تکنولوژی

10 روش کلیدی افزایش رنک الکسا سایت

خلاصه نوشته
  • افزایش رنک الکسا، برای وبمسترها و مدیران شرکت های بزرگ وب سایت های معتبر، بسیار اهمیت داد، چراکه با وجود رنکینگ بالا می توان تشخیص داد که یک سایت تا چه حدی بهینه و مناسب برای درج تبلیغات و حتی خرید و فروش است.

افزایش رنک سایت در الکسا

همانطور که می دانید، یکی از مهم ترین روش ها برای اینکه تشخیص داد یک سایت از لحاظ اعتبار در چه جایگاهی قرار دارد، این است که رتبه الکسای آن را مورد بررسی قرار دهید. سرویس الکسا به واسطه شرکت آمازون طراحی و ارائه شده است و رنک الکسا یا همان رتبه بندی الکسا برای کسانی که دارای وب سایت های بزرگی هستند، بسیار اهمیت دارد. تمامی وب سایت ها بر اساس اطلاعاتی که از وب دریافت می شوند، رتبه می گیرند. از طرف دیگر برخی از سایت ها هستند که از رتبه پایینی در الکسا برخوردار می باشند حتی با این وجود که افزایش سایت شان بسیار بالاست! زیرا مدیران سایت ها و شرکت های بزرگ، رنک بالای الکسا را اولویت اول خود قرار می دهند و برای افزایش رنک سایت در الکسا کارهای بسیاری انجام می دهند که متاسفانه برخی از این روش ها به شدت مخرب بوده و حتی باعث کاهش رنک هم می گردد. برای تشخیص اینکه یک سایت در چه رتبه ای قرار دارد می توانید وارد سایت الکسا شوید و پس از بررسی یک عدد به شما داده می شود، هر چقدر که این عدد پایین تر باشد رتبه الکسای سایت تان بهترین جایگاه را دارد.

افزایش رتبه الکسا تضمینی,افزایش رتبه الکسا سایت,افزایش رنک الکسا سایت,

چرا وبمستران می خواهند رتبه الکسای شان را افزایش دهند؟

تصور کنید که می خواهید چند اگهی بر روی وب سایت خود قرار دهید و یا وب سایت تان را بفروشید، برای اینکه مدیران شرکت های بزرگ و معتبر و تبلیغ کنندگان ترقیب شوند و به شما سفارش درج آگهی در وب سایت تان را بدهند، به این نیاز دارید که علاوه بر اینکه سایت تان از بازدید بالایی برخوردار است، رتبه مناسبی هم در الکسا داشته باشد، چراکه این موضوع اولین چیزی است که مدیران به آن فکر می کنند. پس به طور کلی برای فروش و یا قرار دادن چند لینک بر روی سایت تان باید تلاش کنید تا رنک الکسای خود را بهبود بخشیده و در نتایج گوگل بالا بیایید. در ادامه با ما همراه باشید تا 10 روش کلیدی و موثر را در خصوص افزایش رنک الکسا را برای تان شرح دهیم.

10. یکی از مهم ترین روش ها برای افزایش رنک الکسا این است که نوار ابزار مخصوص الکسا را نصب کرده و در آن وب سایت تان را تحت صفحه خانگی که به آن Home Page می گویند قرار دهید.

9. قرار دادن آدرس سایت الکسا در سایت تان سبب می شود که در حین بازدید توسط کاربران، بر روی آن کلیک کنند و همین موضوع برای سیستم الکسا در نقش یک نوار ابزار اجرا می شود. نیازی نیست که بازدید کنندگان حتما نوار ابزار را نصب کنند و همینکه روی آن کلیک کنند کافیست تا رتبه الکسای تان بهتر شود!

این مطلب را از دست ندهید
10 لحظه جذاب و تاریخی از عمر کامپیوترها

8. بدون شک یکی دیگر از روش های افزایش رنک در الکسا این است که کاربران سایت خود را تشویق کنید تا از نوار ابزارهای الکسا استفاده کنند. برای این کار پیشنهاد می کنیم که لینک دانلود ابزار را در سایت تان قرار دهید و از بازدید کنندگان بخواهید که آن را نصب نمایند.

7. یک شگرد بسیار جالب هم وجود داد که می توانید از طریق آن هم اقدام کنید، آن هم به این صورت که نوار ابزار الکسا را بر روی تمامی سیستم های شرکتی که در آن مشغول به کار هستید نصب کرده و سایت خود را هم به عنوان Home Page بر روی صفحه خانگی قرار دهید.

6. به تمامی دوستان و آشنایان خود سایت تان را معرفی کرده و از آن ها بخواهید که در زیرپست های سایت نظر دهند. افزایش بازدید و نظرات کاربران هم در افزایش رتبه الکسا تاثیر بسزایی دارد. حتی می توانید مطالب سایت خود را کمی چالش برانگیز و وسوسه کننده تر نمایید، تا هر کاربر پس از مطالعه آن نیاز پیدا کند که نظری در زیر پست انتشار دهد.

5. می توانید برای وبمسترهایی که از سایت شما بازدید می کنند تا از ابزارهای تان نفعی ببرند، چند ابزار خوب قرار دهید تا بیشتر جذب وب سایت تان شوند، مانند ابزارهای سئو.

4. استفاده از ابزار Stumbled هم سبب می شود که سیل عظیمی از کاربران به سایت شما بیایند و با این کار رتبه الکسای تان را بهبود ببخشند.

3. از روش تبلیغات کلیکی یا Pay per click استفاده کنید. در این روش شما باید به ازای هر کلیک بر روی تبلیغات خود یک مبلغ بپردازید. در روش ppc می توانید بازدید سایت تان را افزایش دهید که البته باید بگوییم که در این روش باید کمی هزینه نمایید.

2. ایجاد یک موضوع الکسا و استفاده از آن در قالب انواع موضاعات خبری، و مقالات در خصوص الکسا هم می تواند موثر باشد. شما با این اقدام که البته منبعی ساده است و قابلیت دسترسی را برای وبمسترها راحت تر می کند باعث می شوید که در موتورهای جستجو راحت تر بالا بیایید.

1. بهینه سازی پست ها و مطالب وب سایت تان بسیار اهمیت دارد، بنابراین سعی کنید در مطالب خود یکی از ابزارهای الکسا را اضافه نمایید و یا اینکه به الکسای تان لینک اختصاصی بدهید. روش دیگری هم وجود دارد که در آن می توانید از انتقال دهنده الکسا استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا