رپورتاژ

بررسی انواع گرد آلومینیوم

آلومینیوم دارای مقاومت مکانیکی بالا، مقاوم در برابر اکسیداسیون، چکش خوار، قابل انعطاف، شکل پذیر، ضدزنگ، هادی جریان الکتریسیته و رسانای خوبی برای گرما می باشد و به عنوان دومین فلز چکش خوار و ششمین فلز شکل پذیر شناخته می شود. وزن آلومینیوم تقریباً یک سوم وزن فولاد، مس و برنج است و مقاومت، آن در برابر اسید و عوامل جوی از فلزات آهن و مس بیشتر است. همچنین بسیار بادوام و مقاوم در برابر خوردگی است. بعلاوه، این عنصر غیر مغناطیسی، بدون جرقه، دومین فلز چکش خوار و ششمین فلز انعطاف‌ پذیر است.

اگر چه آلومینیوم یکی از جدید ترین فلزات معمول و متداول بشمار می آید ولیکن یکی از پر مصرف ترین فلز غیرآهنی است. بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده آلومینیوم در جهان، کشور چین می باشد.

آلیاژ آلومینیوم سخت شده در اثر رسوب است که حاوی منیزیم و سیلیسیم به عنوان عناصر اصلی آلیاژی آن است. این آلیاژ در ابتدا “آلیاژ ۶۱S” نام داشت و در سال ۱۹۳۵ ساخته شد. این دارای خواص مکانیکی خوبی است ، قابلیت جوشکاری خوبی از خود نشان می دهد و معمولاً اکسترود می شود . این یکی از رایج ترین آلیاژهای آلومینیوم برای استفاده های عمومی است.خواص مکانیکی ۶۰۶۱ بستگی زیادی به حالت یا عملیات حرارتی مواد دارد.

برای گرفتن قیمت گرد آلومینیوم ۶۰۶۱ در بازار می توان از طریق فروشگاه های معتبر اقدام کرد که این کار با استفاده از سایت های اینترنتی بسیار مناسب تر و مقرون به صرفه تر از سایر روش های خریداری می باشد.

در سری ۶۰۰۰ آلیاژ آلومینیوم از منیزیم و سیلیس استفاده شده است که سبب بالا بردن استحکام و مقاومت حرارتی در کالا شده است. افزودن یک یا چند عنصر یا ترکیبی از آنها به فلز پایه را آلیاژ  می نامند که برای رسیدن به یکسری خواص تولید می شود. تغییری که از این ترکیب بوجود می آید بستگی دارد به نوع عنصر پایه و عناصرآلیاژی اضافه شده که باعث ایجاد آلیاژ ۶۰۶۱ آلومینیوم میشود.

آلیاژهای فلزی همیشه استحکام بالاتری نسبت به فلزات خاص تشکیل دهنده آن دارد همانطور که آلیاژ ۶۰۶۱ آلومینیوم نسبت به سایر آلومینیوم خالص از سختی بیشتری برخوردار است. هرچقدر فلز خالص تر باشد پایداری شیمیایی آن زیادتر و استحکام کمتری دارد .  ولی کاربردهایی که نیاز دارند به تحمل تنش های بالا، این استحکام برایشان کافی نیست و با روش های مختلف استحکام آلیاژ ها را افزایش می دهند. از فلز خاص برای موارد و کاربرد های خاص و ویژه استفاده می شود و اکثرا از فلزات بعنوان آلیاژ استفاده می شود به دلیل سختی آن.

آلیاژ آلومینیوم,قیمت گرد آلومینیوم 2024,قیمت گرد آلومینیوم 7075

گرد آلومینیوم ۶۰۶۱ معمولاً برای موارد زیر استفاده می شود:

  • ساخت سازه های هواپیما، مانند بال و بدنه، بیشتر در هواپیماهای خانگی نسبت به هواپیماهای تجاری یا نظامی. آلیاژ ۲۰۲۴ تا حدودی قوی تر است ، اما ۶۰۶۱ به راحتی کار می شود و حتی در صورت ساییده شدن سطح نیز در برابر خوردگی مقاوم می ماند ، که این برای سال ۲۰۲۴ صدق نمی کند ، که معمولاً با یک پوشش نازک برای مقاومت در برابر خوردگی استفاده می شود.
  • ساخت قایق بادبانی ، از جمله قایق های کوچک کوچک.
  • قطعات خودرو ، مانند شاسی آئودی A8 وچراغ قوه.
  • قوطی های آلومینیومی برای بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی ها.
  • مخازن و سایر سیلندرهای ذخیره فشار فشار بالا

برای اطلاع از قیمت گرد الومینیوم ۶۰۶۱ به سایت ما مراجعه نمایید.

گرد آلومینیوم ۲۰۲۴:

قیمت  گرد آلومینیوم ۲۰۲۴ در تبریز بسیار مناسب عرضه می شود. این محصول دارای قابلیت تراشکاری بوده و از آن در تولید وسایل و قطعات مکانیکی استفاده می شود.

گرد آلومینیوم دارای کاربرد های صنعتی و ساختمانی بسیار گسترده ای می باشد. این محصول در سری آلیاژی ۲۰۰۰ مانند ۲۰۲۴ با فلز مس ترکیب شده و به همین خاطر دارای کاربرد های فراوانی می باشد. قیمت این محصول در بازار تبریز بر اساس نرخ روز در بازار بورس تهران و لندن عرضه می شود. برای تهیه این محصول می توان از طریق مرکز فروش معتبر اقدام نمود.

استفاده از آلومینیوم در صنعت روز به روز در حال گسترش می باشد. دلیل این امر صرفه اقتصادی برای واحد های تولیدی و کم تر کردن انرژی مصرفی می باشد. آلومینیوم دارای وزنی بسیار سبک است و قابلیت حمل آن راحت تر از سایر فلزات هم رده می باشد.

گرد آلومینیوم ۲۰۲۴ (AL-2024 (UNSA902404)) ماده خام مورد استفاده در صنایع هوایی می باشد که به شکل محصول نورد سرد شده و یا آلومینیوم اکسترود شده با استحکام بالا و متوسط در دسترس است. این محصول قابلیت ماشین کاری بالا، توانایی جوش دادن با بهبود مقاومت به افزایش ترک ناشی از تنش خوردگی را دارد.

لوله آلومینیوم ۲۰۲۴ ماده ای شناخته شده به عنوان آلیاژ هوایی در ماشین کاری میله ها (ROD) می باشد. این محصول یکی از پر کاربردترین آلیاژ ها برای نورد و شکل دهی سرد است. ۲۰۲۴ استحکام بالایی دارد و در برابر خستگی بسیار مقاوم است و در جایی که نرخ استحکام به وزن حائز اهمیت است مورد نیاز خواهد بود. همچنین در شرایط آنیل و عملیات حرارتی شده قابلیت ماشین کاری بر روی آنها وجود دارد.

کاربردها گرد آلومینیوم ۲۰۲۴:

این محصول غالبا در اجزای

  • سازه های هوایی
  • چرخ های کامیون ها
  • تجهیزات پزشکی
  • پیچ ها

استفاده می شود

برای اطلاع از قیمت گرد آلومینیوم ۲۰۲۴ به سایت ما مراجعه نمایید

قیمت گرد الومینیوم 6061,وزن آلومینیوم,گرد آلومینیوم

گرد آلومینیوم ۷۰۷۵:

خرید گرد آلومینیوم ۷۰۷۵ را در تهران می توان از طریق مراکز معتبر تهیه و استفاده نمود. این محصول دارای کاربرد های سنگین صنعتی و ساختمانی می باشد.
از گرد آلومینیوم آلیاژ ۷۰۷۵ در تهران می توان برای تولید بسیاری از قطعات مکانیکی استفاده نمود. این محصول در بازار خرید معتبر عرضه شده و در دسترس می باشد. از گرد آلومینیوم در تراشکاری نیز می توان استفاده نمود و این سری آلیاژی دارای قابلیت های جوشکاری و استحکام بسیار بالا می باشد. این فلز از مهم ترین جایگزین های آهن و فولاد در صنعت است و برای تولید بسیاری از محصولات از این فلز استفاده می شود.

برای تهیه این محصول می توان از طریق سایت فروش اینترنتی نیز اقدام نمود که این روش بسیار مناسب تر و مقرون به صرفه تر از سایر روش های خریداری می باشد.

آلیاژهای آلومینیومی مقاومت قوی در برابر خوردگی دارند. در دمای پایینتر، قدرت آنها افزایش می یابد، بنابراین آنها را آلیاژ کم دمای مطلوب می سازند. قدرت آنها کاهش می یابد، اگر آنها تحت دمای بسیار بالا قرار می گیرند. آلومینیوم ۷۰۷۵ دارای استحکام بالا است.

خرید گرد آلومینیوم ۷۰۷۵ با قیمت مناسب در بازار به فروش میرسد. این سری آلیاژی دارای استحکام بالا و مقاومت در برابر تماس با مایعات میباشد . اراک یکی از مهم ترین شهر های ایران از لحاظ صنعتی میباشد . یکی از تولیدات پر مصرف کارخانه ها  ، گرد آلومینیوم آلیاژ ۷۰۷۵ میباشد که با استفاده از نرخ روز در بورس تهران به فروش میرسد .

از این نوع آلومینیوم میتوان در تولید انواع قطعات مناسب برای ساخت قطعات نظامی ، صنعتی و خودروها استفاده نمود. آلیاژ های موجود در این سری ،  قابلیت جوشکاری و استحکام بالارا دارند.

کاربرد آلومینیوم آلیاژ ۷۰۷۵:

استحکام بسیار بالا، جلوه آنودایز بسیار خوب، قابلیت شکل پذیری نسبتاً خوب و مقاومت به خوردگی متوسط از ویژگی های این آلیاژ است. برای ساخت ورق، مفتول، میله، بیلت، مقاطع مختلف، لوله، اجزاء سازه های هواپیما، بدنه سلاحهای انفرادی و مواردی که استحکام بسیار بالا و مقاومت به خوردگی متوسط موردنیاز است، از این آلیاژ استفاده می شود.

برای اطلاع از قیمت گرد آلومینیوم ۷۰۷۵ به سایت ما مراجعه کنید

اطلاعات تماس برای فروش گرد آلومینیوم ۶۰۶۱
شماره دفتر فروش:
۶۶۳۹۵۶۰۳ – ۶۶۳۹۵۶۰۵ -۰۲۱
شماره همراه:
سبحانی : ۰۹۱۲۷۷۷۳۵۰۲
جباری : ۰۹۱۲۹۳۲۹۵۸۷
شماره فکس: ۶۶۳۹۵۶۷۴- ۰۲۱
ساعت پاسخگویی از ساعت ۸ الی ۱۸

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا