تکنولوژی

10 حقیقت جالب و خواندنی در مورد فیس بوک

افزایش بازدید در گوگل

درباره شرکت فیس بوک

در حدود ۱۸ سال پیش و زمانیکه دو نفر از دانشجویان دانشگاه هاروارد آمریکا، یک شبکه اجتماعی را برای دانشجویان این دانشگاه طراحی کردن، شاید هرگز گمان نمی کردند که این شبکه محلی به یکی از مهمترین رسانه های اجتماعی دنیای مدرن تبدیل شود.

فیسبوک در در این بازه زمانی به شدت گسترش پیدا کرده است، آنچنانکه با کسب مالکیت شبکه های دیگری مانند اینستاگرام یا واتس اپ، توانسته به بزرگترین و مهمترین شرکت رسانه ای دنیا تبدیل شود.

عظمت و فراگیری گسترده فیسبوک سبب شده است که اخبار مرتبط با آن برای بسیاری از خوانندگان جذاب باشد و بسیاری به دنبال کسب اطلاعات مرتبط با آن باشند.

به همین دلیل در این مقاله تصمیم داریم تا ۱۰ مورد از حقایق جذاب درباره فیسبوک را با خوانندگان به اشتراک بگذاریم.

حقایق جذاب درباره فیسبوک,حقایق فیسبوک,حقایق جذاب درباره فیسبوک

۱۰. میزان روابط در فیسبوک

از جمله دیگر حقایق خواندنی در مورد فیسبوک، میزان روابط کاربرهای مختلف در این شبکه است. بررسی ها نشان می دهد که هر کاربر در فیسبوک به صورت متوسط با ۱۵۵ کاربر دیگر رابطه «دوستی» دارد.

علاوه بر این بیش از ۱۵ درصد از کاربران فعال در این شبکه چیزی بیش از ۵۰۰ دوست در فیسبوک دارند.

۹. تعداد پست ها

تعداد پست هایی که به صورت روزانه در فیسبوک منتشر می شوند هم از دیگر موارد جالب مرتبط با این شبکه هستند. آمارها حاکی از آن است که در هر ثانیه چیزی بیش از ۴۱ هزار پست جدید در فیسبوک به اشتراک گذاشته می شود.

بر این اساس می توان گفت که فیسبوک در هر شبانه روز شاهد به اشتراک گذاشته شدن سه و نیم میلیارد پست جدید است. نکته جالب دیگر استفاده از عکس در بیش از ۱۰ درصد این پست ها است.

حقایق جذاب درباره فیسبوک,حقایق فیسبوک,حقایق جذاب درباره فیسبوک

۸. محبوب ترین فرد در فیسبوک

یکی از حقایق جذاب درباره فیسبوک، محبوب ترین کاربری است که در حال حاضر در این شبکه وجود دارد. بررسی ها نشان می دهد که کریستیانو رونالدو، فوتبالیست مطرح پرتغالی، با بیش از ۱۲۰ میلیون لایک در صفحه شخصی خود، این عنوان را در اختیار دارد.

۷. هزینه های نگهداری

هزینه های صرف شده برای نگهداری از فیسبوک هم از دیگر حقایق خواندنی در مورد فیسبوک است. اگرچه آمار دقیقی در این مورد از سوی فیسبوک ارائه نشده است اما بر اساس تخمین ها، احتمالا هزینه ماهانه نگهداری فسیبوک رقمی در حدود ۳۰ میلیون دلار است.

در حقیقت فیسبوک به ازای هر ثانیه خارج از دسترس بودن شبکه، بیش از ۲۴ هزار دلار ضرر خواهد کرد.

حقایق جذاب درباره فیسبوک,حقایق فیسبوک,حقایق جذاب درباره فیسبوک

۶. میزان مراجعه به فیسبوک

موضوع دیگری که در این فهرست باید به آن اشاره کنیم، میزان مراجعه کاربرهای مختلف به فیسبوک است. آمارها نشان می دهد که ۷۰ درصد از کاربران این شبکه اجتماعی به صورت روزانه، حداقل یکبار به این شبکه تصل می شوند.

البته اگر بخواهیم میزان ورودی ها روزانه را بر تعداد کاربران فیسبوک تقسیم کنیم، باید بگوییم که آمارها نشان دهنده تعداد ۱۴ بار لاگینگ روزانه به ازای هر کاربر است.

۵. پیام رسان فیسبوک

یکی دیگر از حقایق جذاب درباره فیسبوک، آمارهای مرتبط با پیام رسان این شبکه اجتماعی است.

بر اساس مطالعه بر روی اطلاعات موجود مشخص شده است که در هر دقیقه چیزی بیش از سی و یک میلیون پیام در این پیام رسان میان کاربران رد و بدل می شود.

حقایق جذاب درباره فیسبوک,حقایق فیسبوک,حقایق جذاب درباره فیسبوک

۴. تعداد کاربران فیسبوک

یکی دیگر از موضوعات شنیدنی و جالب در مورد پلتفرم فیسبوک، تعداد افرادی است که با در اختیار داشتن یک صفحه درفیسبوک کاربر آن محسوب می شوند.

گزارش های شرکت فیسبوک حاکی از آن است که در حال حاضر چیزی در حدود یک چهارم از جمعیت زمین در این شبکه فعال هستند.

بر اساس این آمارها فیسبوک، بزرگترین و پرکاربردترین رسانه اجتماعی کنونی جهان است.

۳. حساب های جعلی

میزان حساب های جعلی موجود در فیسبوک هم از دیگر حقایق خواندنی در مورد فیسبوک به شمار می آید.

آمارها نشان دهنده آن است که ۸.۷ درصد از حساب های موجود در فیسبوک، یعنی اندکی کمتر از یک دهم صفحات آن، جعلی و فیک هستند.

حقایق جذاب درباره فیسبوک,حقایق فیسبوک,حقایق جذاب درباره فیسبوک

۲. استفاده از لایک

اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت فیسبوک حاکی از آن است که کاربران فعال در این شبکه اجتماعی، روزانه چیزی بیش از ۴.۵ میلیارد بار بر روی آیکون لایک شبکه کلیک می کنند و به این ترتیب رضایت یا موافقت خود در ارتباط با یک موضوع را نشان می دهند

۱. چرا رنگ آبی

یکی دیگر از حقایق جذاب درباره فیسبوک که شاید بسیاری از آن بی اطلاع باشند، دلیل انتخاب رنگ آبی به عنوان تم رنگی اصلی در این شبکه است.

دلیل این انتخاب کور رنگی مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیسبوک، است که باعث می شود او توانایی تشخیص رنگ های طیف های مختلف رنگ های قرمز و سبز را نداشته باشد.

به همین دلیل رنگ آبی و طیف های مختلف آن به عنوان تم رنگی اصلی در فیسبوک انتخاب شده اند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا