رپورتاژ

تاثیر قطعی اینترنت بر سئو سایت ها و کسب و کار های آنلاین

زمانی که اینترنت عمومی برای استفاده‌های دانشگاهی از سال ۱۳۷۲ شروع به کار کرد، هرگز باورمان نمی‌شد که عمر اینترنت آزاد به ۳۰ سال نرسد. قطع اینترنت در ایران، نه فقط روی ارتباطات و تعاملات روزانه، بلکه روی کسب‌وکار‌های آنلاین هم تاثیر می‌گذارد. آژانس دیجیتال مارکتینگ منتوریکس هم در سئو سایت، تبلیغات گوگل ادز، بررسی بخش‌های مختلف گوگل آنالیتیکس و…با مشکلات قطعی اینترنت رو به رو شده است. در این مطلب تاثیر قطع شدن اینترنت در ایران را بررسی می‌کنیم.

شبکه ملی اطلاعات چیست؟

شبکه ملی اطلاعات یا اینترنت ملی، یک ابر پروژه برای توسعه زیرساخت‌های اطلاعاتی در ایران است. ایجاد، مدیریت، کنترل و حفاظت از اطلاعات و مراکز داده‌ای در این پروژه، بر عهده شرکت‌های داخلی است. طبق قوانین اینترنت ملی برای فعالیت سایت‌های خارجی مانند گوگل و فیسبوک در ایران، باید مجوز کسب‌وکار‌ صادر شود. شرکت‌های درگیر با شاخه‌های دیجیتال مارکتینگ مثل سئو سایت و کسب‌وکار‌های آنلاین وابسته به شبکه‌های اجتماعی خارجی، احتمالاً مشکلات زیادی را با این شبکه داشته باشند. اما قطعی اینترنت دقیقا چه تاثیری روی کسب‌وکار‌های مجازی و سئو سایت و دیگر شبکه‌های اجتماعی می‌گذارد؟

مُردن من، مُردن یک برگ نبود!

اینترنت آزاد ۱۴۰۱-۱۳۷۲

از دست رفتن اینترنت آزاد، مانند قطع کردن درخت از ریشه و خشکاندن آن است که افراد زیادی را بیکار و بدون درآمد خواهد کرد.

تاثیر بسته شدن شبکه‌های اجتماعی روی کسب‌وکار‌های آنلاین

بسته شدن اینستاگرام؛ اختلال در اینستاگرام؛ فیلترینگ اینستاگرام. اسمش را هر چه که بگذارید، تاثیرش یکسان است. کسب‌وکار‌های کوچک به دنبال استفاده از شبکه‌های اجتماعی رایگان مانند اینستاگرام و واتساپ هستند. عمده کسب‌وکار‌های کوچک، بدون سایت هستند. یعنی عملاً سئو سایت یا سئو داخلی، برای آن‌ها بی‌معنی است. بیشتر کسب‌وکار‌های خانگی به کمک کاتالوگ آنلاین واتساپ بیزینس پیج اینستاگرام، کار خود را انجام می‌دهند. هنگامی که شبکه‌های همسان برای جایگزین کردن اینستاگرام، واتساپ یا تلگرام وجود ندارد، بسته شدن این شبکه‌ها باعث مرگ کسب‌وکار‌ها و از دست رفتن درآمد می‌شود.

سئو داخلی,سئو سایت,سئو داخلی

تاثیر اختلال در اینترنت روی فعالیت آژانس دیجیتال مارکتینگ

مشکل قطعی اینترنت در آژانس دیجیتال مارکتینگ، بیشتر و بزرگ‌تر است. آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ، کار خود را در بستر اینترنت انجام می‌دهند. سئو داخلی سایت، سئو خارجی و گرفتن بک لینک و استفاده از ابزارهای تحلیل سایت، به اینترنت آزاد نیاز دارد. کدام ابزار داخلی می‌تواند جایگزین Semrush برای سئو داخلی سایت شود؟ چه ابزاری می‌تواند جای گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس را بگیرد؟ بنابراین قطع شدن اینترنت، روی فعالیت‌های درون سازمانی و از دست رفتن مشتریان آژانس دیجیتال مارکتینگ تاثیر زیادی می‌گذارد.

تاثیر قطعی اینترنت بر سئو سایت

مهم‌ترین بخشی که کسب‌وکار‌های آنلاین با آن درگیرند، سئو سایت است. سئو داخلی، خارجی و تکنیکال، به کمک ابزارهای مختلف انجام می‌شود. با قطع شدن اینترنت باید منتظر از کار افتادن keywordtool (ابزار کیورد ریسرچ)، Semrush و MozPro (ابزار تحلیل سایت و بک لینک)، سرچ کنسول و آنالیتیکس (ابزار بررسی ترافیک سایت و رفتار کاربران) باشیم. عدم بررسی مشکلات سایت و نبود ابزارهای آنالیز سایت، باعث افت رتبه سایت در نتایج سرچ گوگل و ریزش کاربران و مخاطبان سایت می‌شود.

افت سرعت لود سایت برای کاربران دسکتاپ و موبایلی هم می‌تواند باعث افت رتبه سایت بین رقبا شود. گوگل اهمیت زیادی به Speed Site می‌دهد و بدون اینترنت آزاد، یقیناً کاربران زیادی در باز کردن سایت‌های داخلی و خارجی، با مشکل روبرو خواهند شد.

از طرف دیگر، ترافیک کاربران سرورهای داخلی با قطعی اینترنت افزایش پیدا می‌کند. عموم این سرورها، توانایی هندل کردن تعداد کاربران بالا را ندارند و احتمالا در صورت مراجعه کاربران زیاد، از کار بیفتند. حتی این اتفاق هم روی سئو داخلی سایت تاثیر می‌گذارد و سهم سایت از کاربران داخلی را از بین می‌برد.

چگونه می‌توان قطعی اینترنت در ایران را برای سئو سایت دور زد؟

دور زدن قطعی اینترنت برای سئو سایت از طرف آژانس دیجیتال مارکتینگ و شرکت‌های بزرگ ممکن است، اما تا زمانی که کاربری برای مشاهده تبلیغات دیجیتال و سرچ در گوگل نباشد، این کار چه فایده‌ای دارد؟ کاربران اینترنتی، آژانس دیجیتال مارکتینگ و صاحبان کسب‌وکار‌های آنلاین، ۳ ضلع مثلث هستند. عدم ارتباط با هرکدام از اضلاع، ماهیت مجموعه را زیر سوال می‌برد. سئو داخلی و خارجی، بدون وجود گوگل، ابزارهای آن و کاربران آزاد، معنایی نخواهد داشت.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا