رپورتاژ

اقدامات لازم برای سفر خارج از کشور در شرایط شیوع کرونا

از زمانی که ویروس کرونا در دنیا شایع شد و همه گیری آن ناشی از بیماری کووید 19 اتفاق افتاد، مسافرت و گردشگری برای بسیاری از مردم تبدیل به خاطره و آرزو شد.

اما هنوز هم هستند افرادی که با شرایط فعلی قصد دارند که به خارج از کشور مسافرت کنند. فارغ از اینکه این کار چقدر مفید و یا با ضرر همراه است، باید بدانیم که مسافرت کردن در شرایط شیوع ویروس کرونا نیازمند اقداماتی است که می بایست انجام دهیم تا بتوانیم راحت تر و با آگاهی بیشتری از شرایط فعلی سفر خود را به انجام برسانیم. در اینجا برخی از این اقدامات را با شما به اشتراک می گذاریم:

  1. مراقبت های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی در زمان مسافرت بسیار در اینکه شما از گرفتن ویروس در امان باشید می تواند کمک کننده باشد. سعی کنید در تمام طول سفر و حضور در مکان های باز و بسته از ماسک استفاده کنید. بنابراین لازم است که ماسک های با کارآیی بالا را به تعداد کافی به همراه داشته باشید. همچنین شستن دست ها به صورت مکرر و یا ضدعفونی کردن آن ها برای شما لازم است.
  2. با اینکه بسیاری از شرکت های هواپیمایی داشتن تست PCR منفی حداکثر 48 ساعت قبل از پرواز را شرط ورود به هواپیما عنوان می کنند، اما شما باید بدانید که این تست ها دارای خطا بوده و احتمال کمی وجود دارد که افراد ناقل هم داخل هواپیما باشند. بنابراین بسیار در زمان حضور در هواپیما از خودتان مراقبت کنید.
  3. در کشورهای مختلف، شیوع ویروس شرایط متفاوتی دارد. بنابراین لازم است به دقت اخبار کشور مقصد را رصد کرده و در صورتی که شیوع ویروس در شهری بسیار در حال زیاد شدن هست از سفر به آن شهر یا منطقه خودداری کنید. چرا که امکان شروع قرنطینه و محدودیت در آن شهر وجود داشته و شاید شما نتوانید به راحتی از آنجا خارج شوید و برنامه مسافرت شما هم تحت الشعاع این قرنطینه قرار گیرد.
  4. مسافرت در زمان کرونا تفریحات متفاوتی را برای شما رقم خواهد زد. به این منظور که شاید برخی از تفریحاتی که قبلاً انجام می دادید، امروز در دسترس نباشند. مثل رستوران رفتن، شنا کردن در استخر، رفتن به کنسرت و جشن ها، رفتن به سینما، و برخی از موزه ها هم حتی تعطیل باشند.
  5. در بسیاری از کشورها اگر شما در طول سفر دچار بیماری کووید ناشی از ویروس کرونا شوید، امکان بازگشت به ایران را تا زمانی که بیماری شما بهبود پیدا نکرده و تست شما منفی نشود، نخواهید داشت. بنابراین شما می بایست هزینه های مرتبط با درمان و البته قرنطینه هتل را تا مدت معمولاً دو هفته پرداخت کنید. این تازه برای زمانی هست که بیماری در شما شدت پیدا نکرده و با یک قرنطینه ساده بهبود پیدا کند. وگرنه مجبور به بستری در بیمارستان و مراکز درمانی در طول مسافرت خواهید بود که هزینه های آن بسیار گزاف هستند. بنابراین لازم است که در این زمینه از بیمه مسافرتی با پوشش کرونا استفاده کنید. خرید بیمه مسافرتی باید توسط شما قبل از شروع سفر و خارج شدن از ایران صورت پذیرد. بنابراین حتماً در زمانی که قصد خرید بیمه مسافرتی را دارید به اینکه این بیمه نامه دارای پوشش بیماری کرونا هست دقت کنید. در حال حاضر بیمه سامان طرح های خوبی در زمینه بیمه مسافرتی با پوشش بیماری کرونا را دارد.
  6. در صورتی که در ایران واکسن کرونا را تزریق کرده اید، باید ترجمه بین المللی آن را به همراه داشته باشید. البته در بین کشورهای مختلف قوانین متفاوتی در این زمینه وجود درد، اما برخی از کشورها افرادی را که واکسینه شده باشند به آن ها امکان ورود می دهند.
  7. قبل از ورود به آن کشور، در زمینه قوانین کرونایی حتماً مطالعه کنید. در برخی از کشورها نقض قوانین بهداشتی در زمان شیوع ویروس کرونا، جرائم سنگین مالی به همراه دارد.
پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

2 واکنش کاربران به این مقاله

  1. شیوع این بیماری بیشتر از همه، مسافرت و سفر رو تحت الشعاع قرار داد. اگه منصفانه نگاه کنیم، خیلی از صنایع دیگه به موضوع گردشگری وابسته بودن که اونها هم آسیب دیدن. البته این موضوع برای جاهایی مثل استخرها و سالن های پذیرایی و همایش هم صدق میکنه. در هر صورت به نظرم تا پایان این پاندمی باید از سفر های غیرضروری خودداری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا