مد و زیبایی

10 روش تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

خلاصه نوشته
  • تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی، بسیار اهمیت دارد، چراکه قرار است بابت خرید آن هزینه بسیاری بپردازید پس حتما باید از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید. عینک آفتابی اصل دارای خصوصیاتی است که با چند روش ساده می توانید به راحتی از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید.

تشخیص عینک آفتابی اصل از بدل

امروزه معمولا بیشتر افراد بخش قابل توجهی از خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند. عینک آفتابی یکی از کالاهایی است که در بهترین فروشگاه های اینترنتی به صورت آنلاین نیز خرید و فروش می شود. تشخیص اصل یا تقلبی بودن عینک آفتابی واقعا کار سختی است مخصوصا اگر به صورت اینترنتی بخواهید عینک مورد نظر را خریداری نمایید. هدف از استفاده از عینک آفتابی محافظت از چشم در برابر اشعه مضر خورشید می باشد اما عینک های آفتابی تقلبی نه تنها این کار را انجام نمی دهند بلکه باعث آسیب رساندن به چشم نیز می شوند بنابراین باید در خرید عینک های آفتابی دقت نمود.

تشخیص عینک آفتابی اصل,تشخیص عینک آفتابی اصل از بدل,تشخیص عینک آفتابی اصل از فیک,

چند نکته ضروری برای قبل از خرید عینک آفتابی

  1. حتما خرید عینک را از یک عینک فروشی یا چشم پزشکی معتبر انجام دهید.
  2. به منظور محافظت از چشم خود حتما باید عینک باکیفیتی خریداری نمایید.
  3. بهتر است که از عینک های ساخت ایتالیا انتخاب نمایید که معمولا اصلی هستند اما عینک های چینی غالبا تقلبی می باشند.
  4. هر مدل و رنگ عینک مناسب شرایط خاصی است و باید عینک مناسب شرایط خود را خریداری نمایید. به عنوان مثال عینک های زرد رنگ مناسب هوای مه آلود، عینک های دودی و خاکستری برای برای رانندگی و مصارف عمومی و همچنین عینک های قهوه ای رنگ برای مصارف عمومی معمولا کاربرد دارد.
  5. با مراجعه به عینک فروشی های معتبر به راحتی می توانید با استفاده از دستگاه UV متر درجه جذب UV عینک را تشخیص دهید.
  6. سایز عینک باید به گونه ای باشد فضای چشم را به طور کامل تحت پوشش قرار دهد.
  7. بهتر است برای جلوگیری شل شدن و افتادن پیچ های عینک آفتابی بر روی آن ها مقداری برق ناخن بزنید.

تشخیص عینک آفتابی اصل با تقلبی,تشخیص عینک آفتابی اصل با کنترل تلویزیون,تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی,

10. عینک های آفتابی اصل دارای شماره سریال می باشند

عینک های آفتابی تقلبی شماره سریال ندارند و بهترین راه برای تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی مراجعه به وب سایت برند تولید کننده عینک و تطبیق دادن شماره سریال درج شده بر روی عینک با شماره سریال موجود در وب سایت می باشد.

9. خریداری عینک از فروشگاه های معتبر

فرقی نمی کند که قصد دارید خرید عینک آفتابی را از فروشگاه های آنلاین انجام دهید یا آفلاین، در هر دو صورت باید فروشگاه معتبری را انتخاب نمایید. هرگز به قیمت های بسیار ارزان و تخفیفات زیاد برخی از فروشگاه ها توجه نکنید و به فکر خرید از آن ها نباشید، زیرا یک عینک اصل نمی تواند قیمت بسیار پایین یا ارزانی داشته باشد.

تشخیص عینک آفتابی اصل,تشخیص عینک آفتابی اصل از بدل,تشخیص عینک آفتابی اصل از فیک,

8. توجه به فریم عینک آفتابی

نمی توان گفت عینک هایی که دارای فریم پلاستیکی هستند تقلبی می باشند، زیرا برندهای معتبر بسیاری وجود دارند که در ساخت عینک های خود از فریم های پلاستیکی بسیار ظریف و شیکی استفاده می کنند. فریم پلاستیکی عینک های اصلی به قدری با کیفیت و ظریف هستند که با لمس آن ها به راحتی می توان به اصل و با کیفیت بودن آن ها پی برد، اما عینک های تقلبی معمولا دارای فریم های پلاستیکی همراه با موج، خط و خش یا مواد اضافه هستند و از ظرافت کافی برخوردار نیستند و به راحتی می توان تقلبی بودن آن ها را تشخیص داد.

این مطلب را از دست ندهید
المان هایی که در زیبایی شما تاثیر مستقیم دارند

7. بررسی شیشه عینک

در ساخت عینک های اصل علاوه بر عدسی های شیشه ای از عدسی های پلاستیکی نیز استفاده می شود. بنابراین وجود عدسی پلاستیکی در عینک نمی تواند باعث تشخیص عینک آفتابی اصل با تقلبی باشد زیرا عدسی های پلاستیکی بسیار باکیفیتی وجود دارند که می توانند با عدسی های شیشه ای رقابت کنند. برند های مشهور لگوی خود را بر روی سمت راست شیشه عینک حک می کنند و راه خوبی برای تشخیص عینک آفتابی اصل از فیک می باشد.

تشخیص عینک آفتابی اصل با تقلبی,تشخیص عینک آفتابی اصل با کنترل تلویزیون,تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی,

6. استفاده از تست امواج برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن عینک

برای تشخیص عینک آفتابی اصل از بدل کافی است که کنترل تلویزیون یا ریموت را پشت شیشه عینک قرار دهید و عملکرد آن را امتحان کنید، در صورتی که عینک اصل باشد کنترل تلویزیون از پشت شیشه عینک نیز می تواند عمل کند اما شیشه عینک های تقلبی مانع از عملکرد کنترل تلویزیون و ریموت می شوند.

5. کنترل کیفیت عینک آفتابی

عینک های با کیفیت و اصل هرگز لقی یا عدم انسجام و سرو صدای غیر طبیعی ندارند، برای تشخیص عینک آفتابی اصل کافی است که عینک را ببندید و آن را بچرخانید و به آرامی آن را چند سانت به بالا پرت کنید یا دسته آن را باز و بسته کنید و صداهای غیر عادی و لقی آن را بررسی نمایید.

تشخیص عینک آفتابی اصل,تشخیص عینک آفتابی اصل از بدل,تشخیص عینک آفتابی اصل از فیک,

4. انجام تست حرکت

یکی دیگر از راه های تشخیص عینک آفتابی اصل و با کیفیت انجام تست حرکت است که معمولا فروشگاه های معتبر آن را انجام می دهند. برای این منظور عینک را در مقابل یک صفحه طرح دار تکان می دهند و در صورتی که عینک آفتابی اصل باشد با نگاه کردن به لنز نباید حرکات عینک آفتابی در مقابل صفحه طرح دار به صورت کج و موج و به هم ریخته دیده شوند.

3. توجه نمودن به بسته بندی عینک آفتابی

عینک آفتابی های اصل در بسته بندی شیک برند خود قرار دارند. مانند عینک آفتابی های گوچی که در بسته بندی هایی با نام همین برند قرار داده می شوند و همراه آن ها برگه گارانتی عینک و راهنمای استفاده از آن ارائه می گردد، در حالی که عینک های آفتابی تقلبی فاقد چنین بسته بندی هایی می باشند.

تشخیص عینک آفتابی اصل با تقلبی,تشخیص عینک آفتابی اصل با کنترل تلویزیون,تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی,

2. توجه به علائم روی شیشه عینک آفتابی

عینک های برند های معروف دارای یک نشان مخفی هستند که وجود آن ها بر روی عینک نشان دهنده اصل بودن عینک می باشد. به عنوان مثال عینک های اصل برند Ray Ban بر روی دو قطعه ای که بر روی بینی قرار می گیرد دو حرف R و b به صورت بسیار ریز و ظریف حک شده است که باید با دقت بیشتری به عینک نگاه کنید تا بتوانید آن ها را مشاهده نمایید. عینک های تقلبی این برند فاقد این نشان هستند.

این مطلب را از دست ندهید
10 نکته مهم نحوه لباس پوشیدن در زمستان و پاییز

1. عینک های آفتابی اصل در برابر اشعه مضر آفتاب مقاومت دارند

از سوی خورشید اشعه ماورابنفش با دو طیف UVB و UVA ساطع می گردد که بسیار مضر هستند. اشعه UVB می تواند از جو زمین عبور نمایند و اثرات نامطلوبی بر چشم و پوست انسان بگذارد. به همین دلیل باید حتما به هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید از عینک آفتابی استفاده نمود. تماس مداوم این اشعه با چشم می تواند مشکلات بسیاری را برای فرد ایجاد کند. توجه داشته باشید که عینک های آفتابی تقلبی نه تنها موجب محافظت از چشم در برابر این اشعه و جذب اشعه ماورابنفش نمی شوند بلکه می توانند به چشم آسیب برسانند، بنابراین باید از یک عینک آفتابی اصل که عدسی آن قابلیت جذب اشعه بیشتری دارد استفاده نمایید.

چنین عینک های آفتابی از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار هستند. یک عینک آفتابی اصل باید بتواند اشعه UV را 95% جذب نماید و عینک هایی که کمتر از این مقدار اشعه را جذب می کنند کیفیت قابل قبولی ندارند. بهترین عینک های آفتابی آن هایی هستند که توانایی جذب 98% اشعه UV را دارند. عدد نشان دهنده میزان مقاوم بودن عینک در برابر اشعه مضر خورشید معمولا بر روی قاب، لیبل یا فریم عینک حک می شود.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا