مد و زیبایی

10 اشتباه که رنگ موی جدید شما را کدر و بد رنگ می کند!

خلاصه نوشته
  • احتمالا برای شما هم بارها پیش آمده است که تنها چند بار پس از شستشوی موهای تازه رنگ شده تان، شاهد کدر و بد رنگ شدن آن ها باشید. بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل، آشنایی با دلایل کدر شدن رنگ مو و بد رنگ شدن آن می باشد.

علت کدر شدن رنگ مو چیست؟

خراب شدن رنگ مو از آن دسته اتفاقاتی است که می تواند حسابی اعصاب تان را بهم بریزد، به خصوص که اگر برای آن هزینه زیادی کرده باشید.

کدر و بد رنگ شدن رنگ مو پس از مدت کوتاه، یکی از رایج ترین مشکلات افراد به شمار می رود که ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد.

پیش از هر چیز باید بدانید که این مشکل دلایل متفاوتی دارد و چیزی نیست که قابل حل شدن نباشد، بنابراین نگران نباشید.

چنانچه شما هم می خواهید از بروز این اتفاق جلوگیری کرده و دلیل آن را بدانید، با ما همراه باشید تا شما را با 10 اشتباه که رنگ موی جدید شما را کدر و بد رنگ می کند!، آشنا کنیم.

دلیل کدر شدن رنگ مو,علت تیره شدن رنگ موها,علت کدر شدن رنگ مو,

10. اتو مو و سشوار را کنار بگذارید

در صورتی که همیشه عادت دارید از سشوار، اتو مو و یا هر وسیله حرارتی و حالت دهنده دیگری برای موهای تان استفاده کنید، باید انتظار کدر شدن موهای تان را نیز داشته باشید.

استفاده از این وسایل به علت حرارت بالای شان باعث می شود تا موهای تان خشک شده و رطوبت شان را از دست بدهند. در نتیجه این اتفاق موهای شما کدر شده و دیگر جلای سابق را نخواهند داشت.

بنابراین حواس تان به میزان استفاده از این وسایل باشد تا آسیبی به موهای تان نرسد.

9. استخر رفتن و آفتاب گرفتن را محدود کنید

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که بلافاصله پس از رنگ کردن موهای تان آفتاب می گیرید یا به استخر می روید، نباید از کدر شدن موهای تان جا بخورید!

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب و یا سولاریوم، یکی از اصلی ترین دلایل کدر شدن رنگ مو می باشد که باید به آن توجه کنید.

چنانچه قرار است ساعت های طولانی زیر آفتاب بمانید، حتما از ماسک های محافظ مو که حاوی SPF هستند، و یا روغن های تقویتی مانند آرگان استفاده کنید.

استخر هم به علت وجود مقادیر زیاد کلر در آب آن، از دسته مواردی است که به سرعت موهای تان را کدر خواهد کرد.

اگر شما به طور منظم به استخر می روید و یا غریق نجات هستید حتما از کلاه های مناسب استفاده کنید.

علت کدر شدن رنگ مو چیست,دلیل کدر شدن رنگ مو,علت تیره شدن رنگ موها,

8. بین رنگ های شیمیایی، از حنا استفاده می کنید

شاید این مورد کمی برای تان عجیب باشد، زیرا استفاده از رنگ های طبیعی یکی از مواردی است که باعث می شود موهای سالم و درخشان تری داشته باشید.

اما این مورد تنها زمانی به کارتان می آید که به طور منظم از حنا یا رنگ های طبیعی استفاده کرده باشید.

چنانچه شما از افرادی هستید که همیشه موهای تان را با رنگ های شیمیایی رنگ می کنید، استفاده از حنا می تواند از دلایل اصلی کدر و بد رنگ شدن آن ها باشد.

حنا معمولا موهای تان را تیره می کند، بنابراین دوباره روشن کردن شان حسابی مایه دردسر خواهد شد. همین امر باعث می شود که رنگ موهای تان کیفیت سابق را نداشته و رضایت تان را جلب نکند.

7. با آب داغ حمام می کنید

یکی از مهم ترین دلایل کدر شدن رنگ مو که ممکن است در ابتدا به آن توجهی نداشته باشید، حمام کردن با آب داغ می باشد.

این مطلب را از دست ندهید
10 راز برای داشتن احساس زیبایی و حس اعتماد به نفس

بدون شک این کار تاثیر زیادی در از بین رفتن خستگی تان خواهد داشت،اما باید بدانید که شستن موها با آب داغ می تواند باعث بد رنگ شدن موهای تان شود.

بهترین دمای ممکن برای شستشوی موها آب ولرم می باشد، اما اگر بتوانید تا حد توان تان از آب رو به سرد استفاده کنید، جلا و درخشش موهای تان چند برابر خواهد شد.

آب سرد از دهیدراته شدن موها جلوگیری کرده و باعث حفظ رطوبت طبیعی آن می شود.

علت کدر شدن رنگ مو,علت کدر شدن رنگ مو چیست,دلیل کدر شدن رنگ مو,

6. در انتخاب رنگ مو دچار اشتباه می شوید

نکته ای که باید مد نظر قرار دهید آن است که در کنار رنگ موی انتخابی، رنگ موهای فعلی تان هم تاثیر زیادی در نتیجه نهایی خواهند داشت.

به عنوان نمونه اگر می خواهید که ریشه موهای تان را در خانه رنگ کنید، انتخاب رنگ مویی یک درجه روشن تر از رنگ ریشه بهترین انتخاب ممکن خواهد بود که باعث نارنجی یا قرمز شدن آن نخواهد شد.

اما اگر می خواهید تمام موهای تان را رنگ کنید، دیگر این فرمول برای تان کارساز نخواهد بود.

بسیاری از رنگ موها هستند که تنها روی موهای دکلره خودشان را نشان می دهند، بنابراین به امید رنگ های زیبای شان آن ها را روی موهای تیره امتحان نکنید.

علاوه بر آن، دکلره یا بی رنگ کردن موها نیز از مواردی است که به تخصص زیادی نیاز دارد و کوچک ترین اشتباهی می تواند باعث سوزاندن موهای تان شود.

در صورتی که این بلا را سر موهای تان بیاورید، باید تا مدت ها رنگ موی کدر و بد رنگ را هم تحمل کنید!

5. همیشه رنگ موهای تان را تغییر می دهید

یکی از اصلی ترین علت های کدر شدن رنگ مو آن است که شما مدام رنگ مو و همچنین برند آن را عوض می کنید و اصلا به تاثیر این مورد توجهی ندارید.

چنانچه شما از افرادی هستید که مهارت کافی برای رنگ کردن مو را ندارید، بهترین کار ممکن سپردن این وظیفه به یک آرایشگر ماهر می باشد.

هیچ وقت تلاش نکنید که خودتان در خانه موهای تان را با رنگ هایی که دیگران معرفی کرده اند، رنگ کنید. زیرا در این صورت احتمال آن که حسابی پشیمان شوید بالا خواهد رفت!

علت تیره شدن رنگ موها,علت کدر شدن رنگ مو,علت کدر شدن رنگ مو چیست,

4. طرفدار رنگ مو های فانتزی هستید

اگر شما هم عاشق رنگ های آلبالویی، قرمز، شرابی، شامپاینی، دودی، بنفش و.. هستید، باید بدانید که این رنگ های فانتزی علاوه بر دوام کم شان به مراقبت های زیادی هم نیاز دارند تا کدر نشوند.

علت اصلی این اتفاق آن است که مولوکول های موجود در رنگ های فانتزی، از سایر رنگ ها درشت می باشد. به همین دلیل نمی توانند به صورت عمقی در مو نفوذ کرده و دوام بیشتری داشته باشند.

در نتیجه شما تنها با چند بار شستن موهای تان شاهد کمرنگ تر و کدرتر شدن آن ها خواهید بود.

اگر همچنان به این رنگ ها علاقه دارید، باید همواره آن ها را تمدید کنید تا بتوانید از رنگ مورد نظرتان لذت ببرید.

3. رنگ موی درون کاتالوگ را در نظر می گیرید

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که بدون شک بسیاری از افراد انجام می دهند، آن است که بدون در نظر گرفتن رنگ پوست و یا رنگ موی زمینه شان، برای انتخاب رنگ دلخواه از درون کاتالوگ اقدام می کنند.

این مطلب را از دست ندهید
10 ترفند آرایشی که ظاهر شما را بی عیب و نقص می کند

این مشکل از مواردی است که معمولا آرایشگرها هم آن را به کسی گوشزد نمی کنند، بنابراین خودتان باید حواس تان را جمع کنید.

پیش از هر چیز باید بدانید که هماهنگی رنگ مو با رنگ پوست، یکی از مهم ترین فاکتورهایی به شمار می رود که باعث می شود رنگ موی نهایی به شما بیاید.

علاوه بر آن، توجه به رنگ طبیعی موهای تان نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. به عنوان نمونه استفاده از رنگ های بلوند و بسیار روشن برای کسانی که موهای طبیعی شان بسیار تیره است، چندان جالب نخواهد بود.

همچنین کسانی که موهای شان تا حد خاصی رنگ باز می کند نیز باید این مورد را در انتخاب رنگ مو در نظر بگیرند تا از بدرنگ و کدر شدن موهای شان جلوگیری کنند.

دلیل کدر شدن رنگ مو,علت تیره شدن رنگ موها,علت کدر شدن رنگ مو,

2. موهای تان خشک و آسیب دیده است

یکی از مهم ترین دلایل کدر شدن رنگ مو آن است که شما بدون احیاء موهای تان دوباره به آرایشگاه مراجعه کرده و می خواهید رنگ جدیدی را روی موی آسیب دیده و وز امتحان کنید.

این کار از دسته اشتباهاتی است که تنها یک بار پس از شسته شدن خودش را نشان خواهد داد. بنابراین اگر وضعیت موهای تان مناسب نیست، اول به فکر درمان آن ها باشید.

باید بدانید که در این مورد نه از دست آرایشگر کاری بر می آید و نه انتخاب بهترین رنگ ها جواب گو خواهد بود.

بهترین کار ممکن آن است که با انواع ماسک ها، روغن ها و شامپوهای تقویتی موهای تان را احیاء کرده و بعد برای رنگ کردن شان اقدام کنید.

موهای شما به هنگام رنگ شدن باید تمیز باشند، اما واجب نیست که حتما همان روز آن ها را بشویید، شما می توانید این کار را روز قبل و با یک شامپوی ملایم انجام دهید.

فراموش نکنید که برای رنگ کردن مو بهتر است که موهای تان مرطوب باشد، بنابراین اگر آرایشگر حواسش نبود حتما این مورد را به او یادآوری کنید.

1. قبل از رنگ کردن از نرم کننده و کاندیشنر استفاده می کنید

هر چند که برای داشتن رنگ موهایی درخشان تر پیشنهاد می شود که حدود یک ماه قبل، از نرم کننده و کاندیشنر برای احیا کردن موها استفاده کنید تا جلوه بهتری داشته باشند، اما این به آن معنی نیست که تا روز قبل نیز به این کارتان ادامه دهید!

از آنجایی که این کار یک علت کدر شدن رنگ مو می باشد، بهتر است که استفاده از این محصولات را 2 تا 3 روز قبل از موعد رنگ کردن کنار بگذارید تا بتوانید نتیجه بهتری بگیرید.

در کل برای آنکه رنگ موهای تان خراب نشود، بهتر است که چند ساعت قبل از آن اصلا موها را تحریک نکنید.

اگر قصد دارید که روز قبل سرتان را بشورید، بهتر است که این کار را با شامپوهای بسیار ملایم انجام دهید، نه با نرم کننده ها!

پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا