رپورتاژ

چرا گلیم فرش بخریم ! چه ویژگی ها و معایبی دارد ؟

امروزه همه برای راهرو، آشپزخانه،اتاق خواب،پله،و مکان های پررفت و آمد خانه شان به دنبال یک فرشی میگردند که، زود خراب نشود. و اگر خراب شود قیمت زیادی را برای خرید آن صرف نکرده باشند. امروز میخواهیم یک فرش را به شما معرفی کنیم که تمامی این خصوصیات را دارد.

گلیم فرش های ماشینی فرش هایی هستند که دارای این خصوصیاتی که ذکر کردیم هستند. این فرش ها علاوه بر زیبایی دارای خصوصیات منحصر به فردی می باشد. که هر کسی از این خصوصیات آگاهی ندارد و گذری از آن رد میشود.

اگر بدانید که این فرش های ماشینی زیبا و منحصر به فرد دارای چه خصوصیاتی میباشند حتما آن هارا خریداری میکنید و گذری از روی آنها رد نمی شوید.

در ادامه سعی داریم درباره ی تمامی این خصوصیات صحبت کنیم. پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید خصوصیات از  این محصول آگاهی کامل را داشته باشید و بتوانید یک محصول خوب را خریداری نمایید.

گلیم فرش های ماشینی چع نوع فرش هایی هستند:

همان طور که میدانید گلیم فرش های ماشینی فرش های رسمی نیستند . و این فرش ها را فقط برای مکان‌های غیر رسمی مانند راه پله،آشپزخانه،اتاق خواب،راهرو ،راه پله ،و……..استفاده میکنند.

این فرش ها علاوه بر خصوصیات منحصر به فردی که دارند به جرات میتوان گفت که جزوه ارزان ترین فرش های  ماشینی میباشند.

اگر بخواهیم درباره ی پرز این گونه از فرش ها صحبت کنیم. میتوانیم بگویم که پرز های این فرش ها از دیگر فرش های ماشینی بسیار کمتر میباشد.

و همین باعث شده است برای افرادی که افرادی که دارای بیماری های پوستی هستند بسیار و بسیار مناسب باشد. و این گلیم فرش های ماشینی نسبت به دیگر فرش های ماشینی دارای ظاهر براق تر و زیباتری نیز هستند.

که دلیل این براق بودن استفاده از الیاف بی سی اف در تولید اینگونه فرش های ماشینی میباشد. اگر بخواهیم درباره ی محکم بودن و مقاومت گلیم فرش های ماشینی صحبت کنیم. و توضیحات مختصر بدهیم.

میتوانیم بگویم که تار و پود این نوع فرش های ماشینی نسبت به دیگر فرش های ماشینی محکم‌نمیباشد. و به همین دلیل میباشد که نسبت به دیگر فرش های ماشینی دارای مقاومت چندان زیادی نیستند..

توجه داشته باشید برای خرید گلیم فرش ارزان قیمت به صورت استاندارد ۶ ، ۹ و ۱۲ متری و رولی می توانید وارد لینک قرار داده شده بشوید و محصولات جدید آماده شده در این بخش را خریداری کنید.

گلیم فرش های ماشینی از لحاظ نظافت کردن چگونه میباشد :

گلیم فرش های ماشینی به دلیل این که دارای پرز های کوتاهی هستند و  هیچ گونه برجستگی ای در روی خود ندارند.

شست و شوی آن ها بسیار و بسیار کار آسانی می باشد و این فرش های ماشینی علاوه بر شست و شوی آسان جارو زدن ان نیز بسیار کار آسانی می باشد.

زیرا زباله ها در لا به لای آن ها نمی رود و به این دلیل است که تمیز کردن این گونه فرش ها آسان میباشد. علاوه بر تمیز کردن آسان این گونه فرش  ها جا به جایی آن ها نیز آسان میباشد.

به راحتی می توان گلیم را جا به جا کرد و همچنین در زمانی که این فرش ها را میشوید آن ها به آسانی خشک میشود.

راهنمای خرید گلیم ارزان,فروشگاه زر فرش,گلیم فرش ارزان قیمت

شانه و تراکم در گلیم فرش های ماشینی چگونه میباشد ؟

اگر بخواهیم درباره ی شانه و تراکم گلیم فرش های ماشینی توضیحاتی مختصر مفیدی را بدهیم . میتوانیم بگویم که آن ها به صورت ۴۰۰ شانه و دارای تراکم۱۰۰۰ به بافت میرسند.

ارتفاع نخ خاب در این نوع فرش ها که دارای هشت رنگ طبیعی میباشد محدوده  دو الی سه میلی متر میباشد.

نخ خاب این نوع فرش های ماشینی نسبت‌به دیگر فرش های ماشینی بسیار و بسیار کمتر میباشد.

آیا گلیم فرش ها مناسب آشپزخانه هستند یا خیر ؟

اگر بخواهیم درباره ی فرش های آشپزخانه ای صحبت کنیم به جرات می توانیم بگویم که گلیم فرش های ماشینی یکی از بهترین فرش ها برای آشپزخانه نیز میباشد.

این فرش ها به دلیل این که دارای پرز های کمی هستند. ‌باعث میشود که مواد غذایی نتوانند به هیچ عنوان  لا به لای آن ها پنهان شود.

و همیشه کوچکترین خورده ای که لابه لای این گلیم فرش ها پنهان میشه به چشم می آید. این فرش ها علاوه بر این موارد اگر در آشپزخانه آسیبی ببینند مثلا دچار سوختگی در آشپزخانه شوند.

به راحتی امکان تعویض آن ها وجود دارد. زیرا با توجه به شرایط اقتصادی این فرش ها نسبت به دیگر فرش های ماشینی قیمت کمتری دارند.

و‌افراد به راحتی میتوانند آن هارا تعویض کنند. علاوه بر آن اگر این فرش ها در آشپزخانه کثیف شدن و مواد غذایی روی آن ها ریخت به راحتی میتوان به دلیل وزن کمی که دارند آن ها را جا به جا کرد.

شست و شوی آن ها بسیار و بسیار کار آسانی میباشد. شما حتی میتوانید خودتان شست و شوی آن ها را انجام دهید و به دست قالیشویی ها نیز نسپارید.

علاوه بر این یکی از دلایل منحصر به فرد بودن این فرش ها این است که در زمانی که آنها را میشوید آن ها سریع تر از فرش های دیگر خشک میشوند.

و زمان زیادی رد صرف خشک شدن این فرش های ماشینی نخواهید کرد‌.

انواع گلیم فرش چگونه میباشد ؟

اگر بخواهیم درباره ی انواع گلیم فرش های ماشینی صحبت کنیم میتوانیم بگویم که آن ها به دلیل این که در مناطق مختلف به بافت میرسد.

دارای نام های متفاوتی میباشد.

که این نام ها را میتوان به شرح زیر نامگذاری نمود.:

  1. گلیم فرش لری
  2.  گلیم فرش هرسین
  3.  گلیم فرش ایل شاهسون
  4.  گلیم فرش ایل بلوچ
  5.  گلیم فرش خمسه

و…… اشاره نمود که معروف ترین آن ها به شرح بالا میباشد.

گلیم فرش رولی :

امروزه یکی دیگر از گلیم فرش هایی که دارای طرفداران بیشماری است و معمولا جنبه ی صادراتی به کشور هایی همچون عراق،ترکیه،و….. را دارند.

این گلیم فرش ها به صورت رول به بافت میرسد و بیشتر برای راهرو،راه پله، کاربرد دارد. این گلیم فرش ها به عنوان فرش های راهرو استفاده میشود.

علاوه بر خصوصیاتی که ذکر شد نسبت به فرش های ماشینی راهرو خصوصیات منحصر به فردی را دارا میباشد.

۱ ) این که قیمت بسیار و بسیار کمتری نسبت به فرش های کناره را دارا میباشند.

۲) به دلیل این که راه رو مکان پر رفت و آمدی میباشد‌.

زود کثیف میشوند.

فرش های کناره‌ زباله ها در لا به لای آن ها پنهان میشود. جارو زدن و همچنین شست و شوی آن ها کار بسیار و بسیار سختی میباشد.

به همین دلیل است که گلیم فرش های ماشینی یک پیشنهاد ویژه برای فرش های راهرو می باشد ، زیرا هم جارو زدن آن ها آسان میباشد.

هم شست و شوی آن ها کار بسیار و بسیار آسانی می باشد و آن ها زود تر از بقیه ی فرش های ماشینی خشک میشوند.

پس یک راه حل ویژه برای راهرو گلیم فرش های ماشینی میباشند. پس پیشنهاد میشود. که با توجه به وضع اقتصادی و گران شدن فرش های ماشینی گلیم فرش ها را برای خانه هایتان انتخاب کنید.

زیرا هم زیبایی منحصر به فردی را دارا میباشند. و هم دارای قیمت ارزان تری نسبت به دیگر فرش های ماشینی میباشند.

گلیم فرش های مخصوص اتاق خواب :

امروزه با پیشرفت تکنولوژی گلیم فرش های فانتزی نیز به بازار آمده است.

که این نوع گلیم فرش ها نسبت به دیگر گلیم فرش ها دارای طرفدارانی بین جوانان و نوجوانان را دارا میباشد. این گلیم فرش ها به دلیل طرح های زیبایی که دارند بیشتر در اتاق خواب ها استفاده میشود.

همچنین باید بدانید که گلیم فرش های ماشینی برای اتاق خواب های کودک یک‌فرش مناسب نخواهد بود. زیرا باید توجه داشته باشید که فرش اتاق کودک باید نرم باشد‌. ولی گلیم فرش ها دارای مقداری زبری میباشد.

بهترین گلیم فرش ماشینی چه خصوصیاتی دارد :

گلیم فرش های ماشینی به نسبت این که دارای قیمت ارزان و مطلوبی میباشند. مورد استقبال مردم زیادی قرار گرفته اند.

اگر فک میکنید. ارزان قیمت بودن گلیم فرش ها دلیل بر بی کیفیت بودن آنهاست سخت در اشتباهین. زیرا این فرش های ماشینی دارای ویژگی های فنی می باشد.

یکی از دلایلی که گلیم فرش ها دارای سطح زبری میباشند. این است که آن ها دارای سطح نخ خاب نیستند. و به همین دلیل است که این نوع فرش های ماشینی دارای نرمی زیادی نیستند و سطح آن ها نیز زبر میباشد.

اما یکی دیگر از خصوصیات منحصر به فرد گلیم فرش ها عدم پرز دهی آن ها می باشد زیرا برای بیمارانی مثل بیماران تنفسی،آلرژی ها و بیماران پوستی بسیار فرش مناسبی خواهد بود.

گلیم فرش ها دارای سایز بندی می باشد و در سایز های مختلفی تولید میشوند و به فروش میرسند. این ابعاد متناسب با درخواست مشتری متغیر میباشد.

و تنوع گلیم فرش های ماشینی کاشان در هر سایز بندی ای موجود میباشد.

خرید گلیم فرش های ماشینی کاشان :

افراد زیادی برای خرید گلیم فرش های ماشینی کاشان به کاشان سفر میکنند . تا بتوانند یک گلیم فرش مرغوب و خوب را از شهر کاشان

خرید گلیم فرش های ماشینی کاشان به دو صورت میباشد.

روش اول برای خرید گلیم فرش های ماشینی زر فرش این است. که به صورت حضوری از کارخانه ها و تولیدی ها و نمایشگاه های کاشان خرید گلیم فرش ماشینی خود را انجام دهید.

و از بین طرح و رنگ های متنوع یک رنگ زیبا را برای خانه ی خود انتخاب نمایید.

روش دوم به صورت اینترنتی یک فروشگاه معتبر اینترنتی را پیدا کنید و گلیم فرش خود را خریداری نمایید.

منبع : https://www.zarfarsh.com/

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا