تکنولوژی

۱۰ فناوری برتر دنیا

افزایش بازدید در گوگل

برترین تکنولوژی های روز دنیا

زندگی مردم همواره با پیشرفت تکنولوژی در حال تغییر و تحول می باشد، با توجه به این ‌که فناوری رشد سریعی را در پیش گرفته ممکن است مردم اطلاعاتی راجع‌ به آن ‌ها نداشته باشند، به‌ همین علت در ادامه مطالب  قصد داریم ده فناوری‌ برتر دنیا را برای شما معرفی کنیم.

۱۰. هواپیمای بدون سرنشین

هواپیماهایی که از راه دور کنترل می‌ شوند آینده نظامی را کاملا تغییر داده‌ اند، اما باید بگوییم که هواپیمای بدون سرنشین تنها بر روی عملیات نظامی تاثیرگذار نبوده بلکه ماموریت ‌هایی که برای جستجو و نجات افراد، جا به‌ جایی بیماران، رساندن دارو و … انجام می‌ گیرد توسط هواپیماهایی که سرنشین ندارند به‌ راحتی انجام پذیر است که این تکنولوژی در آینده ‌ای نه‌ چندان دور به تاکسی ‌ها و اتومبیل‌ ها هم منتقل می‌ شود که می توان از آن به عنوان برترین تکنولوژی های روز دنیا یاد کرد.

برترین تکنولوژی های روز دنیا,برترین فناوری ‌های دنیا,بهترین فناوری دنیا

۹. هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ

یکی از جدیدترین فناوری های دنیا هوش مصنوعی است که باعث می شود ماشین ‌ها و ربات ‌ها مثل انسان فکر کنند و کارهای آن ‌ها را انجام دهند‌. در واقع هوش مصنوعی به ربات‌ هایی گفته می‌ شود که هر روز با توجه به تکنولوژی پیشرفته‌ تر می‌ شوند و هوش آن‌ ها شبیه به انسان خواهد شد.

هوش مصنوعی را در تجهیزات و ماشین ‌های الکتریکی که ویژگی‌ های آن ‌ها مرتبط با ذهن انسان است مورد استفاده قرار می ‌دهند. از دیگر کاربردهای هوش مصنوعی ماشین لرنینگ است که یکی از پیچیده‌ ترین تکنولوژی‌ ها در جهان معرفی می‌ شود که به ماشین‌ ها اجازه می‌ دهد به‌ صورت خودکار اطلاعات را به‌ روز کنند و مثل انسان به دانش آن‌ ها افزوده خواهد شد.

ماشین لرنینگ بدون دخالت و برنامه‌ ریزی انسان یادگیری خود را افزایش می‌ دهد و اطلاعات بروزی را به دست می‌آورد که این اطلاعات بیشتر بر روی برنامه‌ های رایانه‌ ای تمرکز دارد که می ‌تواند به داده‌ ها دسترسی پیدا کند و بعد تصمیم بگیرد نوآوری ‌هایی را داشته باشد تا بتواند کل جهان را دگرگون کند.

۸. لباس‌ های هوشمند و ساخت انسان فرامرزی

تکنولوژی ‌های اولیه در ابتدا برای ردیابی و تناسب اندام مورد استفاده قرار می‌ گرفتند، اما امروزه در صنعت مد و پوشاک ورود پیدا کرده ‌اند. صنعت مد در مورد بزرگترین فناوری های دنیا در خصوص طراحی لباس های هوشمند نظریه هایی ارائه داده و نظرات خود را اعلام کرده به ‌نحوی که می‌ گوید در آینده ‌ای نه ‌چندان دور لباس ‌هایی که طراحی و تولید می‌ شوند به بهبود زندگی ایمن تر و سالم ‌تر کمک زیادی می ‌کنند.

باید بگوییم که پیشرفت تکنولوژی تا زمانی ادامه دارد که انسان‌ ها بتوانند ژن ها را با هم ادغام کنند و از ترکیب انسان موجودات جدیدی را به وجود آورند که در آینده به اسم انسان ‌های فرامرزی معروف می‌ شوند.

بهترین فناوری های روز دنیا,جدیدترین فناوری های دنیا,فناوری برتر دنیا

۷. اینترنت اشیا

یکی از فناوری های جدید دنیا که اینترنت اشیا نام دارد  به انتقال اطلاعات کمک زیادی می کند. از طریق آن اشیای متصل به اینترنت می توانند  داده‌ ها را جمع‌ آوری و از طریق یک شبکه بی‌ سیم انتقال ‌دهند، همچنین به دستگاه های دیگر اجازه می‌ دهد که به‌ هم وصل شوند و با کمک هم زندگی را آسان‌ تر پیش ببرند.

روز به‌ روز دستگاه ‌های هوشمند و پیشرفته تری طراحی و تولید می شوند که خانه های هوشمند نمونه کوچکی از آن می ‌باشد و در آینده ممکن است مزارع هوشمند، لباس ‌ها و موارد دیگر هم به اینترنت متصل شود.

این تکنولوژی گاهی به‌ طور پیوسته به جمع‌ آوری و انتقال اطلاعات می‌ پردازد به‌ همین علت می ‌توان گفت اینترنت اشیا در آینده رشد چشمگیری دارد و باعث پیشرفت تکنولوژی در زمینه‌ های دیگری هم می‌ شود.

این فناوری را در خانه، محل کار، کارخانه‌ ها و صنایع مختلف بکار می‌ برند، همچنین لباس‌ های هوشمند، دستیارهای دیجیتالی، آسانسورها، تجهیزات متصل به اینترنت و … نسبت‌ به قبل پیشرفت بیشتری داشته‌ اند. اینترنت اشیا در سال ‌های آینده ممکن است به هوش اشیا تبدیل شود و دستگاه های هوشمند هم قادر خواهند بود داده ‌ها را تجزیه‌ و تحلیل کنند.

۶. تشخیص چهره توسط هوش مصنوعی

در حال‌ حاضر ربات ‌هایی که طراحی و تولید شده‌ اند می ‌توانند ببینند و صحبت نمایند و مانند انسان‌ ها فکر کنند. از طرفی ربات‌ هایی که جدید طراحی و تولید می ‌شوند می ‌توانند چهره را هم تشخیص دهند، این فناوری به ماشین‌ ها کمک می‌ کند که بتوانند پیرامون خود را کاملا تجزیه‌ و تحلیل کند.

فناوری های دنیا,برترین تکنولوژی های روز دنیا,برترین فناوری ‌های دنیا

۵. همکاری ربات و انسان

همان‌ طوری که گفته شد یکی از برترین فناوری‌ های دنیا هوش مصنوعی می ‌باشد که ربات ها به کمک آن کارهای زیادی را انجام می دهند. شاید برای بسیاری از افراد عجیب باشد، اما در آینده ‌ای نه‌ چندان دور ربات‌ ها می‌ توانند آثار هنری خارق‌ العاده‌ ای را خلق کند.

البته در حال‌ حاضر هم ربات‌ ها را در عمل‌ های جراحی بکار می‌ گیرند، بنابراین تکنولوژی در آینده به سمت همکاری ربات و بشر در حال حرکت می‌باشد. ربات‌ های امروزی از هوش زیادی برخوردار هستند و توانایی یادگیری زیادی هم دارند و بدون هیچ‌ گونه دخالتی و وظایف خود را انجام می ‌دهند.

۴. جهش ژنتیکی موجودات زنده

تکنولوژی با توجه به این‌ که هر روز در حال تغییر است توانسته بر روی ساختار ژنتیکی موجودات زنده هم تغییراتی را ایجاد کند، به‌ عنوان مثال تغییر جهش ‌های dna باعث بهبود سرطان و بیماری‌ های دیگر خواهد شد. از طرفی ژنومیک می ‌تواند بیماری‌ های خطرناک را تا مدت ‌ها قبل‌ از این ‌که علایم آن نشان داده شود تشخیص دهد.

۳. چاپ چند بعدی و ساخت مواد طبیعی

چاپ سه‌ بعدی به عنوان بهترین فناوری های روز دنیا که  چاپگرهای مخصوص لایه به لایه مواد را بر روی هم قرار می ‌دهند که بتوانند مدل دیجیتالی سه ‌بعدی را ارائه دهند که نسل بعدی آن ‌ها پرینترهای چهار بعدی می ‌باشد.

چاپ چهار بعدی به این صورت انجام می ‌شود که اشیا سه‌ بعدی چاپ شده بر اثر انرژی های ورودی و خروجی مثل نور، دما و محرک‌ های دیگر به ساختار دیگری تبدیل می‌ شوند.

۲. ماشین ‌های خودران

وسایل نقلیه هوشمند از تکنولوژی‌ هایی است که رشد آن را مورد بررسی و تحقیق قرار داده اند و رشد و توسعه بیشتری پیدا کرده  و ماشین ‌های بدون سرنشینی هم وجود دارند که روز به‌ روز در حال گسترش و پیشرفت می ‌باشند، به همین علت می ‌توان گفت که ماشین‌ های هوشمند همواره در حال تحول و رشد هستند به‌ نحوی که در آینده‌ ای نه ‌چندان دور دیگر کسی پشت فرمان اتومبیل نخواهد بود.

۱. کشاورزی مدرن

تمامی اطلاعاتی که در مورد برترین فناوری‌ دنیا ارائه دادیم هیچ‌ گونه ارتباطی به خورد و خوراک نداشت، اما صنعت کشاورزی توانسته سهمی از این تکنولوژی ‌های هوشمند داشته باشد به‌ نحوی که کشاورزی‌ هوشمند از هوش مصنوعی برای کیفیت بهتر و بازدهی بالای محصولات ارگانیک استفاده می ‌کند.

در کشاورزی از ربات ‌ها برای برداشت ثمرات استفاده خواهند کرد، همچنین سنسورهای دیگر را هم برای تجزیه ‌و تحلیل خاک مورد استفاده قرار می‌ دهند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا