های گوناگون می‌توانند به صورت دورکار و پروژ‌ه‌ای فعالیت داشته باشند.

البته بسیاری از افراد متخصص هم به عنوان نیروی کار به پروژه‌های متاورسی جذب می‌شوند. تخصص‌هایی مثل گرافیک، طراحی ۳D و برنامه‌نویسی جزء تخصص‌های مهم در دنیای متاورس محسوب می‌شوند.

آینده متاورس

متاورس الان نامی غریب است که بخشی از افراد نمی‌دانند چیست و بخشی دیگر هم آن را به عنوان بازی‌های کامپیوتری و کریپتویی می‌شناسنند. کم‌تر کسی پیدا می‌شود که به پتانسیل‌های درآمدی این دنیای تازه پی برده باشد و از آن برای کسب درآمد استفاده کند.

خرید زمین در متاورس,دنیای متاورس,کسب درآمد از متاورس

متاورس دنیایی جذاب است که محدودیت‌های دنیای واقعی را پیش روی ما برمی‌دارد. به همین دلیل روز به‌روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند و تعداد پروژه‌هایی که بر بستر آن گسترش پیدا کرده، افزایش پیدا می‌کند.

متاورس فیلم‌های علمی تخیلی را به واقعیت تبدیل کرده است. این تکنولوژی می‌تواند مشاغل جدیدی به دنیا اضافه کند، برخی از مشاغل را تغییر بدهد و برخی از آن‌ها را نیز به صورت کامل از جهان محو کند.

اینکه متاورس چه زمانی به پذیرش عمومی دست پیدا می‌کند و همه کاربران اینترنت از آن استفاده می‌کنند، به زمان توسعه پروژه‌هایش بستگی دارد.

کلام آخر

متاورس تغییر جدید دنیاست؛ افراد پیشگامی که از این تغییر استقبال می‌کنند، می‌توانند سود خوبی به دست آورند و جایشان را در جهان بعد از متاورس باز کنند.

گروهی که این تغییر را بعد از شکل گرفتن می‌پذیرند، افراد معمولی هستند که با آن همگام می‌شوند و می‌توانند گلیمشان را از آب بیرون بکشند و افرادی که در برابر این تغییر مقاومت می‌کنند، شکست می‌خورند و بازار رقابت حذف می‌شوند.

متاورس هنوز مسیری طولانی برای پیشرفت و توسعه کامل در پیش رو دارد. به همین دلیل در آینده خبرهای جدیدتری درباره این دنیای تازه می‌شنویم و با کاربردهای گسترده‌تری در آن مواجه می‌شویم.

داموند مگ، زیرمجموعه‌ای از صرافی داموند است که کارشناسان متبحر در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین و متاورس را جمع‌آوری کرده تا اطلاعات بروز این صنعت را به زبان فارسی در اختیار کاربران ایرانی قرار بدهند. برای اطلاعات بیشتر درباره متاورس، توصیه می‌کنیم مجله داموند به نام داموندمگ به آدرس DAMOND.ir/mag را مطالعه کنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا