تکنولوژیرپورتاژ

معرفی و مزایای مینی پی سی در مقابل کامپیوتر معمولی

مینی پی سی نام عمومی برای یک کامپیوتر معمولی، ولی بسیار کم حجم ، کم مصرف و رومیزی میباشد که برای انجام کارهای روزمره مانند آفیس ، برنامه های مبتنی بر وب، پخش فایلهای صوتی، تصویری و اینترنت طراحی شده است. البته کامپیوتر کوچک با پزدازنده های core i3 تا i7 نیز با برندهای معتبری همچون intel  و asus نیز ارائه شده است که توانایی انجام کلیه کارهای گرافیکی، رندر ، پردازش تصویر (مانند دوربین مدار بسته و…)، محاسبات سنگین و گیم را دارند.

mini pc,مینی پی سی,کامپیوتر کوچک,

در مقایسه با کامپیوترهای رومیزی معمولی، مینی کامپیوتر ها فقط کوچکتر نیستند، آن ها همچنین دارای مصرف انرژی بسیار پائین تر معادل 20 نهایتا 60 وات میباشند، درحالی که یک سیستم معمولی به راحتی بیش از 120 وات برق مصرف میکند، لازم به توضیح است که این ویژگی به علت بهره مندی از نوع خاصی تکنولوژی پردازنده میباشد که باعث مصرف انرژی کمتر و حرارت کمتر میشود.

بعضی از mini pc ها fanless و بعضا دارای smart fan بوده که این موارد باعث میشود این کامپیوترهای کوچولو بی صدا یا silent باشند.

Mini pc ها در رده های گوناگون با مشخصات فنی مختلفی ارائه می شوند. از جمله مشخصه هایی که این کامپیوترهای جمع و جور را از هم متمایز میکند، مربوط به نوع cpu آنها می باشد.

2 واکنش کاربران به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا