رپورتاژ

بهترین جا برای خرید کتاب کنکور

در سال کنکور این سوال برای دانش آموزان پیش می آید که آیا فقط باید کتاب های درسی را بخوانند ؟ در کنار کتاب های درسی ، کتاب های کنکور هم باید مطالعه شود ؟

بله ، منبع اصلی برای کنکور کتاب درسی است در کنار کتاب های درسی باید کتاب های کنکوری نیز خوانده شود تا با سوالات کنکور نیز آشنا شوید .

داوطلبان هم چنین با پاسخ دادن به سوال های کتاب های کنکور می توانند زمان خود را مدیریت کنند تا در روز آزمون وقت کم نیاورند .

در زمان انتخاب و خرید کتاب کنکور حتما با معلم و مشاور مشورت کنید و سپس اقدام به خرید کنید .

به منابع کنکوری چه کسانی باید اعتماد کرد ؟

کسی که رتبه ی خوبی در کنکور کسب کرده است و بدون این که سطح تحصیلی شما را در نظر بگیرد به شما پیشنهاد چند کتاب را می دهد نمی تواند مشاور خوبی برای شما باشد .

افرادی که به شما بدون در نظر گرفتن شرایط شما می گویند که فلان کتاب را بخوان مانند مربی های بدنسازی هستند که بدون در نظر گرفتن سن افراد یا چاقی و لاغری آن ها به همه ی یک برنامه می دهند که در نهایت بعد از گذشت مدتی فرد می بیند که اصلا تغییری نکرده است یا نمی تواند برنامه را درست اجرا کند .

برخی از رتبه های برتر کنکور که مثلا یک کتابی را خوانده و در آن نتیجه گرفته اند به همه پیشنهاد می دهند که همان کتاب را بخوانند .

به این موضوع فکر نمی کنند که شاید سطح خودش در یک درس بالا بوده و کتاب شیمی در سطح بالایی به دانش آموزی پیشنهاد می دهد که دانش آموز در شیمی ضعیف است و این کتاب اصلا برای او مناسب نیست .

قبل از خرید کتاب کنکور یا هر کتاب کمک درسی دیگری حتما صفحات آن را ورق بزنید و به تست ها ، درسنامه ها ، فهرست مطالب نگاهی بیندازید .

خرید کتاب کنکور,خرید کتاب کنکور,خرید کتاب کنکور

تعداد منابع برای هر درسی باید چقدر باشد ؟

تعداد منابع هم موجب سردرگمی داوطلبان می شود . برای هر درسی تعداد یک یا دو منبع کافی است . زیرا اگر برای هر درسی چند منبع داشته باشید ، استرس می گیرید که نکند این کتاب را تمام نکنم یا این که شاید از این کتاب سوال مطرح شود و شما درگیر این موضوع می شوید و زمان کافی هم برای مطالعه ی آن ها نخواهید داشت .

برخی از داوطلبان تا از معلم یا رتبه های برتر کنکور می شنوند که فلان کتاب خوب است ، چه در اواسط سال تحصیلی باشند یا در ماه های نزدیک به کنکور فرقی نمی کند آن کتاب را فراهم می کنند بدون این که زمان کافی برای مطالعه ی آن داشته باشند و کتاب ها روی هم انبار می شوند .

اگر برای هر درسی چند کتاب کنکوری داشته باشید زمان کافی برای مطالعه ی آن ها نخواهید داشت در نهایت همه ی آن ها را نصفه رها خواهید کرد .

پس به جای این کار بهتر است یک کتاب خوب کنکوری بخرید و آن را چند بار بخوانید .

برای تست زدن هر درسی بهتر است به سراغ سوالات کنکور سال های پیش بروید و سپس تست های تالیفی را حل کنید .

در برخی از کتاب ها نیز تست های مهم و کلیدی علامت گذاری شده تا اگر داوطلبی زمان کافی برای مطالعه نداشت به سراغ این سوال ها برود .

داوطلبان باید یک منبع را به صورت کامل بخوانند تا این که چند منبع را به صورت نصفه رها کنند که این موضوع هم موجب استرس و اضطراب آن ها می شود .

خرید کتاب کنکور,خرید کتاب کنکور,خرید کتاب کنکور

استفاده ی درست از منابع :

نحوه ی استفاده از منابع مهم تر از خود منابع است . افرادی هستند که با داشتن کتاب های ضعیف هم موفق می شوند زیرا آن ها از داشته های خود به بهترین شکل استفاده می کنند .

به شما نیز توصیه می کنیم به جای این که وقت خود را در سایت ها و یا این که کدام رتبه ی برتر چه کتاب خوانده هدر ندهید و به جای آن زمان خود را به مطالعه ی درس ها اختصاص دهید و از امکانات خودتان استفاده کنید.

هیچ گاه فکر نکنید که اگر فلان کتاب را ندارید موفق نخواهید شد ، اگر کتاب مناسب دیگری دارید همان را به بهترین شکل بخوانید . حساسیت زیادی هم خوب نیست زیرا بیشتر کتاب های کنکوری که در بازار وجود دارد بیشتر مطالب و سوالاتشان با دیگر کتاب ها یکسان است .

بیشتر داوطلبانی که رتبه ی تک رقمی در کنکور کسب کرده اند با داوطلبانی که رتبه ی ۶ رقمی کسب کرده اند منابع یکسانی داشته اند ، اما تک رقمی ها از منابع خود به صورت درست استفاده کرده اند و با برنامه ریزی مطالعه کرده اند . در حالی که بقیه ی دانش آموزان از منابع خود استفاده نکرده اند و یا به صورت نادرست آن ها را مطالعه کرده اند .

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا