رپورتاژ

آیا از چالش ها و راهکارهای مهاجرت به کانادا از طریق کار خبر دارید؟

برخی با توجه به اینکه شرایط و اوضاع کاری مناسبی در ایران دارند اما برای مدتی تصمیم دارند برای کسب تجربه کاری بهتر کشور دیگری را برای انتخاب شغل و کار خود انتخاب کنند و شاید بعدا برگردند و به هم وطنان خود خدمت کنند.

در این میان برخی به مهاجرت به کانادا از طریق کار فکر می کنند و برخی هم به دنبال مهاجرت تحصیلی به این کشور هستند. اما آن چیزی که در این بین اهمیت دارد این است که همه ما می‌ دانیم که مهاجرت و نقل مکان کردن از یک شهر به شهر دیگر سختی‌ های خاص خودش را دارد.

حال تصور کنید که قرار باشد از کشور مادری‌ مان قصد مهاجرت کردن آن هم به کشوری دوردست یعنی کانادا داشته باشیم. سختی‌ های آن چند برابر بیشتر می‌شود.

یکی از روش‌ های مناسب برای دریافت اقامت کانادا از طریق کار است، یعنی افراد با دریافت ویزای کاری متناسب با شرایط تحصیلی و سوابق کاری خود مجوز ورود به این کشور را می‌ یابند.

اما به همین آسانی که ما در جمع‌ های خانوادگی به گفتن‌ شان می‌ پردازیم نیست. خوب است پیش از آنکه تصمیم بگیرید که زمان ارزشمند خود را برای دریافت اقامت کاری در کشور کانادا اختصاص دهید، سختی‌ ها و شرایط دریافت ویزای کاری این کشور را هم بدانید.

ما نمی‌ گوییم که رویای مهاجرت به کشور محبوب کانادا از طریق کار شدنی نیست، اما سختی‌ ها و شرایط خاصی دارد. آگاهی از این چالش‌ ها راحت‌ تر طی کردن روند کمک بیشتری می‌ کند.

نبود سفارت کانادا در ایران

یکی از اولین چالش‌ هایی که مهاجران کاری با آن روبه‌رو می‌شوند، نبود سفارت کانادا در ایران است. یعنی افراد متقاضی برای دریافت ویزای کاری و انجام مصاحبه‌ های حضوری باید به سفارت کانادا در یکی از کشور های همسایه ایران بروند.

این بدان معناست که متقاضیان در همان ابتدایی‌ ترین مرحله باید از مرز خارج شوند تا بتوانند با سفارت کانادا مصاحبه کنند. پس از همان ابتدای مسیر خود را برای رویارویی با چالش‌ های بزرگ و شاید هم ریجکت شدن آماده کنید. اما نا امید نشوید.

چالش زبان

اولین و مهم‌ ترین گزینه‌ ای که می‌ تواند اقامت کانادا از طریق کار را برای شما فراهم کند، میزان تسلط شما به زبان است. یعنی باید متقاضی از حداقل نمره قبولی در آزمون آیلتس برخوردار باشد.

چه مهاجرت کاری باشد و چه تحصیلی، شما به عنوان متقاضی ورود به این کشور باید از سطح زبان خوبی برخوردار باشید. باید بتوانید در کشور غریب و مهاجرپذیر کانادا با همکاران و مردم آنجا ارتباط برقرار کنید. جالب توجه که کانادا یک کشور دو زبانه است و تسلط شما به هر کدام از این زبان‌ ها به شما کمک زیادی خواهد کرد.

فرهنگ کاری متفاوت کانادا

برای مهاجرت به کانادا از طریق کار، باید بدانید که فرهنگ و استانداردهای کاری این کشور محبوب با کشور ما و بسیاری از کشورهای جهان سوم تفاوت دارد.

پیش از ورود به کانادا باید تمامی مهارت‌ های شما سنجیده شود. یعنی هر مهارتی که در جلسه مصاحبه ادعایش را می‌ کنید و گواهینامه ارائه می‌ دهید، مورد ارزیابی قرار می‌ گیرد. مدرک تحصیلی، تجربه کاری و بسیاری از گواهینامه‌ های تخصصی شما مورد اعتبار سنجی قرار می‌ گیرند.

پیش از آنکه راهی این کشور شوید و قصد دارید که از طریق کار پذیرش کانادا را بگیرید، مهارت‌ها و صلاحیت‌ های شما توسط کارفرما مورد ارزیابی قرار می‌ گیرد. گواهینامه‌ های تخصصی که در ایران دریافت کرده‌ اید را هم مورد ارزیابی قرار می‌ دهند تا مطمین شوند که با استانداردهای کانادا تطابق دارد یا نه.

اگر بخواهیم خلاصه به این موضوع بپردازیم باید یادآوری کنیم که کلید دریافت ویزای کاری متقاضیان در میزان تسلط آن‌ ها به حرفه‌ ایست که قصد دارند با آن در کانادا درآمدزایی کنند. آن‌ ها به مهارت‌ های عملی متقاضی بیشتر اهمیت می‌ دهند تا مهارت‌ های تئوری.

مهاجرت به کانادا,مهاجرت به کانادا از طریق کار,مهاجرت به کانادا

نداشتن سابقه کاری مرتبط

اگر سابقه کاری مرتبطی نداشته باشید، سخت‌ تر می‌ توانید به مهاجرت به کانادا از طریق کار فکر کنید. بنابراین داشتن سوابق کاری درخشان در شرکت‌ های معتبر ایرانی و مرتبط با شغلی که می‌ خواهید با آن پذیرش کانادا را بگیرید، می‌ تواند تا حد زیادی این چالش را برای شما کم‌ رنگ کند.

برخورد نا مناسب عموم مردم با نحوه صحبت کردن نیروی کار جدید

یکی از چالش‌ هایی که بیشتر مهاجران کاری تازه وارد با آن روبه‌ رو می‌شوند، برخورد منفی عموم افراد جامعه با لهجه نیروی کاری جدید است.

بیایید با هم رو راست باشیم. ما قصد نداریم شما را از مهاجرت به کشور کانادا منصرف کنیم و یا اینکه بترسانیم، اما شما در هر صورت در آنجا غریب هستید و زبان آن‌ ها زبان مادری‌ تان نیست.

ممکن است که نتوانید با لهجه انگلیسی و یا فرانسوی صحبت کنید، پس خود را برای نگاه‌ های عجیب و غریب افراد بومی کانادا آماده کنید. البته برای برطرف کردن این مشکل راه‌حلی هم وجود دارد و آن هم تمرین و تکرار و صحبت کردن همانند آن‌هاست.

هزینه‌های بالای زندگی در کانادا

شما با هر عنوانی به کانادا راه یابید، یعنی موفق به اخذ اقامت کانادا از طریق کار و یا تحصیل شوید، باید خود را برای پرداخت هزینه‌ های بالای زندگی آنجا آماده کنید.

به همان میزان که حقوق مناسبی هم دریافت کنید، باید برای اجاره مسکن، خدمات، خوراک و پوشاک هزینه چشم‌ گیری بپردازید. هزینه حمل و نقل عمومی، مسکن و سایر خدمات در کانادا به مراتب از کشورهای اروپایی بیشتر و گران‌ تر است.

دوری از خانواده و دوستان

به هر حال زمانی که تصمیم به مهاجرت به کانادا از طریق کار می‌ گیرید، حتما می‌ دانید که حسابی از خانواده‌ تان دور می‌ شوید. حتی ممکن است چندین سال نتوانید با آن‌ ها دیدار کنید. شما در آنجا دیگر از حمایت خانواده، دوستان و محافل اجتماعی گسترده برخوردار نیستید.

ممکن است همین دوری از خانواده و دوستان موجب آزار مهاجران کاری شود. اما باز هم جای نگرانی وجود ندارد، شما به مرور زمان به آن شرایط عادت خواهید کرد. کانادا دارای جمعیت متنوعی است و شهرهای بزرگ دارای جوامعی از کشورهای مختلف هستند. کم‌ کم می‌ توانید در آنجا دوست پیدا کنید.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار

یکی از روش‌ هایی که می‌ توانید با آن راهی کانادا شوید، از طریق کار است. معمولا متقاضیان بین‌ المللی از طریق برنامه‌ های اسکیل ورکر، سیستم اکسپرس انتری و جاب آفر می‌ توانند درخواست دهند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار به روش اکسپرس اینتری بدین گونه است که متقاضیان با توجه به سن، وضعیت تاهل و تحصیلات، سوابق کاری و مهارت‌ های زبانی نمره دریافت می‌ کنند.

شرایط مورد نیاز برای متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر هم داشتن سابقه کاری، مهارت زبانی خوب و ارائه مدرک تحصیلی مرتبط و ارزیابی شده توسط دولت کاناداست.

برخی هم از طریق جاب آفر موفق به اخذ ویزای کاری کانادا می‌ شوند. جاب آفر یعنی اینکه متقاضی از سمت شرکت‌ ها و استارتاپ‌ های کانادایی پیشنهاد کاری داشته باشد.

در این روش متقاضی مهاجرت از طریق حمایت یک کارفرمای کانادایی ویزای کاری دریافت می‌کند. شرایط جاب آفر کانادا هم عمدتا تمکن مالی، صلاحیت کاری، مهارت‌ های زبانی و برخورداری از شرایط ابتدایی مهاجرت است.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا