فرهنگ و هنر

۱۰ فیلم علمی تخیلی جذاب و هیجان‌ انگیز که باید دید!

افزایش بازدید در گوگل

بهترین فیلم علمی تخیلی از نظر شما کدام است؟

با توجه به این‌ که فیلم علمی ‌تخیلی به آینده‌ پیش رو می ‌پردازد و از ماهیتی فضایی برخوردار است، فیلمسازان دقت بیشتر و خلاقیت هنری بیشتری را بر روی آن بکار می‌ برند.

به‌ عنوان مثال همواره در فکر این هستند که چه شخصیت‌ هایی برای فیلم انتخاب کند و خط روایی داستان باید چگونه باشد، حتی ژانر علمی تخیلی  به مخاطبان کمک می‌ کند تا دنیای محدود امروزی را فراتر از آن چیزی هست که ببینند.

با توجه به این ‌که در مورد پایان این ژانرها احتمالاتی داده می‌ شود، تضاد واضحی بین آن ها وجود دارد، چرا که فیلم‌ هایی مثل  Space Odyssey از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند که باعث می شود تصور مردم در این ژانر کاملا دگرگون شود.

فیلم‌ های دیگری چون جای Battlefield Earth و Alien vs. Predator  کاملا با سقوط مواجه می ‌شوند و فیلم بی کیفیتی را در معرض دید بینندگان قرار می ‌دهد. در ادامه این مطالب قصد داریم شما را با ۱۰ فیلم علمی تخیلی با کیفیت آشنا کنیم. پس از انتخاب شما می توانید این فیلم ها را از بهترین سایت دانلود فیلم ایران تهیه نمایید.

بهترین فیلم علمی تخیلی,فیلم علمی تخیلی,فیلم علمی تخیلی جذاب

۱۰. فیلم Edge Of Tomorrow

در سال ۲۰۱۴ تریلری از فیلم edge of tomorrow منتشر شد که تمامی بینندگان فکر می ‌کردند با یک فیلم کاملا کلیشه ‌ای و تکراری مواجه هستند، دقیقا مانند تمامی ژانر فیلم‌ علمی تخیلی، اما نتیجه آن کاملا برعکس شد.

شاید بسیاری از افراد تا به‌ حال این فیلم را ندیده باشند، بنابراین باید بگوییم که نقش اصلی آن را تام کروز بازی می ‌کنند و بدل کارهایی که در ماموریت‌ های غیر ممکن کار خود را کاملا بی ‌نقص انجام می‌ دهند تام کروز را به‌ عنوان یک مرد اکشن سینما نشان خواهند داد.

با مشاهده این فیلم متوجه حمله‌ موجودات فضایی خواهید شد که در آن‌ جا تام کروز هم به ارتش خدمت می‌ کند و برای خط مقدم آن را اعزام می ‌کنند جایی‌ که وی هر بار با مرگی وحشتناک مواجه خواهد شد، اما دوباره ریست می ‌شود و به لحظه قبل ‌از حمله بر می‌ گردد.

در این داستان تام کروز باید چندین‌ بار این مرحله ترسناک را تکرار کند تا اینکه در نهایت با ریتا ورا تاسکی آشنا شود. با توجه به این‌ که انتظارات بدبینانه‌ ای در مورد آن وجود داشت، اما موفقیت زیادی را بدست آورد.

حتی یک سکانس را چندین‌ بار تکرار می کنند، اما توانست در ذهن بینندگان همیشه تازه بماند؛ به ‌طور کلی جذابیت فیلم را سکانس های ترکیبی و جلوه‌ های ویژه آن رقم می ‌زند.

معرفی فیلم علمی تخیلی فضایی,بهترین فیلم علمی تخیلی,فیلم علمی تخیلی

۹. فیلم Predestination

فیلم با کیفیت دیگری را در سال ۲۰۱۴ به اسم predestination  ساخته‌ اند که تا به امروز بینندگان توجه زیادی به آن نداشته ‌اند و به ‌عنوان نادیده گرفته ترین فیلم علمی تخیلی آن را معرفی می کنند، اما باید بگوییم که فیلم نامبرده یکی از فیلم‌ های علمی تخیلی در بهترین نوع خود می‌ باشد.

ایتان هاک و سارا اسنوک بهترین بازی خود را در این فیلم انجام داده ‌اند، از طرفی داستان این فیلم علمی تخیلی از پیچش‌ های بسیاری برخوردار است و سکانس های غیر منتظره‌ ای را به اندازه‌ فیلم های  Inception و The Prestige نشان می‌ دهد.

شما با مشاهده این فیلم یک بررسی درون نگرانه را در مورد هویت به شکلی ترسناک مشاهده خواهید کرد که موضوع جنسیت را در قلب داستان قرار داده است.

فیلم predestination در زمانی‌ که منتشر شد زیاد مورد توجه مردم قرار نگرفت، اما با توجه به این ‌که ایتان نقش اصلی آن را ایفا می ‌کنند، به‌ عنوان یکی از بهترین فیلم‌ های علمی تخیلی از دید منتقدان معرفی می ‌شود.

بهترین فیلم علمی تخیلی,فیلم علمی تخیلی,فیلم علمی تخیلی جذاب

۸. فیلم Blade Runner 2049

فیلم بلید رانر را در سال ۱۹۸۲ منتشر کرده اند که بعد از ۳۵ سال قصد داشتند دنباله آن را بسازند، اما مردم تصور می‌ کردند که قرار است با یک فیلم کاملا بی روح مواجه شود که تنها هدف آن‌ ها را به دست آوردن پول می‌ باشد.

همین تصورات ناخوشایند در مورد این فیلم باعث شد که تصورات مردم کاملا برعکس شود، فیلمی که در سال ۲۰۱۷ ساخته شد نامه‌ عاشقانه‌ ای به اولین ساخت آن می ‌باشد.

در این شرایط کارگردان فیلم جلوه‌ های ویژه‌ ای را ایجاد کرده و در هر لحظه فلش بکی به فیلم اورجینال می ‌زند و سکانس‌ هایی را پر از آرامش و فضای هنری ایجاد کرده‌ است.

در این فیلم رایان گاسلینگ نقش شخصیت جو را بازی می‌ کند که حتی منتقدان به‌ هیچ‌ وجه بازگشت هریسون فورد را در این فیلم نادیده نخواهند گرفت. فیلم اورجینال بلید  یک فیلم علمی تخیلی هیجان انگیز  بود که کاملا غیر قابل تکرار می‌ باشد و تصور می‌ کردند هیچ فردی نمی ‌تواند دنباله آن را بسازد، اما ۳۵ سال بعد که دنباله این فیلم ساخته شد، تصورات مردم را کاملا از بین برد.

هر چند به اندازه فیلم اورجینال نتوانست توجه بینندگان را جلب کند، اما به‌ عنوان یکی از تازه‌ ترین سوپرایزهای ژانر فیلم‌ های علمی تخیلی معرفی می ‌شود که آن را بسیار با کیفیت ساخته اند.

بهترین فیلم علمی تخیلی,فیلم علمی تخیلی,فیلم علمی تخیلی جذاب

۷. فیلم District 9

تمامی کارگردان هایی که در سال ۲۰۰۸ فیلم علمی تخیلی را ساختند با هزینه بسیار زیادی رو به‌ رو شدند. فیلم آواتار که جیمز کامرون آن را ساخته بود از تکنولوژی سه‌ بعدی برای  سکانس‌ های خود استفاده می ‌کرد که ۲۵۰ میلیون دلار را برای این پروژه در نظر گرفته بودند.

در واقع هر فردی که  برای ساخت فیلم‌ علمی تخیلی  از چنین جلوه‌ های ویژه ای استفاده کند، باید از یک حمایت مالی بسیار عالی برخوردار باشد. فیلم district9  که بلومکمپ  آن را ساخته است با بودجه‌ ای حدود ۳۰ میلیون دلار و در آفریقای جنوبی تولید شده که دقیقا آن مرد را ۴ ماه قبل ‌از فیلم آواتار منتشر کردند و توانست توجه تمام بینندگان را به سوی خود جلب کند.

این فیلم در مورد فرود آمدن یک سفینه فضایی با موجودات عجیب ‌و غریب بر روی زمین است که  در نهایت در مورد بحران مهاجران امروزی صحنه ‌هایی را به بینندگان نشان می ‌دهد و شاریتو کاپلی به صورت کاملا ماهرانه پیچش های فرازمینی را نمایش می دهد.

فیلم District9 چند بار نامزد اسکار شد و از آن به ‌عنوان بهترین فیلم سال یاد می ‌کنند، در نهایت می ‌توان گفت این فیلم با بودجه ‌ای بسیار پایین توانست ترکیب جلوه‌ های ویژه را به نمایش بگذارد.

بهترین فیلم علمی تخیلی,فیلم علمی تخیلی,فیلم علمی تخیلی جذاب

۶. فیلم Looper

بروس ویلیس از بازیگران نقش اصلی فیلم فرانچایز جان‌ سخت می‌ باشد که مردم تصور داشتند اگر وی در فیلمی غیر از این فیلم بازی کند فاجعه بدی را به بار می ‌آورد. از طرفی بروس ویلیس در فیلم‌ هایی چون Die Hard و The Sixth Sense و توانست به شهرت زیادی برسد، اما فیلم‌ های جدیدی که بازی کرده به  اندازه فیلم‌ های قبلی او مورد تمجید قرار نگرفت.

قبل‌ از این‌ که به ‌خاطر مشکلاتی که در سخن گفتن پیدا کند و بازنشست شود به دلیل بازی در بسیاری از فیلم‌ ها جایزه تمشک طلایی را دریافت کرد و غالبا امتیازات تک ‌رقمی را در راتن تومیتوز به دست می‌ آورد.

بروس ویلیس با بازی در فیلم علمی تخیلی Looper توانست بعد از سال ‌ها توجه بینندگان را به سوی خود جلب کند. در واقع به دلیل این‌ که ویلیس و جوزف گوردون لوی در این فیلم بازی می کنند، سکانس های کلیشه ‌ای محبوبی وجود دارد، همچنین سکانس ‌های اکشن هیجان انگیزی را می ‌توان مشاهده کرد.

این فیلم با کیفیت  فضاهای کاملا واقعی و بسیار تاریک را نشان می ‌دهد که یک داستان هوشمندانه می‌ باشد و می‌ تواند توجه افرادی که به فیلم اکشن علاقه دارند را جلب کند.

بهترین فیلم علمی تخیلی,فیلم علمی تخیلی,فیلم علمی تخیلی جذاب

۵. فیلم The Fifth Element

میلا یوووویچ به‌ عنوان ستاره آینده فوتبال فرانچایز در فیلم The Fifth Element بازی می‌ کند توانسته یک نقش کاملا موثر از خود به ‌جای بگذارد. در واقع ما در این فیلم با داستانی ساده با شخصیت‌ های تک بعدی مواجه هستیم که تمامی شرایط را برای تبدیل کردن این فیلم به یک فیلم شکست‌ خورده دارا است.

در واقع این فیلم علمی تخیلی هیجان انگیز به ‌عنوان یکی از پرهزینه‌ ترین فیلم‌ های اروپایی در نظر گرفته می‌ شود که تا آن زمان که این دستورالعمل‌ های اشتباهی را برای آن بکار برده‌ اند.

بروس ویلیس در این فیلم افسر سابق نیروهای ویژه است که به شغل راننده تاکسی مشغول می باشد و سعی دارد جهان را از نابودی نجات دهد.

ویلیس در این فیلم به‌ عنوان یک شخصیت معتاد به سیگار و باهوش به ایفای نقش می ‌پردازد که قصد دارد نیروهای فرازمینی را از بین ببرد. از طرفی پایان این فیلم بسیار هیجان ‌انگیز است و یک فضای پاد آرمان ‌شهری را نشان می ‌دهد که افرادی چون گری اولدمن در آن به ایفای نقش می ‌پردازند.

بهترین فیلم علمی تخیلی,فیلم علمی تخیلی,فیلم علمی تخیلی جذاب

۴. فیلم Her

فیلم Her یکی از عجیب ‌ترین فیلم‌ علمی تخیلی که تا حالا پخش شده‌ معرفی می شود که در این فیلم واکین فینیکس شخصیت تئودور را بازی می‌ کند و عاشق یک دستیار مجازی خواهد شد.

سامانتا دستیار مجازی این فیلم شخصیت یک زن را به خود می ‌گیرد، با توجه به این‌ که مفهوم اصلی داستان بررسی ‌های عمیق روان ‌شناختی می ‌باشد؛ کم ‌تر کسی احساس می ‌کرد که این فیلم در ذهن بینندگان ماندگار باشد.

فیلم her در واقع یک بررسی در مورد ماهیت عشق می ‌باشد که فینیکس به‌ عنوان یکی از با استعدادترین بازیگران، حس فرازمینی صدمه پذیر را به نقشش القاء می ‌کند.

در واقع این بازیگر به‌ قدری نقشش را خوب بازی می‌ کند که هیچ‌ کس باور نمی ‌کند همان بازیگری است که چند سال بعد با موهای سبز و خنده‌ ترسناک نقش آرتور فلک را بازی کرده‌ است.

در واقع صداپیشگی اسکارلت یوهانسون برای نقش دستیار مجازی از دیگر نقاط مثبت این فیلم می‌ باشد، زیرا با وجود این‌ که در تمام فیلم روی صحنه قرار نداشته، توانست واکنش عمیقی را از مخاطبان دریافت کند.

بهترین فیلم علمی تخیلی,فیلم علمی تخیلی,فیلم علمی تخیلی جذاب

۳. فیلم Snowpiercer

فیلم علمی تخیلی  دیگر که به نوعی آخرالزمانی است snowpiercer نام دارد که با توجه به مضمون و کیفیتی که دارد توانست همه را غافل‌ گیر کند، چرا که کم‌ تر کسی فکر می‌ کرد که در سال ۲۰۱۲ به‌ عنوان یکی از بهترین فیلم ‌ها معرفی شود.

برای این ‌که متوجه کیفیت این فیلم شوید، می‌ توانید سریال آن را نگاه کنید؛ در واقع مفهوم این فیلم خیلی تکان‌ دهنده است؛ چرا که تفاوت ‌های زیادی را در طبقات اجتماعی نشان می ‌دهد.

از طرفی نسخه سریالی پخش شده این فیلم از کیفیت خوبی برخوردار نیست و تنها نقطه قوت آن این است که بونگ جون هو سکانس ‌های بیشتری را بازی خواهد کرد و تأکید بیشتری بر روی آن دارند.

نسخه اورجینال فیلم snowpiercer داستان قطاری را به اسم برف شکن روایت می‌ کند که تعداد کمی از بازماندگان فاجعه انقراض بشریت را درون خود قرار داده و  هیچ‌ گاه متوقف نمی‌ شود.

در این قطار افرادی که مرفه هستند در قسمت لوکس و جلوی قطار از سکونت دارند و فقرا را به قسمت ‌های آخر قطار منتقل می ‌کنند، در واقع با فقرا مثل کارگران مراکز کار اجباری رفتار می کنند.

این فیلم علمی تخیلی جالب به طور واضح  جدایی طبقات اجتماعی را بعد از یک مبارز علیه قدرت‌ های شکست‌ ناپذیر مطرح می‌ کند، بنابراین می ‌توان گفت فیلم نام برده فراتر از مبارزه پاد آرمان شهری برای بقاء می ‌باشد.

نقش اصلی داستان را کریس ایوانز بازی می ‌کند که آن را بسیار پر جزئیات ارائه خواهد داد و باعث می ‌شود مخاطبان آرام‌ آرام به تماشای قسمت ‌های جلویی قطار بپردازند.

بهترین فیلم علمی تخیلی,فیلم علمی تخیلی,فیلم علمی تخیلی جذاب

۲. فیلم The Terminator

یکی از بدنسازهایی که به دنیای بازیگری روی آورده، توانسته یکی از بهترین فیلم ‌های علمی ‌تخیلی را  برای بینندگان بر جای بگذارد. در واقع در سال ۱۹۸۴ آرنولد شوارتزنگر با بازی در فیلم the terminator توانست هیجان بسیاری را در این فیلم ایجاد کنند.

هرچند مردم تصور می‌ کردند که در روزهای اول انتشار از استقبال چندانی برخوردار نخواهد بود، اما آن مرد با ایفای نقش یک ستاره اکشن توانست که این فیلم را به مدت دو هفته به‌ عنوان یکی از بهترین فیلم‌ های ایالات متحده  در صدر باکس آفیس قرار دهد و چیزی حدود ۱۳ برابر  هزینه‌ هایی که انجام داده بودند را بدست آوردند.

آرنولد در کنار بازیگرانی چون لیندا همیلتون و مایکل بین توانست سکانس ‌های  هیجان‌ انگیزی را خلق کند.

بهترین فیلم علمی تخیلی,فیلم علمی تخیلی,فیلم علمی تخیلی جذاب

۱. فیلم Dredd

Dredd یک فیلم علمی تخیلی هیجان انگیز  و کلیشه ‌ای شناخته می‌شود که داستان آن در مورد شخصیتی قاضی می ‌باشد، در واقع یک پلیس متعلق به آینده هست که برای اعدام جنایتکاران حکم صادر می کند.

در نهایت این شخصیت در یک آپارتمان شهر گرفتار جنایتکاران می شوند که قصد دارند او را بکشند. در ادامه فیلم سکانس هایی را پر از خونریزی مشاهده خواهید کرد که نقش اصلی آن کارل اربن می باشد.

در این فیلم فضاهایی پر از اضطراب، تنش ثابت را باهم ترکیب کرده اند که شخصیت های آن از دیالوگ های ساده ای استفاده می کنند و روایت داستان بسیار محدود است، اما داستان از پیچ و تاب های بسیاری برخوردار است که توجه مخاطبان را جلب می کند.

در این فیلم علمی تخیلی جالب سکانس های وحشتناکی چون کنده شدن پوست افراد، قطعه کردن مردم با دندان و قتل عام با مسلسل ها وجود دارد که در کمتر فیلمی از این ژانر وجود دارند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا