رپورتاژ

ساندویچ پانل سردخانه + لیست قیمت پانل سردخانه

خرید ساندویچ پانل سردخانه با کیفیت برای فروشگاه‌های مواد غذایی پروتئینی و لبنی یک امر ضروری است. تهیه پانل سردخانه به دلیل خاصیت عایقی که دارد، از ورود حشرات موذی و حرارت به داخل و خروج سرما از سردخانه جلوگیری می‌کند. همچنین این سازه کاربردهای دیگری مانند قابلیت مونتاژ روی کامیون و استفاده به عنوان انبار دارو را دارد. خریداری این پانل به دلیل وزن سبک و راحتی نصب بسیار مقرون به صرفه است.

کاربردهای بسیار مهم ساندویچ پانل سردخانه

گرم شدن محیطی که مواد غذایی و پروتئینی در آن قرار دارند،  به مرور باعث فاسد شدن آنها می‌شود. جهت جلوگیری از این کار باید برای نگهداری مواد غذایی از ساندویچ پانل سردخانه استفاده کنید. این سازه به علت خاصیت عایقی که دارد مانع از ورود دما به داخل سردخانه می‌شود.

آریا بارون,ساندویچ پانل سردخانه,سردخانه

کاربردهای دیگر ساندویچ پانل سردخانه ای:

 1. سردخانه‌های صنعتی
 2. سردخانه‌های سیار
 3. سردخانه‌های مونتاژ روی کامیون
 4. تونل‌های انجماد
 5. انبارهای نگهداری دارو
 6. انبارهای نگهداری مواد شیمیایی
 7. برخی از قسمت‌های مرغداری و گاوداری

ساخت سردخانه با ساندویچ پانل

پانل,آریا بارون,ساندویچ پانل سردخانه

به طور کلی ساندویچ پانل سردخانه به ۴ دسته سردخانه زیر صفر، بالای صفر، دومداره و متحرک تقسیم می‌شوند.

پانل سردخانه زیر صفر مناسب برای مواد غذای منجمد

از پانل سردخانه زیر صفر می‌توانید جهت نگهداری مواد غذایی منجمد مانند گوشت، مرغ، ماهی، میگو، سبزیجات خرد شده استفاده کنید. رنج دمای سردخانه زیر صفر معمولاً بین ۰ تا ۱۸- و ۰ تا ۲۰- متغیر است. می‌توانید برای ساخت دیوارهای سردخانه از ساندویچ پانل دیواری با ضخامت ۱۰، ۱۲ و ۱۵ سانتی‌متر استفاده کنید. به دلیل دمای پایین سردخانه زیر صفر هنگام طراحی و ساخت آن باید نهایت دقت خود را در هوابند بودن دیوارها، سقف و درب آن به کار بگیرید. این نوع سردخانه در رستوران‌ها، کترینگ، فروشگاههای مواد پروتئینی کاربرد دارد.

پانل سردخانه بالای صفر مناسب برای نگهداری مواد نیمه منجمد

از سردخانه بالای صفر برای نگهداری محصولات لبنی، انواع میوه و سبزی یا نگهداری کوتاه مدت گوشت، مرغ، ماهی و میگو استفاده می‌شود. رنج دمایی این سردخانه معمولاً بین ۰ تا ۴۷ درجه سانتی‌گراد است که با توجه به نوع مواد نگهداری شده می‌توانید این دما را تغییر دهید. به طور مثال این بازه دمایی در سردخانه دارویی می‌تواند بین ۲ تا ۸ درجه و در سردخانه کاربری صنعتی گاهی تا ۱۵ درجه بالای صفر هم می‌رسد. ضخامت ساندویچ پانل دیواری به کار رفته در این نوع پانل باید ۷ یا ۸ سانتی‌متر باشد. از این ساندویچ پانل سردخانه می‌توانید در هایپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ مواد غذایی استفاده کنید.

جنس ساندویچ پانل سردخانه

جنس ساندویچ پانل سردخانه‌ ای با توجه به درخواست شما تغییر می‌کند. برای ساخت این محصول سه نوع ورق گالوانیزه، آلومینیوم و آلوزینک به کار می‌رود. اما در ساندویچ پانل غیر سردخانه از ورق فولادی و نایلون هم استفاده می‌کنند. برای لایه درونی یک سری فوم‌های عایق به کار می‌برند. ساندویچ پانل بر اساس لایه رویی ۳ مدل مختلف دارد.

 1. یک رو ورق یک رو فویل
 2. دو رو فویل
 3. یک رو ورق یک رو کاغذ

جنس لایه درونی فوم عایق این پانل ها پلی استایرن سخت، پلی اورتان، الیاف معدنی، پشم شیشه و پشم سنگ است.

آریا بارون,ساندویچ پانل سردخانه,سردخانه

ساختار ساندویچ پانل سردخانه

ابتدا باید بدانید ضخامت ساندویچ پانل سردخانه بین ۸ تا ۲۰ سانتی‌متر متغیر است. اکثر این پانل‌ها از ترکیب فوم اورتان و دو لایه ورق بسته به کاربرد سردخانه از آلوزینک، گالوانیزه، فایبرگلاس یا پی وی سی استفاده می‌شود. بهترین فوم برای پانل سردخانه پلی یورتان است که بسیار مقاوم در برابر آتش سوزی و حرارت بوده و با دانسیته ۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب بین دو ورق تزریق می‌شود. در گذشته از فوم پلی استایرن برای پانل سردخانه استفاده می‌کردند اما با توجه به نقطه ضعف قابل اشتعالی این فوم، تولید کننده‌های معتبر پلی اورتان را جایگزین آن کردند. فوم پلی یورتان به دلیل مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی و جوی، چسبندگی بالا به سطوح مختلف، وزن سبک، عدم نفوذ بخار آب و مقاومت در برابر تغییرات ناگهانی دما بسیار برای ساخت ساندویچ پانل سردخانه مناسب است. همچنین این فوم از هزینه‌های برق مصرفی به طور چشمگیری می‌کاهد.

آریا بارون,ساندویچ پانل سردخانه,سردخانه

ورق های ساندویچ پانل سردخانه

ساندویچ پانل سردخانه از ورق‌هایی مانند گالوانیزه و آلوزینک ساخته میشود که در برابر شرایط محیطی مانند گرما و خوردگی مقاومت بالایی دارند. در پانل سردخانه معمولاً ورق‌ها به شکل نر و مادگی تعبیه می‌شوند به طوری که در هنگام نصب لبه‌های آن به خوبی کنار هم به صورت چفت قرار می‌گیرند. همچنین می‌توان به کمک چسب عایق ماستیک پانل را درز بندی کنید و به وسیله آن محیطی ایزوله‌ای را برای سردخانه به وجود آورید.

ابعاد ساندویچ پانل سردخانه

ابعاد ساندویچ پانل سردخانه به گونه‌ای طراحی می‌شود که ضخامت آن حدود ۲۰ سانتی‌متر، طول آن ۲ تا ۱۲ متر به درخواست مشتری و عرض آن حدود ۱.۱۳ سانتی‌متر باشد. همچنین ضخامت ورق‌های ساندویچ پانل بین ۳ تا ۵ میلی‌متر متغیر است.

کاربرد ساندویچ پانل به عنوان سردخانه

شما می‌توانید از ۲ نوع ساندویچ پانل سردخانه دیواری و سقفی برای ساخت سردخانه استفاده کنید.

 • ساندویچ پانل دیواری سردخانه: برای ساخت دیوار سردخانه بهتر است به جای مصالح قدیمی از پانل ساندویچی سردخانه استفاده کنید. چرا که نصب این پانل‌ها بسیار راحت‌تر بوده و از لحاظ اقتصادی به صرفه‌تر است. معمولاً برای دیوارهای سردخانه از پانل‌هایی با ضخامت ۸ تا ۱۵ سانتیمتر استفاده میکنند. پانلهای ساندویچی به دلیلی اورلپی که دارند، انتقال حرارت از طریق آنها تقریباً غیر ممکن است و یک پوشش عالی برای سردخانه به شمار می‌روند. به دلیل به کار بردن لایه پلی یورتان در ساندویچ پانل سردخانه نسبت به دیوار آجری ۴۰ برابر سبکتر است. ویژگی دیوارها از داخل به بیرون به این صورت است که:
 1. اگر دیوار مسطح نباشد مصالحی مانند سیمان به کار می‌رود.
 2. عایق رطوبتی مانند قیر و گونی
 3. عایق حرارتی باید به طوری باشد که درزها روی هم قرار نگیرند.
 4. آخرین لایه از جنس سیمان، ورق یا گالوانیزه است
 • ساندویچ پانل سردخانه سقفی: این نوع پانل برای جلوگیری از انتقال حرارت و رطوبت بسیار مناسب است. به همین دلیل به طرز قابل توجهی از به هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌کند. همچنین با تهیه این پانل برای سقف سردخانه از صرف هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌کنید. پوشش سقف از بیرون به داخل سردخانه باید به صورت زیر باشد:
 1. سقف سردخانه به صورت صاف یا شیبدار به عنوان زیرساز عایق است.
 2. عایق رطوبتی
 3. دو یا چند لایه عایق حرارتی

عوامل موثر در هزینه ساندویچ پانل سردخانه

با توجه به تغییر ابعاد پانل قیمت آن هم به مراتب تغییر میکند. به همین دلیل قیمت ساندویچ پانل سردخانه به میزان پوشش ساندویچ پانل بستگی دارد. علاوه بر مصالحی که برای پوشش‌دهی به کار می‌رود، تجهیزات سرمایشی سردخانه‌ها هم در قیمت سردخانه مؤثر است. همچنین نوع کیفیت مصالح به کار رفته در آن هم در قیمت خرید ساندویچ پانل سردخانه ای تأثیر می‌گذارد.

نصب ساندویچ پانل

ساندویچ پانل سردخانه به صورت پیچ بر روی سازه‌های نصب می‌شود و قیمت دستمزد نصاب‌ها بر اساس سختی پروژه تعیین می‌گردد. از جمله عواملی که بر هزینه نصب تأثیر می‌گذارد، ارتفاع سازه، نوع سازه، پوشش دیواری یا سقفی سردخانه هستند. نصب پوشش دیوارها و سقف این پانل اهمیت زیادی دارد و باید از نیروهای متخصص کمک بگیرید و نصاب باید بتوانید ساندویچ پانل سردخانه ای را همراه فلاشینگ آن مونتاژ کند.

خرید ساندویچ پانل سردخانه

ساندویچ پانل‌هایی که برای ساخت سردخانه‌ها به کار می‌روند، ساندویچ پانل سردخانه هستند. این سازه بسیار محکم و مقاوم است و همچنین از ورود آلودگی و باکتری‌های مضر برای مواد غذایی جلوگیری می‌کند. هنگام تهیه پانل سردخانه به عوامل موثر بر کیفیت و قیمت آن توجه نمایید. شما می‌توانید جهت خرید به تولید کننده‌های معتبر که ساندویچ پانل‌ها را با قیمت مناسب و ضمانت کیفیت کالا ارائه می‌کنند، مراجعه کنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا