رپورتاژ

بررسی روش های اخذ اقامت آلمان با موسسه مهاجرتی میرداماد

کشور آلمان به دلیل این که یکی از بهترین مقاصد علمی دانشجویان و مهاجران کل دنیا به شمار می‌آید، همه ساله پذیرای تعداد زیادی مهاجر است. دانشگاه‌های این کشور در رده‌بندی جهانی از رتبه بالایی برخوردار هستند و هزینه نسبی پایین تحصیل در این کشور سبب می‌شود که بسیاری از دانشجویان و جوانان ایرانی کشور آلمان را فرصتی عالی برای تجربه تحصیل، کار و زندگی بدانند. پس باید دید روش‌های اخذ اقامت آلمان چگونه‌اند؟ در این مطلب بهترین روش‌های اقامت در کشور آلمان با مؤسسه مهاجرتی میرداماد را مورد بحث قرار خواهیم داد.

دلایل انتخاب کشور آلمان توسط مهاجران

کشور آلمان از شهرت و قدرت بسیار زیادی در بین کشورهای اروپایی برخوردار است. شاید اصلی‌ترین دلیل مهاجرت به این کشور هزینه‌های پایین تحصیل در این کشور به‌ حساب آید. دانشجویان پذیرفته‌شده در کشور آلمان فقط برای ثبت‌نام و پذیرش هزینه پرداخت می‌کنند و به‌طور معمول بعد از آن به صورت رایگان به تحصیل در دانشگاه‌های معتبر این کشور می‌پردازند. در این مطلب به بررسی شرایط مهاجرت به آلمان و دلایل انتخاب این کشور برای مهاجرت می پردازیم:

 • تحصیل رایگان در دانشگاه‌های معتبر

همان‌طور که به آن اشاره کردیم دانشجویان بین‌المللی این کشور هزینه زیادی برای تحصیل در این کشور نمی‌پردازند و از شرایط مناسب این دولت برای زندگی و تحصیل بهره می‌گیرند.

 • هزینه‌های پایین زندگی

هزینه‌های دانشجویان در کشور آلمان مربوط به اجاره ماهیانه محل اقامت و خوردوخوراک است که در مجموع  می‌توان آن را مبلغ پایینی به حساب آورد.

 • کیفیت بالای زندگی

سطح عالی رفاه و زندگی در آلمان نقشی بسیار تعیین‌کننده در انتخاب این کشور برای مقاصد مهاجرتی دارد. فرهنگ بالا، قدرت خرید و توانایی برقراری رفاه، در نظر گرفتن بیمه‌های درمانی برای شهروندان و مهاجرین سبب می‌شود که رؤیای تحصیل و زندگی در این کشور در سر بسیاری از جوانان پرورانده شود.

 • اقتصاد قوی و بازار کار عالی

بر‌اساس اخبار و اطلاعات به‌دست‌آمده از اقتصاد این کشور نرخ بیکاری در آلمان تک‌رقمی است و شاغلان نیز از درآمد خوبی برخوردار هستند، بنابراین اقتصاد پرقدرت آلمان یکی دیگر از دلایل مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود.

 • امنیت بالای آلمان

بسیاری از خانواده‌ها که فرزندان خود را راهی خارج از کشور می‌کنند، امنیت آن‌ها را اولین دغدغه ذهنی خود نام می‌برند، کشور آلمان و به‌ویژه شهرهایی چون مونیخ، دوسلدروف و اشتوتگارت از امنیت بسیار بالایی در سطح جهان برخوردار هستند.

 • جاذبه‌های گردشگری و توریستی

گردشگران بسیار زیادی از اقصی‌نقاط دنیا جذب جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی این کشور می‌شوند. افرادی که این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می‌کنند از طبیعت زیبا و توریستی این کشور، همچنین معماری منحصربه‌فرد آن لذت می‌برند.

مدارک کلی مورد نیاز برای مهاجرت به کشور آلمان

به‌طور‌کلی مدارکی که مهاجران باید به سفارت تحویل دهند به شرح زیر است:

 • ارائه تمام مدارک شناسایی به همراه ترجمه
 • آخرین مدرک تحصیلی به‌اضافه ریز‌نمرات و ترجمه کامل آن
 • داشتن پاسپورت معتبر و اصل شناسنامه به همراه عکس
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش
 • اثبات تمکن مالی و نداشتن سابقه کیفری در صورت نیاز

اخذ اقامت آلمان,روش های اخذ اقامت آلمان,شرایط مهاجرت به آلمان

انواع روش‌های مهاجرت به کشور آلمان

همان‌طور که تا اینجای مطلب به آن اشاره کردیم، آلمان به عنوان یک کشور مقتدر و صنعتی همه‌ساله پذیرای تعداد زیادی از مهاجران که به روش‌های مختلف وارد خاک این کشور شده‌اند، است. مهاجرت به این کشور راه‌های متفاوتی دارد که مؤسسه مهاجرتی میرداماد با سال‌ها تخصص و تجربه ابتدا شرایط فرد را بررسی می‌کند و سپس بهترین گزینه مطابق با شرایط او را پیشنهاد می‌دهد. به طور کلی مهاجرت به آلمان از طرق زیر صورت می‌گیرد:

 • مهاجرت تحصیلی

هزینه پایین زندگی و تحصیل رایگان در آلمان، متقاضیان زیادی را به سوی این کشور جلب می‌کند. با وجود آن که امکان تحصیل با زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه‌های این کشور وجود دارد اما چون برای ثبت‌نام در این دانشگاه‌های انگلیسی باید شهریه پرداخت کرد، بهتر است مسلط به زبان آلمانی بود. دانشجویان قادر خواهند بود پس از پایان اعتبار ویزای تحصیلی، اقدام به دریافت ویزای کاری و پس از چند سال شهروند کشور آلمان شوند.

 • مهاجرت کاری

نرخ پایین بیکاری در این کشور سبب می‌شود افرادی که شرایط مهاجرت به این کشور را دارند، بتوانند به‌ راحتی و با استفاده از تخصص خود در این کشور مشغول کار شوند و بلوکارت یا ویزای جاب‌آفر را دریافت نمایند.

 • مهاجرت سرمایه‌گذاری

اقتصاد کشور آلمان پذیرای آن دسته از مهاجرانی که می‌خواهند با سرمایه‌گذاری کسب‌وکار موردنظر خود را در این کشور برپا کنند، نیز است. مهاجر پس از ثبت شرکت در این کشور ویزای سرمایه‌گذاری را دریافت می‌کند و پس از مدتی می‌تواند آن را به ویزای دائم تبدیل کند.

 • مهاجرت ازدواج

ایرانیانی که با یک تبعه آلمانی ازدواج می‌کنند، می‌توانند به‌ سادگی تابعیت این کشور را به دست آورند. در صورتی که دولت آلمان اطمینان حاصل کند که ازدواج صوری نبوده پس از چند سال اقامت دائم و تابعیت کشور آلمان را به مهاجر اعطا می‌کند.

 • مهاجرت اوسبیلدونگ

از زیر شاخه‌های مهاجرت تحصیلی به آلمان می‌توان دوره تحصیلی اوسبیلدونگ را نام برد. دولت آلمان از این طریق به علاقه‌مندان اجازه می‌دهد تا با این دوره‌ها که تقریباً شبیه دوره‌های کارآموزی هستند، به عنوان نیرو جذب شوند و ویزای این کشور را به آنان اعطا می‌کند. این دوره‌ها به دو صورت تئوری و عملی برگزار می‌شود و کار‌آموز پس از پایان این دوره‌ها می‌تواند در کشور آلمان مشغول به کار شود.

پناهندگی، تولد فرزند، خرید ملک، داشتن تخصص بالا و مدارک فنی راه‌های دیگری برای اخذ اقامت دائم و تبدیل آن طبق تبصره‌ها به ویزای دائم و تابعیت کشور پر‌طرفدار آلمان است. این مسیر از طریق مؤسسه میرداماد به راحتی و در زمان مناسب مرتفع می‌شود.

چرایی مهاجرت به کشور آلمان با مؤسسه مهاجرتی میرداماد

مؤسسه میرداماد به عنوان یک دفتر مهاجرتی آشنا به تمام مسائل حقوقی و میان‌برهای مهاجرت بی‌دردسر و موفق به انواع کشورها از قبیل آلمان راه پرپیچ‌ و خم اخذ اقامت را هموار می‌کند و با توجه به شرایط فرد بهترین، سریع‌ترین و کم‌هزینه‌ترین مسیر را به او پیشنهاد می‌دهد. داشتن یک وکیل مهاجرتی زبده از این مجموعه از همان مراحل ابتدایی گرفتن وقت از سفارت تا پایان مراحل پذیرش، بدون آن که متقاضی درگیر مراحل اداری و معطلی‌های بی‌ثمر شود، او را چندین قدم جلوتر از دیگر متقاضیان پیش می‌برد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا