رپورتاژ

3 کتاب برتر که هر دختر نوجوانی باید بخواند

دوره نوجوانی از مهمترین مراحل زندگی هر فردی به حساب می‌آید. دوره‌ای است پر از اتفاقات و تصمیم‌گیری‌های مهم که سرنوشت فرد را در جوانی رقم می‌زنند.

علاوه بر آن مهارت‌ها و ویژگی‌های فرد در روزهای پرشور نوجوانی شکل می‌گیرد. مهمترین چالشی که یک دختر نوجوان با آن روبرو می‌شود، مشخص کردن اهداف و دغدغه‌های او در زندگی است که پایه‌های اصلی زندگی آینده‌اش را می‌سازد.

کتاب بهترین راهنما برای دختران نوجوان است. با مطالعه افکار شخص گسترش پیدا می‌کند و به پیدا کردن هویت، کسب اعتمادبه‌نفس، کسب مهارت‌های اجتماعی، استقلال فردی و سایر مهارت‌های رویارویی با مسائل زندگی کمک می‌کند. در این مقاله قصد داریم به معرفی سه کتاب برتر که هر دختر نوجوانی باید بخواند، بپردازیم.

دو کتاب اول (دنیای سوفی و انسان خداگونه) به سوالات دختران نوجوان در زمینه موضوعات مختلف فلسفه، شناخت هویت، جامعه‌شناسی و انسان‌شناسی پاسخ می‌دهند. کتاب سوم با عنوان زنان زیرک، نکات مفید و کاربردی به منظور افزایش اعتمادبه‌نفس، یادگیری مهارت‌های ارتباطی و روابط اجتماعی به دختران نوجوان ارائه می‌دهد.

خلاصه کتاب دنیای سوفی,کتاب انسان خداگونه,کتاب زنان زیرک

کتاب دنیای سوفی Sophie’s World

کتاب دنیای سوفی اثری از نویسنده نروژی بنام یوستین گردر است. دنیای سوفی رمانی است با موضوع تاریخ فلسفه و با زبانی ساده و داستان گونه به بیان مباحث فلسفی می‌پردازد.

دنیای سوفی پس از انتشار با استقبال بینظیری روبرو شد و در حال حاضر به ۵۹ زبان زنده دنیا ترجمه شده است. به جرئت می‌توان کتاب دنیای سوفی را از پرطرفدارترین کتاب‌های فلسفی دنیا نامید.

خلاصه کتاب دنیای سوفی ماجرای دختر نوجوان ۱۵ ساله‌ای را بیان می‌کند که ذهن خلاق و پرسشگری دارد. سوفی همیشه با دوستانش در مورد مباحث مهم فلسفی صحبت می‌کند. یک روز که سوفی به خانه می‌آید متوجه می‌شود که نامه‌ای دارد و داخل آن فقط نوشته شده بود: “تو کیستی؟” در ادامه داستان، سوفی از طریق نامه‌های دیگری که دریافت می‌کند به چالش کشیده می‌شود و به جواب سوالاتش می‌رسد.

یوستین استاد فلسفه در دانشگاه بود و همیشه به دنبال منابعی بود که بتواند به زبان ساده، فلسفه را به شاگردانش آموزش دهد ولی نتوانست چنین متنی را پیدا کند و به همین جهت خودش اقدام به نوشتن کتاب دنیای سوفی نمود. برترین ویژگی این کتاب نسبت به سایر کتب فلسفی؛ این است که مفاهیم فلسفی به زبانی کاملا ساده و قابل درک برای نوجوانان بیان شده‌اند.

 

خلاصه کتاب دنیای سوفی,کتاب انسان خداگونه,کتاب زنان زیرک

کتاب انسان خداگونه Homo Deus

کتاب انسان خداگونه نوشته یوال نوح هراری، کتاب پرفروش و چالش‌برانگیزی است که در ادامه کتاب انسان خردمند منتشر شده است. موضوع کتاب تاریخی است و به بررسی تاریخ زندگی بشر، در دوران‌های مختلف پرداخته است و همچنین به بیان آسیب‌هایی که در آینده زندگی نوع بشر را تهدید می‌کند، نموده است.

با مطالعه این کتاب، احتمال تغییر نگرش مخاطب نسبت به زندگی و استفاده از تکنولوژی وجود دارد. نویسنده درباره آینده انسانی حرف می‌زند که به درجه‌ای از قدرت رسیده و خود را هم‌راستا با خدا می‌داند.

خواننده با دیدگاه‌های مختلف و تفاوت میان آن‌ها آشنا می‌شود. به عنوان مثال در دیدگاه آزادی‌خواه، تمامی افراد دارای یک ارزش واحد هستند و از آزادی کامل برخوردار می‌باشند. در مقابل آن، دیدگاه ملی‌گرایان قرار دارد که در آن فردیت مفهومی ندارد و تنها توجه به منافع جمعی است. برای مطالعه کتاب انسان خداگونه تنها کافی است علاقه‌مند به دانستن آینده بشر باشید و نیازی به دانستن اطلاعات جامعه‌شناسی نیست.

خلاصه کتاب دنیای سوفی,کتاب انسان خداگونه,کتاب زنان زیرک

کتاب زنان زیرک Why Men Love Bitches

کتاب زنان زیرک به نویسندگی شری آگو، کتابی است که قصد آن پاسخ به سوال چرا مردان عاشق زنان زیرک می‌شوند؟ است. نویسنده کتاب روابط بین زنان و مردان را از بعد روانشناسی بررسی کرده و فارغ از هرگونه رویاپردازی و ایده‌آل‌گرایی به بیان حقایق و واقعیت‌ها پرداخته است. شری آرگو در رابطه با موضوع چگونگی طرز تفکر مردان، خواسته‌هایی که دارند و همچنین نحوه رفتار درست و نادرست زنان در مقابل این درخواست‌ها، به خواننده دیدی گسترده و واقع‌گرا می‌دهد.

مخاطب با خواندن این کتاب می‌آموزد که جذابیت‌های ظاهری و مدارج علمی هیچ کدام دلیلی برای دوام یک رابطه نمی‌باشند. این مطلب برای دختران نوجوان می‌تواند بسیار مفید باشد و تاثیری شگرف برروی آینده و نحوه روابط‌شان بگذارد. راهکارهایی که در کتاب زنان زیرک آموزش داده شده، برای داشتن یک رابطه بادوام بسیار کاربردی هستند.

خانم‌های جوان با خواندن مطالب این کتاب مهارت نه گفتن را بصورت کلی می‌آموزند و نویسنده از آن‌ها می‌خواهد که به هیچ شخصی اجازه سوءاستفاده را ندهند. با شجاعت تمام همانگونه رفتار کنند که می‌پسندند و هیچ‌گاه بعد زنانه خودشان را فراموش نکنند. مطالعه این کتاب به بانوانی که قصد ایجاد تغییر در خودشان را دارند و همچنین افرادی که قصد دارند با روال زندگی امروزی بیشتر هماهنگ شوند، پیشنهاد می شود.

سخن آخر

مطالعه کتاب به ما امکان بدست آوردن تجربیاتی را می‌دهد که ممکن است هیچ‌گاه در زندگی واقعی‌مان بدست‌شان نیاوریم. کتاب خواندن ما را به مکان‌ها و زمان‌هایی می برد که دیدگاه‌مان را نسبت به زندگی و انسان‌ها گسترش می‌دهد. بهتر است که از سنین نوجوانی، عادت به کتابخوانی در فرد بوجود آید؛ به این دلیل که سن نوجوانی مرحله‌ای است که فرد دچار تغییرات هویتی شده و پایه‌های شخصیتی او شکل می‌گیرد. از بین بهترین‌های کتاب، آن‌هایی را انتخاب و معرفی کردیم که به نظرمان برای دختران نوجوان مناسب‌تر است.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا