تکنولوژیرپورتاژ

آموزش حرفه ای اکسل پیشرفته

برای آموزش اکسل پیشرفته از کجا باید شروع کنیم؟

امروزه کاربران این توان را دارند که خودشان نرم افزار اکسل را نصب کرده و وارد آن شوند و جدول های ابتدایی خود را ایجاد کنند و داده ها را ذخیره کنند. اما اکسل چه قابلیت هایی دارد که باعث می شود تا کارهای روزمره راحت تر شود:

جدول بندی و فرمت دهی داده ها را به سادگی انجام دهید

با کمک این قابلیت می توانید به راحتی جداول خود را ایجاد کرده و داده ها را به فرمت های گوناگونی همچون متن، عدد تاریخ و سایر حالت ها در جدول ذخیره کنید. اندازه سطرها و ستون ها را تنظیم کنید و جدول را رنگ بندی کنید.

جدول را مرتب سازی و فیلتر کنید

قابلیت های Sort و Filter را بکار بگیرید و جدول را به ترتیب دلخواه مرتب کنید و با کمک قابلیت Filter داده های مورد نظر خود را نمایش دهید و بقیه ردیف ها را مخفی کنید.

از Conditional Formatting استفاده کنید

با این قابلیت می توانید داده های خود را بر اساس شرط هایی که تعریف می کنید رنگی کنید و فرمت بندی کنید. مثلا مشتریانی که بدهی بالای 1 میلیون دارند قرمز شوند.

فرمول نویسی کنید

مهمترین چیزی که در اکسل وجود دارد توابع هستند. توابعی در گروه های مختلف مثل ریاضی، آماری، مالی و … توسط توابع و ترکیب آن ها به فرمول های کاربردی دست پیدا کنید. تابع در همه جای اکسل قابل استفاده هستند.

نمودار های زیبا و کاربردی رسم کنید

اکسل ساده ترین نرم افزاری است که می توانید با آن نمودار رسم کنید. نمودار های متنوعی در اکسل وجود دارند. شاید 30 الی 40 نرم افزار در اکسل کافی نباشد اما انعطاف پذیری نمودار ها در این نرم افزار بسیار بالاست.

بسیاری از شاغلین و دانشجویان از اکسل بطور مداوم استفاده می کنند، اما واقعیت این است که شاید از ۶۰% امکانات این نرم افزار نامطلع هستند. کلاس اکسل پیشرفته شما را با ناشناخته های اکسل آشنا کرده و تسلط مناسبی برای استفاده بهتر از نرم افزار اکسل در سطح پیشرفته برای شما بوجود می آورد. در نهایت با استفاده از ابزار های کاربردی و بی نظیر اکسل پیشرفته به نمودار ها، گزارشات پیچیده، فرمول نویسی حرفه ای و مدیریت و امنیت فایل های اکسل خود مسلط می شوید.

مواردی که ذکر شد عناوین اصلی اکسل مقدماتی می باشند. اما اکسل پیشرفته چیست؟

فرمول نویسی پیشرفته

توابعی که در اکسل مقدماتی آموزش داده می شوند حدود 15 تابع نسبتا ساده و ابتدایی هستند. اما در اکسل پیشرفته حدود 80 تابع آموزش داده می شوند که بسیار حرفه ای و کاربردی می باشند. همچنین در اکسل پیشرفته توابع تو در تو نیز آموزش داده می شوند.

گزارش گیری با Pivot Table

بعد از توابع مهمترین چیزی که در اکسل وجود دارد Pivot Table است. گزینه ای ناشناخته، بسیار ساده و بسیار کابردی که با کمک آن گزارش های سریع و دقیقی از جداول نسبتا بزرگ گرفته می شود.

این مطلب را از دست ندهید
خرید نهال گردو بدون مراجعه حضوری چگونه انجام می‌ گیرد ؟

فرض کنید جدولی به شکل زیر داریم:

آموزش تخصصی اکسل,اکسل مقدماتی,اکسل پیشرفته,

و می خواهیم گزارش مشترکان پر مصرف را آماده کنیم. در این بخش Pivot Table در کمتر از 30 ثانیه گزارشی به شکل زیر برای ما ایجاد خواهد کرد:

کلاس اکسل پیشرفته,آموزش تخصصی اکسل,اکسل مقدماتی,

کار با تاریخ های شمسی

یکی از دغدغه های کاربران کار با تاریخ های شمسی است. مثلا تبدیل میلادی به شمسی، محاسبه اختلاف دو تاریخ شمسی و نظایر آن. این روش هم با کمک افزونه های جانبی و هم بدون آن قابل انجام است که در اکسل آموزش داده می شود.

قالیت های بی شما اکسل

یادمان باشد که اکسل بی انتهاست و ویژگی های زیادی دارد، مثلا فرمول نویسی آرایه ای، گروه بندی داده ها، تجمیع با Consolidate و ده ها ویژگی دیگر که می تواند در شرایط مختلفی به کارمان بیاید.

درباره گروه تحلیلگری

گروه تحلیلگری با سابقه 10 سال آموزش تخصصی اکسل در شرکت ها و سازمان های ایرانی و بین المللی به خوبی به مباحث و سرفصل های اکسل پیشرفته مسلط بوده و یکی از بهترین دوره های اکسل پیشرفته ایران را اجرا می کند.

شرکت ها و مراکز بزرگی همچون ایرانسل، دیجی کالا، کوبل دارو، زرین رویا، بورس کالای ایران و دانشگاه تهران از خدمات آموزشی و مشاوره ای گروه تحلیلگری استفاده می کنند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا