رپورتاژ

آب معدنی بهتر است یا آب لوله کشی ؟

آب معدنی یا آب لوله کشی ؟ با افزایش آگاهی از اثرات زیست محیطی بطری های پلاستیکی، افراد بیشتری در حال حاضر مزایای آب لوله کشی را نسبت به آب بطری زیر سوال می برند. برخی از مردم ممکن است تعجب کنند که کدام گزینه امن تر است یا کدام طعم بهتر است. با این حال، طیف وسیعی از عوامل دیگر نیز وجود دارد که باید هنگام خرید آب معدنی و آب لوله کشی در نظر بگیرید.

مزایا و معایب آب لوله کشی

عواملی که باید هنگام انتخاب بین آب لوله کشی و آب معدنی در نظر گرفته شوند عبارتند از: ایمنی آب، طعم آن، هزینه و در دسترس بودن، و تأثیر آن بر محیط زیست.

بخش های زیر برخی از مزایا و معایب آب لوله کشی را فهرست می کند.

ایمنی آب آشامیدنی لوله کشی

به گفته منبع مورد اعتماد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری CDC آب آشامیدنی در ایالات متحده یکی از ایمن ترین آب ها در جهان است.

استانداردها در خرید آب آشامیدنی سالم تعیین شده است. اگر نگرانی ایمنی در مورد آب لوله کشی وجود دارد، قانون فدرال حکم می کند که شرکت های آب باید به مردم اطلاع دهند.

برای بهبود ایمنی آب لوله کشی فعلی خود، فرد می تواند آن را با فیلترهای کربنی یا یک سیستم اسمز معکوس موثرتر فیلتر کند.

طعم آب لوله کشی

تست‌های چشایی به طور مداوم نشان می‌دهند که اکثر مردم نمی‌توانند بین آب لوله کشی و آب بطری تفاوت قائل شوند.

به عنوان مثال، یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ منبع معتبر در مجله مطالعات حسی نشان داد که اکثر شرکت کنندگان نمی توانند تفاوت بین آب معدنی مختلف بطری شده و آب لوله کشی شهری را در زمانی که آب لوله کشی فاقد کلر است تشخیص دهند.

حتی اگر برخی از آب‌های لوله‌کشی مانند آب‌های بطری‌شده طعم مطبوعی نداشته باشند، به این معنا نیست که آب لوله‌کشی بی کیفیت است. ممکن است صرفاً به دلیل کلر زنی یا محتوای مواد معدنی بالاتر باشد.

یکی از گزینه های بهبود طعم آب لوله کشی استفاده از فیلتر است. گزینه دیگر اضافه کردن یخ و یک تکه لیمو به هر لیوان است.

خرید آب معدنی,پخش عمده آب معدنی در تهران,خرید آب معدنی

هزینه و راحتی

نوشیدن آب لوله کشی راحت و ارزان است. برای دریافت آب آشامیدنی سالم و خنک کافی است یک شیر آب را باز کنید.

آب لوله کشی نیز در رستوران ها و فواره های عمومی به صورت رایگان در دسترس است.

مزایا و معایب آب معدنی

بخش های زیر برخی از مزایا و معایب آب بطری را فهرست می کنند.

ایمنی آب معدنی

منبع مورد اعتماد سازمان غذا و داروFDA استانداردهایی را برای آب بطری تعیین کرده است. آنها از تولیدکنندگان می خواهند که آب بطری شده را تحت شرایط بهداشتی پردازش و حمل کنند و از فرآیندهایی استفاده کنند که ایمنی آب را تضمین می کند.

این بدان معنی است که به طور کلی، خرید آب معدنی برای نوشیدن بی خطر است. با این حال، در موارد بسیار نادر، آب بطری شده به دلیل آلودگی به یاد می‌آید.

یکی از دلایل نگرانی وجود پلاستیک در بطری آب است. تحقیقات نشان می دهد که بیشتر آب های بطری حاوی میکروپلاستیک هستند که ممکن است خطراتی برای سلامتی داشته باشند.

به عنوان مثال، یک منبع مورد اعتماد در سال ۲۰۱۸، ۱۱ برند جهانی آب بطری شده را از ۹ کشور مختلف آزمایش کرد. محققان دریافتند که ۹۳ درصد از بطری‌ها نشانه‌هایی از آلودگی میکروپلاستیک را نشان می‌دهند و دو برابر میزان موجود در آب لوله‌کشی در آنها وجود دارد.

این یافته ها نشان می دهد که آلودگی حداقل تا حدی به دلیل خود فرآیند بسته بندی است. اکنون محققان شروع به بررسی تاثیر این میکروپلاستیک ها بر سلامت انسان کرده اند.

طعم و منبع آب معدنی

برخی از افراد ممکن است طعم آب معدنی را ترجیح دهند. با این حال، همانطور که در بالا ذکر شد، مطالعات نشان می دهد که اکثر مردم نمی توانند تفاوت بین آب لوله کشی و بطری را تشخیص دهند.

هنگام خرید آب بطری، مردم ممکن است بخواهند منبع را در نظر بگیرند. بسیاری از آب های بطری شده به سادگی آب لوله کشی تصفیه شده است.

آبی که از یک منبع زیرزمینی یا چشمه‌های تازه می‌آید، یکی از برچسب‌های تایید شده توسط FDA زیر را به همراه دارد.

  • آب چاه آرتزین
  • آب معدنی
  • آب چشمه
  • آب چاه

اگر مردم آب طعم دار یا گازدار را ترجیح می دهند، ممکن است بخواهند آب بطری را انتخاب کنند. به عنوان مثال، بسیاری از برندهای آب، آب با طعم مرکبات یا توت را می فروشند. آب گازدار جایگزین محبوبی برای آب گازدار است.

هزینه و راحتی آب معدنی

بر اساس برخی برآوردها، آب بطری شده تقریبا ۲۰۰۰ برابر قیمت آب لوله کشی است، با یک گالن – که از ترکیب بطری های آب یک بار مصرف به دست می آید – تقریباً سه برابر میانگین ملی برای یک گالن شیر هزینه دارد.

یکی از دلایلی که مردم با وجود تفاوت هزینه، بطری را به جای آب لوله کشی انتخاب می کنند، ممکن است این باشد که در هنگام بیرون رفتن، بطری در اختیار شما قرار گیرد – به خصوص اگر دسترسی به شیر آب وجود نداشته باشد.

خرید آب معدنی,پخش عمده آب معدنی در تهران,خرید آب معدنی

خرید بهترین آب معدنی با قیمت مناسب و تحویل درب منزل

امکان خرید اینترنتی کار را برای همه نوع خریداران آسان کرده است. فروشگاه ها، رستوران ها و سایر ارائه دهندگان خدمات و محصولات امکان دسترسی آنلاین به محصولات خود را برای مشتریان فراهم کرده اند. مخصوصاً وقتی صحبت از آب معدنی و آب آشامیدنی باشد.

مزایای آب معدنی همیشه بیشتر از مصرف آب شیر است. بسته به اینکه از کدام شرکت خرید می‌کنید، یک بطری آب معدنی چیزی به شما می‌دهد که طعم خوبی داشته باشد، هزینه کمتری داشته باشد و برای سلامتی شما مفید باشد. برای بهره مندی از چنین مزایایی، فقط باید به سایت اکساب مراجعه کنید. امروزه خدمات تحویل آب آشامیدنی سالم با کیفیت بالا بدون دردسر نیاز هر فردی است و شما می توانید با خرید آب های بسته بندی شده از مزایای آب معدنی بهره مند شوید و مجبور نیستید سیستم های تصفیه گران قیمت را بخرید. تنها چیزی که نیاز دارید یک اشتراک در سایت اکساب شاپ است.

خرید آب معدنی,پخش عمده آب معدنی در تهران,خرید آب معدنی

پخش عمده آب معدنی در تهران

اگر شغل شما نیازمند خرید در تعداد بالای آب معدنی دارد می توانید در سایت اکساب شاپ پخش عمده آب معدنی در تهران هر تعداد باکس و از هر سایز آب معدنی و آب آشامیدنی سفارش دهید. استفاده از خدمات تحویل آنلاین آب در هر منطقه ای از کشور به دلیل مزیت های مختلف و مناسب آن افزایش یافته است.

به دلیل اطمینان و ایمنی از سالم بودن آب های بسته بندی شده در سراسر جهان ، خرید آب معدنی برای مصرف روزانه روز به روز در حال افزایش است. همچنین استفاده از یک بطری آب به عنوان راهی برای هیدراته ماندن در حین کار، ورزش، رفتن به باشگاه و سایر فعالیت های بدنی زندگی بسیار رایج است. اما با شیوع کرونا خرید فیزیکی جای خود را به خرید آنلاین آب معدنی داد.

اکساب شاپ تنها نمایندگی آب معدنی اکساب در تهران می باشد که به صورت رسمی زیر نظر کارخانه آب غنی شده با اکسیژن اکساب فعالیت می کند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا