رپورتاژ

انتخاب نهال های گردوی اقتصادی ضروری ترین گام برای احداث یک باغ تجاری

اگر می خواهید یک باغ تجاری احداث کنید باید نهال هایی اقتصادی بخرید! بدون داشتن نهال های اقتصادی امکان اینکه شما باغستانی تجاری داشته باشید وجود ندارد. این نهال های اقتصادی هستند که محصول زیادی می دهند و شما را به سود بسیاری می رسانند. لپ کلام اینکه هر گردی گردو نیست و شما باید برای داشتن بهترین باغستان منطقه بهترین و پربار ترین نهال ها را انتخاب نمایید؛ اما چگونه؟ در ادامه این مطلب به شما می گوییم که بهترین نهال های گردو برای کاشت در ایران و احداث یک باغستان تجاری کدام ها هستند. در ادامه همراه ما باشید.

نهال های گردوی اقتصادی را بشناسید

به گفته منابع معتبری همچون ویکی پدیا، نهالستان نهالوند، ویکی هو و ویکی کشاورز ارقام نهال های اقتصادی گردو شامل موارد زیر می شوند:

نهال چندلر

نهال های گردوی چندلر نژاد آمریکایی دارند، این نهال ها کیفیت فوق العاده ای داشته و می توانند در برابر سرما مقاومت قابل توجهی از خود نشان دهند. در واقع ما به شما اطمینان می دهیم در صورت کاشت این نهال ها در مناطق سردسیر پشیمان نمی شوید؛ چرا که نهال های چندلر دیرگل هستند و به محض آنکه سرمای بهار پایان می یابد، گل می دهند.

نهال های چندلر را باید هر ۱۵ روز یکبار آبیاری کنید و یکی از ویژگی های قابل توجه نهال های چندلر زودبازده بودن آن ها است. این نهال ها در همان سال اول ثمر می دهند، البته اگر در ارتفاع بین ۱۰۰ تا ۱۸۰۰ متر بالاتر از سطح دریا کاشته شوند.

نهال فرنور

نهال های فرنور نژاد فرانسوی دارند و جزو اقتصادی ترین نهال های گردو در ایران به شمار می روند. این نهال ها زمانی که به بلوغ برسند سالانه حدود ۲۵ کیلوگرم ثمر می دهند. برای آنکه محصول نهال های فرنور را برداشت کنید باید هر ۱۵ روز یکبار آن ها را آبیاری کرده و در ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا بکارید.

این نهال های اقتصادی میوه ای گرد و پوست سنگی تولید می کنند که پوسته و مغز میوه به راحتی از یکدیگر جدا می شوند.

نهال ژنوتیپ ۲۱

نهال های ژنوتیپ ۲۱ هم بسیار معروف بوده و بومی کشور کانادا هستند. این نهال ها را شما باید در ارتفاع ۱۰۰ تا ۲۸۰۰ متری بالاتر از سطح زمین بکارید. نهال های ژنوتیپ ۲۱ سالانه ۴۵ کیلوگرم محصول می دهند، البته به شرط ها و شروطه ها. در صورتی که به خوبی بتوانید این نهال ها آبیاری کرده و تمامی شرایط رشد را برای آنان فراهم کنید، محصول خوبی هم می دهند.

نهال های ژنوتیپ ۲۱ برای کاشت در مناطق سردسیری هم مناسب اند؛ چرا که در دسته نهال های دیرگل قرار می گیرند و شما می توانید اطمینان داشته باشید سرمای بهار شکوفه های این نهال را ازبین نمی برد.

نهال ژنوتیپ ۱۲

نهال ژنوتیپ ۱۲ از خانواده نهال ژنوتیپ ۲۱ است و درست مانند نمونه نهال معرفی شده، نژاد کانادایی دارد.

این نهال ها را شما می توانید تا ارتفاع ۳۰۰۰ متری از سطح دریا بکارید و انتظار داشته باشید که چیزی حدود ۳۵ کیلوگرم محصول از آن ها برداشت کنید. نهال های ژنوتیپ ۱۲ دیرگل و زود بازده هستند؛ از همین رو امکان کاشت آن ها در مناطق سردسیری وجود داشته و در همان سال اول هم به محصول دهی می رسند. نیاز است که هر ۱۵ روز یکبار این نهال را آبیاری کرده و آن ها را در فاصله ۶ متری از هم قرار دهید.

بهترین نهال گردو,نهال های گردوی اقتصادی,بهترین نهال گردو

نهال های سالم را برای احداث باغ تجاری برگزینید

بله بدون انتخاب نهال های سالم باغ شما به جای آنکه به یک باغستان تجاری تبدیل شود، به یک باغستان خزان زده تبدیل خواهد شد. نهال های ناسالم و بی کیفیت نهایتا تا ۲ سال دوام بیاورند و بعد از آن خشکیده شده و ضرر و زیان زیادی به شما وارد می کنند. اگر می خواهید مطمئن شوید که یک نهال سالم را انتخاب می کنید ما به شما پیشنهاد می دهیم که برای خرید نهال گردو به وب سایت nahalvand.com مراجعه نمایید؛ اما به طور کلی از ظاهر نهال مشخص می شود که با کیفیت است یا خیر و شما می توانید با بررسی ویژگی های ظاهری نهال از کیفیت آن مطمئن شوید. برای این منظور شما باید به ویژگی های زیر دقت کنید:

  • ریشه نهال باید از هرگونه آفت و بیماری به دور باشد
  • رشد تنه نهال باید به صورت یک شاخه انجام شده باشد نه چند شاخه
  • قسمت پایه و پیوندک نهال های باکیفیت در اندازه استانداردی از سطح زمین قرار داشته باشد
  • روی بدنه نهال هیچ خط و خشی دیده نشود

آیا امکان احداث باغ تجاری در شرایط اقلیمی ایران وجود دارد؟

بله ایران کشوری چهارفصل است و شما می توانید در هر قسمت از آن به باغداری مشغول شوید. در این کشور اقلیم سردسیری، گرمسیری و معتدل و مرطوب وجود دارد و این مسئله واقعا باعث شگفتی است.

کرانه های خلیج همیشگی فارس و بخش های مرکزی و جنوب شرقی آب و هوای گرمسیری دارند، این در حالی است که در کرانه های دریای خزر و شهرهای شمالی شما می توانید آب و هوایی معتدل و مرطوب مشاهده کنید. در بخش های غربی، شمال غربی و دامنه سلسله جبال زاگرس و البرز آب و هوایی سرد در جریان است.

اگر شما به خوبی با شرایط آب و هوایی منطقه خود آشنا باشید می توانید بهترین نهال ها برای کاشت در آن منطقه را انتخاب کرده و یک باغستان پربار ایجاد نمایید.

نهالوند یاری دهنده شما برای احداث بهترین باغستان گردو

برای خرید بهترین نهال گردو نیاز نیست نگران باشید، شما تنها کافی است که در مرورگر خود نام نهالوند را جستجو کرده و یا به آدرس nahalvand.com مراجعه کنید. در وب سایت نهالوند مشخصات و قیمت انواع رقم نهال های گردو را مشاهده خواهید کرد، ضمنا شما می توانید برای خرید اینترنتی به صورت ۲۴ ساعته هم از طریق وب سایت این نهالستان اقدام نمایید. خرید اینترنتی نهال های گردو از این وب سایت شما را از مزایای زیر بهره مند می کند:

امکان خرید نهال های شناسنامه دار به همراه کارت قرنطینه و سلامت برای شما فراهم است؛ کارت قرنطینه و سلامت تنها توسط سازمان جهاد کشاورزی ایران صادر می شود و کیفیت بالای نهال را نشان می دهد.

  • خرید نهال با قیمت مقرون به صرفه و رقابتی
  • خرید نهال با ضمانت بازگشت واقعی کالا
  • امکان دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان خبره نهالوند در هر ساعت از شبانه روز وجود دارد

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا