گردشگری

۱۰ سرزمین تشنه دنیا

افزایش بازدید در گوگل

گرمترین مناطق دنیا کدامند؟

هر فردی در تعطیلات خود برنامه‌ ریزی‌ هایی را انجام می‌ دهد که به مناطق مختلفی مسافرت کند که بازدید از سواحل زیبا یا مناطق کوهستانی بهترین گزینه ممکن می ‌باشد، اما ماجراجویان دیگری هم هستند که بر خلاف این افراد علاقه زیادی به گرم‌ ترین نقاط بر روی کره زمین دارند و برای پیدا کردن گرمترین مناطق دنیا همیشه جستجوهایی را انجام می‌ دهند.

زمانی‌ که بحث از گرم‌ ترین نقاط بر روی زمین به میان می‌ آید مردم قاره آفریقا را در ذهن خود مجسم می‌ کنند، اما باید بگوییم مناطق دیگری هم هستند که از آفریقا بسیار گرمتر می‌ باشند و برای ماجراجویان گزینه بسیار مناسبی هستند، بنابراین اگر شما هم قصد دارید هنگام تعطیلات خود به کویر نوردی بروید و گرم ترین نقاط روی زمین را بیابید قبل‌ از هر چیزی باید نکات ایمنی را رعایت کنید.

چند منطقه گرمسیری در ایران واقع شده که عبارت ‌اند از: آغاجری،  اهواز و کویر لوت، همچنین مناطق دیگری چون دره مرگ، غدامس و … از دیگر مناطقی است که برای کویر نوردان گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌ رود اما توجه داشته باشید که این مناطق با توجه به گرمای بی ‌سابقه ای که دارند ممکن است فاقد سکونت باشند.

در ادامه این مطالب برای آشنایی بیشتر شما با مناطق گرمسیری ۱۰ مورد از نقاط گرم روی کره زمین را معرفی خواهیم کرد.

گرمترین مناطق جهان,گرمترین مناطق دنیا,گرم‌ ترین نقطه جهان

۱۰. آغاجری در ایران | Aghajeri

آغاجری که در جنوب کشور ایران قرار دارد به عنوان یکی از مناطق گرم یر روی جهان معرفی می شود که از آن برای انتقال نفت و گاز استفاده می کنند و هیچ گونه توجهی به ارزش آن برای گردشگری نشده است.

گرمای این منطقه به ۵۳ درجه سانتی گراد می رسد که زندگی در آن جا را غیر ممکن می کند، اما برای افرادی که به ماجراجویی در مناطق گرم علاقه دارند بسیار مناسب است.

۹. اهواز در ایران | Ahvaz

اهواز یکی از مناطق گرمسیری است که در فهرست گرمترین نقاط روی کره زمین در رتبه نهم واقع شده و شدت گرما در این منطقه حدود ۵۰ درجه سانتی‌ گراد می‌ باشد.

شاید به نظر شما امکان زنده ماندن در این منطقه با توجه به درجه حرارتی که دارد کاهش یافته، اما باید بگوییم که تعداد زیادی از مردم در این منطقه مشغول گذراندن زندگی هستند. با توجه به این ‌که اقتصاد کشور ایران در این شهر بر اساس منابع نفتی  می‌ چرخد بسیاری از کارگران و متخصص آن‌ جا زندگی می‌ کند.

گرمترین مناطق جهان,گرمترین مناطق دنیا,گرم‌ ترین نقطه جهان

۸. تیرات زوی در فلسطین | TIRAT ZVI

از دیگر مناطقی که برای کویر نوردان گزینه مناسبی بشمار می‌ رود تیرات زوی در فلسطین می‌ باشد که به دلیل درجه حرارت بالایی که دارد ممکن است از جاذبه‌ خاصی برخوردار نباشد، اما باید بگوییم که ماجراجویان کویر نوردی برای تحقیقات خود همواره به دنبال یافتن  مناطق گرمسیری دنیا هستند.

‌بیشتر مردم به علت گرمای بیش از حد از این منطقه فراری هستند، اما سفر مناسبی برای ماجراجویان می ‌باشد. درجه حرارت در این منطقه حدود ۵۳٫۸ درجه سانتی ‌گراد به‌ ثبت‌ رسیده که رتبه هفتم را در بین گرم ترین مناطق جهان به خود اختصاص داده است.

۷. آرا اوانه در مالی | ARA OUANE

در آفریقا منطقه دیگری به اسم آراء امان وجود دارد که بیشترین گرمای آن را ۵۴ درجه سانتی گراد به ثبت رسیده و در کنار جاذبه‌ های گردشگری دیگری که در مالی وجود دارد می‌ تواند گزینه بسیار مناسبی برای ماجراجویان باشد، هر چند تحمل هوایی با این درجه حرارت کار راحتی نیست، اما این مناطق به‌ تازگی مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است.

گرمترین مناطق جهان,گرمترین مناطق دنیا,گرم‌ ترین نقطه جهان

۶. تیم باکتو در مالی | TIMBAKTU

مناطقی که در کشور آفریقا قرار دارد از جاذبه‌ های بسیار زیادی برخوردار است، اما در کنار آن‌ ها منطقه‌ ای به اسم تیم باکتو در اختیار گردشگران قرار می‌ گیرد که رتبه ششم را از لحاظ گرم ‌ترین نقاط جهان به خود اختصاص می دهد.

تیم باکتو هرچند تفاوت بسیار کمی با آرا اوانه دارد، اما همین تفاوت اندک زندگی روزانه را برای بسیاری از افراد سخت خواهد کرد، بنابراین بهتر است شما از قبل سفر احتیاط‌ های لازم را در نظر داشته باشید.

۵. کبیو در تونس | KEBIU

کبیو از دیگر مناطقی است که یک جاذبه گردشگری کویری را درون خود جای داده و به ‌عنوان پنجمین منطقه برای ماجراجویان کویر نوردی معرفی می‌ شود، این جاذبه در تونس قرار دارد که به‌ عنوان یکی از مناطق گرم آفریقا معرفی می‌ شود.

کبیو با توجه به گرمای زیادی که دارد می ‌تواند سوژه مناسبی برای گردشگران باشد، بیشترین دمایی که در این منطقه به‌ ثبت‌ رسیده ۵۵ درجه سانتی ‌گراد است، بنابراین قبل ‌از سفر باید آگاهی لازم را در مورد رفتن به این منطقه در اختیار داشته باشید.

گرمترین مناطق جهان,گرمترین مناطق دنیا,گرم‌ ترین نقطه جهان

۴. غدامس در لیبی | GHADAMES

یکی از گرمترین نقاط کره زمین غدامس در کشور لیبی است که گرمای آن در بالاترین شدت به ۵۵ درجه سانتی گراد می‌ رسد و با توجه به این‌ که هیچ‌ گونه بارانی در این‌ جا رخ نمی‌ دهد طبیعت گیاهی محدودی دارد.

هرچند در این ‌جا تعداد کمی از مردم زندگی می‌ کنند، اما جمعیت آن‌ جا به‌ قدری پراکنده است که می‌ توان این منطقه را خالی‌ از سکنه معرفی کرد، بنابراین اگر هنگام سفر با مشکلی مواجه شوید افراد کمی هستند که به کمک شما آیند.

۳. دره مرگ در آمریکا | DEATH VALLEY

دره مرگ آمریکا رتبه سوم را از لحاظ گرم‌ ترین مناطق جهان به دست آورده که دمای ۵۷ درجه سانتی گراد به ثبت رسانده است. این منطقه در زمان ‌های گذشته جمعیت زیادی داشت، اما امروزه به دلیل گرمای بیش ‌از اندازه خالی‌ از سکنه می باشد و برای ماجراجویان گزینه مناسبی است.

گرمترین مناطق جهان,گرمترین مناطق دنیا,گرم‌ ترین نقطه جهان

۲. العزیزیه در لیبی | Al AZIZIYAH

لیبی از کشورهایی بشمار می رود که مناطق گرمسیری مختلفی را درون خود جای داده که یکی از آن‌ ها العزیزیه است و شدت گرمای آن به ۵۸ درجه سانتی گراد می‌ رسد که این منطقه را کاملا غیرقابل سکونت کرده، اما گردشگران به ‌راحتی می‌ توانند از این منطقه نهایت لذت را ببرند و ماجراجویی هایی را انجام دهند.

۱. کویر لوت در ایران | Dasht-e Lut

گرم‌ ترین نقطه جهان که ۷۰ درجه سانتی ‌گراد گرما را به ثبت رسانده کویر لوت در ایران می‌ باشد که اختلاف بسیار زیادی با مناطق دیگر از لحاظ گرما دارد، بنابراین زمانی‌ که راهی این منطقه برای ماجراجویی می‌ شوید باید وسایل مورد نیاز سفر را هم به ‌همراه داشته باشید، چرا که در آن ‌جا ممکن است گرما زده شوید. امروزه سکونت در کویر لوت غیر ممکن است، اما مردم در گذشته با حفر قنات های مختلف  در آن جا به راحتی سکونت داشتند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا