تکنولوژی

همه چیز در مورد اپلیکیشن Faceapp چالش پیری

اپلیکیشن FaceApp چیست؟

اگر از آن دسته از افرادی هستید که برنامه اجتماعی اینستاگرام را بر روی گوشی خود نصب کرده اید به تازگی با چالشی جدید آشنا شده اید که افراد در صفحات شخصی خود عکسی از زمان پیری خود را منتشر می کنند”چالش پیری”. البته این چالش سال پیش هم به راه افتاده بود در آن موقع تصاویری گذاشته می شد که چهره خود را اگر دختر یا پسر بودید هم می توانستید ببینید.

Application faceapp نام برنامه ای است که با استفاده از آن چالش جدید در اینستاگرام به راه افتاده است. با دانلود اپلیکیشن faceapp در این برنامه شما می توانید با وارد کردن عکسی از خود، چهره خود را در زمان پیری مشاهده کنید.

چالش پیری,چهره شما در آینده,چالش پیری,

اپلیکیشن Faceapp چگونه عمل می کند؟

در این مورد می توان گفت که سازندگان این برنامه با استفاده از علم کامپیوتر و رشته هوش مصنوعی توانسته اند این برنامه را طراحی کنند. به این صورت که الگوریتم هایی مخصوص هوش مصنوعی در برنامه Face App به کار گرفته شده اند و این قابلیت را به شما می دهند که تنها با انتخاب یک گزینه فیلتر مخصوص به آن را بر روی تصویر خود مشاهده کنید. استفاده از این برنامه می تواند جنبه سرگرمی فوق العاده ای باشد. چالش به راه افتاده این موضوع را ثابت کرد که تعداد افرادی که می خواهند از چهره خود در سال های آینده با خبر باشند کم نیستند.

معایب استفاده از اپلیکیشن Faceapp

با افزایش تعداد افردی که چالش سن را در فضای اینستاگرام انجام می دهند حرف ها در مود اپلیکیشن آن هم افزایش داشته است. حرف و حدیث ها از آن جایی بیش تر شد که توئیتی در مورد این برنامه منتشر شد تحت این عنوان که برنامه Face App می تواند به راحتی به عکس های ذخیره شده در گوشی شما دسترسی داشته باشد و از آنها برای ساخت بنرهای تبلیغاتی در سطح شهر استفاده کند.

چهره شما در آینده,چالش پیری,چهره شما در آینده,

این خبر به قدری تکان دهنده بود که تعداد افراد استفاده کننده از آن با کاهش رو به رو شد، اما به همین روال پیش نرفت. سازندگان برنامه Face App اعلام کردند که این برنامه جز عکسی که کاربر به انتخاب خود برای اپلیکیشن می فرست به هیچ عکس دیگری دسترسی نخواهد داشت. در ادامه این خبر فردی متخصص در امور اپلیکیشن و نرم افزار که تابعیتی فرانسوی دارد در صفحه شخص خود اعلام کرد که این برنامه نمی تواند به عکس های دیگری از گوشی دسترسی داشته باشد. کاربران استفاده کننده از آن زمانی مطمعن شدند که خبر اول کذب و دروغ بود که فرد منتشر کننده خبر توئیت خود را پاک کرد و اعلام این خبر از جانب خود را به طور کلی تکذیب کرد.

از دیگر معایبی که برای این اپلیکیشن بیان کرده اند می توان به این مورد اشاره کرد که عکس های ارسالی شما در سرورهای Face App باقی می ماند و کمپانی سازنده آن می تواند در هنگام نیاز از آنها استفاده کند یا اگر خود عکس باقی نماند الگوریتم تصویر ذخیره خواهد شد.
اما یکی از مدیران این اپلیکیشن محبوب اعلام کرده است که تصاویر و الگوریتم آنها فقط تا 48 ساعت بعد از ارسال در سرور ها و پایگاه های داده این کمپانی قرار می گیرد بعد از گذشت این زمان عکس به طور خودکار پاک خواهد شد و دسترسی به آن امکان پذیر نیست.

این مطلب را از دست ندهید
10 حقیقت جالب در مورد ویکی پدیا

چالش پیری,چهره شما در آینده,چالش پیری,

قوانین استفاده از Face App

در هنگامی که application faceapp را بر روی گوشی خود نصب می کنید صفحه ای جلوی شما ظاهر می شود که احتمالا بدون این که آن را مطالعه کنید گزینه قبول دارم را لمس می کنید که ادامه روند نصب شدن روی گوشی شما پیگیری شود.

درباره این قوانین مهم که شما به راحتی از آن گذر می کنید بحث های بسیاری وجود دارد. از مهمترین آنها می توان به این مورد اشاره کرد که سازندگان Face App به شما می گویند که عکس های ارسالی شما در این برنامه باقی خواهند ماند زیرا کمپانی برای آن که بتواند برنامه خود را در هر سال ارتقاء ببخشد نیاز به عکس های زیادی دارد و از عکس های ارسالی کاربران به آن منظور استفاده خواهد کرد.

همین طور از دیگر قوانینی که در این برنامه وجود دارد و کاربر در ابتدای نصب آن باید آن را قبول کند این مورد ذکر شده است که هر گاه سازندگان اپلیکیشن و همین طور مدیران کمپانی بخواهند این مجوز به آنها داده شده است که عکس کاربران را به دیگر کمپانی های متقاضی بفروشد.
به شما پیشنهاد می دهیم هر برنامه جدیدی را که می خواهید نصب کنید در مرحله اول قوانین آن را به طور کامل مطالعه کنید و سپس آن را قبول کنید.

چهره شما در آینده,چالش پیری,چهره شما در آینده,

مزیت های استفاده از اپلیکیشن Faceapp

با وجود همه ی مطالبی که در بالا به آن اشاره شد سازندگان این اپلیکیشن بیان می کنند که برنامه آنها امن بوده است و آنها تحت هیچ شرایطی اطلاعات کاربران و عکس های آنها را به شرکت های دیگر نمی فروشند و این عکس ها بعد از مدتی از سرورهای Face App پاک خواهد شد.
با این حال این اپیلیکشن می تواند تجربه خوبی را برای شما به ارمغان آورد. این که در جوانی شاهد این باشید که در هنگام پیری چه تغییری خواهید کرد یکی از سوال هایی بوده که همیشه برای بشر جالب بوده است و به لطف Face App می توان آن را فهمید.
البته این که تصاویری که این اپلیکیشن تولید می کند تا چه اندازه به واقعیت نزدیک خواهد بود مطلبی است که به طور قطعی نمی توان درباره آن چیزی گفت.
اما مسئله ای که مشخص و واضح است این می باشد که تصویر های تولید شده توسط این برنامه خیلی هم دور از واقعیت نیست و می تواند شباهت زیادی با آن چه در آینده اتفاق می افتد داشته باشد.

چالش پیری,چهره شما در آینده,چالش پیری,

ابهامات اپلیکیشن Faceapp

ممکن از زمانی که درباره این اپلیکشن کنجکاو شده اید و تحقیقات و سرچ هایی در گوگل انجام داده اید به موضوع رو به رو شده باشید که Face App را برنامه ای روسی می دانند اما در واقعیت ماهیت این برنامه به کدام کشور بر می گردد؟
در جواب باید گفت که این برنامه در کشور روسیه طراحی و اجرا شده است اما دفترهای آن در شهرهای بزرگ جهان وجود دارد و عده ای این موضوع را بیان کرده اند که سرورهای اصلی این اپلیکیشن در کشور آمریکا پایه گذاری شده است.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از مهمترین دلایل کم شدن سرعت شارژ گوشی + راه حل

کلام آخر

با توجه به مطالب فوق اگر بخواهیم جمع بندی کلی از آن داشته باشیم باید بگوییم که Face App از آن برنامه هایی است که به دلیل ماهیت آن و همچنین چالش پیری، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است به طوری که کاربران آن به حدی است که عنوان دومین اپ پر طرفدار در گوگل معرفی شده است.
Face App می تواند فضایی سرگرم کننده و مفرح را برای کاربران خود بسازد اما از نظر امنیت نمی توان از آن مطمعن بود. البته ذکر این نکته لازم است که همه ی برنامه هایی که در دنیایی نرم افزار ها به بازار ارائه می شوند می توانند خطرناک و با امنیت پایین باشند.
اما اگر شما از افراد محتاطی هستید که در هنگام انجام کاری همه ی جوانب کار را با دقت می سنجید به شما پیشنهاد می دهیم که از این اپیلیکیشن استفاده نکنید زیرا با توجه به قوانینی که در هنگام شروع ذکر می کتد و شما آنها را قبول می کنید باید قدرت قبول این موضوع را داشته باشید که ممکن است تصاویر شما بر روی بنرهای تبلیغاتی در شهر های بزرگ جهان استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا