تکنولوژی

بهترین هاست وردپرس سریع

درباره بهترین هاست های وردپرس

خوب است که بدانید یکی از بخش های نگران کننده یک مدیر وب سایت این است که از خرید هاست وردپرس و هاست ها اطمینان کامل داشته باشند، به همین دلیل می توان این موضوع را به عنوان یکی از دغدغه های بزرگ مدیر وب سایت دانست.

هاست هایی که سرعت بالایی دارند مسلماً از ویژگی ها و خصوصیت های خاصی برخوردار هستند، در ادامه هریک از این ویژگی ها را برای شما مخاطبان شرح می دهیم.

دیتا سنتر چیست؟ دیتاسنترهای ایرانی برای تهیه بهترین هاست وردپرس کدام اند؟

زمانی که به صورت عمومی اینترنت ها مورد استفاده قرار گرفته اند باعث شد فضای اینترنت به شکل چشم گیری گسترش پیدا کند. شرکت های مرتبط با توجه به این گسترش دیگر توانایی نگهداری سرورهایشان را نداشتند چرا که هزینه آن ها نسبت به قبلا چندیدن برابر شده بود به همین دلیل برای جلوگیری از این مشکل دیتاسنترها به وجود آمدند. زمانی که دیتاسنترها ایجاد شدند توانستند از طریق نگهداری های مناسب، همراه با تعمیرات سرور ها تمامی مشکلات را برطرف کنند. دیتاسنتر یا همان مرکز داده با توجه اینکه از داشتن اتصال های سریع به اینترنت و سرورهای قدرتمند برخوردار هستند به راحتی می توانند سرورها را برای تمامی مردم نصب و راه اندازی کنند.

بهترین هاست وردپرس,بهترین هاست وردپرسی,دیتا سنتر چیست,

شایان ذکر است که گفته شود شرکت های مختلف با در اختیار داشتن بخشی از فضای سرورها توانستند سایت های خود را در عرضه دید کاربران و حتی بازدید کنندگان رونمایی کنند و قرار دهند. نکته مهمی را که باید در نظر بگیرید این است که شرکت ها بزرگ می توانند یک سرور به طور کامل در اختیار بگیرند و آن ها را اجاره کنند. برای بهره مندی از دیتاسنترهای هیچ الزامی وجود ندارد که به صورت حضوری به شرکت مربوطه مراجعه کنید بلکه می توانید از راه دور توسط ابزارهای مربوطه دیتاسنتر ها را کنترل و مدیریت کنید. برخی از شرکت هایی که در بازارها مشغول فعالیت هستند سعی کرده اند تا هاستینگ های مربوطه همراه با دیتاسنترها را به صورت داخلی و خارجی اجاره کنند.
اما زمانی که شرکت ها قصد دارند دیتاسنترها را اجاره کنند باید حتما پارامترهای مربوطه را در نظر داشته باشند، این پارامترها شامل: سرعت cpu، حافظه ram، هارد دیسک سرور و ترافیک های مربوطه به که توسط خود سرورهای شرکت بر اساس نوع انتخابی خود آن ها را انتخاب می کنند. در ایران سرویس هایی که ارائه می شوند توسط دیتاسنتر شرکت های مختلفی همچون پارس آنلاین، افرانت، آسیاتک، آشنا و.. در میان مردم و حتی شرکت های مختلف دیگر قرار می گیرند. علاوه بر این موضوع شرکت هایی وجود دارد که از هاستینگ و دیتاسنتر های خود برای سرورهایشان استفاده می کنند.

با توجه به تعاریف گفته شده می توان گفت دیتاسنترهای مختلفی وجود دارد که از طریق شرکت های خصوصی و دولتی در ایران ایجاد شده است. اما امروزه این شرکت ها در حال توسعه و گسترش می باشند که در حال ایجاد دیتاسنترهای جدیدتری هستند، و این عمل روز به روز در حال توسعه یافتن می باشد.

شرکت های میزبان وب مراکز داده دیتاسنتر ها در ایران قصد دارند تا سرویس های زیر را ارائه دهند:

 • هاست وردپرس اشتراکی
 • سرور مجازی
 • سرور اختصاصی

امروزه با پیشرفت فیبرهای نوری همراه با تجهیزات مربوطه ماهواره هایی که در جهت ارسال اطلاعات دیتاسنترها به وجود آمده اند موجب شده اند تا دسترسی به اطلاعات با سرعت بیشتری انجام شود. دیتاسنترهای که در ایران وجود دارد از امنیت های ویژه ای شکل گرفته اند. این امنیت از طریق یک محیطی مطمن ایجاد شده است در ادامه هریک سیستم های موثر در امنیت دیستا سنترها را شرح می دهیم:

 • سیستم های کنترل حرارت، رطوبت، آتش سوزی
 • سیستم های ذخیره برق
 • سیستم های کنترل کننده افراد در جهت نگهداری اطلاعات در یک جایگاه امن

هاست وردپرس ارزان,بهترین هاست وردپرس,بهترین هاست وردپرسی,

خصوصیت های مهم فضای میزبانی وب برای انتخاب کردن هاست وردپرس حرفه ای

براساس تعاریف های گفته شده می توانیم بگوییم فضای میزبانی که در جهت انتخاب هاست وردپرس ایجاد شده است از ویژگی ها منحصر به فردی برخوردار هستند که در ادامه هریک از آن ها را شرح می دهیم:

1- مستقر بودن سرورها uptime:

ایجاد اتصالات دائمی اینترنت به دیتاسنترها، کند شدن آن ها، down شدن سرورها، ایرادات سخت افزاری و نرم افزاری کاهش پیدا کند. این عوامل موجب می شوند سرورها مستقرتر و پایدارتر به نظر برسند. به طورکلی می توان گفت مدت زمان uptime آن ها بطور چشم گیری افزایش پیدا می کند. با توجه به نتایج به دست آمده گفته شده است مدت زمان uptime ها در سرور شرکت های هاست وردپرس بطور حقیقی بالای 90 درصد می باشد.

2- قیمت خرید سرویس هاست وردپرس:

قیمت بهترین شرکت های هاستینگ ایران براساس کیفیت هایی که دارند قیمت گذاری شده اند هر هاستینگی، سرعتش مربوط به شرکت خودش می شود. از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت هاستینگ علاوه بر کیفیت هاستینگ می شود به تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری هم اشاره داشت.

3- میزان اعتماد سازی و اعتبار بهترین هاست وردپرس:

زمانی که شرکت های مرتبط با هاست وردپرس بتواند در طول سال افراد و کاربران زیادی را به خود جذب کند و بتوانند اعتماد آن ها را نسبت به خود جلب کنند موجب می شود اعتبار آن شرکت به مراتب افزایش پیدا کند. در گذشته سایت های مرتبطی وجود داشت که کاربران می توانستند با مدیران مربوطه ارتباط برقرارکنند اما امروز با وجود مطالبی که در سایت ارائه می شود می توانیم اطلاعات کسب کرده و نظرات خود را بیان کنیم.

4- فضای هارد دیسک در یک هاست وردپرسی:

امروزه با پیشرفت های تکنولوژی های سخت افزاری فضای مورد نیاز با قیمت های کمتری مواجه هستند که این فضا بستگی به حجم و محتویات سایت دارد. برای مثال هاست وردپرس برای ایجاد تولید محتوا حجم بالایی را نیاز دارد، دلیل این محتوا مربوط به عواملی همچون: فیلم، عکس، ویدیو، اینفوگرافیک و.. می شود چرا که این عوامل تاثیر زیادی بر روی حجم سایت دارند.

5- پهنای باند ماهیانه برای خرید هاست وردپرس:

هاست وردپرس در ایران با توجه به پهنای باندی که دارد نسبت به کشورهای خارجی هزینه بیشتری دارد. منظور از پهنای باند این است که حجم داده های شما کاربران بر روی سیستم کامپیوتر، لپ تاپ، گوشی های همراه، تبلت و.. قرار می گیرد. درپهنای باند نوعی دسترسی وجود دارد که به منظور تعداد بازدیدکنندگان ایجاد شده است، در این حالت باز دیدکنندگان می توانند نامی را که برای سایت خود انتخاب کرده اید جست و جو کنند. علاوه بر گزینه دسترسی گزینه دیگری به نام ترک کردن وجود دارد این گزینه زمانی فعال می شوند که بازدیدکنندگان یا کاربران هیچ بخشی را از سایت دریافت نکرده باشند.

این مطلب را از دست ندهید
10 پیشنهاد داشتن کسب و کار اینترنتی موفق و پردرآمد

دیتا سنتر چیست,هاست وردپرس ارزان,بهترین هاست وردپرس,

6- کنترل پنل هاست وردپرس و کنترل پنل مدیریت دامنه:

اگر شرکت های مربوطه هاست وردپرس، پنل های مرتبط را در اختیارتان قرار دهد شما کاربران به راحتی می توانید شرکت خود را با شرکت های دیگر عوض کنید. زمانی که شما کاربران به پنل های خود دسترسی داشته باشید به راحتی می توانید نظارت کلی بر روی مشخصات درج شده خود داشته باشید. در بعضی مواقع ممکن است هیچ احساس رضایتی نسبت به شرکت خود نداشته باشید به همین دلیل به راحتی می توانید شرکت را عوض کنید. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که تا حد امکان هاست و دامنه های سایت خود را از شرکت های مختلفی تهیه کنید شایت یک شرکت در هردو خوب نباشد و پشتیبانی خوبی در هر دو مورد نداشته باشد و یا … . در ادامه گفته می شود برای شما کاربران نوعی پنل هاست وردپرس در نظر گرفته شده است که کار کردن با آن بسیار ساده می باشد این پنل وردپرس Cpanel نام دارد. این نوع پنل ممکن است نسبت به سایر پنل ها از هزینه بالایی برخوردار باشد اما در عوض دارای امکاناتی می باشد که کار کردن را برای شما کاربران راحت تر می نماید.

7- دسترسی به هاست وردپرس از طریق پروتکل Ftp:

زمانی که شما پنل های خود را در اختیار دارید اگر هیچ مشکلی در Cpanel شرکت هاستینگ نباشد به راحتی می توانید دسترسی کاملی به پروتل های Ftp یا پروتکل های منتقل کننده فایل داشته باشید. شما کاربران با سهولت تمام توسط Filezila وCutftp می توانید فایل های خود را جابه جا کنید. اما اگر بخواهیم به حالت مستقیمی با Cpanel دسترسی داشته باشیم به دلیل محدودیت هایی ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید.

8- ایمیل:

از مهم ترین ویژگی ها یک هاست وردپرسی سریع می توان به سرویس های دریافت و ارسال ایمیل آن اشاره کرد. شاید با این سوال مواجه شده باشید که چرا باید دسترسی مستقیمی به سرویس های دریافتی و ایمیل های ارسالی داشته باشیم؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که، ممکن است برای هر مشتری و کاربری ایمیل های متنوعی تعریف شده باشد تا از این طریق بتوان با آن ها در ارتباط بود به همین علت دسترسی به ایمیل ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

9- پشتیبانی مشتریان:

یکی از مهم ترین و اساسی ترین بخش های مرتبط با بهترین هاست وردپرس این است که یک بخشی به عنوان پشتیبان مشتریان ایجاد شده باشد. چراکه با داشتن یک پشتیبانی 24 ساعته می توانید با مشتریان در ارتباط باشید و از همه مهم تر این امر موجب می شود در کسب و کارتان پیشرفت بیشتری داشته باشید. راه های ارتباطی با مشتریان از طریق ایمیل، تیکت، پیامک و به صورت آنلاین امکان پذیر است. با توجه به این موضوع شما باید سعی کنید قبل از انتخاب هاست وردپرس مورد نظرتان، ابتدا به نوع پشتیبانی آن شرکت دقت کنید و درنظر بگیرید که پشتیبانی آن شرکت چگونه و در چه مدت زمانی فعالیت میکند. سپس براساس این موضوع به راحتی می توانید هاست وردپرس خودتان را انتخاب کنید.

10- ارائه سرویس های بیشتر:

در بعضی مواقع ممکن است چندین دامنه درحال ارسال داشته باشید و بخواهید آنها را بر روی دامنه اصلی قرار دهید به همین دلیل باید تمامی شرایط را بسنجید تا هیچ محدودیتی برای شما رخ ندهد. این محدودیت شامل این مورد می شود که شما اجازه داشته باشید یک ساب دامین را ایجاد نمایید. اما با توجه به این مطالب شما این اختیار را ندارید که بخواهید در وردپرس چندین دامنه را روی هاست اعمال کنید چرا که فقط می توانید یک دامنه را بر روی هاست پارک ایجاد کنید.

در ادامه می خواهیم به نوعی مجوز در ارائه سرویس ها اشاره کنیم که مربوط به SSL ها میشود. این مجوز همانند یک حساب بانکی فعالیت می کنند. این مجوز دارای یک بخش است که تمامی پرداختی در آن انجام خواهد گرفت. با بهره مند بودن از این موضوع به راحتی می توانید در هرساعتی از شبانه روز که می خواهید احتیاجات خود را برطرف کنید و هر آنچه را که می خواهید تهیه نمایید.

11- داشتن پورتال های مشتریان حرفه ای در مدیریت هاست وردپرس:

مهم ترین خصوصیت بهترین هاست برای وردپرس این است که تمامی امکانات را در اختیار کاربرانش قرار دهد و اجازه دسترسی به تمامی بخش های مربوطه را داشته باشد. برای درک بهتر این موضوع آن را با یه مثال شرح می دهیم. برای مثال کاربر باید توانایی این را داشته باشد. از طریق پورتال های در اختیارش بتواند به فایل های منیجر هاست وردپرس دسترسی پیدا کند.

12- ارسال اطلاعات و مشخصات دسترسی به مدیریت هاست و دامنه:

مطمعناً عده ای از افراد وجود دارند که حتی اگر چندین بار هم به صورت اینترنتی خرید کرده باشند ممکن است با ترس و از نظر اعتمادی با مشکل مواجه شوند به همین دلیل بهترین راه برای از بین بردن نگرانی های مشتریان فرستادن چند ایمیل مختلف همراه با اطلاعات می باشد و همچنین با کنارهم قرار گرفتن ایمیل ها با لینک های آموزشی می توان تا حدامکان این مشکلات را برطرف کرد. اطلاعات گفته شده به شرح زیر می باشد:

 • تاییدیه پلن های سفارشی.
 • تغییرات Dns.
 • نام کاربری و کلمه عبور.
 • لینکی به عنوان ورود به کنترل پنل هاست وردپرس.
 • سرعت دست یابی به Ftp ها زیاد باشد.
 • مدیریت ایمیل.
 • لینک دانشنامه.
 • سوالات مختلف Faq.

13- مقالات به روز در حوزه مدیریت هاست و دامنه:

این نوع مقالات محتوای مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد. در این نوع حوزه تمامی مقالات به صورت ویدیویی و دانشنامه ای با آموزش های ارزنده ای در خصوص هاست وردپرس ارائه داده می شود.

14- سیستم عامل های هاست مخصوص وردپرس:

یک شرکت نمونه شرکتی است که تمامی خدمات مربوط به هاستینگ های برتر را ارائه دهد. علاوه بر این موضوع شرکتی باید باشد که بتواند تمامی پلتفرم های مربوط به لینوکس و ویندوز را به صورت تمام و کمال برای کاربران ایجاد کند. این شرکت ها باید توانایی این را داشته باشند که بتوانند افزونه های بسیاری را برای کاربران ایجاد کنند تا آن ها بتوانند از هاست استفاده مناسبی داشته باشند.

این مطلب را از دست ندهید
خرید لوازم جانبی و نکات مهمی که باید بدانید

15- هاست اشتراکی ایران، مجازی و اختصاصی:

این قسمت را می توان به عنوان بخش مهم هاست وردپرس دانست. بیشتر وبمسترها به دلیل رفع خدمات خود نیازمند هزینه هایی می باشند تا تمام پلن های خود را ارئه دهند. شرکت های مختلف هاستینگ با در نظر داشتن هزینه های سرور توانسته اند آن ها را به قسمت های مختلفی تقسیم بندی کنند. برای کنترل بهتر هزینه های مربوطه حداقل 30 سایت مختلف را در هاست قرار می دهند این عمل موجب تعمیر و نگهداری تمامی خدمات مربوطه می شود. سرور مجازی در هاست وردپرس بیشتر برای کاربرانی مورد استفاده قرار می گیرد که از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری بیش از اندازه استفاده می کنند. کاربرد اساسی سرورهای مجازی برای سایت هایی می باشد که تعداد بازدیدکنندگانش در حد متوسط باشد به این منظور که سرور مجازی حداقل برای 5 سایت که بر روی سرور می باشد لازم است. با توجه به تعاریف گفته شده می توان پی برد سایت هایی که به عنوان سایت های پربازدیدکننده به حساب می آید باید به آن ها سرورهای اختصاصی نسبت دهند.

ناگفته نماند اغلب افراد برای مشتریان خود براساس ریسلری از سرورهای اختصاصی استفاده می کنند.

شاید این سوال در ذهن شما رخ داده باشد که منظور از ریسلری در چه چیزی می باشد؟

در پاسخ به این سئوال می توان گفت که شرکت های مربوطه به تولید هاستینگ وظیفه دارند چنین سرورهای گفته شده را در یک قالب سرور collocation همراه با مدیریت خاصی در اختیار مشتریان و کاربران قرار دهند. ذکر این نکته مهم است که در زمان خریداری کردن هاست ها ممکن است سرویس هایی که به عنوان سرویس های میزبان شناخته شده اند بخواهند قسمت های مختلفی را برای کاربران برای فروش و حتی نصب و راه اندازی ارائه دهند در این حالت گفته می شود عمل ریسلری رخ داده است.

16- پشتیبان گیری منظم روزانه هاست وردپرس:

داشتن بکاپ و تهیه نسخه پشتیبان در دنیای امروز از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل سرویس های هاستینگ ایران با توجه به این موضوع نباید این نکته مهم را فراموش کنند. چرا که با فرا موش کردن آن ها مسئولیت خود را زیر سوال می برند. بطور کلی می توان گفت سرویس های هاستینگ نقش مهمی در نگهداری یک سرور را بر عهده خواهند داشت. به همین دلیل با در اختیار داشتن سرور دیگر تمامی بکاپ ها را در آن نگهداری می کنند. در هاست های وردپرس باید حتما پشتیبانی وجود داشته باشد که بطور روزانه بکاپ ها را انجام دهند این عملیات به این دلیل انجام می شوند که عده ای از کاربران در انجام بکاپ گیری ممکن است بی حوصلگی و کوتاهی کنند و اهمیت خاصی به این موضوع ندهند. دلیل اصلی بکاپ گیری این است که اگر زمانی خطراتی دستگاه های هاست وردپرس را تهدید کند و باعث سوختگی شود با داشتن یک بکاپ می توان امیدوار بود که هیچ چیزی از اطلاعات از بین نرفته است.

بهترین هاست وردپرسی,دیتا سنتر چیست,هاست وردپرس ارزان,

17- هاست وردپرس از هاست لینوکس گرانتر است!

دلیل گرانتر بودن هاست وردپرس به این خاطر است که شرکت های مختلفی در حد یکسانی این هاست را ارائه نمی دهند و در این میان هستند شرکت هایی که توانایی بالایی در مصرف زیاد منابع دارند. شرکت هاستینگ برای تمامی پنل های اجرایی خود از سخت افزارهای با کیفیت، گروه فنی، تیم های حمایت کننده، تیم مانیتورینگ و بخش های مختلفی دیگر همچون بیمه کردن سرورها، بکاپ گیری لایه ها، پشتیبانی 24 ساعته و… استفاده می کنند. نکته قابل توجه این است که از هاست های وردپرسی کم قیمت استفاده نکنید چرا که باید برای تمامی تامین های گفته شده هزینه جداگانه ای پرداخت کنید.

18- دوره های پرداخت ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه:

در زمان انتخاب شرکت هاستینگ سعی کنید نحوه ی ارائه سرویس دهی هایشان را در نظر بگیرید این عمل موجب می شود با اطمینان کامل هاست خود را انتخاب کنید. تا حد امکان اگر بتوانید از شرکت های گارانتی دار بازگشت وجه سه ماه استفاده کنید. در زمان خرید هاست وردپرس باید حتما دقت زیادی را صرف کنید تا با مشکل مواجه نشوید ولی اگر زمانی هاستی را تهیه کردید و بعد با نواقص آن روبرو شدید دیگر نمی توانید آن را برطرف کنید و شرکت مربوطه هیچ مسئولیتی نسبت به این موضوع ندارند. در نتیجه برای داشتن یک هاست مناسب بهتر است تمامی بخش های تاثیر پذیر را در خود جای داده باشند.

19- اضافه کردن دامنه یا ADD ON DOMAIN:

شما کاربران با داشتن این گزینه می توانید به راحتی دامنه دیگری و جدیدتری ایجاد کنید. به این منظور می توانید در یک هاست سایت های مختلفی را راه اندازی کنید. خوب است که بدانید شرکت های هاستینگ با این موضوع هیچ عکس العملی نشان نداده اند ولی به دلیل اینکه هاست وردپرسی منابع زیادی را مصرف می کنند باید سعی کنید تا حد امکان هاست هایی را تهیه کنید که فقط بتوان روی آن یک دامنه ایجاد کرد.

20- پارک دامنه یا PARK ON DOMAIN:

متصل شدن یک یا چند دامنه را به یک هاست پارک دامنه می گویند. سعی کنید این کار را انجام ندهید چراکه برای هر دامنه با داشتن یک سئو مناسب لازم است هاست های جداگانه و مختلفی بکار ببرید.

21- زیر دامنه SUB DOMAIN:

این بخش برای راه اندازی قسمت های دیگر مرتبط با سایت های اصلی ایجاد می شود. زیر دامنه را برای مدیریت بهتر می توانید به زیر دامنه هاست دیگری منتقل نمایید.

22- دیتا بیس یا DATABASE:

برای ذخیره سازی اطلاعات موجود در سایت باید از جدول هایی استفاده کنید که به آن دیتابیس گفته می شود. در وردپرس شما به راحتی می توانید دیتابیس های مربوط به SQL، MY SQL، ORACEL را بکار ببرید. ناگفته نماند برای اغلب سایت ها بهتر است از دیتابیس MYSQL استفاده کنید.

3 واکنش کاربران به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا