رپورتاژ

با این ترفند ها روزتو پر انرژی شروع کن!

چگونه صبح سرحال باشیم؟ بیدار شدن از خواب برای بسیاری از افراد سخت و دشوار است و حتی بسیاری از افراد ساعت ها پس از بیدار شدن همچنان کسل هستند و احساس خوشایندی ندارند. طبق تحقیقات انجام شده به موقع بیدار شدن می تواند تاثیرات بسیار مثبتی در زندگی و موفقیت های شما بگذارد. اما برای آن که صبح ها بتوانیم سرحال بیدار شویم و با حالی خوب به ادامه برنامه های روزانه بپردازیم باید چه کنیم؟ در این مقاله همراه ما باشید تا بدانیم چگونه صبح سرحال باشیم؟

اسپرسوساز مباشی,دستگاه اسپرسوساز خانگی,مه سنتر

چگونه سحرخیز شویم؟

برای این که بتوانید سحرخیز شوید باید مقدماتی را فراهم کنید این مقدمات می توانند شامل موارد زیر باشند:

دوری از عوامل تنش زا

چک کردن شبکه های اجتماعی پیش از خواب، شنیدن اخبار منفی و … می توانند در شما تنش ایجاد کنند.

مقدمات فردا را از شب قبل محیا کنیم:

اگر به مدرسه، سرکار، دانشگاه یا هر جای دیگر می روید، کیف تان را از شب قبل آماده کنید و صبح با خیالی راحت وسایل تان را برداشته و راهی شوید. به این طریق شما استرس کمتری برای فردا صبح تان خواهید داشت و بی شک خواب راحت تری را تجربه می کنید.

خواب کافی داشته باشیم:

کم خوابیدن یا زیاد خوابیدن هر دو می توانند برای سلامتی ما مضر باشند و ما را در معرض بیماری قرار دهند. طبق تحقیقات افراد کم خواب کسانی هستند که به صورت میانگین در یک شبانه روز کمتر از ۶ ساعت کمبود خواب داشته باشند. و افرادی که بیشتر از ۹ ساعت در طول شبانه روز می خوابند نیز ساعات بیشتری را از حد معمولی ۷ الی ۸ ساعت در طول شبانه روز به خواب اختصاص می دهند.

تنها پنج ثانیه فرصت داریم:

مغز شما تنها پنج ثانیه فرصت دارد تا از دایره امنش خارج شود. این قانونی است برای بیدار شدن از خواب. هنگامی که از خواب بیدار می شوید با خودتان تکرار کنید که تنها ۵ ثانیه فرصت دارم تا از جایم بلند شوم. سپس مجددا ۵ ثانیه فرصت دهید که به حرکت درآیید.

عطر گل ها را استشمام کنیم:

استشمام رایحه گل ها پس از آن که بیدار شدید بی شک باعث انرژی و شادابی شما می شود. می توانید یک گلدان در کنار تخت خواب تان قرار دهید و صبح ها نگاهش کنید.

روز را چگونه پر انرژی شروع کنیم؟

در محیطی آرام و بدون تنش بخوابیم :

حال خوب شما در طول روز وابسته به محیط خواب شما می‌باشد. محیط خواب علاوه بر این که باید تاریک باشد، باید بی سر و صدا هم باشد. سر و صدا یا وجود نور باعث می شود که خواب شما عمیق و راحت نباشد.

آب و کمی لیمو بنوشیم:

پس از خواب بدنتان آب از دست می‌دهد و همین مسئله باعث می‌شود که بدن با کم آبی روبرو شود. این کم آبی را می‌توانید با نوشیدن آب همراه چند قطره لیمو جبران کنید. لیمو باعث می‌شود که تمایل خوردن شما برای خوردن شیرینی جات کم شود.

در معرض نور خورشید قرار بگیریم:

نور خورشید باعث می‌شود که هورمون خواب دیگر ترشح نشود، پس بهتر است که صبح‌ها به محض بیدار شدن در معرض نور خورشید قرار بگیرید. حتی جالب است بدانید که از نور درمانی برای درمان افسردگی نیز استفاده می‌شود.

انجام فعالیت‌های سبک پس از بیداری:

با توجه به این که بهترین زمان برای ورزش سنگین عصرها می‌باشد، صبح ها نباید از نرمش‌های سبک نیز غافل شوید. روزانه ۱۵ دقیقه نرمش سبک باعث می‌شود که علاوه بر آن‌که سرحال شوید، شب نیز خواب راحتی را تجربه کنید.

اتاق را هنگام خواب تاریک کنیم:

تاریک کردن اتاق یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که موجب می شود یک خواب راحت و بی‌دغدغه داشته باشید.

برنامه خواب و بیداری تان را تنظیم کنیم:

شما می بایست ساعاتی را برای خواب و بیداری‌تان قرار دهید و به این ساعت‌ها وفادار بمانید. این روشی است که خواب شما تنظیم می‌شود. تنظیم شدن ساعت خواب باعث می‌شود که بدن مان در طول روز انرژی داشته باشد.

نکاتی برای سرحال بودن پس از بیداری

اسپرسوساز مباشی,دستگاه اسپرسوساز خانگی,مه سنتر

کافئین بنوشید:

کافئین را می توانید در نوشیدنی هایی مانند شکلات داغ، قهوه، نسکافه، چای و … بیابید. کافئین به بدن شما کمک می کند که بتوانید احساس خواب آلودگی را از خود دور کنید. کافئین می توانید شما را حداقل ۶ ساعت از خواب آلودگی دور کند.

استفاده از اسپرسوساز خانگی:

چگونه صبح سرحال باشیم؟ نوشیدن یک شات اسپرسو بی شک می تواند شما را بسیار پر انرژی سازد. برای تهیه اسپرسو با کیفیت نیاز به یک دستگاه اسپرسوساز خانگی و با کیفیت دارید. دستگاه اسپرسوساز آب را کمی به دمای جوش نزدیک می‌کند و آن را حداقل ۹ بار از میان دانه های قهوه عبور می دهد. یک دستگاه با کیفیت می تواند یک قهوه با بافت مطلوب و کف و کافئین بالا آماده کند. اسپرسوساز مباشی هم یکی از بهترین برندهای این وسیله است. شما می توانید دستگاه اسپرسوساز با کیفیت و اتوماتیک خود را به سادگی از وب سایت مه سنتر خریداری نمایید. مه سنتر یکی از برترین فروشگاه های عرضه لوازم خانگی است که هم به صورت فیزیکی و هم به صورت آنلاین در خدمت شما می‌باشد.

ساعت زنگ دار:

یکی دیگر از راه هایی که بتوانید به وسیله آن به راحتی از خواب بیدار شوید استفاده از ساعت زنگ دار است. زنگ ساعت شما را به سرعت از دنیای خواب جدا می کند.

رختخواب را در برابر نور خورشید قرار دهید:

یکی دیگر از روش هایی که باعث می شود صبح ها به راحتی از خواب بیدار شوید، قرار دادن رخت خواب‌تان در برابر نور خورشید است. تابش نور کمک می‌کند که میزان هوشیاری شما افزایش پیدا کند.

برطرف کردن اختلالات خوابی:

ناهنجاری‌هایی که هنگام خوابیدن ممکن است با آن روبرو شوید، در هنگام بیداری تاثیر نامطلوبی بر ساعات بیداری شما می‌گذارند. دیر خوابی یکی از مهم‌ترین اختلال‌هایی است که ممکن است با آن روبرو شوید.

اسپرسوساز مباشی,دستگاه اسپرسوساز خانگی,مه سنتر

چرا باید سحرخیز باشیم؟

سحرخیزی مزایای زیادی را برای شما به همراه خواهد آورد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

رژیم غذایی شما را اصلاح می کند: افرادی که صبح ها زود از خواب بیدار می شوند، تمایل بسیاری برای خوردن صبحانه که مهم ترین وعده غذایی است دارند، همین امر باعث می شود که الگوی تغذیه آن ها اصلاح شود.

برای انجام کارهایتان تمرکز پیدا می کنید: بیدار شدن در صبح زود باعث افزایش تمرکز شما نیز می گردد. افراد سحرخیز می توانند بدون آن که اطرافیان باعث حواس پرتی آن ها شوند، کارهایشان را با تمرکز کافی انجام دهند.

انرژی بیشتری در طول روز خواهید داشت: یکی از مزیت های سحرخیز بودن این است که شما در طول روز انرژی بیشتری برای انجام فعالیت ها و کارهایتان خواهید داشت.

نتیجه گیری

امروزه سبک زندگی شهری و استفاده از تلویزیون، گوشی، شبکه های اجتماعی و … همگی دست به دست هم داده اند تا به نوعی برنامه زندگی انسان ها را تحت تاثیر قرار دهند. انسان هایی موفق می شوند که کمترین تاثیر پذیری را از این سبک زندگی داشته باشند و بتوانند ساعت خواب و بیداری خود را تنظیم کنند. افرادی که دنبال موفقیت هستند بی شک در ابتدا باید برنامه زندگی و خواب و بیداری خود را تنظیم کنند و همین مسئله می تواند یکی از رموز موفقیت آن ها باشد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا