رپورتاژ

آبیاری درخت آلبالو در زمان گلدهی چگونه است؟

این موضوع که امروزه آبیاری درختان آلبالو باید به چه میزانی به انجام برسد ممکن برای خیلی از شما باغداران ایجاد شده باشد و به دنبال دریافت این چنین پاسخ‌هایی برای سوالات خود باشید لذا به این ترتیب بهتر است بدانید که شما برای خرید آلبالو بهتر است به نکاتی که در رابطه با نهالستان فروش نهال آلبالو در این مقاله در اختیار شما قرار داده می‌شود توجه داشته باشید تا بتوانید انتخاب درستی را از این درختان برای خود داشته باشید به طوری که خرید نهال آلبالو از مهم‌ترین نکات در این مقاله است.

لذا با توجه به سوالی که در ابتدای مقاله از آن جویا شدید باید بدانید که آبیاری درختان آلبالو در زمانی که در حال گلدهی و شکوفه دهی است بهتر است انجام نگیرد و یا در میزان بسیار کم و استانداردی انجام شود چرا که بسیاری از مطالعات این را نشان داده است که آبیاری در این زمان می‌تواند منجر به ایجاد ریزش در شکوفه این درختان شود و در نهایت میوه دهی و باردهی این درختان با مشکلات بسیار جدی رو به رو شود.

میزان آبیاری درخت آلبالو

بسیاری از افراد این سوال برای‌شان ایجاد می‌شود که میزان آبیاری درخت آلبالو به چه صورتی است؟ به طوری که برای دریافت پاسخ این دسته از سوالات بهتر است عوامل مهمی را در این درختان مورد بررسی قرار دهیم به طوری که این عوامل عبارت هستند از:

  • نوع نهال آلبالو
  • آب و هوا کاشت این درختان
  • سن درختان آلبالو

این سه عاملی که برای شما نام برده شد از موضوعات مهمی است که می‌تواند در میزان آبیاری این درختان تاثیر بسیار زیادی را به همراه داشته باشد به طوری که نوع نهال آلبالو در این موضوع بسیار اهمیت دارد چرا که برخی از این درختان در دسته سردسیری قرار دارند و نیاز بالایی به آبیاری ندارند و برخی دیگر به دلیل جنبه گرمسیری که به همراه دارند باید به صورت بیشتر و بالاتری از آبیاری منظم در طول هفته برخوردار شوند.

لازم به ذکر است از عوامل موثر دیگر در این موضوع این است که سن درختان آلبالو در تایین میزان آبیاری این درختان موثز بوده به طوری که اگر درختان از سنین کم‌تری برخوردار باشند باید برای تامین انرژی لازن از آبیاری بیشتری برخوردار شوند.

خرید آلبالو,خرید نهال آلبالو,خرید آلبالو

روش آبیاری درخت آلبالو

با توجه به این موضوع که امروزه پیشرفت بسیار بالایی در صنعت باغداری و کاشت ارقام نهال آلبالو به انجام رسیده است روش آبیاری درخت آلبالو می‌تواند به انواع مختلف و مکانیزه‌ای به انجام برسد به طوری که:

  • آبیاری قطره‌ای
  • آبیاری حبابی
  • آبیاری غرقابی
  • آبیاری زیر سطحی

تمامی این دسته از روش‌های آبیاری برای این درختان باید به صورت منظمی به انجام برسد تا رشد این درختان به حال استانداردی در طول سال باشد چرا که در قسمت بالا به این موضوع اشاره کردیم که نهال‌های آلبالویی که از سن پایینی برخوردار هستند باید از میزان آبیاری بیشتری برخوردار باشند تا رشد متعادلی را در پی خود داشته باشند اما درختانی که سن بیشتری را دارند بهتر است هر ۱۰ روز یک بار به میزان مناسبی برای دریافت انرژی لازم آبیاری شوند.

لازم به ذکر است از آن جایی که این درختان از میوه بسیار با ارزشی برخوردار هستند و عموم باغداران به دنبال کاشت این درختان هستند بهتر است برای رشد بهتر از روش‌های آبیاری گفته شده در بالا برای باغات خود استفاده داشته باشید.

آبیاری درخت آلبالو در زمستان

شایان ذکر است که آبیاری درخت آلبالو در زمستان به دلیل سرمایی که در این فصل وجود دارد بهتر است به میزان کمی به انجام برسد تا به ریشه این درختان آسیب جدی وارد نشود به طوری که در برخی از مواقع شاهد این بوده‌ایم که باغداران در فصل زمستان با آبیاری بیش از آندازه منجر به یخ زدگی در قسمت ریشه این درختان شده‌اند و در نهایت با آسیب رسیدن به ریشه این درختان رشد آنها هم متوقف خواهد شد.

از طرفی باید به این موضع اشاره کرد که این درختان در فصل زمستان به دلیل این که در خواب زمستانی هستند نیازی به آبیاری بالا ندارند و بهتر است با مشاوره و مراجعه به نهالستان‌هایی که دارای جهاد کشاورزی در شهر و کشور هستند مراجعه داشته باشند و از میزان آبیاری مناسب در فصل زمستان برای این درختان اطلاعات خوبی را برای خود در هر ارقامی از این درختان بدست بیاورند.

آبیاری درخت آلبالو در تابستان

همانطور که در قسمت بالای مقاله اشاره کردیم حال باید بدانید که آبیاری درخت آلبالو در تابستان برعکس مطالب قسمت بالایی باید به صورت منظم ومیزان مناسبی به انجام برسد به طوری که امروزه می‌توان به این مضوع اشاره کرد که درختان آلبالویی که در شهرهای گرمسیری ایران قرار دارند به دلیل کمبود دریافت انرژی از آبیاری خود دچار مشکلاتی در باردهی خود هستند از این رو باید توجه داشته باشید که این درختان در این فصل نیاز به آب بیشتری برای تامین انرژی لازم دارند.

این نکته هم قابل ذکر است که اگر ریشه این درختان در فصل تابستان دچار کم آبی شود دچار پوسیدگی و خشک شدن می‌شود و همین امر منجر به نابودی درختان آلبالو در باغات شما خواهد شد به طوری که این نکته هم قابل ذکر است که شما برای دریافت این دسته اطلاعات از میزان آبیاری هر یک از این درختان آلبالو بهتر است به نهالستان‌های تاییدی جهاد کشاورزی در ایران به صورت اینترنتی مراجعه داشته باشید.

آبیاری درخت آلبالو در مناطق مختلف ایران

با توجه به این که از آبیاری این درختان در فصول مختلف مطالبی را برای شما بیان نمودیم باید بدانید که آبیاری درخت آلبالو در مناطق مختلف ایران به صورت مختلفی در حال انجام است به طوری که برخی با انجام آبیاری غرقابی این درختان را تا مدت یک الی دو هفته سیراب از آب قرار می‌دهند و برخی دگیر با انجام آبیاری قطره‌ای نیاز این درختان را از آب به مدت ۱۰ روز به انجام می‌رسانند به طوری که شاید خیلی از باغداران این روش با نوع درختان خود ارزیابی می‌کنند.

چرا که همانطور که در مطالب بالایی به آن اشاره کردیم باید بدانید که برخی از درختانی که در منطقه گرمسیری ایران کاشته شده‌اند به دلیل شرایط اقلیمی موجود باید از میزان آبیاری بیشتری به انجام برسند تا ریشه درخاک دچار خشکی و کمبود انرژی دریافتی نشود از این رو باید بدانید که این موضوع در مناطق سردسیری و معتدل که خود از بارندگی‌های لازم و متعادلی برخوردار هستند به صورت کم‌تری باید به انجام برسد.

کلام آخر

به عنوان کلام آخر در انتهای این مقاله با توجه به توضیحاتی که برای شما ارائه شد باید بدانید که این درختان بسته به نوع ارقام نژادی که دارند از آبیاری متنوعی برخوردار هستند همچنین قابل ذکر است که کاشت این درختان در هر منطقه و اقلیمی می‌تواند میزان آبیاری این درختان را دچار تنوع کند به طوری که در مناطق گرمسیری این آبیاری باید به صورت بیشتری به انجام برسد همچنین وجود فصل‌های متعدد برای این درختان میزان ابیاری را برای آنها به حالت‌های مختلفی تبدیل می‌کند که در ففصل زمستان به دلیل این که این درختان در خواب زمستانی هستند بهتر است میزان آبیاری آنها به صورت بسیار کمی به انجام برسد تا به ریشه این درختان آسیبی وارد نشود در انتها باید گفت که شما برای اطلعات بیشتر در این خصوص بهتر است با شماره تماس درج شده در انتهای این مقاله با مجموعه و نهالستان بزرگ paliznahal.ir مراجعه داشته باشید و سوالات خود را از مشاران آن جویا شوید.

تماس با پالیز نهال:

  • ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۷
  • ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۸ 

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا