مد و زیبایی

10 مدل معروف دنیای مد که خاص هستند!

خلاصه نوشته
  • هنگامی که بحث مدل شدن و ورود به دنیای مدلینگ پیش می آید، تصور عموم مردم از جمله شما این است که شخص متقاضی باید دارای زیبایی خیره کننده و بدون نقصی باشد! بیایید با هم مدل های معروف جهان را بیشتر بشناسیم.

مدلهای معروف دنیای مد را بیشتر بشناسید

این زیبایی تنها به چهره ختم نشده و شامل اندام هم می شود. مثلا مشخصه مدلینگ شدن از نظر بسیاری از مردم این است که فرد حتما باید قد بلندی داشته باشد، اگر خانم باشد باید بسیار اندام ظریف و لاغری داشته و اگر آقا باشد، باید اندامی ورزیده و ورزشی داشته باشد!

و یا اینکه چهره مدل ها حتما باید بدون هیچگونه نقصی باشد، یعنی پوست صاف، چشمان گیرا و بعضا رنگی، بینی های خوش فرم و کوتاه و دندان های سفید و… همه و همه از جمله استانداراد هایی است که مردم تصور می کنند!

نمی دانیم که خواندن این مطلب تا چه اندازه می تواند در تغییر تصور شما از افکار و استانداردهای کلیشه ای تاثیر گذار باشد! اما پیش از همه این ها باید بدانید که هر فرد چه مدل باشد و چه نباشد، با وجود تمامی نقص هایی که ممکن است در خود ببیند، زیباست، چرکه خالق آفرینش هیچ چیز را زشت نیافریده!

در سال های اخیر افرادی وارد دنیای مدلینگ شده اند و این صنعت را از این رو به آن رو کرده اند. افرای خاص که با ویژگی های ظاهری منحصر به فردشان توجه بسیاری از کمپانی های مدلینگ و جهان را به خود جلب کرده اند.

در ادامه این مطلب با بست فارسی همراه باشید تا شما را با معروف ترین مدل های جهان که دارای خصوصیاتی خاص هستند بیشتر آشنا کنیم.

خاص ترین مدل های دنیا,مدل های خاص لباس,مدل های معروف جهان,

10. ملانی گیدوس | Melanie Gaydos

همانطور که در قسمت بالا هم به این موضوع اشاره ای داشتیم، قطعا با شنیدن نام مانکن یا مدل اولین چیزی که به ذهن تان می رسد، چهره ای عروسکی است!

اما ملانی گیدوس با ورودش به دنیای مدلینگ تمامی این افکار را زیر پا گذاشت! دختری قدرتمند اما با ظاهری متفاوت.

ملانی مبتلا به بیماری با نام “اکتودرمال دیسپلازی” می باشد. اگر بخواهیم کمی در مورد این بیماری برای تان توضیح دهیم باید بگوییم که نوعی بیماری ژنتیکی است که تاثیر آن بر روی پوست و ناخن و موها و دندان هاست و همچنین باعث جلوگیری از رشد استخوان ها و بافت های غضروفی بدن می شود.

ملانی روزگار پر فراز و نشیبی را از همان ابتدای کودکی به خاطر ظاهر متفاوتش متحمل شد، طوریکه در مدرسه هم سن و سالانش او را مسخره می کردند اما این ها باعث نشد که او از اهدافش دست بردارد.

با این حال تمامی این نا ملایمات زندگی از ملانی یک دختر قوی تر ساخت طوریکه به جرات می توان گرفت که وی یکی از با اعتماد به نفس ترین زنان در جهان است و آغاز زندگی حرفه ای او در زمینه مدلینگ شدن هم توسط خودش بود.

یعنی او خودش به کمپانی های مختلف برای مدل شدن پیشنهاد همکاری داد و سرانجام هم با آن موافقت شد و اکنون توانسته معیارهای زیبایی را تغییر دهد.

مدلهای معروف دنیای مد,خاص ترین مدل های دنیا,مدل های خاص لباس,

9. ویکتوریا مودستا | Viktoria Modesta

ویکتوریا مودستا مدل و خواننده مشهوری که همه او را می شناسند! نه به خاطر نقصی که در پایش وجود دارد، بلکه به خاطر جذابیت بی حد و اندازه اش.

هیچکس او را به چشم یک معلول نمی بیند! بلکه حضور او در دنیای مد و اجتماع و ویدئوهایش به قدری جذاب و اقوا کننده است که گویی جزئی از مشخصه های اصلی ظاهری اوست و اگر نباشد یک جای کار می لنگد.

ویکتوریا در کودکی به دلیل اشتباهات پزشکی در پای چپش به مشکل خورد و دچار معلولیت شد. او در طول زندگی خود پانزده بار تحت عمل جراحی قرار گرفت اما متاسفانه هیچ یک از این عمل ها موفقیت آمیز نبودند!

سرانجام  پای او را قطع کردند اما این پایان راه ویکتوریا نبود او نه منزوی و گوشه گیر شد و نه از اهداف و آرزوهایش دست کشید. او تبدیل به یک مدل مشهور شد و پس از اینکه وضعیت پایش بهتر شد پروتز مخصوص پای خودش را سفارش داد و اکنون داری 10 ها پروتز پاست که متناسب با استایلش از آن ها استفاده می کند.

این مطلب را از دست ندهید
10 نکته مهم نحوه لباس پوشیدن در زمستان و پاییز

مدل های معروف جهان,مدلهای معروف دنیای مد,خاص ترین مدل های دنیا,

8. شان راس | Shaun Ross

شان راس، فردی که دارای روشن ترین رنگ پوست در دنیای مد است. او از همان دوران بدو تولدش با اختلال آلبینیسم یا زالی به دنیا آمد.

جدای ای آن شان، بر روی صورت خود درست در بین دو چشمان و پیشانی اش یک قوس یا برآمدگی عجیب دارد. در بسیاری از مصاحبه هایی که داشته در مورد این برآمدگی خاطرات تلخی را تعریف می کند که چگونه از کودکی او را مسخره می کردند.

اما شان هم با وجود این مشکل دست از تلاش بر نداشت او به رقص علاقه بسیاری دارد و از 16 سالگی وارد دنیای مد شد و رقصندگی را هم به صورت کاملا جدی دنبال می کند.

مدل های خاص لباس,مدل های معروف جهان,مدلهای معروف دنیای مد,

7. دافنی سلف | Daphne Selfe

یک تصور غلط و کلیشه ای دیگری که بسیار در میان مردم جا افتاده این است که گمان می کنند تمامی مدل ها باید جوان باشند و به محض اینکه سن شان بالا برود باید این حرفه را بوسیده و کنار بگذارند.

دافنی سلف در سن 20 سالگی در زمینه مدلینگ برای نشریه های معروفی فعالیت می کرد. اما پس از گذشت سال ها آن هم درست در سن 88 سالگی به این فکر افتاد که خودش هم فعالیتی در دنیای مدلینگ داشته باشد و اکنون جزء یکی از مدل های جذاب دنیاست و با برندهای مختلفی همکاری می کند.

خاص ترین مدل های دنیا,مدل های خاص لباس,مدل های معروف جهان,

6. آمازون ایو | Amazon Eve

آمازون ایو هم جزء آن دسته از مدل هایی است که قوانین دنیای مدلینگ ها شکستند. اما چگونه؟ او بلند قدترین زن در صنعت مدلینگ است و پیش از اینکه این حرفه را آغاز کند، به ورزشو مربیگری مشغول بود.

با این حال بسیاری از مردم او را نمی شناختند تا اینکه بازیگری را شروع کرد با نقش آفرینی در فیلم American Horror Story شناخته شد.

مدلهای معروف دنیای مد,خاص ترین مدل های دنیا,مدل های خاص لباس,

5. برونت مافی | Brunette Moffy

برونت مافی مدلی که شاید حتی در خواب هم نمی دید که روزی وارد این حرفه شود. او هم با وجود انحرافی که در چشمانش دارد، توانست کلیشه های زیبایی در مد را بشکند و به یکی از مدلهای معروف دنیای مد بدل شود.

برونت بر خلاف سایر مدل هایی که در این لیست نام بردیم به خاطر چشمانش خیلی اعتماد به نفس کمی داشت تا اینکه روزی یکی از دوستانش از یک عکاس مد درخواست کرد تا چند عکس از برونت بگیرد و برای یکی از مشهور ترین نشریه ها به نام POP بفرستد.

در نهایت نشریه با دیدن عکس برونت بسیار شگفت زده شد و نه تنها عکس او را بر روی حلد یکی از روزنامه ها چاپ کرد، بلکه از او برای فعالیت در دنیای مد هم دعوت شد.

مدل های معروف جهان,مدلهای معروف دنیای مد,خاص ترین مدل های دنیا,

4. تس هالیدی | Tess Holliday

تس هالیدی مدل و مانکن 130 کیلوگرمی که تا همین سال های اخیر سوژه ناب و داغ روزنامه ها و نشریه ها و شبکه های اجتماعی بود.

تصور اکثر ما از مدل بودن اندامی بی نقص و بدون هیچ برآمدگی و اضافه وزنی است! اما این تصور تا زمانی پا بر جا بود که تس هالیدی وارد دنیای مد نشده بود.

اما تس این کلیشه جات را تغییر داد و با قد 165 سانتی متر و وزنی که گفتیم وارد دنیای مد شد. اوایل شروع کارش بسیاری از مردم او را مسخره کردند اما او اصلا اهمیتی نمی داد چراکه اهداف بزرگی در سرش داشت. او اکنون به قدری محبوب است که مجله های معروفی همچون Vogue عکس او را منتشر می کنند.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از مشهورترین طراحان لباس دنیا

تس معتقد است که خانم های چاق هیچگاه زیبایی های خود را نمی بینند و حتی سعی در پنهان کردن آن ها هم دارند! او با ورودش به دنیای مد سعی دارد تا این باور غلط را از میان ببرد.

مدل های خاص لباس,مدل های معروف جهان,مدلهای معروف دنیای مد,

3. جیلین مرکادو | Jillian Mercado

جیلین مرکادو اولین مدل معلول و یکی از خاص ترین مدل های دنیا مد بود. این مدل در نیویورک بزرگ شد اما اصالتا دومینیکن و در زمان کودکی دچار اختلال دیستروفی عضلانی شد.

اگر بخواهیم بیشتر در مورد بیماری اش توضیح دهیم باید بگوییم که دیستروفی عضلانی در واقع نوعی بیماری ژنتیکی است که بخاطر اختلال در کروموزوم ها به وجود می آید و تا به اکنون هیچگونه درمان قطعی برای آن پیدا نشده است.

جیلین با وجود اینکه سال هاست که بر روی ویلچر زندگی می کند اما خودش را نباخت و از سال 2010 تا 2016 دانشجوی فعال انستیتوی مد در نیویورک بود و پس اتمام درسش یک وبلاگ درست کرد و در آن شروع به فعالیت در زمینه مد کرد.

او ورود به دنیای مد را برای خود یک آرزوی محال می دانست و در این باره هم مطالب بسیاری در وبلاگش نوشت. به گفته خودش علاقه او به دنیای مد بخاطر مادرش بود که یک خیاط ماهر بود و پدری که کفش فروشی داشت.

او برای اولین بار در یک آگهی تلویزیونی برای برند دیزل حضور پیدا کرد و زندگی حرفه ای او در زمینه مد از همان سال آغاز شد. مرکادو سختی های بسیاری را حتی اکنون که وارد این عرصه شده و بسیار هم موفق است متحمل می شود. برای مثال به دلیل معلولیتی که دارد پوشیدن همه لباس ها برایش راحت نیست. از نظر منقدین مرکادو جزء یکی از مدل های غیر قابل پیش بینی و موفق صنعت مدلینگ است.

خاص ترین مدل های دنیا,مدل های خاص لباس,مدل های معروف جهان,

2. دایاندرا فارست | Diandra Forrest

دایاندرا هم اولین مدل زالی بود در دنیای مد و فشن فعالیتش را آغاز کرد. او دو رگه است و نژادی آفریقایی و آمریکایی دارد. فارست در خانواده ای بسیار فقیر چشم به جهان گشود و از همان بدو کودکی سختی های بسیاری رامتحمل شد.

به خاطر ظاهر و زال بودنش همه دوستان و همکلاسی هایش فکر می کردند که او سر راهی است و مسخره اش می کردند. اما داستان اینکه دایاندرا چگونه وارد صنعت مد شد بسیار اتفاقی و از روی خوش شانسی وی بود.

یکی از عکاس های مشهور مد به نام  “شمیر خان” روزی این دخترک را در خیابان می بیند و به او کمک می کند تا وارد آژانس های مد شود در همین راستا هم توجه بسیاری از کمپانی های مهم پوشاک و برندهای روز دنیا به او جلب شد و توانست در مهم ترین فشن شو های بین المللی حضور پر رنگی داشته باشد.

مدلهای معروف دنیای مد,خاص ترین مدل های دنیا,مدل های خاص لباس,

1. وینی هارلو | Winnie Harlow

وینی هارلو را باید در صدر لیست مدل هایی که صنعت مد را دگرگون کردند، قرار داد. این مدل زیبا و موفق دچار یک بیماری پوستی غیر قابل درمان به نام “ویتیلیگو” می باشد که طی آن تمامی رنگدانه های پوستی فرد دچار اختلال می شوند.

او هم از بدو تولد این بیماری را داشت و مدام از سوی آشنا ها و غریبه ها مورد تمسخر قرار می گرفت به طوریکه همکلاسی هایش به خاطر رنگ پوستش او را گور خر یا گاو صدا می زدند!

اما همین بیماری برای وینی یک عامل موفقیت در زندگی اش بود و توانست با شرکت در یک شو تلویزیونی وارد دنیای مدلینگ شود و در بیشتر موزیک ویدئوها و جلد نشریه های مختلف و کت وات ها حضور داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا