تکنولوژی

لایک اینستاگرام برداشته میشود؟

الگوریتم جدید اینستاگرام در سال 2019 چگونه کار می کند؟

اینستاگرام از آن دسته از برنامه هایی است که شما در آن می توانید عکس یا ویدئو خود را به اشتراک بگذارید و کسانی که آن را می بینند می تواند در صورتی که مورد علاقه آنها است مطلب شما را لایک کنند.

چندین ماه پیش بود که برای اولین بار زمزمه هایی از جانب مدیران این اپ پر طرفدار به گوش رسید مبنی بر این که خواستار تغییر بزرگی در برنامه خود هستند. آنها اعلام کرده اند که در این برنامه توجه افراد بیش از آن که به مطلب یا عکس منتشر شده جلب شود به تعداد لایک آن جلب می شود.
این امر باعث شده است که مطالب منتشر شده در اینستاگرام به مرور زمان کیفیت خود را از دست بدهند و مطالب به سویی برود که بیش تر لایک جمع کند تا این که محتوای خوبی داشته باشد.

حذف لایک اینستاگرام,درباره اینستاگرام,معایب لایک اینستاگرام,

معایب لایک اینستاگرام

از معایب لایک اینستاگرام می توان به این مورد اشاره کرد که لایک کردن عکس ها در اینستاگرام باعث شده اعتماد به نفس بعضی از افراد به شدت کاهش پیدا کند. در این حالت ممکن است فردی عکسی از خود به اشتراک بگذارد یا مطلبی از خود منتشر کند که نوشته خود است، در این حالت گاهی افراد آن را نمی پسندند و باعث می شود که اعتماد به نفس آنها به شدت کاهش پیدا کند.

این در حالی است که بر عکس آن هم صادق است یعنی ممکن است فردی مطلب یا عکس یا ویدئو بی معنی را منتشر کند اما در کمال تعجب افراد زیادی آن را بپسندند همین باعث می شود که اعتماد به نفس کاذب آن به شدت افزایش پیدا کند.
البته این موضوع خیلی هم غیر طبیعی نیست. به این دلیل که مطلب علمی یا ادبی شما باید در بین افراد علاقه مند به آن منتشر شود و اگر شما آن را در محیطی به اشتراک بگذارید که عوام پسندانه است کاملا طبیعی است که با استقبال خوبی رو به رو نمی شود.
در این بین افراد بسیاری هستند که با توجه به سلیقه عوام اقدام به منتشر کردن مطالب می کنند که آن چنان هم قابل اهمیت نیستند. در این حالت آنها می توانند لایک زیادی را جمع کنند.

حذف لایک اینستاگرام,درباره اینستاگرام,معایب لایک اینستاگرام,

حذف لایک اینستاگرام

مدیران اینستاگرام بر طبق همین موضوع به این نتیجه رسیده اند که امکان لایک را از برنامه خود حذف کنند که کاربران آن تمرکز خود را بر روی مطلب جذب کنند نه تعداد لایک آن توسط افراد مختلف.
اما حذف لایک ها در اینستاگرام می تواند تاثیرات منفی هم در روند استفاده کردن افراد از آن داشته باشند زیرا همیشه در برنامه هایی مانند اینستاگرام لایک و کامنت می تواند به عنوان تشویق کننده برای کاربران باشد. در صورتی که لایک حذف شود کاربران نمی توانند بینند که پست های دیگر تا چه اندازه ای مورد توجه افراد دیگر قرار گرفته است و بتوان با آن پست های پر طرفدار را از پست های دیگر جدا کرد.

این لایک های اینستاگرام توانسته است تاثیرات روانی منفی بر روی افراد داشته باشد. این امکان برای اولین بار در کشور کانادا به صورت آزمایشی اجرا شد. در صورتی که نتیجه این آزمایش در این کشور مثبت اعلام شود در دیگر کشورها هم اجرا خواهد شد.

البته این پنهان شدن لایک ها به این صورت است که خود فرد می تواند تعداد لایک ها را ببیند اما افراد دیگر قادر به مشاهده آن نیستند.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین افزونه های سئو وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن