رپورتاژ

با وظایف وکیل متخصص و مجرب آشنا شوید!

بهترین وکیل در ارومیه شخصی است که بر اساس وکالت نامه ای از طرف شخص دیگری – حقوقی یا حقیقی – مأمور انجام کاری می شود. در ادامه به موضوع شناخت وظایف وکیل می پردازیم. کلیه فارغ التحصیلان رشته حقوق و وکالت دانشگاه پس از گذراندن دوره های کارآموزی و آموزش های لازم می توانند با اخذ پروانه وکالت و پروانه وکالت از موسسات حقوقی اقدام به تاسیس دفتر وکالت نمایند.

فردی که به عنوان وکیل کار می کند وظایف مختلفی دارد. یکی از مهمترین وظایف او مشاوره دادن به مراجعین در مورد مسائل مختلف است. کسانی که در صورت بروز مشکل حقوقی به وکلا مراجعه می کنند، اغلب فاقد دانش حقوقی برای رسیدگی به پرونده های خود هستند، بنابراین وکلا وظیفه دارند ابتدا به آنها مشاوره دهند. دانستن راه های قانونی یک پرونده می تواند افراد را مصمم تر برای تصمیم گیری کند. در ادامه قصد داریم شما را با ویژگی ها و وظایف بهترین وکیل در ارومیه آشنا کنیم با ما همراه باشید .

بهترین وکیل خانواده در ارومیه,بهترین وکیل در ارومیه,بهترین وکیل ملکی در ارومیه

تعهدات و وظایف وکیل

اگر وکیل به تقصیر ضرری به موکل وارد کند مسئول خواهد بود .وظایف وکیل باید رعایت مصالح موکل در اعمال خود باشد و از اختیارات داده شده تجاوز نکند. در صورتی که دو یا چند وکیل برای انجام امر تعیین شده باشند، هیچ یک نمی تواند بدون دیگری یا دیگران در پرونده دخالت کند و در صورتی که وکیل وکالت نداشته باشد، نمی تواند اجرای آن را واگذار کند.

  • تعهدات موکل: موکل باید کلیه تعهداتی را که وکیل انجام داده است در حدود وکالت خود انجام دهد، موکل باید کلیه هزینه هایی را که وکیل در انجام وظایف وکالت متحمل شده است پرداخت کند، موکل باید هزینه های مربوط به وکالت را بپردازد.
  • وکیل در توکیل: وکیلی است که از طرف موکل خود اختیار تعیین تکلیف وکیل دیگری را دارد.
  • وکالت بدون فسخ: وکالتی است که در آن وکالت وکیل یا عدم ابطال وکیل شرط لازم عقد است.
  • طرق انقضای وکالت: با ابطال موکل، با استعفای وکیل، با فوت یا جنون موکل یا وکیل.
  • راههای فسخ وکالت : از بین بردن مال وکالت با وکالت دادن توسط خود موکل و انجام عملی از طرف موکل که با وکالت نامه منافات دارد.

برای شناخت بهترین وکیل ملکی در ارومیه اینجا کلیک کنید،همچنین می توانید به سایت وکیلچی مراجعه فرمایید تا بهترین وکلا در این زمینه را بشناسید و بهترین وکیل را برای خود انتخاب کنید.

ویژگی های یک وکیل خوب را بشناسید!

با بررسی تمامی مدارک ذکر شده در قسمت های فوق به این نتیجه می رسیم که تجربه و مهارت یک وکیل در حل مسائل حقوقی بسیار مهم است. بنابراین افراد قبل از استخدام وکیل باید ویژگی های بهترین وکیل در ارومیه را بشناسند تا بتوانند یک وکیل خوب انتخاب کنند و برنده پرونده ها شوند. درست است که وکیل پایه یک دادگستری خوب باید همه فروع دعوی را بداند; اما تجربه ثابت کرده است که یک وکیل خوب در یک زمینه خاص تخصص دارد و فقط در آن زمینه کار می کند. به عنوان مثال، وکلای زن در دعاوی خانوادگی باتجربه هستند، در حالی که عموماً در دعاوی کیفری مهارت کمتری دارند که ماهیت آن تا حدودی خشونت آمیزتر است. بنابراین، قبل از انتخاب وکیل، باید از حوزه تخصصی او مطلع شوید.

قبل از هر چیز باید گفت که سابقه کار وکیل در پرونده های قضایی باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد. زیرا تنها سابقه طولانی باعث افزایش تجربه وکلا در دعاوی مختلف می شود. قبل از انتخاب وکیل متخصص باید میزان موفقیت آنها را در موارد مشابه بسنجید و مدتی را صرف تحقیق در این موضوع کنید. یک وکیل با تجربه خوب باید قدرت کلامی بالایی داشته باشد تا بتواند به خوبی رسیدگی کند و رأی دادگاه را به نفع خود تغییر دهد.

سایت وکیل چی,بهترین وکیل خانواده در ارومیه,بهترین وکیل در ارومیه

انواع وکالت

  • وکالت مطلق: یعنی تعیین یک نفر به عنوان وکیل برای کلیه امور و این وکالت شامل امور اداری و مالی موکل مانند خرید و فروش یا پرداخت هزینه های خانواده می باشد که نیازی به وکالت ندارد .
  • وکیل مرتبط: در این نوع وکیل پرونده وکیل مشخص و تعریف شده است و وظایف وکیل باید در همان پرونده خاص انجام شود. مثل خرید خانه یا فروش ماشین.

وکالت از جهت شکل به وکالت رسمی یا عادی یا شفاهی تقسیم می‌شود. موضوع وکالت باید چیزی باشد که قانون یا طبیعتاً در انحصار شخص نباشد، مانند وکالت در مشاوره معاملاتی، که خود او عمل کند و نتواند شخص دیگری را به عنوان وکیل تعیین کند. در یک تقسیم بندی وکالت به وکالت قضایی و غیر قضایی تقسیم می شود:

  • وکالت حقوقی: به این معناست که شخص دیگری را به عنوان نماینده قانونی خود برای امور حقوقی خود معرفی می کند. این نوع وکالت محدود به پرونده های قضایی مانند وکالت وکلا می باشد.
  • وکالت غیر قضایی: به این معناست که شخصی به طور رسمی یا عادی به دیگری وکالت می دهد تا امور تجاری یا اداری خود را انجام دهد.

کلام آخر

برای مراجعه به  بهترین وکیل خانواده در ارومیه بهتر است با بهترین وکیل که در سایت وکیل چی یا vakilchi.com به شما معرفی کرده ایم مشورت کنید. در صورتی که خود و اطرافیان شما به بهترین وکیل مراجعه کردید تجربه خود در کامنت ها با ما در میان بگذارید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا