رپورتاژ

خرید و تعمیر جک پارکینگی

در این مطلب قصد داریم به خرید و تعمیر جک پارکینگ توسط خانواده بزرگ دورژانس صحبت نماییم و نکاتی را در این باره خاطر نشان شویم. امروزه در زندگی عموم تمامی افراد شاهد پیشرفت تکنولوژی هستیم. یکی از این تغییرات و پیشرفت ها، خرید و تعمیر جک پارکینگی می باشد. جک های پارکینگی از پر استفاده ترین لوازم و قطعاتی هستند که در انواع ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی و… کاربرد دارند. برای مثال شما اگر وارد یک محیطی شوید ابتدا از درب ورودی آن مکان عبور خواهید کرد. جک های پارکینگی وظیفه حفاظت و امنیت مکان شما را بر عهده دارند. به همین علت خرید و تعمیر جک پارکینگی امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یکی دیگر از مواردی که بسیار حائز اهمیت است، اتوماتیک بودن این گونه جک های پارکینگی می باشد که بسیار در زندگی افراد نقش دارد. برای مثال تصور کنید در یک روز و هوای بارانی و یا برفی قصد دارید برای انجام کاری به سرعت از منزل خارج شوید. زمانی که قصد باز کردن درب را دارید لازم است تا از ماشین خود پیاده شده و درب را به صورت دستی باز کنید و درست پس از خارج شدن مجدد پیاده شده و درب را ببندید. میبینید که همین کار چقدر از زمان شما را می گیرد. اگر شما دارای جک پارکینگی هستید و یا قصد خرید آن را دارید ما به شما خرید و تعمیر جک پارکینگی را پیشنهاد می کنیم چرا که استفاده از آن بسیار ارزشمند است. همراه ما بمانید.

جک پارکینگی

جک پارکینگی درست زمانی که روی درب نصب می شود، باعث می شود تا نیاز شما از باز و بسته کردن درب به صورت دستی بر طرف شده، و تنها با کمک یک ریموت پارکینگ و به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست صورت می گیرد. جک پارکینگی دارای انواع متفاوتی می باشد که در ادامه آن را بررسی می کنیم.

خرید و تعمیر جک پارکینگ,ریموت پارکینگ,خرید و تعمیر جک پارکینگ

انواع جک های پارکینگی

جک های پارکینگی دارای انواع متفاوتی از قبیل بازویی و کشویی هستند که هر کدام بر اساس مکان نصب، متفاوت می باشند. عواملی از قبیل میزان تردد، وزن درب، طول و اندازه و همچنین ابعاد درب، میزان بودجه، نوع کاربری ساختمان و همچنین نوع برند جک پارکینگی متفاوت می باشد. جک های پارکینگی دارای دو نوع مکانیزم هیدرولیکی و الکترومکانیکی هستند که بر اساس میزان تردد هر کدام متفاوت می باشند. از لحاظ نوع موتور نیز به دو دسته موتور توبلار و ساید تقسیم می شوند. موتور های توبلار معمولا در داخل از درب نصب می شوند و برای تعمیر و یا تعویض لازمه موتور حتما باید کل سیستم پایین آورده شود. در مقابل موتور های ساید حرفه ای تر هستند و خارج از درب نصب می شوند و نیازی به پایین آوردن کل سیستم ندارند.

جک پارکینگی نوع الکترومکانیکی

لازم به ذکر است که این سبک از جک های لولایی یا بازویی، متناسب برای درب هایی هستند که تردد و میزان رفت و آمد در آن ها کم است. از طرفی دیگر، این مدل جک ها مناسب درب هایی با عرض کم و کوچک می باشند که وزن بالایی هم نداشته باشد. طریقه کار این مدل درب ها به کمک نیروی مکانیکی و گیربکس می باشد. نوع مکانیزم این نوع از جک ها به این شکل است که یک موتور کوچکی در بخش بالایی بازوی جک قرار می گیرد. درحقیقت با کمک گرفتن از گیربکس و یاری به ماردون جک کمک می رساند تا با بیشتر شدن و یا کمتر شدن طول باعث باز و بسته شدن درب می شود. از دید امنیتی نیز مشابه درب های نوع مکانیزم هیدرولیکی مجهز به سطح امنیت مناسبی است که با اضافه کردن یک عدد قفل برقی می شود با خیالی راحت از جک لولایی با مکانیزم الکترومکانیکی استفاده کرد.

جک پارکینگی نوع هیدرولیکی

جک های هیدرولیکی در حقیقت برای مکان های صنعتی، تجاری و یا ساختمان های مسکونی با تردد بالا بوده که درب آن ها دارای وزن بالا و همچنین میزان رفت و آمد بالا باشند. در این نوع موارد، از جک هایی با مکانیزم هیدرولیکی استفاده می شود. قدرت این نوع جک ها به نسبت جک های الکترومکانیکی بالاتر بوده و توانایی کارکردن نامحدود را دارا هستند. همچنین این نوع جک ها از استهلاک بسیار پایینی برخوردار می باشند. با توجه به تمامی این موارد و مزیت ها، جک های هیدرولیکی از قیمت بالاتری نسبت به جک های الکترومکانیکی برخوردار می باشند.

خرید و تعمیر جک پارکینگ,ریموت پارکینگ,خرید و تعمیر جک پارکینگ

نقش ریموت در جک پارکینگی

ریموت پارکینگ یکی از مهم ترین و اساسی ترین بخش های یک جک پارکینگی می باشند. یکی از کارایی های بسیار مهم و قابل توجه آن ها، باز و بسته کردن درب و ارسال سیگنال می باشد. نحوه کار ریموت درب های اتوماتیک به این شکل است که فرد با لمس دکمه ریموت یک سیگنال برای رسیور درب اتوماتیک ارسال کرده و سپس آن سیگنال توسط رسیور تایید می شود و مجوز باز و بسته شدن درب را برای جک های پارکینگی ارسال می کند. این جک ها پس از دریافت مجوز اقدام به باز و بسته شدن درب می کنند. ریموت ها بر خلاف ظاهر کوچک خود، بسیار کارایی های بزرگی دارند که قابل چشم پوشی نمی باشد. به نحوی که اگر فرد ریموت خود را گم کند دیگر نمی تواند به صورت اتوماتیک از مزایای جک پارکینگی بهره مند شود و حتما لازم است تا با آچار خلاص کن به صورت دستی باز و بسته کنند. برای خرید ریموت باید دقت داشته باشید تا حتما از نمایندگی های محصولات خریداری نمایید چرا که جنس های غیر اصل و کپی در بازار بسیار زیاد شده است.

سخن پایانی

خرید و تعمیر جک پارکینگی یکی از بحث های داغ روز می باشد که امروزه بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است چرا که تمامی افراد بدون در نظر گرفتن توان مالی، نیازمند خرید و تعمیر جک پارکینگی می باشند. توصیه ما به شما این است که برای خرید و تعمیر جک پارکینگی حتما از طریق نمایندگی های معتبر اقدام به این امر داشته باشید چرا که نمایندگی های معتبر پس از ثبت خرید شما، امکاناتی از قبیل گارانتی و خدمات پس از فروش و همچنین خدمات نصب را می دهند و این موضوع سبب می شود تا با خیال راحت تری خرید خود را نهایی کنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا