رپورتاژ

معایب و مزایا سنگ قبر مرمر

در ایران خرید سنگ قبر مرمر از دیرباز بسیار باب بوده و این سنگ‌ها به دلیل ظاهر زیبایی که دارند، یکی از اصلی‌ترین انتخاب‌ها به حساب می‌آید. در طی چند سال اخیر به دلیل افزایش بی‌رویه قیمت سنگ‌های مرمر در سرتاسر دنیا تمایل برای خرید این نوع سنگ در ایران بسیار کاهش پیدا کرده و تنها برای بخش کوچکی از جامعه خرید این نوع سنگ قابل توجیه می‌باشد. در این مقاله قصد داریم مزایا و معایب خرید سنگ قبر مرمر را مورد ارزیابی قرار داده و به شما کمک کنیم در هنگام سفارش سنگ قبر، دید بهتری نسبت به مولف‌های مختلف داشته باشید.

سنگ مرمر چیست؟

سنگ مرمر، سنگ آهک دانه ای یا دولومیت (یعنی سنگی متشکل از کربنات کلسیم منیزیم) است که تحت تأثیر گرما، فشار و محلول های آبی تبلور مجدد یافته است. در اصل، سنگ های مرمر بر خلاف سنگ های گرانیت که از گداخته های آتش فشانی تشکیل می شوند ، سنگ مرمر خواستگاه معدنی دارند.

مزیت های سنگ قبر مرمر

سنگ‌های مرمر که در سرتاسر دنیا به دلیل زیبایی و تنوع رنگی شناخته می‌شوند، از آنجایی که به صورت مستمر در برخی از شهرهای ایران فراوری و یا استخراج می‌شوند، محبوبیت بسیار زیادی در میان ایرانیان دارد. به دلیل اینکه در بسیاری از دوران تاریخی، سنگ مرمر برای تزیین داخلی استفاده می‌شد، ماهیت آن نسبت به گرانیت متفاوت بوده و به همین دلیل است که بسیاری از ایرانیان از آن برای مزین کردن مزار عزیزان خود استفاده می‌کنند. حالا همراه با هم نگاهی به مزیت‌های اصلی این سنگ قبر انداخته و عوامل موثر در حبوب شدن آن را بررسی می‌کنیم.

زیبایی بسیار خاص

همانگونه که پیش از این گفتیم، سنگ‌های قبر مرمر در رنگ‌های متفاوت عرضه می‌شوند و همین تنوع رنگ، زیبایی بسیار خاصی را به این سنگ‌ها اعطا می‌کند. معمولا سنگ‌های مرمر، بدون رگه و ریشه بوده که همین مسئله باعث می‌شود رنگ بسیار خاصی داشته باشند و نظر بسیاری از افراد را در همان نگاه اول جلب کند. بهترین مثال سنگ‌های مرمر زینتی، کف سنگ حرم امام حسین است که می‌توانید جلوه هنر ایرانی را در آن مشاهده کنید.

مقاومت بالا در شرایط محیطی سخت

سنگ قبر مرمر به دلیل شرایطی که در محیط معادن ایجاد می‌شود، نسبت به آب و هوا بسیار مقاوم است و می‌توانید از آن در هر شرایطی استفاده کنید. این مقاومت به حدی زیاد است که اجازه نمی‌دهد رطوبت‌های کنار مزار وارد سنگ شده و فرسایش در آن صورت بگیرد. یکی از دلایلی که سنگ قبر مرمر در ایران بسیار محبوب می‌باشد، همین میزان مقاومت بالای آن است.

طرح پذیری بالا

پیش از این نیز به صورت خیلی خلاصه اعلام کردیم که سنگ مرمر قابلیت این را دارد که تمامی طرح‌ها بر روی آن اجرا شود. فارغ از اینکه قصد دارید به صورت کامپیوتری و یا دستی طرح مد نظر خود را بر روی این سنگ اعمال کنید، یک طراح فوق العاده می‌تواند آن را به زیبایی اجرا کند.

معایب سنگ قبرهای مرمر

با وجود تمامی مزیت‌هایی که خرید سنگ قبر مرمر به همراه دارد، گاهی اوقات شرایطی وجود دارد که خرید این سنگ صلاً به صرفه نبوده و بهتر است از گزینه‌های دیگر برای اموات خود استفاده کنید. حالا قصد داریم بزرگترین عیب سنگ‌های مرمر را مورد ارزیابی قرار داده تادر تصمیم گیری به شما کمک کند.

قیمت بالای سنگ های مرمر

از آنجایی که سنگ قبر مرمر در مقایسه با گرانیت، بسیار گران‌تر است، بسیاری از ایرانیان ترجیح می‌دهند از آن برای سنگ قبر عزیزان خود استفاده نکنند. این سنگ‌ها با وجود تمامی زیبایی‌هایی که دارند، ولی قیمت آن نسبتا بالا می باشد.

سنگ بهشت تولید کننده برتر سنگ قبرهای مرمر

سنگ بهشت یکی از مجموعه‌های بسیار کارکشته در عرضه سنگ‌های قبر به حساب می‌آید که تا به حال توانسته مجری طرح‌های خاص متعددی در سرتاسر کشور باشد. سنگ قبر مرمر پرتغالی را باید به عنوان شاهکار این مجموعه در نظر بگیریم که در شبکه‌های اجتماعی توانست بیشتر از ۱۰ میلیون بیننده داشته باشد. اگر به تازگی عزیزان خود را از دست داده‌اید و قصد دارید برای آنها سنگ مزار مناسبی تهیه کنیدف سنگ بهشت می‌تواند مجری تمامی طرح‌های مد نظر شما باشد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا