فرهنگ و هنر

10 موضوع داستانی ارواح برتر جهان

بخوانید و بترسید

انتشار 10 داستان ارواح برتر دنیا

اگر شما هم به ماجرا های ترسناک علاقمند هستید پس با ما همراه باشید تا ده داستان ارواح برتر جهان را برای شما معرفی کنیم. سال های 1880 تا 1930 میلادی بهترین دوره برای نوشتن داستان های ترسناک و با مضامین ارواح بود و داستان های کوتاهی که محتوای ادبی داشتند در این سال ها رونق فراوانی گرفتند و به اوج خود رسیدند. برای مثال می توان به نویسنده معروف آمریکایی اشاره کرد که در همین دوران یک مجموعه به نام “در زمان ما” نوشت که حاوی چندین داستان کوتاه بوده که در نوع خود بی نظیر هستند.

بهترین داستان های ترسناک جهان,ترسناک ترین داستان های دنیا,داستان های ترسناک جهان,

پیتر واشنگتن معتقد است که داستان هایی که موضوع شان در رابطه با ارواح است ابتدا در قالب داستان های کوتاه ارائه می شدند و سپس در طول زمان به داستان هایی طولانی یا رمان تبدیل شده اند. در کنار علاقمندان به این سبک از داستان ها، گروه دیگری نیز هستند که بشدت منتقد آن هستند و اعتقاد دارند این دسته از داستان ها صرفا موجب ترس و وحشت می شوند و خاصیت دیگری ندارند. واشنگتن اما اعتقادش چیز دیگری است. او می گوید برخی داستان های خیلی خوب دنیا ژانر ترسناک دارند و از بهترین سبک نوشتاری برخوردار هستند.
در ادامه با ما همراه باشید تا ده داستان برتر با ژانر ترسناک و ارواح از دیدگاه گاردین را برای شما معرفی کرده و توضیحات مختصری در مورد آن ها به شما ارائه دهیم.

رمان های ترسناک جهان,رمان های ترسناک معروف دنیا,نوشتن داستان های ترسناک,

1. پیچش پیچ – هنری جیمز | The Turn of the Screw

از جمله بهترین و برگزیده ترین رمان های ترسناک معروف دنیا “پیچش پیچ” نام دارد که توسط هنری جیمز نویسنده انگلیسی که در آمریکا به دنیا آمده، نوشته شده است. این نویسنده کتاب های ادبی بسیاری نوشته و در این زمینه بسیار تاثیر گذار بود. همچنین او در به وجود آمدن مکتب رئالیسم ( واقع گرایی) در محدوده انگلستان بسیار موثر واقع شد. هنری در سبک منتخب خود تلاش زیادی داشت او سبک و روایت داستان خود را در مکتب رئالیسم بسیار هوشمندانه انتخاب می کرد. جیمز اثر بی نظیر خود یعنی پیچش پیچ را در سال 1898 میلادی به انتشار رساند و پس از آن بارها روایت داستانش به صورت تئاتر و فیلم برای دوست دارانش پخش شد.

بهترین داستان های ترسناک جهان,ترسناک ترین داستان های دنیا,داستان های ترسناک جهان,

2. آیینه – ادیت وارتون | The Looking Glass

آینه از ترسناک ترین داستان های دنیا است که در سال 1935 میلادی توسط وارتون که نویسنده و طراحی آمریکایی تبار می باشد منتشر شد. آیینه یکی از داستان های برتر به انتخاب گاردین بوده که در زمینه ارواح و ژانر ترسناک است. داستان این کتاب در مورد خانمی می باشد که به کارمندانش می گوید با معشوقه زن پیری ارتباط دارد که مرده است. وارتون همچنین اثر دیگری به نام ” عمر بی گناهی” دارد که در سال 1920 به چاپ رسید و توانست یک سال بعد جایزه پولیترز را به خود اختصاص دهد. ادیت وارتون اولین خانمی بود که توانست افتخار گرفتن این جایزه را نصیب خود کند. از این نویسنده آمریکایی تا کنون 2 کتاب به زبان پارسی به ترجمه رسیده است. وارتون به زبان های زیادی تسلط داشته و به زبان فرانسوی نیز کتاب نوشته است.

این مطلب را از دست ندهید
10 فیلم انگیزشی برتر دنیا تاکنون برای رسیدن به موفقیت

رمان های ترسناک جهان,رمان های ترسناک معروف دنیا,نوشتن داستان های ترسناک,

3. کلبه شمشادپیچ  – پلهام گرنویل ودهاوس | Honeysuckle Cottage

با این که این داستان جزء رمان های ترسناک دنیا و در زمینه ارواح نوشته شده اما محتوایی کمدی دارد. این نویسنده سابقه طولانی در کار خود داشته و حدود 70 سال به نوشتن کتاب های مختلف مشغول بود که موفقیت های زیادی هم کسب کرد. ودهاوس بیشتر از اینکه به نوشتن داستان های ارواح معروف باشد، در زمینه نوشته های کمدی شهرت یافت. همچنین نویسندگان مشهور زیادی مانند رشدی و آدامز از داستان های او تعریف کرده اند. ودهاوس بیشتر عمرش را در دو کشور فرانسه و آمریکا به سر برد.

بهترین داستان های ترسناک جهان,ترسناک ترین داستان های دنیا,داستان های ترسناک جهان,

4. دختر بینوا – الیزابت تیلور | Poor Girl

به علت تشابه اسمی این نویسنده را با الیزابت تیلور بازیگر اشتباه نگیرید. نویسنده کتاب دختر بینوا در برکشایر انگلیس در سال 1912 چشم به جهان گشود. گاردین معتقد است این اثر از الیزابت تیلور یکی از داستان های فوق العاده erotic در میان تمامی داستان های ارواح در دنیا می باشد.

رمان های ترسناک جهان,رمان های ترسناک معروف دنیا,نوشتن داستان های ترسناک,

5. پنجره باز اثری از ساکی | The Open Window

این اثر یکی از کوتاه ترین و بهترین رمان های ترسناک جهان است. این نویسنده بخاطر مهارتی که زمینه نوشتن داستان های کوتاه دارد با کسانی چون اهنری و پارکر مقایسه شده و نام او در اصل هکتور هوگ مونرو می باشد که به او لقب ساکی داده اند. گاردین این داستان را کمدی دانسته و می گوید ارواحی که در این کتاب از آن ها اسم برد شده تخیلی هستند. از دید او داستان پنجره باز شاهکاری مینیاتوری است.

بهترین داستان های ترسناک جهان,ترسناک ترین داستان های دنیا,داستان های ترسناک جهان,

6. کافیه که سوت بزنی تا بیام سراغت خانم جون! – ام آر جیمز | O Whistle and I’ll Come to You, My Lad

یکی از بهترین داستان های ترسناک جهان که گاردین در مورد آن می گوید باید در هنگام غذا خوردن یا در اتاقی تاریک آن را خواند. جیمز در سال 1862 و روز یکم اوت در کنت انگلستان چشم به جهان گشود. وی به داستان هایی که در قرن 19 بسیار محبوب بودند (سبک کلاسیک) بسیار علاقمند بود و داستان های وحشتناک خود را نیز به همین سبک نوشت.

رمان های ترسناک جهان,رمان های ترسناک معروف دنیا,نوشتن داستان های ترسناک,

7. پنجه میمون – ویلیام ویمارک جاکوبز | The Monkey’s Paw

این کتاب در دسته بهترین رمان های ترسناک دنیا قرار دارد و گاردین می گوید آن را هرگز نباید نیمه شب خواند چرا که موی بر تن همگان سیخ می شود! این کتاب به زبان شیرین فارسی نیز ترجمه شده و اصل آن در سال 1902 میلادی منتشر گشت. داستان کتاب به این صورت است که پنجه میمونی که مرده مانند یک طلسم کار می کند.

بهترین داستان های ترسناک جهان,ترسناک ترین داستان های دنیا,داستان های ترسناک جهان,

8. مرده دزد – رابرت لوئیس استونسون | The Body-Snatcher

اثری کوتاه و عالی در زمینه ارواح که نویسنده اسکاتلندی آن که طبع شاعرانه نیز داشته آن را نوشته است و در سال 1884 موفق شده آن را منتشر کند. رابرت لوئیس استونسون نویسنده ای می باشد که بورخس، ارنست همینگوی و… او را ستایش کرده اند. داستان این کتاب آنقدر جذاب بود که در سال 1994 میلادی آن را به صورت فیلم درآورده و بازیگرانی چون وایز، کارلوف و لوگزی در آن بازی کرده اند. گاردین از این اثر بسیار تعریف کرده و می گوید همان چیزی است که از رابرت انتظار می رفت. این اثر راجع به کسی است که مرده ها را می دزدد و آن ها را به مدرسه پزشکی تحویل می دهد.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین سوغاتی های کشور اتریش

رمان های ترسناک جهان,رمان های ترسناک معروف دنیا,نوشتن داستان های ترسناک,

9. بازدید از موزه – ولادیمیر ناباکوف | The Visit to the Museum

ناباکوف اصالتی روسیه-آمریکایی دارد. داستان بازدید از موزه جزء داستان های ترسناک جهان بوده و درباره زندگی خودش است که خیلی از خوانندگان این اثر و طرفدارانش از این موضوع بی اطلاع هستند. از این نویسنده اثر دیگری به نام لولیتا منتشر شده؛ اما او در نوشتن داستان های ترسناک در زمینه رواح هم زبردست بوده. ناباکوف در داستان بازدید از موزه روایت تسخیر کردنش توسط روح یک کشور را بیان می کند.

بهترین داستان های ترسناک جهان,ترسناک ترین داستان های دنیا,داستان های ترسناک جهان,

10. “دماغ” و “شنل” – نیکلای گوگول | The Nose and The Overcoat

دو داستان مهم در زمینه روح که به لطف خشایار دیهیمی به فارسی ترجمه شده اند. نام کتاب دیهیمی یادداشت های یک دیوانه است که توسط نشر نی به چاپ رسید. با این که این داستان ها خیلی هم ترسناک نیستند اما در میان کتاب هایی به این شیوه، از لحاظ سبک نوشتاری بسیار مهم هستند. گوگول به دلیل موثر بودن اثراتش در میان نویسندگان دیگر به پدر ادبیات رئالیسم جدید در کشور روسیه مشهور شده است. داستایوسکی از یک جمله در کتاب شنل استفاده کرده و برای ستودن او گفته که: همه ما از زیر شنل گوگول بیرون آمده ایم. این دو کتاب هم به صورت فیلم ساخته شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا