راهنمای سفر به ترکیهگردشگری

جاذبه های دیدنی سفر به ترکیه را از دست ندهید

افزایش بازدید در گوگل

می دانید معروف ترین جاذبه های دیدنی ترکیه کدام می باشد و بهترین زمان بازدید از این جاذبه های کی می باشد؟

مسجد سلیمیه در تور ترکیه ارزان  یکی از تاریخی ترین و بی نظیرترین جاذبه های دیدنی ترکیه می باشد. قدمت بسیار تاریخی و طولانی این مسجد سبب شده است تا امروزه اسم آن را در لیست بهترین جاذبه های دیدنی ترکیه مشاهده کنیم. مسجد سلیمیه با داشتن مناره هایی به ارتفاع ۸۲ متر و طراحی معماری اسلامی خود، جزء معدود مساجدی می باشد که اسم آن را می توانید در لیست میراث فرهنگی یونسکو نیز مشاهده نمایید. سالانه مراسم های مذهبی بسیار متعددی در این مسجد برگزار می شود که باشکوه ترین این مراسم ها را می توانید در ماه رمضان مشاهده کنید که گردشگران و توریست های بسیار زیادی از کشورهای مختلف برای شرکت در این مراسم ها، در تور ترکیه شرکت می کنند.

بهترین جاذبه های دیدنی ترکیه,جاذبه های دیدنی ترکیه,معروف ترین جاذبه های ترکیه

صخره های کاپادوکیه: جاذبه های دیدنی ترکیه

به گزارش سفر باتو ، صخره های کاپادوکیه یکی از سومین صخره هایی کندوی شکل در جهان می باشد که هیچ مردمی در این صخره ها زندگی نمی کند و سالانه مراسم ها و جشنواره های بسیار متعددی در این منطقه برگزار می شود که یکی از بهترین این جشنواره ها، جشنواره بالون ها می باشد که به رنگ های بسیار متنوع در آسمان این صخره ها به حرکت در می آیند. اگر شما نیز به دنبال بهترین جاذبه های دیدنی ترکیه می توانید بازدید از این صخره ها را در اولویت های خود قرار دهید و تصاویر بسیار باشکوهی را به ثبت رسانده و آلبوم زیبای جاذبه های دیدنی ترکیه خود را تکمیل تر نمایید. جاذبه شبیه به صخره های کاپادوکیه را می توانید در روستای کندوان، استان آذربایجان شرقی کشورمان نیز مشاهده نمایید.

بهترین جاذبه های دیدنی ترکیه,جاذبه های دیدنی ترکیه,معروف ترین جاذبه های ترکیه

شهر سافران بولو: جاذبه های دیدنی ترکیه

از دیگر بی نظیرترین و بهترین جاذبه های دیدنی ترکیه می توان به شهر سافران بولو اشاره که این شهر در چند کیلومتری از شهر آنکارا واقع شده است و یکی از قدیمی ترین شهرهای مرکزی کشور ترکیه می باشد و بسیار از گردشگران آن را به عنوان شهر عثمانی می شناسند. در نظر داشته باشید که در زمان های دور این شهر، یکی از مدرن ترین شهرهای ترکیه بوده است چرا که شما می توانید قدیمی ترین کاروانسرا، مسجد، حمام و مدرسه ها را در این شهر مشاهده کنید. اگر به دنبال معروف ترین و دیدنی ترین جاذبه های دیدنی ترکیه هستید می توانید شهر سافران بولو را در اولویت های خود قرار دهید. مردم این شهر کوچک نیز به مهمان نوازی و خونگرمی شهرت دارند و شما می توانید در طول بازدید خود از این شهر، مهمان یکی از خانه های قدیمی شهر سافران بولو شده و از غذاهای محلی این منطقه نیز میل کنید و یکی از بهترین سفرها را برای خود به ارمغان آورید.

بهترین جاذبه های دیدنی ترکیه,جاذبه های دیدنی ترکیه,معروف ترین جاذبه های ترکیه

افسوس: جاذبه های دیدنی ترکیه

از دیگر بهترین و بی نظیرترین جاذبه های دیدنی ترکیه می توان به افسوس اشاره کرد. یکی از تاریخی ترین شهرهای این کشور بوده و به مدت بسیار طولانی تحت سلطه یونانی ها واقع شد و همین امر سبب شده است تا امروزه آثار بسیار زیادی را در این شهر مشاهده کنید که معماری یونانی در آنها به کار رفته است. از بزرگ ترین و بی نظیرترین سایت های باستان شناسی که در این شهر تاریخی می توان مشاهده کرد، کتابخانه، موزه باستان شناسی، تئاتر بزرگ و قصرهای سلطنتی اشاره کرد که با گذشت تاریخ هنوز عظمت و شکوه خود بسیار بی نظیر خود را حفظ کرده است و شما می توانید بهترین لحظات را در این منطقه برای خود به ارمغان آورید. لازم است بدانید که در زمان های بسیار دور این شهر از مهمترین و بزرگترین شهرهای امپراتوری روم به بوده و زادگاه یوحنای و پولس نیز می باشد. شما نیز میتوانید این جاذبه ی بسیار باشکوه را با شرکت در یکی از بهترین تور ترکیه از نزدیک مورد بازدید قرار داده و اطلاعات جالبی را از راهنمایان گردشگری حار در این منطقه به دست آورید.

بهترین جاذبه های دیدنی ترکیه,جاذبه های دیدنی ترکیه,معروف ترین جاذبه های ترکیه

مرکز باستانی شناسی تروا: جاذبه های دیدنی ترکیه

از دیگر باشکوه ترین و دیدنی ترین جاذبه های دیدنی ترکیه می توان به مرکز باستان شناسی تروا اشاره کرد که این بی شک شما نیز تاکنون اسم تروا و داستان مربوط به آن را می دانید تا حداقل فیلم سینمایی آن را تماشا کرده اید. تروا نام جنگی بوده در یونانی ها در این جنگ به شدت شکست خوردن و برای نشان دادن صلح خود، اسب بزرگی را به مردم تروا هدیه دادند که در واقع درون این اسب صدها سرباز جنگجو قرار گرفته بودند تا بتوانند قلعه هلن را از داخل فتح نمایند. این مرکز باستانی در چند کیلومتری از شهر چاناق قلعه واقع شده است و شما می توانید به راحتی هیکل اسب چوبی واقع شده در میدان این شهر را به راحتی مورد مشاهده قرار دهید. عظمت و زیبایی منطقه سبب شده تا این جاذبه در لیست بهترین جاذبه های دیدنی ترکیه واقع شود.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا