رپورتاژ

اهمیت فروش سیم و کابل در صنعت برق

به طور کلی سیم و کابل را می‌ توان به عنوان مهمترین محصولات در صنعت برق معرفی نمود. سیم‌ ها در واقع هدایت کننده جریان الکتریکی هستند و بدون آن‌ها وسایل برقی قابل استفاده نخواهند بود.

اصولا یک سیم از دو بخش کلی تشکیل می شود. بخشی که در مرکز سیم قرار دارد یعنی هادی سیم و بخش رویه سیم که عایق نام دارد. جنس هادی سیم های گوناگون می تواند از فلز مس و یا فلز آلومینیوم باشد.

باید توجه داشت که کیفیت و کارایی بخش هادی سیم مهمترین عامل در تعیین کیفیت یک سیم است. امروزه دیگر این نکته پیش پا افتاده ای است که فلز مس بهترین هادی برای استفاده در سیم و کابل های گوناگون می‌باشد.

اصولا اختلاف قیمت میان انواع سیم های گوناگون در بازار این نوع محصولات نیز مستقیما بستگی به کیفیت و میزان مس به کار رفته در هادی سیم و کابل دارد. فلز مس کم حجم است و بهترین هادی جریان الکتریسته، بنابراین استفاده از مس مرغوب به عنوان هادی سیم و کابل می تواند کیفیت این محصولات را به حد استاندارد نزدیک کند.

اما از طرف دیگر مس فلز گرانی است. با این وصف ممکن است در برخی از انواع سیم و کابل این فلز از مرغوبیت و اندازه کافی یا به اصطلاح گوشت کافی برخوردار نباشد. همین امر اگرچه سبب پایین آمدن قیمت سیم می‌گردد در عین حال از کیفیت آن به شکل قابل توجهی می‌ کاهد.

راهکارهایی برای فروش بهتر انواع سیم و کابل

کیفیت برتر، فروش بیشتر

با توجه به اینکه امروزه اغلب وسایل الکتریکی با امواج گوناگون مغناطیسی و رادیویی فعالیت می کنند و بنابراین باید سیگنال ها را از مسافت های دورتری دریافت کنند، اهمیت کیفیت سیم و کابل در این نوع وسایل جلوه بیشتری پیدا می کند.

با این وصف فروش سیم و کابل مستقیما به کیفیت عایق و هادی آنها مربوط می شود که بتواند تا حد استانداردی نیاز مشتریان را برآورده نماید. از طرف دیگر کیفیت بالای سیم و کابل در دو عامل مهم یعنی آسان شدن فرآیند نصب و کاهش چشمگیر هزینه های تعمیر اثرگذار خواهد بود.

همین امر نیز مستقیما بر روی فروش سیم و کابل اثر خواهد گذاشت و به فروش بیشتر این نوع محصولات کمک خواهد کرد.

سیم و کابل,سیم و کابل ارزان,سیم و کابل نسوز

بررسی بازار فروش

یک نکته دیگر که می تواند در بالا بردن میزان فروش انواع سیم و کابل اثرگذار باشد بررسی عرضه و تقاضا در بازار است. در واقع تولید کننده باید مدام بازار و خواست مشتریان را رصد کند و تولیدات خود را همسو با این درخواست ها ارائه بدهد. برای نمونه اکنون پرفروش‌ ترین محصولات سیم و کابل HDMI، تبدیل HDMI به CAT، تبدیل HDMI به COAX و سیم و کابل CAT6a، سیم و کابل نسوز و غیره هستند.

بنابراین تولید کنندگانی که این نوع محصولات را در تعداد انبوه و کیفیت بالا به بازار ارائه بدهند مسلما از فروش بالایی برخوردار خواهند شد.

سیم و کابل,سیم و کابل ارزان,سیم و کابل نسوز

آموزش مناسب بازاریاب ها

اما مطلب دیگر در مورد آموزش واسطه ها و بازاریاب های فروش سیم و کابل است. در حقیقت این واسطه ها و فروشندگان هستند اهمیت کیفیت سیم و کابل را برای مشتریان هر برندی مشخص می‌ کنند.

اگر بازاریاب ها در رایزنی هایشان اهمیت این سیم و کابل را به شیوه صحیحی مطرح کنند می توانند بر روی مصرف کننده اثر بگذارند. در غیر این صورت شرکت فروش خوبی نخواهد داشت.

اما اگر این مسئله به موقع بیان شود و به طور کامل برای مشتری تبیین گردد، سیم و کابل به عنوان محصولی مهم جلوه خواهد کرد. برای این منظور، یعنی برای بالا بردن میزان فروش سیم و کابل مطرح کردن کیفیت سیم و کابل، اولین گام مهم در رایزنی با مشتریان است.

سیم و کابل,سیم و کابل ارزان,سیم و کابل نسوز

نقش فروشنده حرفه ای

به طور کلی بازاریاب ها و فروشنده های سیم و کابل اعتقاد دارند که ارائه سیم و کابل ارزان می تواند سبب شود مشتری مجهولات کمتری در مورد این محصولات در ذهنش ایجاد شود.

شاید بخشی از این ماجرا واقعیت داشته باشد اما این سکه روی دیگری هم دارد. در واقع در چنین ماجرایی هم فروشنده و هم خریدار هر دو ضرر می کنند. خریدار پول خود را به پای جنس بی کیفیتی هدر می دهد و فروشنده نیز مشتری خود را احتمالا برای همیشه از دست می دهد.

در واقع بهترین راهکار این است که فروشندگان با توضیح کیفیت و عملکردهای انواع سیم و کابل برای مشتری دست او را در انتخاب باز بگذارند. در این صورت است که چنانچه مصرف کننده محصول ارزان را انتخاب کند پیش از ان از عدم کیفیت آن محصول آگاهی داشته است.

اگرچه اگر فروشنده کار خود را به خوبی انجام بدهد در اغلب موارد مصرف کننده محصول با کیفیت تر ولو گران تر را انتخاب خواهد کرد. نقش یک فروشنده حرفه ای در بالا رفتن میزان فروش سیم و کابل انکارناشدنی است.

امیدواریم تولید کنندگان، بازاریاب ها و فروشندگان شیم و کابل در کشور با مطالعه این مقاله بتوانند راهکارهای مناسبی را برای بالا بردن سطح فروش محصولات خود آموزش ببینند و با دقت در مطالب گفته شده موفقیت تجاری خوبی را کسب کنند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا