تکنولوژی

10 حقیقت در مورد موتورولا که احتمالا نمی دانستید

افزایش بازدید در گوگل

درباره شرکت موتورولا

موتورولا کمپانی بسیار قدرتمند و بزرگی بود که تا سال ۱۹۹۸ با عنوان بزرگ ترین تولید کننده تلفن های همراه در دنیا شناخته می شد.

به تدریج و پس از روی کار آمدن برند نوکیا، نسل جدیدی از تلفن های هوشمند اختراع شد که باعث شد فروش گوشی های موتورولا کاهش یابد.

در نتیجه این اتفاق، بخش مربوط به موبایل Motorola از کمپانی اصلی آن جدا شده و با قیمتی معادل ۵.۱۲ میلیارد دلار به شرکت گوگل واگذار شد.

جالب است بدانید که دو سال بعد از این جا به جایی، کمپانی لنوو تصمیم گرفت تا این بخش را به قیمت ۹۱.۲ میلیارد دلار از گوگل خریداری کند.

اگر در مورد نام این برند کنجکاو شده اید، پیش از هر چیز باید بدانید که موتورولا کارش را با رادیو ماشین ها آغاز کرده بود و این نام نیز از همینجا انتخاب شد.

همانطور که می دانید واژه Motor کاملا به خودرو مربوط است، اما بخش ola معنی خاصی نداشته و تنها به عنوان یک پایان بندی جذاب در آن دوران به شمار می رفته است.

چنانچه شما هم به این کمپانی علاقه دارید و دوست دارید اطلاعات بیشتری در موردش کسب کنید، با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ حقیقت جالب در مورد برند موتورولا آشنا کنیم.

اولین تلفن همراه,حقیقت در مورد موتورولا,شرکت موتورولا

۱. آغاز کار موتورولا

این کمپانی ابتدا در سال ۱۹۲۸ با عنوان شرکت Galvin Manufacturing Corporation توسط دو برادر به نام های جوزف ای. و پاول وی. پایه گذاری شد.

نام این شرکت بعدها به موتورولا تغییر کرد، اما در ابتدای کار در زمینه ساخت دستگاه هایی که می توانستند جریان برق متناوب را به جریان مستقیم تبدیل کنند فعالیت می کرد.

کمپانی موتورولا بعدها آن قدر در زمینه تکنولوژی و وسایل الکترونیک پیشرفت کرد که توانست به یکی از برترین شرکت ها در این زمینه تبدیل شده و نامش را با افتخار در جهان ثبت کند.

اولین تلفن همراه,حقیقت در مورد موتورولا,شرکت موتورولا

۲. اختراع رادیو خودروها

شاید فکر کنید که شرکت موتورولا تنها در زمینه تولید گوشی همراه یا دستگاه های مرتبط با جریان برق فعالیت داشته است، اما باید بدانید که سخت در اشتباه هستید!

این شرکت قدرتمند علاوه بر آن که یک غول در زمینه تولید تلفن همراه به شمار می رفت، در زمینه ارتباطات نیز خدمات برزگی را به مردم ارائه کرده بود.

کمپانی موتورولا در سال ۱۹۳۰ موفق شد تا اولین نسخه از رادیوهای همراه را برای خودروها اختراع کند.

در ابتدای کار قرار بود که این رادیو ها تنها در اختیار ماشین های پلیس آمریکایی قرار بگیرد، اما در نهایت پیشرفت های زیاد در این زمینه باعث شد که این رادیوها به شکل امروزی شان درآمده و به اجزایی جدا نشدنی در خودروها تبدیل شوند.

اولین تلفن همراه,حقیقت در مورد موتورولا,شرکت موتورولا

۳. اختراع اولین واکی تاکی

یک دهه بعد از اختراع رادیوی خودرو، یعنی در سال ۱۹۴۰ موتورولا توانست اولین واکی تاکی (Walkie-Talkie) دنیا را اختراع کند.

این وسیله که نوعی بی سیم دو طرفه به شمار می رفت، در اختیار ارتش آمریکا قرار گرفت و پیشرفت بزرگی در زمان خودش به شمار می رفت.

احتمالا شما هم بارها در فیلم های جنگی سربازانی را دیده اید که رادیوهای بزرگی به همراه یک سیم بلند روی دوش شان انداخته اند. این وسیله های سنگین بزرگ همان واکی تاکی ها بودند.

هر چند که این اختراع فاصله زیادی با تکنولوژی های مربوط به تلفن همراه داشت، اما اختراع آن تاثیر زیادی بر جنگ جهانی دوم گذاشت که نمی توان آن را نادیده گرفت.

اولین تلفن همراه,حقیقت در مورد موتورولا,شرکت موتورولا

۴. اختراع پیجرها

برند موتورلا در زمینه اختراع اولین ها همیشه پیشرو بوده است و همین امر یکی از دلایل اصلی شهرتش می باشد.

جالب است بدانید که در ادامه فعالیت های این شرکت و در سال ۱۹۵۶، پیجرها به دنیا معرفی شده و در ادامه وارد بازار شدند.

موتورولا این دستگاه را به عنوان هندی تاکی به مردم معرفی کرد. بیشتر افرادی که از این وسیله استفاده می کردند معمولا افراد شاغل، صاحب کسب و کار و به ویژه افراد مشغول در بیمارستان ها بودند.

این اختراع ویژه می توانست تا شعاع ۴۰ کیلومتری جواب داده و پیام های صوتی را به دیگران ارسال کند.

اولین تلفن همراه,حقیقت در مورد موتورولا,شرکت موتورولا

۵. تولید اولین تلویزیون های بی سیم

با توجه به تاریخچه قدرتمند این برند، تعجبی ندارد که بدانید موتورولا در سال های فعالیتش توانست اولین تلویزیون های بزرگ و بی سیم دنیا را تولید کند!

البته این شرکت در ادامه کار بخش مربوط به تلویزیون را به شرکت مادر پاناسونیک با عنوان “Quasar” واگذار کرد.

اولین تلفن همراه,حقیقت در مورد موتورولا,شرکت موتورولا

۶. اختراع تلفن همراه

همانطور که گفتیم شرکت موتورولا یک غول عظیم در زمینه تکنولوژی و تولید تلفن ها همراه به شمار می رفت.

جالب است بدانید که در سال ۱۹۷۳ مهندس ارشد این کمپانی به نام مارتین کوپر (Martin Cooper) موفق شد که نخستین تماس تلفنی به وسیله تلفن همراه را برقرار کند!

دانستن این حقیقت که این گوشی های همراه بیش از یک کیلوگرم وزن داشتند و برای استفاده نیازمند ۱۰ ساعت شارژ بودند احتمالا برای تان عجیب و کمی خنده دار است.

شما با شارژ کردن کامل این گوشی ها قادر بودید تا به مدت ۱۰ ساعت با آن ها مکالمه کنید.

هر چند که پر فروش ترین گوشی های تلفن همراه تاریخ توسط شرکت نوکیا تولید و روانه بازار شدند، اما اولین تلفن همراهی به بازار عرضه شد DynaTAC 8000x نام داشته و در سال ۱۹۸۳ توسط کمپانی قدرتمند موتورولا تولید شد.

این گوشی پس از شارژ کامل تا مدت ۶ ساعت حالت آماده به کار داشت و شما می توانستید از آن برای برقراری یک تماس تلفنی ۳۰ دقیقه ای استفاده کنید.

همچنین این مدل قادر به ذخیره ۳۰ شماره تلفن در حافظه اش بود و در آن دوران با قیمت ۳۹۹۵ دلار به بازار عرضه شد.

هر چند که تلفن های همراه در آن زمان بسیار بزرگ و سنگین بودند و با شکل امروزی شان تفاوت زیادی داشتند، اما بدون شک اختراع آن ها تحول عظیمی در زمینه ارتباطات ایجاد کرد که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

اولین تلفن همراه,حقیقت در مورد موتورولا,شرکت موتورولا

۷. تولید اولین ریز پردازنده واقعی

شاید برای تان جالب باشد که بدانید شرکت موتورولا در سال ۱۹۸۴ موفق شد تا اولین ریز پردازنده واقعی و ۳۲ بیت دنیا را تولید کرده و نام MC68020 را برایش انتخاب کند.

مساحت این ریز پردازنده چیزی در حدود ۴.۲ سانتی متر مربع بوده و همچنین ۲۰۰ هزار ترانزیستور را در خودش جای داده بود.

اولین تلفن همراه,حقیقت در مورد موتورولا,شرکت موتورولا

۸. اختراع اولین گوشی تاشوی دنیا

آیا شما هم تلفن Motorola Star TAC را به خاطر دارید؟ این تلفن که در سال ۱۹۹۶ روانه بازار شد به عنوان اولین گوشی همراه تاشو در تاریخ لقب گرفت و در زمان خودش انقلابی در بازار تلفن همراه ایجاد کرد.

جالب است بدانید که این تلفن برخلاف مدل های پیشین تنها ۸۸ گرم وزن داشت و سبک ترین تلفن همراه در دوران خودش به شمار می رفت.

اولین تلفن همراه,حقیقت در مورد موتورولا,شرکت موتورولا

۹. کسب افتخار اولین وب گردی!

همانطور که گفتیم برند موتورولا همواره یکی از کمپانی هایی بود که در زمینه اختراعات و ارائه جدیدترین تکنولوژی ها حرف اول را می زد.

از همین رو بهتر است بدانید که موتورولا با تولید گوشی همراه Motorola IDEN i1000 توانست افتخار اولین وب گردی در دنیا را به خودش اختصاص دهد.

این گوشی همراه می توانست وب گردی و مواردی مانند ارسال ایمیل را به راحتی انجام دهد. علاوه بر آن قابلیت هایی همچون ارسال پیام، برقراری تماس، ارسال فکس و داشتن رادیو نیز از ویژگی هایی بودند که حسابی در دنیا سر و صدا ایجاد کردند!

اولین تلفن همراه,حقیقت در مورد موتورولا,شرکت موتورولا

۱۰. تولید یکی از پرفروش ترین گوشی های همراه تاریخ

افتخارات این برند محبوب و قدرتمند تنها به این موارد ختم نمی شود. البته زمانی که از پر فروش ترین تلفن های همراه تاریخ صحبت می کنیم، کمپانی موتورولا در رده های بعد از شرکت های بزرگی همچون نوکیا و سامسونگ قرار می گیرد.

اما بد نیست بدانید که تلفن همراه Motorola RAZR با عنوان پر فروش ترین تلفن همراه تاریخ در دوران خودش شناخته می شد و در سراسر جهان بیش از ۱۳۰ میلیون مورد فروش داشت!

برای اینکه بتوانید محبوبیت این گوشی را درک کنید باید بگوییم که در مقایسه با آن، گوشی های همراه آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس در مجموع تنها حدود ۱۰۰ میلیون فروش داشتند!

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا