تکنولوژی

10 کشور دارای کمترین سرعت اینترنت در دنیا

خلاصه نوشته
  • در طی چند سال پیش استفاده از اینترنت به این میزان در میان مردم رواج نداشت اما امروزه به یک بخش جدایی ناپذیر در زندگی افراد تبدیل شده و اکثر امور به صورت اینترنتی انجام می شود.

کمترین سرعت اینترنت در جهان

یکی از موضوعات مهمی که در مورد اینترنت وجود دارد سرعت آن است و سرعت پایین می تواند مشکلاتی را ایجاد کرده و کاربران را عصبانی کند. سرعت اینترنت در تمامی کشورهای دنیا یکسان نیست و این سرعت پایین در تعدادی از کشورها  موجب نارضایتی کاربران شده است. به طوری که گاهی اوقات مجبور هستند یک کلیپ پنج دقیقه ای در یوتیوب را پس از 15 دقیقه مشاهده کنند که احتمالا این موضوع برای شما هم اتفاق افتاده است. ما در مقالات گذشته به بررسی 10 کشور با بالاترین سرعت اینترنت در جهان 2020 پرداختیم از این رو تصمیم گرفته ایم 10 کشوری را که دارای پایین ترین سرعت اینترنت در جهان هستند را به شما معرفی کنیم.

پایین ترین سرعت اینترنت,پایین ترین سرعت اینترنت در جهان,کمترین سرعت اینترنت,

10. مالزی

مالزی واقع در جنوب شرقی آسیا  که از سال 1995 به اینترنت مجهز گردید آخرین کشوری می باشد که در لیست کشورهای دارای پایین ترین سرعت اینترنت در جهان قرار گرفته است. 16 درصد اتصالات این کشور دارای اینترنتی با سرعت کمتر از 256 کیلوبایت بر ثانیه هستند.

9. قزاقستان

قزاقستان که در آسیای مرکزی واقع شده نهمین کشور جهان است که دارای کمترین سرعت اینترنت در دنیا می باشد. 19 درصد اتصالات این کشور دارای اینترنتی با سرعت پایین هستند اما در سال گذشته سعی کرد که این مشکل را تا حدود 4 درصد رفع نماید.

8. اندونزی

این کشور آسیای شرقی از سال 1983 به اینترنت مجهز گردید اما متاسفانه اینترنت آن دارای سرعت پایینی است و 19 درصد مردم این کشور به شدت با مشکل اینترنت کم سرعت مواجه هستند.

7. سوریه

این کشور که در آسیای غربی واقع شده از سال 2003 مجهز به اینترنت سراسری گردید و در جایگاه هفتمین کشور دارای اینترنت کم سرعت در جهان قرار دارد. 19 درصد اتصالات سوریه سرعتی پایین تر از 256 کیلوبایت دارند. متاسفانه این کشور به دلیل درگیربودن با جنگ  به این زودی نمی تواند تغییراتی در وضعیت اینترنت خود ایجاد نماید.

6. بولیوی

این کشور کوچیک دارای کمترین سرعت اینترنت است و از سال 2000 فناوری اینترنت به بولیوی راه یافته است. 25 درصد اتصالات این کشور دارای سرعتی کمتر از 256 کیلومتر هستند.

5. هند

شاید تعجب کنید که نام هند این کشور ثروتمند که از قطب های نرم افزاری در دنیا محسوب می شود هم در این لیست قرار دارد. 27 درصد اتصالات هند دارای سرعتی کمتر از 256 کیلوبایت هستند و امیدوارم هر چه زودتر شاهد حل کامل این مشکل در هند باشیم.

4. ایران

متاسفانه کشور عزیزمان ایران نیز در جایگاه چهارم این لیست قرار دارد و نزدیک به 30 درصد اتصالات کشور دارای سرعتی کمتر از 256 کیلوبایت هستند. در سال گذشته حدود 6 درصد این مشکل رفع گردید. امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد تغییرات بسیار چشمگیری در سرعت اینترنت کشور باشیم و به یکی از بهترین کشورها از نظر سرعت اینترنت در منطقه تبدیل گردد.

این مطلب را از دست ندهید
طراحی داشبورد با Power BI

3. نیجریه

نیجریه که از کشورهای واقع در قاره آفریقا است سومین کشوری است که دارای کمترین سرعت اینترنت در جهان می باشد. از سال 1995 که اینترنت وارد نیجریه شد 31 درصد اتصالات آن سرعتی کمتر از 256 کیلوبایت داشتند. در سال گذاشته با تلاش مسئولین این کشور مشکل ضعیف بودن اینترنت حدود 16 درصد حل شد.

2. نپال

نپال یکی از کشورهای فقیر آسیایی است که پس از لیبی در جایگاه دوم پایین ترین سرعت اینترنت در جهان قرار دارد. در سال 1999 اینترنت وارد کشور نپال شد اما متاسفانه حدود 32 درصد از اتصالات آن دارای سرعت کمتر از 256 کیلوبایت هستند. در سال گذشته شاهد کاهش 4 درصدی این مشکل در نپال بودیم و امیدواریم مردمان این کشور زیبا بزودی بتوانند اینترنت پر سرعت را تجربه کنند.

1. لیبی

وجود اتفاقات سیاسی در کشور لیبی موجب شده که اکثر افراد آن را بشناسند. این کشور در دنیا دارای پایین ترین سرعت اینترنت است و از سال 2000 که لیبی به اینترنت مجهز شد حدود نیمی از اتصالات آن سرعتی کمتر از 256 کیلومتر بر ثانیه داشتند. در سال 2014 مسئولین کشور لیبی سعی کردند که مشکل 5.6 درصد از این اتصالات را حل نمایند اما همچنان بخش قابل توجهی از مردمان این کشور با مشکل اینترنت کم سرعت مواجه هستند. امیدواریم که پس از برقراری صلح کامل مشکل سرعت پایین اینترنت در این کشور حل شود.

2 واکنش کاربران به این مقاله

  1. داشتم تعجب میکردم (و خوشحال میشدم) که ایران توی لیست نیست که دیدم مورد چهارمه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا