مد و زیبایی

10 راز برای داشتن احساس زیبایی و حس اعتماد به نفس

خلاصه نوشته
  • احساس زیبایی، مفهمومی که شاید بسیاری از ما مدت زیادی است که با آن بیگانه ایم! اما دلیل این عدم وجود واقعا کم و کاستی در چهره ماست یا اینکه تنها افکار مزاحم و غیر حقیقی در ذهن مان خانه کرده اند؟ ما باید باور کنیم که زیبایی نیز مثل واژه های خوبی و بدی نسبی و متغیر است؛ در واقع این‌ تفاوت در  سلایق و دیدگاه ها ست که به تعاریف اینچنینی معنی می دهد.

چگونه احساس زیبایی داشته باشیم

هر چقدر که این جمله کلیشه ای به نظر بیاید باز هم یک واقعیت است. همیشه اخلاق مهم تر از ظاهر است. چه کسی حاضر می شود یک آدم از خود راضی و اعصاب خرد کن و یا خشن و بد اخلاق را صرفا چون زیباست تحمل کند؟ خیلی هم که صبور باشد بالاخره یک روز این کاسه صبر لبریز می شود!

شبکه های اجتماعی، اینترنت و تلویزیون بارها و بارها الگو هایی را نشان داده اند و به ما قبولانده اند که فقط در صورتی می توانی خودت را دوست داشتنی و زیبا بدانی که شبیه آن ها باشی و در نهایت، تنها این اعتماد به نفس ما بود که روز به روز بیشتر تحلیل می رفت و مدام خود را مقایسه می کردیم، تا اینکه بالاخره به تصویر در آینه نگاه کردیم حس کردیم زیبا نیست؛ باید تغیرش بدهیم، حالا به هر شکل و روشی که شده! اما بیایید برای یک بار هم که شده با خود فکر کنیم که شاید به جای صورت فقط باید کمی طرز فکرمان را تصحیح کنیم!

با یاد آوری افسانه یونانی پروکروستس، راهزنی که دست و پای قربانیان خود را می کشید تا هم اندازه تخت او بشوند و هرکسی که زیادی کوتاه یا بلند بود را می کشت؛ از شما دعوت می کنیم که ادامه این مقاله با Bestfarsi همراه باشید و اجازه ندهید دست و پای تان را بکشند تا در قالب زیبایی دنیا جا بشوید.

احساس زیبایی,اعتماد به نفس,چرا احساس زیبایی نمیکنم,

10. با آدم های مثبت معاشرت کنید

یکی از مهم ترین کارهایی که برای داشتن احساس زیبایی باید انجام بدهید، این است که وقت تان را صرف آدم هایی که اعتماد به نفس تان را تخریب می کنند، نکنید! حتما کسانی را می شناسید که مدام در حال عیب و ایراد گرفتن از دیگران هستند. بهتر نیست به خودتان لطف کنید و از آن ها فاصله بگیرید؟ تلاش کنید تا اطراف خود را با کسانی پر کنید که احساس خوبی به شما می دهند و دوست تان دارند!

هرگز تصور نکنید لایق دوست داشته شدن نیستید، حضور آدم های سمی به دلیل کم و کاستی وجود شما یا ایراد و نا زیبایی تان نیست؛ سعی کنید توانایی های ارتباطی را فرا بگیرید و بر روی بهبود مهارت های گفت و گو تمرکز کنید. به هیچ عنوان اجازه ندهید کسی این حس را در شما به وجود بیاورد که زیبا و کافی نیستید.

9. خوب بخوابید

خواب کافی را دست کم نگیرید. به جای صرف هزینه های آنچنانی برای تزریق ژل و چربی زیر چشم، شب ها زودتر به تخت بروید. خوب استراحت کردن پف چشم ها را از بین می برد و حتی از گودی، کبودی و تیرگی زیر آن نیز جلوگیری می کند. بهتر است در شبانه روز حدود هفت تا هشت ساعت خواب مفید را تجربه کنید.

پوست سالم و شفاف یکی از مؤلفه ها مهم در زیبا به نظر رسیدن است که با رعایت این مورد آن را هم برای خود فراهم می کنید و سرحال تر و شاداب تر به نظر می آیید.

چگونه احساس زیبایی داشته باشیم,احساس زیبایی,اعتماد به نفس,

8. تغذیه سالم را فراموش نکنید

سالم غذا بخورید. سبزیجات، میوه ها و غلات سبوس دار دوستان واقعی زیبایی شما هستند. اگر پوست و موی سالم و درخشانی می خواهید مصرف خوراکی های مضر و فرآوری شده، که اغلب شکر و چربی بالایی دارند را به حداقل ممکن برسانید. بر میل خود غلبه کنید و بیشتر مراقب بدن و ظاهرتان باشید. خوردن خیلی از این غذا های شیرین و چرپ باعث بروز آکنه می‌شود و شما را از داشتن پوست صاف محروم می کند.

این مطلب را از دست ندهید
10 روش عالی از انواع مدل بستن روسری پرطرفدار

روزانه مقدار مناسبی آب بنوشید تا دچار کم آبی و خشکی پوست نشوید و از چروک های زود رس دور بمانید. در نهایت باید بدانید که شما با تمام لک ها، جوش ها و چروک های روی صورت باز هم زیبایید و این انکار کردنی نیست؛ اما چه ایرادی دارد اگر شیوه های تغذیه ای خود را اصلاح کنید؟

7. گفت و گوی درونی مثبتی داشته باشید

تاثیر فوق العاده گفت و گو های درونی مثبت را نادیده نگیرید! به پیام هایی که در طول شبانه روز راهی روان و ناخودآگاه خود می کنید بیشتر دقت داشته باشید. به خودتان یادآوری کنید که همواره زیبا و ارزشمند هستید.

مهربانی بیشتری نثار خود کنید و از گفتن جمله های منفی که هیچ اثر خاصی روی ظاهرتان ندارد فاصله بگیرید، این حرف ها شما را زیباتر نمیکند فقط اعتماد به نفس را کم  و ذهنیت تان را تاریک تر از قبل می گرداند. قدر دانی و شکر گزاری به علاوه عبارات تاکیدی احساس خوشایند زیادی را تقدیم شما می کند.

چرا احساس زیبایی نمیکنم,چگونه احساس زیبایی داشته باشیم,احساس زیبایی,

6. خوشبو باشید!

شاید باور نکنید اما نتایج همکاری های محققان نشان داده استعمال بوی خوش، به افراد احساس زیبایی می دهد! بوها حال تان را دگرگون می کنند. از صابون های معطر، شامپو ها و عطر استفاده کنید؛ حمام کردن را جزو الویت های خود قرار دهید تا بوی طبیعی بدن تان نیز خوب باشد. مصرف ضد عرق ها برای بدن و روغن های طبیعی که رایحه خوش دارند مانند روغن نارگیل و بادام را برای موها فراموش نکنید.

احتیاجی نیست تا عطر های گرانقیمت بخرید، همین که بوی خوش پاکیزگی بدهید و از یک عطر معمولی استفاده کنید، شما را هم در ذهن خودتان و هم در چشم سایرین زیبا تر می کند! بلاخره این یک واقعیت است همه ما معاشرت با آدم های خوش بو را بیشت تر دوست داریم.

5. وسواس به خرج ندهید

اگر می خواهید احساس بهتری را تجربه کنید، بیشتر مراقب خود باشید، اما زیاده روی هم نکنید. هیچ نیازی نیست برای زیبا تر شدن و ظاهری به روز و جذاب داشتن، روی دست خود خرج های گزاف بگذارید و عجیب غریب لباس بپوشید. یک ظاهر مرتب و تمیز چند برابر تاثیر گذاری بیشتری دارد تا استفاده از برند های معروف! چروک و کثیف نپوشید و سعی کنید تا جای ممکن رنگ ها را خوب کنار هم قرار دهید.

داشتن موهای پاکیزه و آراسته را هم از قلم نیندازید، شما احتیاجی به مدل مو یا رنگ های عجیب ندارید. یک استایل منحصر به فرد مطابق با شکل بدن و سلیقه شخصی برای خود بسازید.‌ به یاد داشته باشید سادگی همیشه زیباست.

اعتماد به نفس,چرا احساس زیبایی نمیکنم,چگونه احساس زیبایی داشته باشیم,

4. ورزش را ترک نکنید

ورزش کردن را ترک نکنید! حتما تجربه این را داشته اید که وقتی مرتب به باشگاه می رفتید، اعتماد به نفس بیشتری داشتید. انجام مداوم حرکات ورزشی هم اندام دلخواه را به شما هدیه می دهد و هم به چشم خواهید دید که سرشار از حس رضایت و خوشنودی شده اید. تاثیر فیزیکی و البته روانی این گزینه کتمان نکردنی ست. محققان بیان کرده اند که ورزش باعث آزاد سازی هورمون های شادی بخش در بدن می شود.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از مشهورترین برندهای ساعت مچی مردانه در دنیا

همیشه به خرج های زیاد و وقت طولانی صرف کردن نیست؛ گاهی انجام  یک‌ پیاده روی ساده سی دقیقه ای اما مداوم بیشتر از هر مربی و باشگاهی به کمک تان می آید.

3. بی نقص بودن را رها کنید

باور داشته باشید که قرار نیست همیشه عالی و بی نقص باشید. شما مجسمه نیستید ممکن است گاهی بی حوصله و ژولیده باشید، امکان دارد موهای تان به هم بریزد، یقه لباستان کج بایستد و بعد از نشستن پیراهن تان کمی چروک شود! این ها واقعا اهمیتی ندارند. درباره عکس ها هم همینطور!

وسواس بیش از اندازه به خرج ندهید. عکس فقط چند ثانیه از ظاهر شما را به نمایش می گذارد، حتی درخشان ترین چهره ها هم شاید همیشه عالی به نظر نرسند. تنها کاری که باید بکنید این است که زاویه مناسب خود را بیابید.

احساس زیبایی,اعتماد به نفس,چرا احساس زیبایی نمیکنم,

2. نکات مثبت را یادآوری کنید

نکات مثبت و دوست داشتنی مربوط به ظاهرتان را بیشتر به خود یادآوری کنید. حتی آدری هپبورن با آن زیبایی افسانه ای تصور می کرد زیاد از حد لاغر است و بینی بزرگ و دهان گشادی دارد!  تمرکز بر روی مواردی که به نظرتان دوست داشتنی نمی آیند قطعا کمکی نمی‌کند. این باور را در خود تقویت کنید که ترک های پوستی، قد بلند یا کوتاه، موی صاف یا فر همه زیبا هستند. مرعوب قدرت رسانه ها نشوید.

آن ها خیلی هم با ما صادق نیستند. نگذارید رسانه متر و معیارها را برای تان تعیین کند. خودتان را هرگز با دیگران مقایسه نکنید؛ همه ما آن عکسی را که فکر می کنیم بهتر است برای نمایش در شبکه های اجتماعی انتخاب می کنیم!

1. واقع بین و روراست باشید

به خود در آینه لبخند بزنید و انقدر سخت نگیرید. ویژگی های مثبت ظاهری و اخلاقی تان را بشمرید و واقع بینانه برخورد کنید! چه کسی این ذهنیت را در شما به وجود آورده که زیبا نیستید؟ اولین بار کی و کجا این احساس را تجربه کردید؟ دنیا حال حاضر یک قالب به دست ما داده که اگر در آن جا نشویم به معنی زیبا نبودن ماست! این دروغ ها را باور نکنید.

کلام آخر

فقط شما هستید که می‌توانید اعتماد به نفس را به خود هدیه بدهید. آن لباسی که دوست دارید به تن کنید، همان آرایشی را انجام دهید که حس بهتری برای تان به همراه می آورد. تنوع ایجاد کنید، رنگ یا مدل موها و ابرو ها را تغیر بدهید، از کوتاه کردن موها نترسید. پذیرای انتخاب های جدید باشید و بدون هراس دست به گزینش بزنید. از نتایجی که بدست می آید شگفت زده می شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا