رپورتاژ

بهترین کف ‍‌های کاذب مراکز حساس

همانطور که می‌ دانید کف‌ های کاذب از انواع گوناگونی برخوردار هستند. هر کف کاذبی با توجه به نوع و ساختاری که دارد برای مکان‌ های خاصی به کار برده می‌ شود.

ما در این مقاله قصد داریم که به معرفی بهترین کف های کاذب مناسب برای مراکز حساس بپردازیم. در واقع، این مقاله راهنمایی است برای خرید کف کاذب مراکز حساس. پس در ادامه با ما همراه باشید.

کف کاذب چیست و چه کاربردی دارد:

کف کاذب، کف دومی است که با استفاده از تجهیزاتی بالاتر از کف اصلی نصب می‌شود. تجهیزات و متعلقات کف کاذب به نوع آن بستگی دارد.

کف کاذب کاربردها و مزایای زیادی را نیز به همراه دارد. شما با استفاده از این سیستم می‌ توانید تمامی تجهیزات و تأسیسات، از جمله: سیم‌ ها و کابل‌ ها، سینی‌ های کابل، سیستم‌ های تهویه و غیره را در زیر آن جای دهید.

از دیگر مزایای این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • نظم بخشی به محیط اطراف.
 • افزایش امنیت کارکنان در زمان تردد و عدم برخورد آن‌ ها با سیم‌ ها، کابل‌ ها و غیره.
 • حفاظت از تأسیسات و تجهیزات زیر کف کاذب به علت عدم برخورد تجهیزات با ‌افراد و اشیاء.
 • سهولت دسترسی به تجهیزات و تأسیسات زیر کف کاذب، در زمان‌ های لازم.
 • و غیره

تولید کننده کف کاذب,قیمت کف کاذب,کف کاذب آلومینیومی

معرفی کف‌ های کاذب مراکز حساس:

همانطور که در مقدمه نوشته شد، کف‌ های کاذب از انواع گوناگونی برخوردار هستند. کف کاذب هایی که برای مراکز حساسی چون: اتاق سرور، اتاق مانیتورینگ، اتاق برق و غیره مورد استفاده قرار می‌ گیرد، شامل کف کاذب طرح لگراند، کف کاذب فولادی و کف کاذب آلومینیومی می‌ باشد.

علت استفاده از این سه نوع کف کاذب برای مراکز حساس این است که ساختار این محصولات با شرایط محیطی این مکان‌ ها سازگاری دارد.

اکنون در ادامه به معرفی هر یک از این کف‌ های کاذب‌ می‌ پردازیم.

کف کاذب طرح لگراند برای مراکز حساس:

این محصول از متعلقاتی چون:

 • تایل
 • پایه
 • قطعه‌ی ارتفاع دهنده
 • پلنیوم
 • اگزیت تایل
 • ارتینگ تایل
 • فلور باکس

برخوردار است. اکنون در ادامه، توضیحات مختصری را در مورد هر یک از قطعات نام برده شده می‌ آوریم.

تایل:

تایل، قطعه‌ ای می‌ باشد که افراد بر روی آن تردد کرده و تجهیزات را بر روی آن قرار می‌ دهند. جنس این تایل از فولاد گالوانیزه با ورقی به ضخامت ۲ میلی‌ متر است و ابعاد آن ۵/۲۲*۵/۲۲ می‌ باشد. مقاومت این تایل در برابر تحمل بار، بسیار بالا می‌ باشد. شما می‌ توانید با اطمینان خاطر، این کف کاذب را در مراکز حساس استفاده نمائید.

پایه:

پایه‌ های کف کاذب طرح لگراند از جنس  pvc می‌ باشد. پایه‌ های کف کاذب طرح لگراند به گونه‌ ای طراحی شده‌ است که برای نصب آن نیاز به هیچ‌ گونه پیچ و رولپلاکی نمی‌ باشد. در سطح بالایی پایه‌ ها، شیارهایی وجود دارد که تایل‌ بر روی این شیارها قرار گرفته و فیکس می‌ شود.

قطعه‌ ی ارتفاع دهنده:

شما می‌ توانید برای ایجاد ارتفاع بیشتر کف کاذب طرح لگراند، از این قطعه استفاده نمائید. قطر این قطعه ۱۰ سانت و ارتفاع هر یک از این قطعات ۱۱ سانت می‌ باشد. جنس این قطعه نیز از pvc و گرید A است.

پلنیوم:

شما می‌ توانید از این قطعه برای پوشاندن فضاهای باز دور کار استفاده نمائید. این قطعه نیز از جنس گالوانیزه می‌ باشد.

اِگزیت تایل:

اِگزیت تایل، تایلی است که از آن برای خروج بعضی از اِلمان‌ ها همچون: سیم، کابل و غیره استفاده می‌کنند. جنس این قطعه از گالوانیزه با ورق ۲ میلی‌ متر می‌باشد.

اِرتینگ تایل:

اِرتینگ تایل، تایلی است که کابل اِرت به آن متصل شده است. کابل اِرت در این تایل به شین اِرت مرکزی متصل می‌ شود تا الکتریسیته‌ ی ساکن را جذب کند.

به یاد داشته باشید که هدایت نمودن الکتریسیته‌ ی ساکن به چاه اِرت در مراکز حساس موضوع بسیار مهمی است؛ زیرا در غیر این صورت عمر تجهیزات الکتریکی کاهش می‌ یابد.

تایل فلور باکس:

فلور باکس که از آن با نام باکس کفی نیز یاد می‌شود، قطعه‌ ای است برای جانمایی پریزها در زیر کف کاذب. جنس این تایل از تایل گالوانیزه با ورق ۲ میلی‌ متر است.

مزیت‌ های استفاده از کف کاذب طرح لگراند:

همانطور که در بالا نیز نوشته شد، کف کاذب طرح لگراند از مقاومت بسیار خوبی برخوردار است. علاوه بر آن، این محصول دارای مزیت‌ های دیگری نیز می‌ باشد. از جمله:

 • عدم نیاز به روکش.
 • عدم نیاز به زیرساخت.
 • عدم نیاز به نصاب.
 • قیمت مناسب.

در واقع، تایل کف کاذب طرح لگراند به گونه‌ ای طراحی شده است که نیازی به روکش ندارد. علاوه بر آن، این محصول به علت نداشتن زیرساخت در زمان اجرا به نصاب هم نیازی ندارد و شما می‌ توانید به تنهایی این محصول را پیکربندی نمائید.

همچنین این محصول از قابلیت پیکربندی مجدد بعد از نصب برخوردار می‌ باشد. یعنی شما می‌ توانید پس از نصب این محصول به هر علتی آن را مجدد برداشته و در مکانی دیگر راه‌ اندازی نمائید.

لازم است بدانید که قیمت کف کاذب طرح لگراند به نسبت کف کاذب‌ های دیگر نیز مناسب‌ تر می‌ باشد.

کف کاذب چیست,تولید کننده کف کاذب,قیمت کف کاذب

کف کاذب فولادی و کف کاذب آلومینیومی برای مراکز حساس:

به جز کف کاذب طرح لگراند، شما می‌ توانید در مراکز حساس از کف کاذب های فولادی و آلومینیومی نیز استفاده نمائید.

کف کاذب آلومینیومی و فولادی از متعلقاتی چون: تایل، استرینگر و پایه برخوردار می‌ باشند. جنس متعلقات کف کاذب فولادی و آلومینیومی نیز با یکدیگر تفاوت دارند.

چرا باید در مراکز حساس از کف کاذب استفاده کرد:

همانطور که در مقاله اشاره کردیم، کف کاذب از مزیت‌ های زیادی برخوردار است و استفاده از آن در مراکز حساس ضرورت دارد. یکی از دلایل استفاده‌ ی این محصولات در این مراکز، جذب الکتریسیته‌ ی ساکن می‌ باشد.

مراکزی چون: اتاق سرور، اتاق مانیتورینگ، اتاق برق و غیره دارای تجهیزات حساس و الکتریکی بسیاری هستند. در صورت عدم استفاده از کف کاذب‌ های مخصوص ممکن است این تجهیزات دچار مشکل شوند.

همچنین وجود انبوه سیم‌ ها و کابل‌ ها در کف اتاق سرور و غیره می‌ تواند منجر به آسیب سیم‌ ها و کابل‌ ها شود.

قیمت کف کاذب:

قیمت کف کاذب به نوع ساختار و کیفیت آن بستگی دارد. شرکت فنی و مهندسی کارنو یکی از بهترین شرکت‌ های تولید کننده کف کاذب در ایران می‌ باشد و کف‌ های کاذب آن با توجه به ساختار و کیفیتی که دارد از قیمت مناسبی نیز برخوردار است.

سخن آخر:

به یاد داشته باشید که خرید و نصب کف کاذب برای مکان‌ های حساس نیازمند دقت بالایی می‌ باشد؛ از همین جهت بهتر است قبل از خرید این محصول، اطلاعات مورد نیاز را از طریق مشاورین شرکت‌ های مرتبط دریافت نمائید.

یکی از بهترین شرکت‌ هایی که در ایران به تولید و عرضه‌ ی انواع کف‌ های کاذب مراکز حساس می‌ پردازد، شرکت فنی و مهندسی کارنو است. مشاورین و کارشناسان این شرکت می‌ توانند شما را در خرید کف کاذب راهنمایی کنند و اطلاعات مورد نظر شما را در اختیارتان قرار دهند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا