رپورتاژگردشگری

جاذبه های مختلف و دیدنی شهر استانبول

خلاصه نوشته
  • جاذبه های دیدنی شهر استانبول شامل موزه ها، کاخ ها، عمارت ها، مسجد ها و مرکز خرید های متنوع می شود که با شرکت در تور استانبول می توانید از دیدن آن ها لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری شهر استانبول ترکیه

اگر تا به حال به کشور ترکیه و یا شهر استانبول سفر نکرده اید باید بدانید که بهترین گزینه را برای سفر و تفریح انتخاب کرده اید. این شهر بزرگ و جذاب تنها شهری است که قاره ی آسیا و اروپا را به هم وصل می کند و البته لازم به ذکر است که شهر استانبول تنها شهری است که در دو قاره قرار می گیرد. در این مقاله قصد داریم شما را با جاذبه های مختلف شهر استانبول، شهری پر از رنگ و بازار و رستوران ها آشنا کنیم همراه ما باشید.

تور استانبول,جاذبه های دیدنی شهر استانبول,جاذبه های مختلف شهر استانبول,

مسجد ایا صوفیه | Hagia Sophia Museum Istanbul

موزه قصر سلطنتی حاجیا صوفیا یا مسجد ایاصوفیه یکی از جاذبه هایی بی نظیر تاریخی و گردشگری تور  استانبول سفر باتو می باشد. یکی از مشهورترین و جذاب ترین نماد و سمبل شهر استانبول این مسجد است و دلیل آن هم این است که چون این مسجد از نمونه های معماری بیزانس محسوب می شود که معماری شاهکار رومیان را به رخ می کشد و برای مدت هزاران سال این مسجد به عنوان کلیسا به شمار می آمده است، با گذشت زمان و با ساختن کلیسای جامع سویا لقب بزرگترین کلیسای جهان را به خود اختصاص می دهد. وقتی که به دیدن این مسجد بروید متوجه فضای داخلی می شوید که تمامی آن پر از آیات قرآنی، خط عثمانی و تصویر هایی که باقی مانده از حضرت عیسی و حضرت مریم می باشد. این بنا مساحتی حدود 6 هزار متر مربع دارد که ساخته شده از آجر و روی آن با مرمر پوشانده شده است. این بنای تاریخی شامل 9 درب بزرگ و 107 ستون است. بزرگترین درب این بنا را برای ورود پادشاه در نظر گرفته بودند و جنس آن از چارچوب برنزی با قاب مرمری است. مسجد ایاصوفیه در دوره ی بیزانس به دستور امپراتور کنستانتین اول در سال 532 میلادی ساخته شد. این مکان تاریخی قبل از اینکه تبدیل به موزه شود یعنی از سال 1453 تا 1935مسجد بود، در سال 1935 بود که این مسجد توسط اعلام رئیس جمهور وقت یعنی مصطفی آتاتورک به موزه تبدیل شد. این مسجد در حال حاضر در محله ی سلطان احمد قرار گرفته است که از فرودگاه تا مسجد ایاصوفیه فقط 20 کیلومتر فاصله دارید. مسجد ایاصوفیه همه روزه به روز دوشنبه باز می باشد لازم به ذکر است که اگر میخواهید این بنای با شکوه را ببینید و لذت ببرید می توانید از ساعت 9 صبح تا 7 بعد از ظهر از این مسجد باشکوه دیدن کنید.

مسجد ایا صوفیه استانبول,تور استانبول,جاذبه های دیدنی شهر استانبول,

کاخ موزه توپکاپی | Topkapi Palace Museum

به گزارش سفر باتو ، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کاخ موزه توپکاپی می باشد و از نماد های شهر استانبول به شمار می آید. در این موزه از آثار هنری و ادبی نفیس ایرانی نگه داری می شود مانند گنج های سلطنتی، لباس ها و شمشیرهای و وسایل حضرت محمد و عصای حضرت موسی.کاخ موزه توپکاپی یا همان توپقاپی در قرن 15 میلادی مرکز اصلی پادشاهان عثمانی بوده است  که از دوران 600 ساله ی فرمان روایی شان حدود 400 سال در این مکان زندگی کرده اند هر شخصی که به پادشاهی می رسید قسمتی را با طراحی و معماری متفاوت به کاخ اضافه می کرد.

این مطلب را از دست ندهید
طراحی داشبورد با Power BI

جاذبه های مختلف شهر استانبول,مسجد ایا صوفیه استانبول,تور استانبول,

وقتی که به دیدن این کاخ موزه بروید متوجه خواهید شد که هر قسمت آن نشانگر یک دوره ای از تاریخ می باشد. در اصل شما در این کاخ موزه معماری 4 قرن را می بینید که در طول سال ها گسترش و بازسازی شده است. این کاخ موزه در سال 1459 به دستور سلطان محمد دوم ساخته شد که حدود شش سال ساخت آن طول کشید و نام آن را کاخ جدید نامیدند دلیل نامگذاری آن هم این بود که با کاخ قدیمی که درمیدان  بایزید بود اشتباه گرفته نشود. این بنای تاریخی میان دریای مرمر و خلیج شاخ طلایی قرار گرفته است از کاخ موزه ی توپکاپی تنگه ی بسفر چشم انداز خیره کننده و حیرت انگیزی دارد که پیشنهاد می شودکه حتما در تور استانبول سری به بنای تاریخی بزنید. این بنای تاریخی که در منطقه ی اروپایی استانبول قرار گرفته است و در حوالی آن پر از انواع هتل ها واقامت های مختلف برای هر سلیقه ای می باشد که می تواند سفر رویایی برای شما رقم بزند.کاخ توپکاپی عثمانی فقط مختص افراد سلطنتی نبوده است و شامل مکان هایی مانند سرباز خانه، آشپزخانه، سالن ها، کیوسک ها و محل خواب در قسمت مرکزی بوده است که هیچ شباهتی به کاخ های اروپائیان ندارد و به طور ساده و کابردی بنا شده است . داخل این کاخ که به 4 قسمت تقسیم شده بود که قسمتی برای جلسات میان مقامات دولتی، حیات اصلی و قسمتی برای زن و اعضای خانواده فرمان روایان ساخته شده بود. لازم به ذکر است که قبل از اینکه وارد بخش داخلی این کاخ شوید نظاره گر اولین دروازه ی امپریالیستی با جلوه ای زیبا و با شکوه و هم چنین چشمه ی سلطان احمد سوم در حیاط خلوت  هستید.

شما می توانید با شرکت کردن در تور استانبول از دیدن انواع جاذبه های دیدنی در شهر استانبول لذت ببرید و سفری خاطره انگیز  و رویایی را برای خودتان و خانواده تان را رقم بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا