گردشگری

10 راهنمایی در طول سفر با خودروهای شخصی

نکات مهم در طول سفر با خودروهای شخصی

نکات ساده و کلیدی بسیاری در رابطه با خودرو وجود دارد که نیاز است به منظور حفظ جان خود و سایر سرنشینان در طی سفر با خودرو به آن ها توجه نمایید. از جمله مهم ترین نکات در این رابطه می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  1. تعداد سرنشینان باید متناسب با ظرفیت خودرو باشد و از تمام سر نشینان بخواهید که حتما کمربند ایمنی خود را پیش از حرکت و تا رسیدن به مقصد ببندند.
  2. از قرار دادن کودکان بر روی صندلی جلوی خودرو بپرهیزید و در صورت امکان از صندلی کودک برای نشستن کودک در خودرو استفاده نمایید.
  3. بهتر است به منظور خوردن و آشامیدن در محلی توقف نمایید و هرگز حین رانندگی مشغول خوردن و آشامیدن نباشید.
  4. هرگز زمانی که سطح هوشیاری تان پایین است و حالت خواب آلودگی دارید رانندگی نکنید زیرا می تواند بسیار خطر آفرین باشد، بنابراین بهتر است در مکانی امن توقف کنید و به استراحت و خواب بپردازید سپس مجددا رانندگی در طی مسیر را ادامه دهید.
  5. به هیچ عنوان در حاشیه جاده ها و بزرگراه ها و همچنین محل هایی که ایستادن می تواند خطرناک باشد توقف ننمایید و از خودرو خارج نشوید.
  6. در جاده ها و مسیرهای دو طرفه حتما از چراغ نور پایین استفاده کنید و هرگز چراغ نور بالا را به کار نگیرید، زیرا نور حاصل از آن میدان دید سایر رانندگان را تحت الشعاع قرار می دهد.
  7. پیش از تعویض ناگهانی مسیر به سایر خودروها و رانندگان پشت سر اطلاع دهید.
  8. سعی کنید در حین رانندگی به خاطر حفظ جان خود و سایر افراد از عصبانیت بی جا بپرهیزید و همراه با آرامش و خونسردی رانندگی کنید.
  9. توجه به هشدارهای پلیس و علائم راهنمایی و رانندگی بسیار ضروری و واجب است.
  10. از تلفن همراه در حین رانندگی استفاده نکنید زیرا موجب می شود که حواستان  پرت شود و تمرکز بر روی جاده و رانندگی نداشته باشید.

امیدوارم با رعایت نکات ذکر شده بتوانید سفری شاد و لذت بخش را تجربه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا