تکنولوژی

10 تا از بزرگترین هکرهای جهان

معرفی هکرهای معروف جهان

پس از هک شدن یکی از مهم ترین مراکز مطالعات آب و هوایی انگلستان خبرهای زیادی در فضای مجازی منتشر شد از این رو پس از آن تصمیم گرفته شد که لیستی از خطرناک ترین هکرهای جهان تهیه شود.
چندی پیش بود که فردی هک کردن سیستم نامه های الکترونیکی پایگاه آب و هوای انگلستان را هدف قرار داد و به نفوذ به سیستم آن بخشی از نامه ها در فضای مجازی منتشر نمود، که بیان کننده این مطلب است که دانشمندان قصد دارند مردم را فریب دهند و تئوری گرمایی زمین و دنیا را در بین آنها جا انداخته تا مردم به این موضوع اعتقاد پیدا کنند.

بهترین هکرهای جهان,خطرناک ترین هکرهای جهان,قوي ترين هكرهاي جهان,

اما پس از آنکه داشمندان و مدیران این پایگاه متوجه هک شدن سیستم های خود شدند و اطاعات منتشر شده را بررسی نمودند اعلام کردند که متن نامه ها تغییر یافته و تنها بخش هایی از هر نامه برداشته شده است که ما در حال بررسی راهکارها و دلایل بحران گرمامی جهانی بوده ایم.
به همین علت نشریه تلگراف تصمیم گرفت تا لیستی از بزرگترین هکرهای جهان که تا به حال سازمان های مختلفی را هک نموده و خسارت های زیادی به آن ها وارد کرده اند را منتشر نماید.

مشهورترین هکرهای جهان,معروف ترین هکرهای جهان,هکرهای معروف جهان,

10. کوین میتنیک | Kevin Mitnick

کوین یکی از قدیمی ترین هکرهای دنیا می باشد که در اواخر قرن 20 به او لقب بزرگترین هکر جهان را نسبت دادند که تحت تعقیب پلیس بود.
خیلی از افرادی که کوین با هک کردن سیستم هایشان آن ها را با مشکلاتی مواجه کرده بود و زیان های زیادی به آن ها وارد شده بود، معتقد بودند او فردی روان پریش است که می تواند کارهای وحشتناکی را انجام دهد. از این رو به شدت خواستار دستگیری و درمان کوین بودند.
هک های متعدد کوین باعث شد که دولت آمریکا او را بزرگترین مجرم رایانه ای در طول تاریخ این کشور بداند.
کوین توانست به سیستم شرکت ها و ارگان های مهمی مانند نوکیا و موتورولا نفوذ کرده و اطلاعات آن ها را هک نمایند. همین مسائل باعث شد که او سال 1995 دستگیر و به 5 سال حبس محکوم گردد. اما پس از گذراندن دوران محکومیت خود توانست به سمت مدیریت شرکت مشاور ایمنی رایانه ای برسد و با دانش خود در زمینه هک آن را مدیریت کرده و به این اطلاعات خود مهندسی اجتماعی می گوید.

بهترین هکرهای جهان,خطرناک ترین هکرهای جهان,قوي ترين هكرهاي جهان,

9. کوین پولسن | Kevin Poulsen

ایستگاه رادیویی لس آنجلس معمولا مسابقات تلفنی را اجرا می کرد و پولسن برای آنکه بتواند در این مسابقات پیروز شود خطوط تلفنی ایستگاه را هک نمود و از آنجا بود که هکر بودن او لو رفت. او همچمین با استفاده از نام های مستعار اقدام به هک مراکز مختلفی نموده است که از مهم ترین آن ها می توان به هک پایگاه داده تجسس های فدرال اشاره کرد. کوین پولسن یکی از مشهورترین هکرهای جهان است که به دلیل هک نمودن های متوالی دستگیر شد اما پس از طی نمودن دوران محکومیت خود مشغول به شغل روزنامه نگاری شد.

این مطلب را از دست ندهید
طراحی داشبورد با Power BI

مشهورترین هکرهای جهان,معروف ترین هکرهای جهان,هکرهای معروف جهان,

8. آدرین لامو | Adrian Lamo

آدرین لامو به هکر بی خانمان شهرت دارد زیرا معمولا در مکان هایی مانند کتابخانه، کافی شاپ و غیره به هک کردن می پردازد. او معمولا شبکه های رایانه ای را هک نموده و اطلاعاتی در خصوص نقاط ضعف آن ها را به مالکین آن ها می داد. آدرین مدعی است که توانسته به شبکه نیویورک تایمز نفوذ کرده و نام خود را در آنجا ثبت نماید. وی در حال حاضر به شغل روزنامه نگاری مشغول است.

بهترین هکرهای جهان,خطرناک ترین هکرهای جهان,قوي ترين هكرهاي جهان,

7. استفن وزنیاک | Steve Wozniak

او یکی از اصلی ترین بنیان گذاران شرکت اپل محسوب می شود که معمولا به هک کردن تلفن های همراه می پرداخت. او در طی تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا ابزاری را ساخته بود که امکان مکالمات تلفنی به صورت رایگان را برای دانشجویان فراهم می کرد. استفن تصمیم گرفت با دوست خود استیو جابز رایانه ای متفاوت تولید کند به همین دلیل دیگر ادامه تحصیل نداد و دانشگاه را رها کرد.

مشهورترین هکرهای جهان,معروف ترین هکرهای جهان,هکرهای معروف جهان,

6. لوید بلنکن شیپ | Loyd Blankenship

او در تعدای از گروه های هکر با نام مستعار مرشد مشغول به فعالیت بوده است و نوشتن کتاب بیانیه هکر او را معروف ساخت که پس از دستگیری او در سال 1986 به چاپ رسید. این کتاب به این موضوع اشاره دارد که هکرها تنها از روی کنجکاوی به این کار روی آورده اند.

بهترین هکرهای جهان,خطرناک ترین هکرهای جهان,قوي ترين هكرهاي جهان,

5. مایکل کالک | Michael Calce

او با هک کردن تعدادی از معروف ترین وب سایت های دنیا در سن 15 سالگی به شهرت رسید و پس از آن در سال 2000، 75 سیستم را در شبکه های مختلف هک نمود که از مهم ترین آن ها می توان به آمازون، یاهو و Ebay اشاره نمود. سر انجام مایکل دستگیر شد و به هشت ماه حبس و یک سال مجازات تعلیقی و پرداخت خسارت محکوم گردید، همچنین او را از استفاده از اینترنت محروم کردند.

مشهورترین هکرهای جهان,معروف ترین هکرهای جهان,هکرهای معروف جهان,

4. رابرت تاپان موریس | Robert Tappan Morris

او در سال 1988 ویروس یارانه ای را ساخت که موجب شد بیش از شش هزار کامپیوتر از کار افتد و خسارت های زیادی را ایجاد نمود، که پس از مشخص شدن سازنده ویروس محکوم به مجازات سختی شد. او برای دفاع از خود اعلام نمود که هدف از ساخت این ویروس تخریب اینترنت نبوده و هدف من تعیین میزان اینترنت در دسترس شبکه بوده است. رابرت نتوانست با این ادعا ها از خود دفاع کند و به پرداخت جریمه نقدی، سه سال حبس تعلیقی و 4 هزار ساعت خدمت اجتماعی محکوم گردید. در حال حاضر در موزه علوم بوستون می توان سی دی در بردارنده این ویروس مخرب را مشاهده نمود.

بهترین هکرهای جهان,خطرناک ترین هکرهای جهان,قوي ترين هكرهاي جهان,

3. گروه خدایان تقلب | Masters Of Deception

گروه خدایان تقلب گروهی تشکیل شده از هکرهای حرفه ای بود که خطوط تلفن آمریکا را در دهه 80 مورد هدف قرار داده و آن را هک کردند و به رایانه های AT&T راه یافتند. اما سرانجام در سال 1992 اعضای این گروه دستگیر شدند و گروه از بین رفت.

این مطلب را از دست ندهید
10 نکته مهم در خرید اینترنتی لباس

مشهورترین هکرهای جهان,معروف ترین هکرهای جهان,هکرهای معروف جهان,

2. دیوید اسمیت | David L. Smith

او سازنده ویروس ملیسا می باشد. ملیسا ویروسی بود که قابلیت نفوذ به سیستم ها از طریق اینترنت را داشت و همین مسئله موجب شده بود که خسارت بسیار زیادی را بار آورد و به زندان و مجازات محکوم گردد.

بهترین هکرهای جهان,خطرناک ترین هکرهای جهان,قوي ترين هكرهاي جهان,

1. سیون جاشان | Sven Jaschan

او در سنین نوجوانی ویروس های مخرب Netsky و Sasser را ساخت و به عنوان مجرم شناسایی گردید. این ویروس ها موجب می شدند که نرم افزاهای مخرب در اینترنت افزایش یابند.
وی در حال حاضر مشغول به فعالیت در یک شرکت ایمنی رایانه ای می باشد.

مشهورترین هکرهای جهان,معروف ترین هکرهای جهان,هکرهای معروف جهان,

+ یک نفر طبق نظر شخصی

گری مک کینون | Gary mckinnon

گری مک کینون یکی از بهترین هکرهای جهان است که 53 سال سن دارد و مقامات آمریکایی معتقد هستند که او سیستم های انفورماتیکی مانند پنتاگون، ارتش، نیروی دریایی و هوایی و وزارت دفاع این کشور و ناسا را در طی سال 2001 و 2002 هک نموده و خسارات زیادی را به بار آورده است.
گری مک موجب شده است که بالغ بر دو هزار کامپیوتر به مدت یک شبانه روز از دسترس خارج شوند و از کار بیافتند و به اطلاعات سری از جمله بشقاب پرنده ها پی ببرد.
این هک به قدری عظیم بوده است که از آن به عنوان بزرگترین حمله انفورماتیکی نظامی در طول تاریخ یاد می کنند. گری مک بیان نموده است هدف او کشف اطلاعاتی در خصوص اشیا پرنده ناشناس بوده است که توسط آمریکا پنهان شده است. او بعد از این هک بزرگ به جرم تروریست به 70 سال حبس در زندان محکوم گردیده است. این مجازات بر اساس توافق نامه استرداد مجرمین تعیین شده است.
او دچار سندروم اسپرگر شده است که به واسطه این سندروم مغز او متفاوت از سایر انسان ها می باشد. بیماری اسپرگر به این صورت است که فرد مبتلا در جهان اشیا، لوگو ها و معماها احساس خوبی دارد اما در تبادلات اجتماعی چندان موفق به نظر نمی آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا