رپورتاژ

سئو کلاه خاکستری چیست؟ تکنیک های اصلی این روش بهینه سازی چیست؟

اجرا سئو کلاه سفید برابر با قوانین گوگل موفقیتی دائمی را رقم زده است. بر خلاف سئو کلاه سیاه ؛ که موفقیتی کوتاه مدت را با ریسک پذیری بالا به دنبال خود میکشاند. در این میان سخن از سئو کلاه خاکستری به میان می آید.

این سئو برای این به وجود آمده که با پرهیز از جریمه های در نظر گرفته شده موتور های جستجو و البته با در نظر گرفتن و حفظ امنیت وب سایت، بهینه سازی اش را سرعت بخشد. البته که هر کسی خطر استفاده از تکنیک های سئو کلاه خاکستری را نمی پذیرد.

ولی آگاه نیستند که با اجرای درست و به جای آن شاهد تأثیرات مثبت فراوانی در وب سایت خود خواهد بود. ما سئو کلاه خاکستری را چیزی ما بین سئو کلاه سفید و کلاه سیاه میدانیم، زیرا؛ تکنیک های بکار رفته در آن نسبت به سئو کلاه سیاه کمتر از قوانین گوگل بدور هستند و امن تر است و اما نسبت به سئو کلاه سفید ریسک بالاتری دارد.

سئو کلاه خاکستری که مانند یک میان بر و یا روش زیر زمینی عمل می کند مورده استفاده افرادی قرار می گیرند که بدون هیچ چون و چرایی و متناسب با قوانین گوگل و سایر موتور های جستجو جلو نمی روند و نیز نمی خواهد تکنیک های متضاد با قانونشان، برای بهینه سازی مورده شناسایی قرار گیرد.

جهت اطلاعات بیشتر میتوانی به مقاله زیر مراجعه نمایید:

https://seokar.com/seo

تکنیک های سئو کلاه خاکستری

۱. کامنت مارکتینگ :

بالا بودن میزان بازدید شما و در نتیجه ثبت کامنت توسط کاربران اعتماد گوگل و دادن اعتبار به وب سایت را چند برابر می کند. زیرا گوگل به این امر واقف شده که وب سایت شما و محتوایش موجب جذب کاربران شده، و او را به ثبت نظراتش ترغیب کرده است.

شما می توانید از افراد نزدیکتان درخواست کنید تا در صفحات مربوط به وب سایتتان کامنت کنند ، چه به صورت مثبت باشد و چه به صورت انتقاد یا نفی کردن باشد .

۲. سوشیال سیگنال های شبکه اجتماعی :

درست از زمانی که سوء استفاده از بک لینک ها شدت گرفت گزینه های دیگری وارد فاکتور های سئو گردید. سوشیال سیگنال شبکه های اجتماعی یکی از همین فاکتور ها بشمار میرود که در آن، گوگل به پست های شبکه های اجتماعی مربوط وب سایت ورود می کند و با بررسی کردن آن متوجه مورد حمایت قرار گرفتن آن پست و حمایتش نسبت به کاربران میگردد.

۳. بروز رسانی صفحات وب سایت :

شما در این تکنیک سئو کلاه خاکستری می توانید وب سایت خود را مجدد طراحی نمایید در این صورت کد های برنامه نویسی شما تغییر می کند و این امر موجب می گردد گوگل گمان کند شما در حال آپدیت کردن هستید و به کسب اعتبار شما از سوی گوگل حالت صعودی می دهد به این دلیل که گوگل اعتبار زیادی برای سایت هایی که صفحات خود را مدام بروزرسانی می کنند قائل می شوند.

۴. دامنه های منقضی شده :

در این تکنیک شما باید دامنه هایی را شناسایی و خریداری کنید که در گذشته صاحبان و فعالانش، در آن فعالیت های مفیدی داشته اند . ولی در حال حاضر ان دامنه ها رها شده و فعالیتشان متوقف گردیده است.

شما با خرید این دامنه ها می توانید وب سایت یا وب سایت هایی در آن بارگذاری کرده و شروع به لینک سازی کنید، البته باید توجه داشته باشید دامنه هایی که خریداری می کنید دارای اعتبار بالایی باشند و اسپم دامین آتوریتی اش کم باشد زیرا با نتیجه عکس روبرو خواهید شد.

۵. لینک سازی چند گره ای :

مطمئنا اگر بدون دانش و مهارت قبلی شروع به خرید بک لینک کنید توسط گوگل شناسایی و مورده جریمه قرار می گیرید. ما میتوانیم در روش لینک سازی چند گره ای چند لینک در سایت های معتبر بسازیم و یا بخریم.

همچون یک رپورتاژ و نیز مجدد برای این رپورتاژ شروع به خرید لینک کنیم، البته این بار زیاد به دنبال سنجیدن میزان اعتبارش نباشیم؛ البته میتوانیم این روش را پی در پی نیز انجام دهیم. این کار با هزینه کم ولی با بالا رفتن اعتبار سایتمان همراه خواهد بود.

مزیت سئو کلاه خاکستری

این سئو میتواند بسیار سریعتر و آسان تر از سئو کلاه سفید رتبه خود را در موتور های جستجو دریافت کنند، البته اگر به میزان زیاد مورد استفاده قرار گیرند.

معایب سئو کلاه خاکستری

اگر این سئو به طور مکرر مورد استفاده قرار گیرد، توسط موتور های جستجو شناسایی شده ، و آن را به عنوان روش های سئو کلاه سیاه تلقی می کنند و رد می شود.

متمایل شدن از سئو کلاه خاکستری به سئو کلاه سیاه

در متن بیان کردیم که سئو کلاه خاکستری چیزی ما بین سئو کلاه سیاه و کلاه سفید است. ولی مسئله مخاطره آمیزی که باید مورده توجه ما باشد این است که از مرز باریکی که با سئو کلاه سیاه داریم عبور نکنیم و درگیر تکنیک های سئو کلاه سیاه نگردیم؛ زیرا حتی اگر این امر ناخواسته صورت گرفته باشد توسط گوگل شناسایی، جریمه و حتی متحمل ضرر بسیاری خواهیم شد.

پس نباید اگر با این متد ها و تکنیک های گوناگون آشنا نیستیم از آن ها استفاده کنیم؛ باید قبل از استفاده از هر تکنیکی دانش آن را با مطالعه کردن پیدا کنیم، زیرا با عدم رعایت حتی نکات بسیار کوچک میتوانیم وب سایتمان را به مخاطره بیندازیم. اما به این امر واقف باشید که هر تکنیکی که از خطوط قرمز گوگل عبور نکند برای پیشبرد بهینه سازی وب سایت مفید است .

جمع بندی

در این مقاله از نوعی از سئو با تکنیک های زیرزمینی سخن به میان آوردیم به نام سئو کلاه خاکستری که دارای تکنیک های ما بین تکنیک های کلاه سیاه و کلاه سفید  است؛ که با استفاده درست از آن ها در مدت زمان کمتری میتوانیم وب سایتمان را به رتبه مطلوب برسانیم. این تکنیک ها را برای شما برشمردیم و در کنار آن از معایب و محاسن سئو کلاه خاکستری نیز سخن گفتیم.

منبع مقاله

https://seokar.com

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا