تکنولوژی

10 تا از برنامه های شبیه اینستاگرام

خلاصه نوشته

  • اکثریت افراد جامعه با اپلیکیشن های پیام رسان مانند اینستاگرام، واتس اپ، تلگرام و... آشنایی دارند؛ در این میان تنها اپلیکیشن اینستاگرام است که توانسته با قابلیت های بی شمار کاربران بسیاری را جذب خود کند. اگر می خواهید با این اپلیکیشن و برنامه های شبیه اینستاگرام آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با اپلیکیشن پیام رسان اینستاگرام

برنامه اینستاگرام برای اولین بار در سال 2010 طراحی و وارد اپل استور شده است ولی ورژن اندورید آن در سالهای پس از آن اماده برای ارائه به کاربران شد. طراحان این برنامه کاربردی یعنی کوین سیستروم و مایک کریگر در محله ای با نام سانفرانسیسکو در ایالات متحده آمریکا زندگی می کنند؛ این دو در 2 سال پس از روانه شدن اینستاگرام در بازار اپلیکیشن ها این برنامه را به مبلغ 500 میلیون دلار به کمپانی فیسبوک واگذار کردند.

اینستاگرام دارای فضای کاربری ساده و جذاب می باشد به طوری که بسیاری از نوجوانان نیز از این برنامه جهت برقراری ارتباط با دوستانشان و اشتراک گذاری تصاویر و ویدئو ها از جشن ها و مراسمات و همچنین گردش های دوستانه یا خانوادگی استفاده می کنند. این اپلیکیشن دارای 5 سربرگ متفاوت می باشد که در اینستاگرام فارسی به ترتیب از چپ به راست سربرگ پروفایل، سربرگ رویداد ها و فعالیت ها، سربرگ اشتراک گذاری فایل ها، اکسپلور و در نهایت صفحه اصلی که با لوگو خانه نمایش داده می شود. در این برنامه بخشی برای استوری گذاشتن تصاویر و فیلم ها وجود دارد و بخشی دیگر جهت ارسال پیام خصوصی می باشد.

معایب اپلیکیشن اینستاگرام

به طور کلی اینستاگرام یک برنامه سرگرم کننده و کاربردی به منظور جذب مشتری بیشتر برای مشاغل خانگی و اینترنتی می باشد اما این برنامه به همراه خود یک عیب بزرگ دارد که برخی از کاربران حاضر در اپلیکیشن را از استفاده و به کار گیری آن منصرف می کند که این عیب مصرف بسته اینترنتی می باشد. برنامه اینستاگرام چون تنظیماتی در جهت بازگشایی و دانلود تصویر و یا ویدئوی مورد نظر برای آن تعبیه نشده است به صورت خودکار تمامی تصاویر را دانلود و برای کاربر پخش می کند. در میان این فایل ها پست های تبلیغاتی هم وجود دارند که نارضایتی کاربر از شرایط موجود را به وجد می آورد. بسیاری از افراد از خرید و صرف هزینه مداوم برای بسته های اینترنتی خسته می شوند و روزی تصمیم به خروج از حساب کاربری خود و حذف برنامه می گیرند. در همین زمان است که به دنبال برنامه ای شبیه اینستاگرام اما بدون مصرف بیش از حد اینترنت می باشند که ما در ادامه برخی از برنامه ها را با مشخصاتشان معرفی کرده ایم. در این مقاله می خواهیم به معرفی 10 برنامه شبیه اینستاگرام بپردازیم. تا پایان با این مطلب جذاب همراه باشید.

برنامه ای شبیه اینستاگرام,برنامه شبیه اینستاگرام,برنامه شبیه به اینستاگرام

10. معرفی اپلیکیشن Facebook

این شبکه ی اجتماعی بهترین برنامه شبیه اینستاگرام است اما چون جزء قدیمی ترین شبکه ها می باشد بسیاری از کاربران جوان و تازه وارد به اینستاگرام با آن آشنایی ندارند به همین علت مختصری از آن را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

همانطور که گفته شد برنامه اینستاگرام به کمپانی فیسبوک واگذار شد و این موضوع به افزایش شباهت این دو برنامه مربوط می شود به گونه ای که بسیاری از افراد همچنان معتقدند که فیسبوک از لحاظ نرم افزاری از اینستاگرام برتر است. به هرحال در این زمینه نمی توان قضاوت درستی ارائه داد چون سلیقه ها متفاوت است. همچنین فیسبوک همانند اینستاگرام علاوه بر پست گذاشتن، لایک و کامنت می تواند از استوری و ویدئو های زنده هم پشتیبانی کند. نکته ی دیگری که در رابطه با ارتباط میان اینستاگرام و فیسبوک وجود دارد قابلیت اتصال به اینستاگرام از طریق حساب فیسبوک می باشد. به این معنا که اگر شما در گذشته از کاربران فیسبوک بوده اید و همچنان ایمیل و پسورد متصل به آن را به خاطر دارید دیگر نیاز ساخت کاربری مجزا برای اینستاگرام ندارید و می توانید با کمک همان حساب کاربری فیسبوک به اینستاگرام هم متصل شوید.

تعداد نصب فعال در گوگل پلی: 99,131,183
تعداد نصب فعال در اپ استور: 451.8K

برنامه های شبیه اینستاگرام,برنامه هایی شبیه اینستاگرام,برنامه ی شبیه اینستاگرام

9. معرفی اپلیکیشن Pinterest

در این برنامه شبیه به اینستاگرام می توان پست گذاشت، دوستان را فالو کرد و و فایل های اشتراکی آن ها را لایک و کامنت گذاشت اما در این اپلیکیشن از قابلیت استوری و یا لایو پشتیبانی نمی شود. این موضوع باعث شده که از محبوبیت برنامه در میان کاربران فضای مجازی کاسته شود. چنانچه می خواهید برنامه ای را جهت بارگذاری تصاویر کالاهای فروشگاهی به کار بگیرید و یا برای مشاغل به تبلیغ به پردازید اپلیکیشن pinterest یک گزینه مناسب محسوب می شود.

این مطلب را از دست ندهید
فالوور واقعی اینستاگرام و ربات های اینستاگرام

تعداد نصب فعال در گوگل پلی: 6,397,723
تعداد نصب فعال در اپ استور: 3.2M

دانلود برنامه شبیه اینستاگرام,برنامه ای شبیه اینستاگرام,برنامه شبیه اینستاگرام

8. معرفی اپلیکیشن We Heart It

در این اپلیکیشن بیشتر کاربران فعال را بانوان تشکیل می دهد به همین علت یک فضای کاملاً دوستانه و با حفظ شئونات برای خانوم ها ایجاد می کند اما برعکس آن برای آقایان اپلیکیشن مناسبی محسوب نمی شود زیرا برای آن ها حوصله سربر می باشد. در بدو ورود به این اپلیکیشن ابتدا حسابی با نام Canavas برای شما تشکیل می شود که می توانید وارد تنظیمات شده و تصویر و نام اختصاصی برای خود انتخاب نمایید، در بخش جستجوگر حساب کاربری دوستانتان را پیدا کرده و آن ها را فالو کنید. سپس می توانید خود همانند اینستاگرام پست گذاشته و یا پست فالورهایتان را لایک کنید. در این نرم افزار که یکی از برنامه های شبیه اینستاگرام می باشد نیز قابلیت لایو و استوری قرار داده نشده و کاربران نمی توانند همچین انتظاراتی داشته باشند؛ اما می توان هر پستی که نظر شما را جلب می کند جهت آسان سازی به دسترسی مجدد آن را نشانه گذاری کرده و به بخش علاقه مندی ها اضافه کنید؛ با این کار پست مورد پسند در میان دیگر فایل های اشتراکی گم نمی شود.

تعداد نصب فعال در گوگل پلی: 680,974
تعداد نصب فعال در اپ استور: 13.4K

برنامه شبیه به اینستاگرام,برنامه های شبیه اینستاگرام,برنامه هایی شبیه اینستاگرام

7. معرفی اپلیکیشن Dribbble

چنانچه از شبکه های اجتماعی تنها برای اشتراک گذاری فعالیت های شغلی خود استفاده می کنید بهتر است از اپلیکیشن Dribbble استفاده کنید که از برنامه های شبیه به اینستاگرام می باشد اما اکثریت کاربران آن را، طراحان و کارآفرینان تشکیل می دهد. در این برنامه می توانید طراحان هم عقیده را دنبال کرد ایده ها و پست های آن ها را مشاهده و فعالیت ها و ایده های صورت گرفته توسط خودتان را با آن ها به اشتراک بگذارید.

تعداد نصب فعال در گوگل پلی: 10,096
تعداد نصب فعال در اپ استور: 1.4K

برنامه ی شبیه اینستاگرام,دانلود برنامه شبیه اینستاگرام,برنامه ای شبیه اینستاگرام

6. معرفی اپلیکیشن TikTok

در ادامه این بحث می خواهیم به معرفی یکی دیگر از برنامه های محبوب که شباهت بسیاری هم به برنامه اینستاگرام دارد بپردازیم. نام رسمی این اپلیکیشن در گوگل استور TikTok می باشد که حدود 500 هزار کاربر از سراسر دنیا به خود جذب کرده. بیشتر رنج سنی کاربران این برنامه را جوانان تشکیل می دهند؛ زیرا این جوانان هستند که مایل اند برای ویدئوی فعالیت های هنری خود و یا هر ویدئوی دیگری بازدید پیدا کنند و از این طریق اسم و رسمی کسب کنند. این اپلیکیشن کاربردی در ابتدای سال 2018 رکوردار بیشترین دانلود در میان دیگر شبکه های اجتماعی بود.

تعداد نصب فعال در گوگل پلی: 21,816,410
تعداد نصب فعال در اپ استور: 2.1K

برنامه شبیه اینستاگرام,برنامه شبیه به اینستاگرام,برنامه های شبیه اینستاگرام

5. معرفی اپلیکیشن Retrica

این برنامه در فضای کاربری همانند اینستاگرام قرار دارد به همین علت است که به یک از برنامه های شبیه اینستاگرام تبدیل شده است. با به کار گیری Retrica افراد قادر خواهند بود همانند برنامه ی مشابه فایل های صوتی و تصویری خود را به صورت پست و استوری با دوستان خود به اشتراک به گذارند و نظرات آن ها را در بخشی به نام کامنت در زیر پست ها دریافت نمایند. همچنین این برنامه از قابلیت پیام رسان برخوردار است. در برخی از موارد این پیام رسان از برخی قابلیت ها مانند ساخت گیف و فیلتر های متنوع از اینستاگرام جلوتر است و می تواند رقیب خود را شکست دهد اما همچنان به محبوبیت خاصی در میان عموم مردم دست نیافته است.

تعداد نصب فعال در گوگل پلی: 6,210,118
تعداد نصب فعال در اپ استور: 30.7K

برنامه هایی شبیه اینستاگرام,برنامه ی شبیه اینستاگرام,دانلود برنامه شبیه اینستاگرام

4. معرفی اپلیکیشن Tumblr

یکی دیگر از برنامه هایی شبیه به اینستاگرام Tumblr است که از تمامی قابلیت های اینستاگرام به طور کامل برخوردار است الی لایو و استوری!!!

این مطلب را از دست ندهید
فروش در عصر بعد از اینترنت

با دانلود برنامه شبیه اینستاگرام تامبلر می توانید محتوای اشتراک یافته به هر شکلی که باشد اعم از تصویری، صوتی، ویدئویی و حتی متن با قرار دادن هشتگ های معروف در جهت دیده شدن بیشتر آن ها اقدامات مفیدی اجراء نمایید. همچنین پشتیبانی از قابلیت ساخت گیفت از مهم ترین ویژگی های اپلیکیشن می باشد.

تعداد نصب فعال در گوگل پلی: 3,444,962
تعداد نصب فعال در اپ استور: 227.2K

برنامه ای شبیه اینستاگرام,برنامه شبیه اینستاگرام,برنامه شبیه به اینستاگرام

3. معرفی اپلیکیشن Imgur

چنانچه تنها هدف شما از استفاده فضاهای مجازی بارگذاری تصاویر باشد و نیازی به پخش ویدئو و محتوای صوتی نداشته باشید استفاده از برنامه Imgur یک پیشنهاد عالی می باشد که در جهت حفظ بسته های اینترنتی شما نیز مفید واقع می شود؛ زیرا در این اپلیکیشن تنها می توانید به اشتراک گذاری تصاویر و والپیپر بپردازید و تصاویر بارگذاری شده توسط فالور هایتان را نیز دنبال کنید که با این کار حجم زیادی از نت مصرف نمی شود. بنابراین این اپلیکیشن کاربردی می تواند به عنوان یک برنامه شبیه به اینستاگرام شناخته و جایگزین مناسبی برای آن نیز محسوب شود.

تعداد نصب فعال در گوگل پلی: 190,189
تعداد نصب فعال در اپ استور: 43.6K

برنامه های شبیه اینستاگرام,برنامه هایی شبیه اینستاگرام,برنامه ی شبیه اینستاگرام

2. معرفی اپلیکیشن Flickr

این برنامه به اصطلاح شبیه به اینستاگرام از بسیاری قابلیت های اینستاگرام برخوردار نیست و تنها می توان به کمک آن عکس ها را با کیفیت واقعی در نرم افزار بارگذاری کرد به همین علت نتوانسته است در سطح جهانی محبوبیت خوبی در میان کاربران به دست آورد. یکی از ارزنده ترین قابلیت های اپلیکیشن Flickr ذخیره سازی تصاویر حافظه داخلی گوشی بر روی فضای ابری می باشد.

تعداد نصب فعال در گوگل پلی: 12,359
تعداد نصب فعال در اپ استور: 8.5K

دانلود برنامه شبیه اینستاگرام,برنامه ای شبیه اینستاگرام,برنامه شبیه اینستاگرام

1. معرفی اپلیکیشن Snapchat 

همه ی ما اسنپ چت را به خاطر فیلتر های زیبای آن می شناسیم و این ویژگی منحصر به فرد آغاز محبوبیت اپلیکیشن بود. در این برنامه شبیه اینستاگرام شما می توانید با دوستان خود استوری هایی 24 ساعته یعنی یک شبانه روزی به اشتراک بگذارید اما از قابلیت بارگذاری پست یا همان محتوای دائمی خبری نیست.

تعداد نصب فعال در گوگل پلی: 22,146,819
تعداد نصب فعال در اپ استور: 369.1K

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن