رپورتاژ

5 نکته برای یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید در سال 2022

با ویژگی منبع باز بودن، برنامه نویسی می تواند برای همه قابل دسترسی باشد. پروژه ای را که می خواهید روی آن کار کنید پیدا کنید و بگذارید اولین ورود شما به برنامه نویسی باشد.

هر کسی می تواند برنامه نویسی را شروع کند. همه ما از جایی شروع کردیم و برای یادگیری کدنویسی نیازی به داشتن پیشینه علوم کامپیوتر ندارید. این قدرت لینوکس و منبع باز است‌هر کسی می تواند کمی کدنویسی را یاد بگیرد. حتما باید زبان را یاد بگیرید: بطور کلی آموزش زبان انگلیسی را رایگان آموزش ببینید.

اگر می خواهید یک زبان برنامه نویسی جدید یاد بگیرید، چندین مقاله عالی برای شروع شما داریم. در زیر تعدادی از محبوب ترین مقالات ما برای کمک به شما آورده شده است.

آموزش زبان انگلیسی,آموزش زبان انگلیسی کودکان,آموزش زبان انگلیسی

مقایسه زبان های برنامه نویسی

بیشتر زبان های برنامه نویسی شباهت های خاصی دارند. هنگامی که می دانید چگونه یک کار را در یک زبان برنامه نویسی انجام دهید، یادگیری زبان برنامه نویسی بعدی بیشتر به تعیین نحو و ساختار آن مربوط است.

چگونه زبان های برنامه نویسی مختلف یک کار را انجام می دهند

یک راه عالی برای یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید، نوشتن یک برنامه آزمایشی ساده، مانند یک بازی، برای بررسی نحوه عملکرد زبان برنامه نویسی است.

یک نمونه برنامه که من اغلب می نویسم یک بازی ساده “حدس بزن عدد” است، که در آن کامپیوتر عددی بین یک تا ۱۰۰ را انتخاب می کند و از من می خواهد که آن را حدس بزنم.

در اوایل سال جاری، ما مجموعه‌ای از مقاله‌ها را در مورد نحوه نوشتن بازی حدس اعداد در چندین زبان برنامه‌نویسی منتشر کردیم. بیاموزید که چگونه این زبان های برنامه نویسی مختلف مراحل اصلی بازی “حدس بزن عدد” را اجرا می کنند. آموزش زبان انگلیسی کودکان

چگونه زبان های برنامه نویسی مختلف داده ها را می خوانند و می نویسند

مقاله آلن نحوه خواندن و نوشتن داده ها توسط زبان های برنامه نویسی مختلف را با روحیه مشابه مقایسه می کند. چه این داده ها از یک فایل پیکربندی گرفته شود یا از فایلی که کاربر ایجاد می کند، پردازش داده ها در یک دستگاه ذخیره سازی برای کدنویس ها رایج است.

مقاله مقایسه آلن بینشی در مورد رویکردهای مختلف اتخاذ شده توسط چندین زبان برنامه نویسی محبوب مانند C، Java، Groovy و دیگران ارائه می دهد.

آموزش زبان انگلیسی,آموزش زبان انگلیسی کودکان,آموزش زبان انگلیسی

یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید

چه می‌خواهید یک زبان برنامه‌ نویسی جدید انتخاب کنید یا می‌خواهید یک زبان موجود را کشف کنید، مقالات فوق‌العاده زیر در مورد یادگیری برنامه‌نویسی را بررسی کنید.

نحوه نوشتن “Hello World” در WebAssembly

WebAssembly یک قالب بایت کد است که تقریباً هر مرورگر می تواند در کد ماشین سیستم میزبان خود کامپایل کند. در کنار جاوا اسکریپت و WebGL، WebAssembly تقاضا برای انتقال برنامه ها برای استفاده مستقل از پلت فرم در مرورگر وب را برآورده می کند. استفان نحوه ایجاد برنامه کلاسیک Hello World را در WASM-text توضیح می دهد.

کامپایل متقابل با Golang آسان شده است

Gaurav در مورد یادگیری پشتیبانی از کامپایل متقابل Go با تبدیل یک اسکریپت به برنامه Go نوشت. شما می توانید یک بار برنامه خود را بنویسید و با کامپایل متقابل برای محیط دیگری کامپایل کنید.

چرا از زبان برنامه نویسی D برای برنامه نویسی استفاده می کنم

زبان برنامه نویسی D به دلیل قابلیت های تایپ ایستا و فرابرنامه نویسی که دارد اغلب به عنوان یک زبان برنامه نویسی سیستمی در نظر گرفته می شود. با این حال، این یک زبان برنامه نویسی بسیار سازنده است. لارنس در مورد چگونگی استفاده از زبان برنامه نویسی D برای برنامه نویسی رایج نوشت.

با قدرت منبع باز بودن ، برنامه نویسی می تواند برای همه قابل دسترسی باشد. پروژه ای را که می خواهید روی آن کار کنید پیدا کنید و بگذارید اولین ورود شما به برنامه نویسی باشد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا