بیوگرافی

زندگینامه تونی آدامز اسطوره فوتبال آرسنال

افزایش بازدید در گوگل

بیوگرافی تونی آدامز (زندگینامه ورزشکاران)

الکساندر آدامز از فوتبالیست های باشگاه آرسنال است که با توجه به مهارت‌ هایی که داشت توانست به تیم ملی فوتبال انگلستان هم راه پیدا کند. تونی آدامز در ابتدا با تیم ملی آرسنال قرارداد بسته بود و بعد از حدود ۲۲ سال تصمیم گرفت بازی‌ های خود را در تیم ملی انگلیس انجام دهد.

آدامز با بازی در باشگاه آرسنال و تیم ملی انگلستان توانست گل های بسیاری را به ثمر برساند و کاردنامه درخشانی در این تیم دارد. در این مطلب قصد داریم به زندگی‌ نامه تونی آدامز این ورزشکار موفق بپردازیم.

عکس تونی آدامز

بیوگرافی تونی آدامز,زندگی نامه تونی آدامز,زندگینامه تونی آدامز

تونی آدامز کیست؟ تونی آدامز از ورزشکاران محبوبی است که توانست با فعالیت های پی در پی خود و در سن ۲۱ بازوبند کاپیتانی آرسنال را به دست آورد و تا زمان بازنشستگی خود آن را به‌ همراه داشت. آدامز که در سن جوانی بازوبند کاپیتانی را به دست آورد با حاشیه های بسیاری هم رو به رو شد.

تونی آدامز برای اثبات خود به مدت زمان زیادی نیاز داشت، چرا که کسی باور نداشت که با سن کم بتواند تیم را به خوبی اداره کند‌. تونی آدامز به همراه دو فوتبالیست دیگر به اسم دیوید سیمن و استیو بولد سد دفاعی عظیمی را ایجاد کرده بودند.

لازم به ذکر است که بگوییم تونی آدامز را پروفسوری می نامند که هیچ‌ گونه کمکی را از دیگران دریافت نکرده و تمامی افتخارات و جوایزی که بدست آورده نتیجه زحمات خودش بوده است.

عکس تونی آدامز,بیوگرافی تونی آدامز,زندگی نامه تونی آدامز

دوران کودکی تونی آدامز

در زندگینامه تونی آدامز آمده است که: تونی آدامز در سال ۱۹۶۶ و در شهر انگلیس بدنیا آمد، اما محل سکونت وی داگنهام است و در مدرسه همان شهر هم از سال ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۸ تحصیلات خود را به اتمام رساند، سپس آدامز تحصیلات دبیرستانی را در مدرسه دیگر به اسم ایست گروپ به اتمام رسانده است.

تونی آدامز زمانی‌ که تنها ۱۴ سال داشت قراردادی را با تیم آرسنال بست و از همان ابتدای کودکی تفریحات خود را در این ورزش پیدا کرد.

بیوگرافی تونی آدامز,زندگی نامه تونی آدامز,زندگینامه تونی آدامز

زندگی حرفه ‌ای تونی آدامز

اولین بازی تونی آدامز در برابر ساندرلند انجام شد که بعد از بازی های پیاپی که انجام داد به‌ عنوان بازیکن ثابت در این تیم مشغول به فعالیت شد و در همان فصل هم توانست به اولین جام داوران حرفه ‌ای در تیم آرسنال دست پیدا کند.

تونی آدامز ۲۳ سال در تیم آرسنال حضور داشت و با بازیکنان موفقی در خط دفاعی همبازی بود، به ‌نحوی که توانست در سال‌ های ۱۹۸۶ تا ۱۹۸۷ چهار جام با ارزش را به دست آورد.

در سال ۱۹۹۴ تونی آدامز توانست قهرمانی کاپ قهرمانی اروپا را بدست آورد و همه طرفدارانش اعتقاد داشتند که آدامز مهارت خاصی را در خط دفاعی از خود نشان داده است. تونی آدامز به اندازه ‌ای مشهور بود که آهنگ ‌هایی را بنام وی در دوران ورزشی به او اختصاص دادند.

بیوگرافی تونی آدامز,زندگی نامه تونی آدامز,زندگینامه تونی آدامز

تونی آدامز توانست کتاب آتوبیوگرافی که نوشته خودش بود را در سال ۲۰۰۰ به بازار عرضه کند و مورد توجه منتقدین بسیاری قرار بگیرد، همچنین در سال ۲۰۰۸ بعد از مدتی دوری از تیم آرسنال که برای اولین‌ بار رو به روی این تیم قرار گرفت هوادارانش در باشگاه امارات آرسنال صحنه ای بی نظیر را برای او خلق کردند و بر روی یک بنر نوشته بودند که تنها یک تونی آدامز وجود دارد.

لازم به ذکر است که بگوییم تونی آدامز موسسه ‌ای را به اسم موسسه شانس ورزشکاران احداث کرده‌ که هدف از ایجاد آن مشاوره به ورزشکارانی بود که اعتیاد داشتند.

ماندگارترین لحظات با ارزش آدامز را می توان به آخرین بازی وی در فصل ۱۹۹۸_۱۹۹۹ اختصاص داد که پاسی رل برای وی فرستادند  و با دروازه‌ بان به‌ تنهایی رو به‌ رو شد و توانست در نهایت آرامش توپ را وارد دروازه کند که خوشحالی این ورزشکار به یادماندنی بود.

مجسمه یادبودی را از خوشحالی تونی آدامز ساخته اند که مقابل باشگاه آرسنال قرار دارد، آخرین بازی تونی آدامز را می‌ توان در مقابل اورتون نام برد. تونی بعد از ۲۲ سال ۳۲ گل را برای آرسنال ثبت کرد و ۶۷۴ بازی را برای این تیم انجام داد، در نهایت در سال ۲۰۰۲ قبل ‌از این‌ که فصل جدید بازی آرسنال شروع شود برای همیشه از بازی فوتبال کناره ‌گیری کرد.

بیوگرافی تونی آدامز,زندگی نامه تونی آدامز,زندگینامه تونی آدامز

تونی آدامز در تیم ملی انگلیس

تونی آدامز علاوه‌ بر بازی در تیم آرسنال در تمامی رده‌ های تیم ملی انگلیس حضور داشت، وی حدود ۱۵ بازی در تیم دوم انگلیس و ۵ بازی را برای تیم زیر ۲۱ سال انگلیس انجام داده که جمعا ۶۶ بازی را برای تیم ملی این کشور به ثبت رسانده است.

همان طور که گفته شد تونی ۱۵ سال در تیم ملی انگلیس حضور داشت، اما نتوانست همانند دوران طلایی در آرسنال موفقیت‌ های بسیاری را به دست آورد، چرا که انگلستان در آن سال‌ ها اوضاع خوبی را سپری نمی ‌کرد تونی در نهایت ۱۳ گل را به ثمر رساند و بعد از این ‌که قرارداد خود را با باشگاه‌ های فوتبال به‌ عنوان فوتبالیست به اتمام رساند حرفه مربی گری و مدیریت ورزش را برای خود انتخاب کرد.

بیوگرافی تونی آدامز,زندگی نامه تونی آدامز,زندگینامه تونی آدامز

زندگی شخصی تونی آدامز

تونی آدامز ۶ فرزند دارد و اولین ازدواج خود را در سال ۱۹۹۲ انجام داد که در نهایت ۵ سال بعد به جدایی انجامید و در سال ۲۰۰۴ ازدواج مجدد خود را انجام داد که به گفته وی زندگی بسیار ایده ‌آلی دارد.

بیوگرافی تونی آدامز,زندگی نامه تونی آدامز,زندگینامه تونی آدامز

تونی در اواسط دهه ۸۰ متاسفانه مسیر ورزشی خود را کاملا گم کرد و مسائلی پیرامون زندگی وی را فرا گرفت که بعدها هم به آن اعتراف کرد، از طرفی در سال ۱۹۹۰ تصادفی برای وی رخ داد که باعث شد از او تست الکل گرفته شود و به دلیل نتیجه مثبتی که اعلام شد آدامز را در حرفه فوتبال تا مرز نابودی پیش می برد، اما بعد از آمدن آرسن ونگر به تیم آرسنال این مشکل رفع شد و برای همیشه الکل را کنار گذاشت.

بیوگرافی تونی آدامز,زندگی نامه تونی آدامز,زندگینامه تونی آدامز

جوایز و افتخارات تونی آدامز

  • ۴ جام قهرمانی Football League First Division
  • ۲ قهرمانی لیگ برتر
  • ۳ قهرمانی FA Cup
  • قهرمانی کاپ باشگاه های اروپا
  • تونی آدامز افتخارات شخصی بسیاری هم با پیراهن آرسنال به دست آورده است که تعدادی از مهم ترین آن ها به شرح زیر است:
  • بهترین بازیکن جوان سال ۱۹۸۷
  • چهار بار عضویت در تیم سال فوتبال انگلیس
  • عضویت در تیم قرن لیگ برتر
  • عضویت در لیست ۱۰۰ اسطوره تاریخ لیگ انگلیس
  • عضویت در سالن مشاهیر فوتبال انگلیس
شبکه اجتماعی
Tony Adams Instagram

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا