تکنولوژی

10 نکته در مورد امنیت کامپیوتر شخصی

افزایش بازدید در گوگل

ده نکته در مورد امنیت کامپیوتر شما

اطلاعاتی که بر روی کامپیوتر ثبت می شوند گاهی اوقات با یک حمله ویروسی ممکن است از بین بروند، بنابراین باید شرایطی را ایجاد کنید که از حملات آسیب پذیر دور باشد. در ادامه مطالب برای افزایش اطلاعات شما ده نکته حفظ امنیت کامپیوتر را برای شما بیان می کنیم.

۱۰. برای کامپیوترهای خود سعی کنید از آنتی ویروسی بهره ببرید که قابل اعتماد هستند و از  کارنامه  قابل قبولی برخوردار باشند. معتبرترین آزمایشگاه های مستقلی که در زمینه آنتی ویروس ها فعالیت می‌ کنند شامل  AV_Test.org وTuV می شود.

۹. گاهی اوقات پیام هایی برروی سیستم شما ظاهر می شود که نمی توان اهمیت آن ها را تشخیص داد، بنابراین هیچ گاه هیچ چیزی را بدون دلیل نپذیرید و سعی کنید مدت زمانی را به یادگیری در مورد امنیت سیستم خود اختصاص دهید.

۸. یک نسخه پشتیبان از اطلاعات شخصی و مهم خود مانند اسناد، نامه ‌ها، تصاویر و غیره درست کنید و نگه دارید، از طرفی می‌ توانید این اطلاعات را بر روی حافظه ‌هایی که قابل انتقال هستند مانند CD و یا DVD ذخیره کنید و آرشیو فایل های خود را در بیشتر از یک کامپیوتر نگهداری کنید.

امنیت کامپیوتر شخصی,امنیت کامپیوتر شخصی,امنیت کامپیوتر شخصی

۷. یکی از ترفندهای کامپیوتر این است که سیستم و نرم‌ افزار های کامپیوتر را در سریع‌ ترین زمان ممکن به ‌روزرسانی کنید، البته برخی نرم افزارها و برنامه ها می ‌توانند به ‌صورت خودکار بروز رسانی شوند و نیازی نیست که شما اینکار را انجام دهید.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر از بسته های اصلاحی استفاده نکنید ممکن است باعث شود که سیستم ‌عامل شما در برابر خطراتی که می توان آن ها را اصلاح کرد آسیب ‌پذیر می شود.

۶. بر روی کامپیوتر خود فایلی را کپی نکنید مگر این‌ که از پاک بودن فایل خود و منبع آن اطمینان داشته باشید. در شرایطی که می خواهید فایلی را بر روی کامپیوتر ذخیره کنید باید بی خطر بودن آن را بررسی کنید به این صورت که در همان محل اولیه خود با استفاده از آنتی ویروس بی خطر بودن فایل را تشخیص دهید.

۵. بعضی از نرم افزارها به ‌صورت بالقوه برای سیستم شما خطرناک به حساب می آیند، بنابراین اگر نصب نرم ‌افزارها هیچ ضرورتی ندارد، سعی کنید آن‌ ها را بر روی سیستم خود نصب نکنید. اگر بخواهیم مثال بزنیم می ‌توانیم به نرم ‌افزارهای کنترل کامپیوتر از راه دور و برنامه‌ های اشتراک فایل اشاره کنیم.

امنیت کامپیوتر شخصی,امنیت کامپیوتر شخصی,امنیت کامپیوتر شخصی

۴. برای بالا بردن امنیت کامپیوتر می توانید از یک دیواره آتش (firewall) که قابل اطمینان هستند استفاده کنید و بهترین راهنمای شما نقد هایی هستند که به صورت مستقل نوشته شده اند. بعضی از سیستم‌ های عامل با یک دیواره آتش عرضه می‌ شوند که فقط ترافیک ورودی اطلاعات را کنترل می‌ کند. سعی کنید از دیواره آتشی استفاده کنید که هر دو سمت انتقال اطلاعات به شبکه اینترنت را کنترل می‌ کند.

۳. از باز کردن ایمیل هایی که از طرف منابع نامشخص یا غیر قابل‌ اعتماد برای شما ارسال شده اند پرهیز  کنید، زیرا بسیاری از ویروس ‌ها از طریق پیام های ایمیل زیاد می ‌شوند در نتیجه اگر هرگونه تردید و شکی دارید از فرستنده بخواهید هویت خودش را برای شما مشخص کند.

۲. ایمیل هایی که ناخواسته هستند را برای افزایش امنیت کامپیوتر بدون این‌ که بخوانید پاک کنید و به ‌هیچ ‌عنوان ایمیل‌ ها را برای فرستنده آن‌ ها بر نگردانید و به آن‌ ها پاسخی ندهید. به این گونه پیام ها اصطلاحا هرزنامه یا ( spam) می ‌گویند. اگر این کار را نکنید آدرس ایمیل شما به ‌عنوان یک آدرس معتبر در فهرست آن‌ ها ثبت می ‌شود و بعد از آن شما شاهد هجوم ایمیل‌ های نامطلوب و ناخواسته خواهید بود.

۱. از باز کردن  پیوست ایمیل های رسیده با موضوعات مشکوک و یا غیر قابل پیش بینی خودداری نمایید، حتی اگر خواستید آن‌ ها را بخوانید در ابتدا باید ایمیل را بر روی هارد دیسک ذخیره کنید و بعد از آن با یک برنامه آنتی ویروس به روز شده کنترلش کنید.

 

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا